Náústky - obecná diskuse

Dýmky a příslušenství - zajímavé dýmky, výrobci, sběratelství, údržba... též výroba, materiál.

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Jakub

Náústky - obecná diskuse

Příspěvekod bromden » 19 led. 2005, 11:38

Bardo píše:nevíte náhodou někdo zda se někde prodávájí nějaký elegantní náhubky na dýmku? Přece jen když tu dýmku držím v papuli, tak se časem objevý rejhy od zubů. Někdo by mohl namítat, že to právě svědčí o používání dýmky,ale stejně bych radši, kdyby tam nebyli. Nevíte jestli je někdo vyrábí a kde? popř int.stránky? dík


Ty se objeví na každém náústku. Takže si s nimi netřeba lámat hlavu. Projdi si fórum, dost se tu někde psalo o údržbě a renovaci náústků.
Btw, pokud si koupíš dýmku s akrylovým náústkem, bude těch rýh minimálně a budou nepodstatně malé :wink:
Uživatelský avatar
bromden
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6164
Věk: 43
Registrován: 02 říj. 2004, 17:41

Příspěvekod dix » 19 led. 2005, 12:14

ozaj zaujimalo by ma kto preferuje akryl...preco niektori vyrobcovia pouzivaju akryl viacej iny vobec :?:
Este ma nikdy nenapadlo toto skumat.
Bude to len o cene?
Uživatelský avatar
dix
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1375
Registrován: 28 črc. 2004, 18:34
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod bromden » 19 led. 2005, 12:59

dix píše:ozaj zaujimalo by ma kto preferuje akryl...preco niektori vyrobcovia pouzivaju akryl viacej iny vobec :?:
Este ma nikdy nenapadlo toto skumat.
Bude to len o cene?


Myslím že je to o tom co kdo rád... pokud někdo jede na designu a kouří hlavně z ruky, je akryl super protože nematní, neožvejká se a drží tvar a velikost.
Na dlouhý nožení v hubě i se svýma relativně mladýma zubama cítím, že ten měkčí kaučukový je prostě příjemnější...
Mám dojem, že s cenou je to prašť jak mlať...

Výrobce, který bude preferovat designovou dokonalost asi sáhne po akrylu (nebo tom zatraceným cucumber nebo jak se jmenuje)... klasik půjde do gumy. Možná, vím já.

Mám oboje a každý má svoje :wink:
Krškovku bych chtěl s akrylem, tu bych vzhledem k celkovému charakteru po kapsách netahal a doma v křesle můžu kouřit z ruky, tak aby vypadala co nejdéle super... a na lehký vycházkový nebo cestovní dýmky radši gumu.
Naposledy upravil bromden dne 19 led. 2005, 13:04, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
bromden
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6164
Věk: 43
Registrován: 02 říj. 2004, 17:41

Příspěvekod forgi » 19 led. 2005, 13:01

No ja som mal akryl v hube a je to o dost tvrdsi pocit na zuby ako ebonit ci vulcanit. Kedze je tvrdsi vydrzi sice viac, ale ja z toho mam neprijemny pocit, hoci je to mozno iba vecou zvyku. Okrem toho samozrejme akryl sa da rozne zafarbit a inak prizdobit, co je pre niektorych zaujimave.
Uživatelský avatar
forgi
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 472
Věk: 62
Registrován: 05 srp. 2004, 19:24
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod dix » 19 led. 2005, 13:21

mne ten akryl ani nevadi a to mavam dymku v zuboch...pricom vzhladovo je na tom akryl lepsie.
Uživatelský avatar
dix
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1375
Registrován: 28 črc. 2004, 18:34
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod Fénix » 19 led. 2005, 15:11

Já vidím nevýhody i výhody u obou materiálů a taky mám náústky jak z akrylu, tak z ebonitu, i nadále budu kupovat oba.
Nejzásadnější nevýhodou u akrylu je u mě to, že mi v zubech klouže. Když je ale dobře upravený konec náústku, jako třeba u mé vauneky (p-lip), tak se to dá.
U ebonitu mě zase nejvíc vadí gumová chuť, tu ale vydávají jen některé ebonitové náústky. S kousanci jsem se smířil a jsem na ně dokonce pyšný :D , horší je to se žloutnutím ale s tím se dá dobře bojovat.
Uživatelský avatar
Fénix
Vicepresident pipE-clubu
Vicepresident pipE-clubu
 
