Náústky - obecná diskuse

Dýmky a příslušenství - zajímavé dýmky, výrobci, sběratelství, údržba... též výroba, materiál.

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Jakub

Re: Náústky - obecná diskuse

Příspěvekod dedekjuro » 02 čer. 2012, 20:41

Děkuji. :ok:
Uživatelský avatar
dedekjuro
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 681
Věk: 68
Registrován: 29 led. 2012, 20:46
Bydliště: Senica

Re: Náústky - obecná diskuse

Příspěvekod kopriw » 14 čer. 2012, 17:16

ahoj kluci.Mám takovou malou příruční.Asi je to krám, ale dostal sem ji a mám jí tak nějak rád :D bohužel po mě skočil pes a vyrazil mi ji z ruky a pádem na zem se rozlomil náustek.Proto sháním někoho z okolí Kladna, kdo by ji uměl opravit.Eventuelně kde koupit nový náustek....děkuju
Uživatelský avatar
kopriw
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 24
Věk: 40
Registrován: 24 bře. 2012, 20:22
Bydliště: Kladno

Re: Náústky - obecná diskuse

Příspěvekod klasik51 » 14 črc. 2012, 20:25

kopriw píše:Proto sháním někoho z okolí Kladna, kdo by ji uměl opravit.Eventuelně kde koupit nový náustek....děkuju

Máš to za rohem a máš to ale štěstí. V Buštíku je basa333, napiš mu SZ. :puffy:
Uživatelský avatar
klasik51
Člen správní rady pipE-clubu
Člen správní rady pipE-clubu
 
Příspěvky: 15207
Věk: 73
Registrován: 03 bře. 2007, 15:24
Bydliště: Milevsko

Re: Náústky - obecná diskuse

Příspěvekod Childeater » 25 srp. 2012, 19:23

Zdravím, kolegové.
Jsem tady nový...potřeboval bych poradit - při procházení fóra a google jsem uspokojivou odpověď nenašel.

Rád bych si vyrobil churchwarden dýmku, ale potřeboval bych náústek. Nevíte, jestli se to dá někde koupit, nebo jestli budu muset vrtat akrylátovou tyč/hranol? To bych si jí možná nechal udělat, bo si myslím, že bych to v domácích podmínkách nezvládl.

Díky
Uživatelský avatar
Childeater
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 16
Věk: 45
Registrován: 23 srp. 2012, 11:22
Bydliště: České Budějovice

Re: Náústky - obecná diskuse

Příspěvekod krtko212 » 21 zář. 2012, 17:21

Prosím o radu,pri rozoberaní fajky mi ostal teflónový čap vo fajke.Ako ho vybrať ,aby som ho nepoškodil? Môžem ho opäť prilepiť sekundáčom?
Dík
Uživatelský avatar
krtko212
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 62
Věk: 55
Registrován: 28 bře. 2012, 23:42
Bydliště: Banska Bystrica

Re: Náústky - obecná diskuse

Příspěvekod dedekjuro » 21 zář. 2012, 19:07

Náustky jsem tuším viděl na E-trafice
Kód: Vybrat vše
http://www.etrafika.cz/vypis/417/potreby_pro_vyrobu_dymky?items[offset]=15
Uživatelský avatar
dedekjuro
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 681
Věk: 68
Registrován: 29 led. 2012, 20:46
Bydliště: Senica

Re: Náústky - obecná diskuse

Příspěvekod Sobpeta » 21 zář. 2012, 19:11

krtko212 píše:Prosím o radu,pri rozoberaní fajky mi ostal teflónový čap vo fajke.Ako ho vybrať ,aby som ho nepoškodil? Môžem ho opäť prilepiť sekundáčom?
Dík


Taky už se mi to stalo a vyřešil jsem to tak, že jsem nanesl opatrně vteřiňák přímo do náústku a nasunul na ten vyčnívající čep. Je potřeba postupovat rychle, přesně a s dostatečnou čistotou, aby se Ti to neslepilo celé. Doporučuji si prvně vyzkoušet nasucho, dost možná, že se Ti to podaří vytáhnout i tak.
Uživatelský avatar
Sobpeta
Člen správní rady pipE-clubu
Člen správní rady pipE-clubu
 
Příspěvky: 3641
Věk: 46
Registrován: 08 lis. 2008, 00:02
Bydliště: Zdar nad Sázavou

Re: Náústky - obecná diskuse

Příspěvekod petum » 22 zář. 2012, 09:40

Pred akýmkoľvek pokusom je potreba dať fajku vysušiť. Tri dni na teplom radiátore :wink:
Až potom sa pokúšať vybrať čap z fajky!
Uživatelský avatar
petum
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 293
Registrován: 08 bře. 2010, 12:28
Bydliště: Vysoké Tatry

Re: Náústky - obecná diskuse

Příspěvekod krtko212 » 22 zář. 2012, 13:14

Ďakujem za rady
Uživatelský avatar
krtko212
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 62
Věk: 55
Registrován: 28 bře. 2012, 23:42
Bydliště: Banska Bystrica

