Výroba dýmek - odkazy, suroviny, nápady, návody, vše ok VI.

Dýmky a příslušenství - zajímavé dýmky, výrobci, sběratelství, údržba... též výroba, materiál.

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Jakub

Re: Výroba dýmek - odkazy, suroviny, nápady, návody, vše ok

Příspěvekod baron Tom » 20 kvě. 2021, 12:30

Zdar řešil jsem to tu cca 20 stran zpět. fotek najdeš dost. Mě to vypálil otec na laseru a navařil na 1 a 3 čelist. Zatím ale nemám odzkoušeno bo dělám novou podlahu. myslím že ty platle mám dvě navíc. Mohu ti je dát. foto bych ti poslal na mejl.
navaří ti je kde kdo. Snažil jsem se je taky koupit již vyrobené ale bohužel neúspěšně. Závidím ti že máš možnost seberealizace. já mám veškerý cajky na hromadě.
Jinak dnes mají v Lídlu teakovej olej. Dá se tento použít?
baron Tom
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 231
Věk: 39
Registrován: 29 led. 2021, 11:21
Bydliště: Humpolec

Re: Výroba dýmek - odkazy, suroviny, nápady, návody, vše ok

Příspěvekod baron Tom » 21 kvě. 2021, 08:39

tak zpět ten teakovej olej z lidlu nebude asi uplně to co by měl být. koupil jsem ho a je to hustý světle hnědý nátěr s pigmentem tedy nikoliv čistý olej. nevadí natřu tu podlahu :ok:
baron Tom
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 231
Věk: 39
Registrován: 29 led. 2021, 11:21
Bydliště: Humpolec

Re: Výroba dýmek - odkazy, suroviny, nápady, návody, vše ok

Příspěvekod Král Lávra » 24 kvě. 2021, 06:52

Ahoj, zájem bych určitě měl, pošli mi prosím foto na mail ftmci@seznam.cz, tam už si pak případně domluvíme podrobnosti ohledně ceny a předání.
Král Lávra
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 137
Registrován: 07 bře. 2018, 11:59
Bydliště: Město, kde by chtěl žít každý

Re: Výroba dýmek - odkazy, suroviny, nápady, návody, vše ok

Příspěvekod baron Tom » 24 kvě. 2021, 08:16

jakápak cena. to je zdarma. Pokud je město kde by chtěl žít každý (teda kromě mě) Č. Budějovice tak brácha tam pojede příští týden do školy tak by ti to hodil. Fotky pošlu snad zítra. Myslím že spolupráce by se mohla hodit třeba i při nákupu materiálu. Pošli mi do soukromé zprávy tel. číslo a já ti to pošlu mms ještě dnes. Pokud to stále vozí žena v autě a bude ochotna mi to dovézt tak bych to dal bráchovi dneska a zejtra to tam můžeš mít.
baron Tom
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 231
Věk: 39
Registrován: 29 led. 2021, 11:21
Bydliště: Humpolec

Re: Výroba dýmek - odkazy, suroviny, nápady, návody, vše ok

Příspěvekod baron Tom » 16 čer. 2021, 07:57

ahoj mám dotaz ohledně materiálu na náustky. pročetl jsem diskusi a nenašel jsem toho moc tak se zeptám... Vím o Janzenovi, etrafice atd ... koukal jsem ne ebay i aliexpres amazon atd... tyče v metráži má jen Janzen ? mám něco málo z etrafiky ale ty kousky 12cm mi přijdou vhodné pouze na jednorázovou výrobu. (hranolek se do 3 čelisťovky upíná hůře) kulatá tyč je ideální ale jejich dostupnost v ČR asi není. Můj dotaz zní: zkoušel si to někdo z Vás vyrobit doma čili je možné odlít akrylovou, cumberlandovou nebo ebonitovou tyč v domácích podmínkách. (prosím nepište mi odpověd: jde. :mrgreen: jde vše) díky
baron Tom
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 231
Věk: 39
Registrován: 29 led. 2021, 11:21
Bydliště: Humpolec

Re: Výroba dýmek - odkazy, suroviny, nápady, návody, vše ok

Příspěvekod basa333 » 16 čer. 2021, 08:20

já nevím, mně přijde, že tobě se musí všechno servírovat až pod nos. co takhle chvíli hledat a zkusit to v jiných jazycích?

co třeba tady https://ebonite-arts.de/produktkatalog/ ... ale-no-02/?

