Dáváte jména dýmkám?

Dýmky a příslušenství - zajímavé dýmky, výrobci, sběratelství, údržba... též výroba, materiál.

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Jakub

Dáváte jména dýmkám?

Příspěvekod sw_fox » 26 úno. 2015, 17:14

Jako sportovní střelec a motorkář jsem se setkal s tím, že oblíbeným kouskům se jména prostě dávají, ať už žertovná nebo "zamilovaná".

Jak to máte s dýmkama?
sw_fox
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 103
Věk: 42
Registrován: 28 pro. 2014, 17:47
Bydliště: Zlín

Re: Dáváte jména dýmkám?

Příspěvekod Scalex » 26 úno. 2015, 17:31

Některé dýmky už jméno mají od výrobce. Od pana Hápa mám Vzpomínku na Siennu, od Honzy Kloučka třeba Red Dragon Wing, Parabol Sand, Cocon nebo Wankel. Některým svým workshopovkám jsem taky dal jméno, třeba Žehlička nebo Modrásek. Zbytek mé sbírky speciální jména nemá, nazývám je většinou podle výrobce - hápovka, kloučkovka, jirsovka, hodulovka, bépékáčko a podobně.
Uživatelský avatar
Scalex
Účet zrušen
 
Příspěvky: 3344
Registrován: 11 úno. 2007, 23:07

Re: Dáváte jména dýmkám?

Příspěvekod Fanys » 26 úno. 2015, 17:40

Jména jim nedávám, protože je nevolám, dokonce si ani nepamatuji výrobce, ale mám vizuální paměť, takže u většiny používaných si pamatuji jak vypadají a jak chutnají.
Uživatelský avatar
Fanys
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6418
Věk: 72
Registrován: 22 pro. 2007, 20:17
Bydliště: Horní Měcholupy

Re: Dáváte jména dýmkám?

Příspěvekod Snoopy » 26 úno. 2015, 18:04

Ja dúfam, že fajky nedávajú mená majiteľom, hlavne v začiatkoch :lol: :oops: .
Uživatelský avatar
Snoopy
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 566
Věk: 62
Registrován: 03 pro. 2010, 14:36
Bydliště: Západné Slovensko, Hlohovec

Re: Dáváte jména dýmkám?

Příspěvekod Fanys » 26 úno. 2015, 19:20

Teď jsem si vzpomněl jedna přece jméno má. Jmenuje se "Old River", protože jsem ji málem utopil ve Staré řece. :think:

Obrázek
Uživatelský avatar
Fanys
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6418
Věk: 72
Registrován: 22 pro. 2007, 20:17
Bydliště: Horní Měcholupy

Re: Dáváte jména dýmkám?

Příspěvekod dostojevskij » 08 dub. 2016, 15:17

áno, aj keď len začínam, prvá je Oriešok /keďže každý začiatok je tak trošku oriešok naviac je vyrobená z orechového dreva/ a druhá, ktorú som dostal darom /dlho som po nej túžil/ sa volá Biela Kráľovná /je z morského kameňa, bratia češi majú pekný výraz "pěnovka" zaškoliť nepotrebuje, no dnes sa spolu vydáme na putovanie dymovými lúkami a horami, tak mi držte palce :smoke3:
Uživatelský avatar
dostojevskij
Registrovaný uživatel
Registrovaný uživatel
 
Příspěvky: 4
Věk: 44
Registrován: 08 dub. 2016, 11:22
Bydliště: Košice

Re: Dáváte jména dýmkám?

Příspěvekod itrnda » 20 črc. 2020, 20:51

Samozřejmě, že má u mne každá dýmka své jméno! Jak bych si s nimi jinak mohl povídat?

Nebo to vezmu z praktičtějšiho hlediska: až budu mít v jednom z šťastnějších budoucích životů třeba sluhu, určitě lépe pochopí, když mu řeknu: “Josef, šel a podal mi Kanaďanku!” namísto “Josef, šel a podal mi Chacom Galilee Nr.297!

Anebo, pokud bude můj budoucí život méně šťastný a já budu tím sluhou, určitě se mi bude lépe pamatovat: “Ivan, šel a podal mi Buldočka!”, nežli “Ivan, šel a podal mi BPK Bulldog Smooth Color!
Uživatelský avatar
itrnda
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 361
Věk: 59
Registrován: 13 kvě. 2020, 15:33
Bydliště: Prostějov

Re: Dáváte jména dýmkám?

Příspěvekod vitsoft » 21 črc. 2020, 21:20

Já jsem si takového sluhu naprogramoval. Každá z fajfek, kterou pravidelně jednou za čtrnáct dnů kouřím, má tříznakové kódové označení:
1. znak je den v týdnu 1-7,
2. znak je pořadové číslo v daném dni (1-4),
3. znak je rozlišení lichý-sudý týden (A-B).
Tak například dnes večer mi sluha Josef předložil dýmku 24B (rustikovaný billiard Blue Star z r.1973) a zároveň zobrazil její fotku, kdybych si náhodou nepamatoval. Člověk aspoň nemusí přemýšlet.
Uživatelský avatar
vitsoft
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 226
Registrován: 10 led. 2005, 19:17
Bydliště: Vitkov

Re: Dáváte jména dýmkám?

Příspěvekod itrnda » 22 črc. 2020, 16:47

To mne zaujalo, protože já taky používám appku pro evidenci tabáků, dýmek a kouření.

Ale:
- nemám >56 dýmek, které k tvému systému potřebuješ
- 4 dýmky denně nedám, mohu si bafat jen večer
- obávám se, že moje kouření ještě nedospělo k takovéto železné pravidelnosti. Nacpávám si tabák a dýmku podle momentálního rozpoložení a dost toho ještě teprve ochutnávám. Zatímco ty máš o svých stálicích už dávno jasno, já ještě ne.

Posílám krásné pozdravení do tvého malebného městečka!
Uživatelský avatar
itrnda
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 361
Věk: 59
Registrován: 13 kvě. 2020, 15:33
Bydliště: Prostějov


Zpět na O dýmkách a tak...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 27 návštevníků