Maďarské dýmky Szabó

Dýmky a příslušenství - zajímavé dýmky, výrobci, sběratelství, údržba... též výroba, materiál.

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Jakub

Maďarské dýmky Szabó

Příspěvekod matyman » 25 črc. 2015, 23:37

Máte někdo zkušenosti s dýmkami této značky? Na výběr jsem našel pár kousků , cenově dejme tomu podobně jako BPK.
matyman
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 90
Věk: 37
Registrován: 06 črc. 2015, 20:36
Bydliště: Podkérkonoší

Re: Maďarské dýmky Szabó

Příspěvekod Snoopy » 26 črc. 2015, 07:59

matyman píše:Máte někdo zkušenosti s dýmkami této značky?

Ja mám len jednu bentku. Na lacnú strojovku slušná fajfka. Dobre vŕtaná, s akrylovým náustkom a v príjemnom rustiku. Dostal som ju ako darček, pán trafikant v Budapešti údajne odporučil do nej ako "extra strong tobacco" MB Vintage Syrian :lol: . Latakie v nej už zostali.
Uživatelský avatar
Snoopy
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 566
Věk: 62
Registrován: 03 pro. 2010, 14:36
Bydliště: Západné Slovensko, Hlohovec

Re: Maďarské dýmky Szabó

Příspěvekod Alter Egon » 26 črc. 2015, 08:55

Jednou jsem viděl několik exemplářů v Blanické, jedna měla úplně krásnou téměř ideální straith grain kresbu. Ale sám žádnou nevlastním.
Uživatelský avatar
Alter Egon
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1318
Věk: 38
Registrován: 17 zář. 2013, 19:26
Bydliště: Benešov

Re: Maďarské dýmky Szabó

Příspěvekod matyman » 26 črc. 2015, 09:02

Právě že mi od pohledu nepřipadají tak hrozné jako BPK, přičemž jsou za podobný peníz. V ruce jsem měl ale jen jednu, kterou vlastní kolega a pochvaluje si jí. Jde o to, jestli nebývají nadvrtané jako třeba ty prosečky s hromadou tmelu navrchu.
matyman
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 90
Věk: 37
Registrován: 06 črc. 2015, 20:36
Bydliště: Podkérkonoší

Re: Maďarské dýmky Szabó

Příspěvekod Vorža » 28 črc. 2015, 10:39

Jsou to opravdu slušné dýmky, žádné nadvrtání. Prodali jsme jich snad 30, poslední dvě jsou v Blanické ještě k mání.
Uživatelský avatar
Vorža
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1037
Věk: 69
Registrován: 10 říj. 2011, 14:22
Bydliště: Praha 4

Re: Maďarské dýmky Szabó

Příspěvekod matyman » 31 črc. 2015, 15:48

Vorža píše:Jsou to opravdu slušné dýmky, žádné nadvrtání.

Díky moc, přesně takovou informaci jsem potřeboval. :ok:
matyman
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 90
Věk: 37
Registrován: 06 črc. 2015, 20:36
Bydliště: Podkérkonoší

Re: Maďarské dýmky Szabó

Příspěvekod xbrev103 » 07 srp. 2015, 21:47

Mam doma jeden mensi billiard od teto.zancky av pomeru cena/vykon se jedna o vskutku dobrou praci. Filtrovka s akrylovym nasutkem, stala me asi 600kc a kourim z ni moc rad, mam na ni pridelen GH Louisiana Flake a je to lahoda [WINKING FACE]
xbrev103
Registrovaný uživatel
Registrovaný uživatel
 
Příspěvky: 2
Registrován: 21 srp. 2014, 19:09

Re: Maďarské dýmky Szabó

Příspěvekod OldToby » 20 lis. 2015, 06:14

Pořídil jsem si u Galwitze v Budapesti Szabó Bentku.
Na pohled krásná dýmka a co jsem z ní zatím 3x kouřil tak žádný problém, ale musím říct, že je dýmka nadvrtaná. Jak vyústění v kotli, tak i začátek vrtu v čepu. Prostě když dýmku rozeberete a koukáte do dutiny, kde patří filtr, tak kanálek do kotle nezačíná uprostřed, nýbrž při horní hraně. Kouření to nevadí, ale není možné tam procpat čistítko skrz až do kotle aniž by se rozebrala. Trochu mě to štve, protože nevím, jak bych pořešil případné močkování když tam nedostanu čistítko na odsání bordelu. Zatím to ale nebyl problém a jsem spokojen, jenom jsem myslel že by se tady mohla objevit i podobní zkušenost, pač jsem byl trochu zklamán po dobrých ohlasech tady na fóru když můj kousek byl horší.
Uživatelský avatar
OldToby
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 205
Věk: 34
Registrován: 20 pro. 2014, 23:10
Bydliště: Šumavské louky a Žitno-ostrovská step

Re: Maďarské dýmky Szabó

Příspěvekod Ragaz » 20 lis. 2015, 09:48

Já se domnívám, že to je u bentky normální, že vrt v čepu není v jeho středu, ale nahoře, jinak by snad ani nešla vyvrtat a co se týká mírného nadvrtání v kotli, tak to prý u bentek tolik nevadí. Jinak já při čištění rozebírám všechny dýmky i rovné, stejně pokud se (výjimečně) vrtám v dýmce čističem během kouření. Jinak já mám Szabó bentku taky a jsem s ní spokojenej, akorát má divně vytvarovanej konec náustku.
Uživatelský avatar
Ragaz
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 704
Věk: 48
Registrován: 11 úno. 2015, 10:11
Bydliště: Třemošnice