Příspěvky: 19463
Věk: 40
Registrován: 20 črc. 2004, 20:33
Bydliště: Mníšek pod Brdy / Praha

Příspěvekod archduke » 19 led. 2005, 15:41

Vulcanite (hard rubber) je prirodni material a je mekci a prijemnejsi na drzeni v zubech. Je narocny na udrzbu, povrch stale oxyduje a musi se lestit. Acrylic (novejsi material) je velmi tvrdy a nenarocny na udrzbu, stale leskly povrch. Posledni dobou se vice pouzivaji tvrdci materialy pro delsi zivotnost a minimalni udrbu.

Mam oboji, ale tak nejak se priklanim k acrylik, porad dobre vypadajici bez velke namahy.
Uživatelský avatar
archduke
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 678
Věk: 68
Registrován: 26 lis. 2004, 01:23
Bydliště: Hajovna u Lesa

Příspěvekod piter » 21 led. 2005, 18:58

ja musim rict, ze nedokazu poznat, z ceho mam na jednotlivych dymkach naustky . . . :?

btw krasny pocit tu opet byt, byl jsem ted dva dny bez netu :? snad uz se to nebude opakovat :D
Uživatelský avatar
piter
Poradce presidenta
Poradce presidenta
 
Příspěvky: 4973
Věk: 38
Registrován: 21 črc. 2004, 12:38
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod Todík » 19 úno. 2005, 12:41

bromden píše:
dix píše:ozaj zaujimalo by ma kto preferuje akryl...preco niektori vyrobcovia pouzivaju akryl viacej iny vobec :?:
Este ma nikdy nenapadlo toto skumat.
Bude to len o cene?


Myslím že je to o tom co kdo rád... pokud někdo jede na designu a kouří hlavně z ruky, je akryl super protože nematní, neožvejká se a drží tvar a velikost.
Na dlouhý nožení v hubě i se svýma relativně mladýma zubama cítím, že ten měkčí kaučukový je prostě příjemnější...
Mám dojem, že s cenou je to prašť jak mlať...

Výrobce, který bude preferovat designovou dokonalost asi sáhne po akrylu (nebo tom zatraceným cucumber nebo jak se jmenuje)... klasik půjde do gumy. Možná, vím já.

Mám oboje a každý má svoje :wink:
Krškovku bych chtěl s akrylem, tu bych vzhledem k celkovému charakteru po kapsách netahal a doma v křesle můžu kouřit z ruky, tak aby vypadala co nejdéle super... a na lehký vycházkový nebo cestovní dýmky radši gumu.


Trochu Tě Bromdene opravím, nezlob se pro to na mne. To co tu budu prezentovat vychází z mých zkušeností, zkušeností mnoha dlouholetých dýmkařů a v neposlední řadě z rozmluvy s Karlem Krškou (chtěl jsem od něho náústky z akrylu) a je to opravdu jen a jen "o ceně". Akryl příjde o dost dráž! Jinak by ho zaručeně preferoval, neb nemění barvu a vzhled (oproti ebonitu, resp. paragumě, resp. vvulkanitu), nepřebírá pachy, je bez chuti (oproti ebonitu), je sice tvrdší, ale tím i mnohem, mnohem odolnější než paraguma. Akryl je prakticky bezúdržbový, kdežto paraguma je choulostivá na vzdušnou vlhkost, vlhkost ze rtů, agresivní dešťové kapky. Potom takový náústek nepěkně šedne až zežloutne, povrch zdrsní a vypadá nevábně a chutná nedobře. Mnozí namítnou, že se to dá přeleštit. To dozajista, ale pozor, neustálým leštěním se z náústku ubírá hmoty a odlešťuje se případná značka výrobce dýmky. Z akrylu se také dají vyrobit daleko užší náústky než z paragumy bez nebezpečí, že je zlomíš nebo prokoušeš. A užší se daleko lépe drží ve zkusu. Jsou mezi námi tací, kterým je fuk, co si o nich jejich okolí myslí, či jakým dojmem působí. Ty z vás, kterým to jedno není, mohu ujistit, že citlivějším povahám většiny žen, se rozžvýkané, zažloutlé náústky eklují. Když vidí, co strkáte mezi rty, asi vám polibek na rozloučenou nedají, nebo jen s velkým sebezapřením! Mnohdy vám nedají vůbec... Howghn nebo Amen. :lol:
Uživatelský avatar
Todík
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 951
Věk: 69
Registrován: 04 pro. 2004, 21:26
Bydliště: Brno

Příspěvekod Simon » 19 úno. 2005, 14:48

Todík píše:
bromden píše:
dix píše:ozaj zaujimalo by ma kto preferuje akryl...preco niektori vyrobcovia pouzivaju akryl viacej iny vobec :?:
Este ma nikdy nenapadlo toto skumat.
Bude to len o cene?