Re: Náústky - obecná diskuse

Příspěvekod rour » 22 zář. 2012, 16:29

krtko212 píše:Prosím o radu,pri rozoberaní fajky mi ostal teflónový čap vo fajke.Ako ho vybrať ,aby som ho nepoškodil? Môžem ho opäť prilepiť sekundáčom?
Dík

Když se to stalo mně, vložil jsem do vyčnívající části čepu váleček odpovídajícího průměru (dřík vrtáku) a pomocí kleští jejichž čelisti jsem obložil několika vrstvami papírové utěrky jsem čep snadno vytočil. Pak jsem jej zalepil zpět do náústku pomocí kapky kvalitního vteřinového lepidla.
Vzhledem k tomu, že jsem od té doby čepy důkladně mazal grafitem, se mi to už nikdy nestalo.
Naposledy upravil rour dne 24 pro. 2012, 17:23, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
rour
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 375
Věk: 62
Registrován: 29 črc. 2004, 12:43
Bydliště: Olomouc

Re: Náústky - obecná diskuse

Příspěvekod javert » 12 lis. 2012, 14:15

Zdravím Vás, dnes jsem si koupil dýmku Stanislaw a náústek má takovou divnou chemickou chuť. Když jsem si kupoval svou první dýmku (Jirsovku), žádná divná chuť se neobjevila. Jde to nějak odstranit? Mám obavu, že tato příchuť ovlivní i chuť kouřeného tabáku.
javert
Registrovaný uživatel
Registrovaný uživatel
 
Příspěvky: 1
Věk: 36
Registrován: 12 lis. 2012, 14:12
Bydliště: Most

Re: Náústky - obecná diskuse

Příspěvekod MBO » 15 lis. 2012, 13:34

Jirsovka má pravděpodobně náustek z akrylu, který je chuťově neutrální. Stanislawka by mohla mít náustek z parakaučuku, který může být malinko cítit po gumě. Oba by měly mít lesklou černou barvu. Jestli to páchne zevnitř, tak vezmi jeden čistič, prstem ho MALINKO na jedné straně navlhči nejlépe trochou whisky (nebo brandy, koňakem...) a protáhni kanálek náustku po celé délce. Potom ho vem ještě suchým čističem. Pozor, abys nepobryndal alkoholem vnější povrch náustku. Jestli to páchne na povrchu, můžeš zkusit vzít na hadřík trochu olivového oleje a náustek olejem otřít a potom suchým hadříkem vyleštit. Spoj neboli čep (ta část náustku, která se zastrkává do dřeva) počmárej obyčejnou měkkou tužkou, abys ho namazal. Náustek by neměl nijak zapáchat; samozřejmě každý máme jinak citlivý nos, ale tohle by mohlo pomoct.
Uživatelský avatar
MBO
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2008
Věk: 54
Registrován: 19 zář. 2011, 12:20
Bydliště: Kroměříž

Re: Náústky - obecná diskuse

Příspěvekod Adamska » 23 pro. 2012, 21:38

Když už jsme u těch Stanislawek, našel jsem na jednom eshopu (dymky-tabak-doutniky.cz) klasický Stanislawky a pak Stanislaw de Luxe... Klasický maj náústek z kaučuku a de Luxe z akrylu, jen rozdíl v ceně je 450 navíc za de Luxe... Vyplatí se to? Když pominu "žíhovaný" design de Luxe... Četl jsem tu, že akryl vydrží víc a nedělají se do něj rýhy od zubů, ale 450 navíc se mi zdá hodně...
Uživatelský avatar
Adamska
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 49
Věk: 34
Registrován: 04 kvě. 2012, 11:20
Bydliště: Praha

Re: Náústky - obecná diskuse

Příspěvekod Sobpeta » 23 pro. 2012, 23:07

Řekl bych, že pokud chceš lepší kresbu a celkově kvalitnější vzhled tak se ta investice vyplatí. Pár jsem jich viděl (jednu i vlastním) a jsou to určitě slušné dýmky.
Uživatelský avatar
Sobpeta
Člen správní rady pipE-clubu
Člen správní rady pipE-clubu
 
Příspěvky: 3641
Věk: 46
Registrován: 08 lis. 2008, 00:02
Bydliště: Zdar nad Sázavou

Re: Náústky - obecná diskuse

Příspěvekod Adamska » 24 pro. 2012, 00:03

Hm, to máš asi pravdu... Konkrétně jedna z těch de Luxe mi přímo učarovala, naprosto krásná, přesně můj (současný) ideál dýmky... :smile:

Obrázek

Konkrétně kresba dřeva a taky ten žíhaný náústek, no nádhera...:) Asi nakonec neodolám... :smoke5:
Uživatelský avatar
Adamska
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 49
Věk: 34
Registrován: 04 kvě. 2012, 11:20
Bydliště: Praha

PředchozíDalší

Zpět na O dýmkách a tak...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 31 návštevníků


cron