Re: Maďarské dýmky Szabó

Příspěvekod OldToby » 20 lis. 2015, 11:19

Jde o mou první Bentku, takže je to možné. Zdá se mi ale podezřelé, že kdyby se kanál celý pod stejným úhlem šoupnul o 2mm dolů, tak kanálek začínal uprostřed a ústil by na spodku kotle. Nikdy jsem dýmku nevyráběl, takže jsou to jenom laické domněnky, ale řekl bych, že by se to tam definitivně vešlo a to snad i líp (čep je cca rovný, pro ilustraci jsem níže hodil link na konkrétní dýmku).
Při čistění dýmku taky rozebírám. Strkání čistítka během kouření ani nemá cíl něco čistit, ale opravdu odsát vlhkost, případně někdy uvolnit kanálek když se tam dostane kousek tabáku. Kouřím teprve rok, tak se třeba časem zlepším a nebude to potřeba. Zatím spokojenost, protže se tam tolik vlhkosti aby srkala nenazbíralo, tak to snad bude v pohodě i nadále jenom mě moc nepotěšilo, že nemám tu možnost "kdyby".

http://www.gallwitz-pipa.hu/webshop/pip ... -3626.html
Uživatelský avatar
OldToby
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 205
Věk: 34
Registrován: 20 pro. 2014, 23:10
Bydliště: Šumavské louky a Žitno-ostrovská step

Re: Maďarské dýmky Szabó

Příspěvekod RottenFox » 20 lis. 2015, 11:27

Navrtat tenhle úhel chce trochu zručnosti. Takže není divu, že se u low-endu setkáš s pod nebo nad vrtáním.
Jestli z toho jde v pohodě kouřit, tak to neřeš a kuř. :smile: Zas tak drahá nebyla, ne? ;-)
A jestli chceš řemeslně dokonale zvládnutou fajfku, tak se obrať na Dejmala, Peťáka a další pajp machry. :-)
U low-endu to fakt chce zkoumat co kupuješ, protože plno fajek je prostě odfláknuto. Samozřejmě dobré kusy se najít dají.
Sám jednu Szabó mám a je super.
(ale další tři co jsem měl v ruce už tak super nebyly)
Uživatelský avatar
RottenFox
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4335
Věk: 34
Registrován: 10 čer. 2012, 10:24
Bydliště: Pohraničí Západních Čech

Re: Maďarské dýmky Szabó

Příspěvekod OldToby » 20 lis. 2015, 12:03

Jsem si vědom, že low cost, a za tu cenu jsem maximálně spokojený :smoke5: . Spíš jsem to chtěl sepsat aby s tím budoucí zájemci počítali, pač si to tady každý jenom chválí včetně vrtání tak jsem do toho šel s tím že to bude zaručeně všechno v pohodě. Navíc v krámku byla tma, takže do kotle jsem pořádně neviděl, a zdálo se mi to blbé ji tam rozebírat, říkal jsem si že to ani není třeba, bude to OK. Popravdě u dýmky za 600 by bylo trapné ji zkoumat jakoby to byla nějaká Highend :oops: . Nakonec i kdybych věděl, jak je navrtaná tak bych si ji koupil, pač s tímhle tvarem a barvou byla jediná. Jediný co tak jsem pak byl trochu zklamaný až když jsem vylez na světlo... Nikdo tady nezmínil nadvrtání, tak jsem myslel, že bych třeba doplnil, že u Szabóovek se to stává taky :smoke3:
Uživatelský avatar
OldToby
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 205
Věk: 34
Registrován: 20 pro. 2014, 23:10
Bydliště: Šumavské louky a Žitno-ostrovská step

Re: Maďarské dýmky Szabó

Příspěvekod RottenFox » 20 lis. 2015, 12:20

:ok:
Podělit se o zkušenost je samozřejmě v pořádku.
Uživatelský avatar
RottenFox
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4335
Věk: 34
Registrován: 10 čer. 2012, 10:24
Bydliště: Pohraničí Západních Čech

Re: Maďarské dýmky Szabó

Příspěvekod basa333 » 20 lis. 2015, 13:12

OldToby píše:JPopravdě u dýmky za 600 by bylo trapné ji zkoumat jakoby to byla nějaká Highend :oops: . Na


popravdě bych naopak nezkoumal nic jiného než právě to vrtání. všechno ostatní je pro kouření více nebo méně bezvýznamné.
Uživatelský avatar
basa333
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 13000
Věk: 61
Registrován: 17 říj. 2006, 08:29
Bydliště: Buštěhrad

Re: Maďarské dýmky Szabó

Příspěvekod littlebull » 20 lis. 2015, 13:16

No, Toby, než budeš vynášet soudy o tom, že bylo možné vrtat o 2mm níž, zkus jednoduchou věc: řeznickou špejlí strčenou do kanálku imituj cestu vrtáku a pak suď chybu vrtání. On vrták většinou není ohebnej a při vrtání je třeba minout i hranu na začátku krčku.
Uživatelský avatar
littlebull
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 5118
Věk: 57
Registrován: 14 bře. 2006, 18:49
Bydliště: Štichov

Další

Zpět na O dýmkách a tak...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 53 návštevníků


cron