Myslím že je to o tom co kdo rád... pokud někdo jede na designu a kouří hlavně z ruky, je akryl super protože nematní, neožvejká se a drží tvar a velikost.
Na dlouhý nožení v hubě i se svýma relativně mladýma zubama cítím, že ten měkčí kaučukový je prostě příjemnější...
Mám dojem, že s cenou je to prašť jak mlať...

Výrobce, který bude preferovat designovou dokonalost asi sáhne po akrylu (nebo tom zatraceným cucumber nebo jak se jmenuje)... klasik půjde do gumy. Možná, vím já.

Mám oboje a každý má svoje :wink:
Krškovku bych chtěl s akrylem, tu bych vzhledem k celkovému charakteru po kapsách netahal a doma v křesle můžu kouřit z ruky, tak aby vypadala co nejdéle super... a na lehký vycházkový nebo cestovní dýmky radši gumu.


Trochu Tě Bromdene opravím, nezlob se pro to na mne. To co tu budu prezentovat vychází z mých zkušeností, zkušeností mnoha dlouholetých dýmkařů a v neposlední řadě z rozmluvy s Karlem Krškou (chtěl jsem od něho náústky z akrylu) a je to opravdu jen a jen "o ceně". Akryl příjde o dost dráž! Jinak by ho zaručeně preferoval, neb nemění barvu a vzhled (oproti ebonitu, resp. paragumě, resp. vvulkanitu), nepřebírá pachy, je bez chuti (oproti ebonitu), je sice tvrdší, ale tím i mnohem, mnohem odolnější než paraguma. Akryl je prakticky bezúdržbový, kdežto paraguma je choulostivá na vzdušnou vlhkost, vlhkost ze rtů, agresivní dešťové kapky. Potom takový náústek nepěkně šedne až zežloutne, povrch zdrsní a vypadá nevábně a chutná nedobře. Mnozí namítnou, že se to dá přeleštit. To dozajista, ale pozor, neustálým leštěním se z náústku ubírá hmoty a odlešťuje se případná značka výrobce dýmky. Z akrylu se také dají vyrobit daleko užší náústky než z paragumy bez nebezpečí, že je zlomíš nebo prokoušeš. A užší se daleko lépe drží ve zkusu. Jsou mezi námi tací, kterým je fuk, co si o nich jejich okolí myslí, či jakým dojmem působí. Ty z vás, kterým to jedno není, mohu ujistit, že citlivějším povahám většiny žen, se rozžvýkané, zažloutlé náústky eklují. Když vidí, co strkáte mezi rty, asi vám polibek na rozloučenou nedají, nebo jen s velkým sebezapřením! Mnohdy vám nedají vůbec... Howghn nebo Amen. :lol:


akryl je tvrdsi a ja do neho pomerne nerad kousu, dymky s akrylovym naustkem drzim vic v ruce .... uznvam ale ze je hezci a ta bezudrzbovost je tez super, ale je to neco za neco, .... jako vsechno ostatni

a stema cenama bych to nevidel tak tragicky
http://www.janzen-pfeifen.de/englisch/stangen.htm
Uživatelský avatar
Simon
ban
 
Příspěvky: 4758
Registrován: 20 črc. 2004, 19:26

Příspěvekod Todík » 19 úno. 2005, 15:14

Simon píše:
akryl je tvrdsi a ja do neho pomerne nerad kousu, dymky s akrylovym naustkem drzim vic v ruce .... uznvam ale ze je hezci a ta bezudrzbovost je tez super, ale je to neco za neco, .... jako vsechno ostatni

a stema cenama bych to nevidel tak tragicky
http://www.janzen-pfeifen.de/englisch/stangen.htm


Se mi zdá, že Krška je tedy děsně línej - dělat náústky akrylový. To to mu vyčiním!!!
Uživatelský avatar
Todík
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 951
Věk: 69
Registrován: 04 pro. 2004, 21:26
Bydliště: Brno

Příspěvekod Todík » 19 úno. 2005, 15:27

Tak jsem právě mluvil s Karlem a poslal mu ten link na ty materiály (Acryl, Cumberland...). Vůbec o tom nevěděl, a že si to hned objedná a něco s tím acrylem udělá. Jak jsem se díval, tak ten Acryl vychází dokonce levněji než Ebonit, ale zase dráž než Cumberland. Díky Simone za link!
Uživatelský avatar
Todík
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 951
Věk: 69
Registrován: 04 pro. 2004, 21:26
Bydliště: Brno

Příspěvekod LUBO » 21 úno. 2005, 08:13

no ked pan krska nepozna link na Marco Janzen-a, tak potom neviem, potom toho asi nepozna este viac. Marco dodaval material pre vela velkych mien, ako Barbi, Cornelius Maenz, Matzhold, atd. podla mna by sa mal v tom pripade trochu viac pohybovat na internete, lebo potom podla mna nepozna ani tvorbu sucasnych svetovych tvorcov. ked som sa nedavno pytal pana Omrta v Brne na GP-Brno, ako bolo v Copenhagen-e na svetovej show, kde bol aj s panom Hapom a jeho dcerou, ocividne nemal potuchy, kto tam vsetko vedla neho stal a vystavoval, pozeral nechapavo pri spominani mien Tom Eltang, Rolando Negoita, Anne Julie, Kent Rasmussen, atd,atd. niekedy neskodi oboznamit sa trochu profesionalnejsie s problematikou toho, co clovek robi, aj v celosvetovom meradle a zaujimat sa o nove smery vyvoja. viem, ze som sa v duchu musel pousmiat nad komentarom pana Omrta. pritom mal vystavene mnozstvo fajok vratane tych velkych kladiv a naozaj ma nedokazala zaujat ani jedna.
Uživatelský avatar
LUBO
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2733
Registrován: 28 črc. 2004, 07:43
Bydliště: Samorin

Příspěvekod Todík » 21 úno. 2005, 12:08

LUBO píše:no ked pan krska nepozna link na Marco Janzen-a, tak potom neviem, potom toho asi nepozna este viac. Marco dodaval material pre vela velkych mien, ako Barbi, Cornelius Maenz, Matzhold, atd. podla mna by sa mal v tom pripade trochu viac pohybovat na internete, lebo potom podla mna nepozna ani tvorbu sucasnych svetovych tvorcov. ked som sa nedavno pytal pana Omrta v Brne na GP-Brno, ako bolo v Copenhagen-e na svetovej show, kde bol aj s panom Hapom a jeho dcerou, ocividne nemal potuchy, kto tam vsetko vedla neho stal a vystavoval, pozeral nechapavo pri spominani mien Tom Eltang, Rolando Negoita, Anne Julie, Kent Rasmussen, atd,atd. niekedy neskodi oboznamit sa trochu profesionalnejsie s problematikou toho, co clovek robi, aj v celosvetovom meradle a zaujimat sa o nove smery vyvoja. viem, ze som sa v duchu musel pousmiat nad komentarom pana Omrta. pritom mal vystavene mnozstvo fajok vratane tych velkych kladiv a naozaj ma nedokazala zaujat ani jedna.


To máš těžký, asi ti naši "ruční" výrobci makaj a nemají čas brouzdat po netu a moc jezdit po soutěžích. Alespoň Krška je tak vytížený, že neví z "keré do keré". Ten kdo to dělá na frézových automatech a chrlí to po stovkách, musí zase objíždět kde jakou akci, aby se toho zbavil. Tak Ti ani neřeknu, co je lepší. Asi něco mezi tím - tedy Jirsa (když budu mluvit o tuzemských výrobcích).
Uživatelský avatar
Todík
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 951
Věk: 69
Registrován: 04 pro. 2004, 21:26
Bydliště: Brno

Příspěvekod Šimi » 01 dub. 2005, 20:54

Znáte nějakého tuzemského výrobce, který pracuje s baravnými akrylátovými náústky?
Uživatelský avatar
Šimi
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6579
Věk: 48
Registrován: 14 úno. 2005, 22:36
Bydliště: Dub nad Moravou, kósek od Holomóca

Další

Zpět na O dýmkách a tak...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 18 návštevníků


cron