jsem zvědav, jestli si něco objednáš, až zjistíš cenu. na fotkách vypadají oválné, ale dodávají běžně i kulaté, bral jsem od nich. dodají ti v podstatě jakýkoli rozměr, ale každý řez něco stojí. mám ti vyhledávat i akrylové tyče? zkoušel jsi už vyrobit celý náustek z plného ebonitu?
Uživatelský avatar
basa333
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 13000
Věk: 61
Registrován: 17 říj. 2006, 08:29
Bydliště: Buštěhrad

Re: Výroba dýmek - odkazy, suroviny, nápady, návody, vše ok

Příspěvekod baron Tom » 16 čer. 2021, 10:26

ahoj děkuji. je možné si vše vyhledat sám ovšem je to dosti obšírné, umím pouze česky (ani to ne dobře) něco málo anglicky. Vím že tyče jsou drahé ale je to asi ekonomičtější než shánět kousky.
Nezkoušel jsem zpracovat ebonit v tyči, upravuji polotovary. Cumberland jsem v ruce ještě neměl vůbec. Akryl jen ty bločky z etrafiky. Právě cena a hlavně moje omezení na český trh mne vede k otázce výroby vlastních odlitků. Jsem vystudovaný sochař (neživím se tím) něco málo jsem odlít uměl. zručnosti ubylo ale ještě se rukama najím. nakoukal jsem nějaká videa o odlévání epoxidu/akrylu, použití vývěvy. Dotaz jsem položil proto abych neprošel celé město jen abych našel určitou adresu. mě spíš zajímalo jestli to někdo doma nezkoušel, jak to nalil aby to udělalo to fládrování. materiál na formu aby se separoval od odlitku (teflonová trubka) nebo to nalévají do jakéhosi rukávu který pak osoustruží/odfrézují? ebonit je v prášku nebo tekutý? dá se koupit jako základní hmota? Dělá si vůbec někdo z českých mistrů svoje náustky nebo jedou z tyčí? Není problém si koupit tyč, je problém koupit tu správnou tyč z ozkoušeného materiálu.
baron Tom
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 231
Věk: 39
Registrován: 29 led. 2021, 11:21
Bydliště: Humpolec

Re: Výroba dýmek - odkazy, suroviny, nápady, návody, vše ok

Příspěvekod basa333 » 16 čer. 2021, 11:22

baron Tom píše: ebonit je v prášku nebo tekutý?



začínáš mě fakt štvát. jsi opravdu tak líný, že nenajdeš žádnou informaci?

https://de.wikipedia.org/wiki/Ebonit

přelož si to laskavě z němčiny, v české verzi je toho polovina. pro překlad můžeš použít google překladač. až budeš potřebovat tekutý kaučuk, začne to být zajímavé. buď klidný, že na tom odkazu můžeš koupit "tu správnou tyč z ozkoušeného materiálu" - hlavně, abys ji mohl také zaplatit a zpracovat. jinak se klidně obrať na dejmala, co ti k tomuto tématu řekne. a přestaň laskavě klást dotazy, které najdeš na první dobrou na googlu, takhle za chvíli jen všechny nas..eš.
Uživatelský avatar
basa333
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 13000
Věk: 61
Registrován: 17 říj. 2006, 08:29
Bydliště: Buštěhrad

Re: Výroba dýmek - odkazy, suroviny, nápady, návody, vše ok

Příspěvekod baron Tom » 16 čer. 2021, 12:20

Chtěl jsem napsat odpovědi ale mám jen samé otázky.... línej bych neřekl ale Wiky mě fakt nenapadla, tak budu asi blbej. Promiň Baso podle různých diskusí to vypadá že budeš pohodovej chlap s poměrně slušným přehledem a schopnostmi ale nemohu se zbavit dojmu že nováčci ti trochu lezou krkem.( ne všichni, jen ti co se ptají ). tak se omlouvám. dík za info. Jsem tak trochu pionýr provokatér. :ok:
baron Tom
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 231
Věk: 39
Registrován: 29 led. 2021, 11:21
Bydliště: Humpolec

Re: Výroba dýmek - odkazy, suroviny, nápady, návody, vše ok

Příspěvekod basa333 » 16 čer. 2021, 12:27

nelezou mi krkem nováčci, ale ti, kdo chtějí na fóru bezpracně získávat informace, které leží kolem nich. proč myslíš, že každý bude zrovna pro tebe obětovat čas a vypisovat ti milostivě všechno, co si můžeš sám najít? všechny dotazy, které tu kladeš, jsou na netu bez problémů k nalezení, jen se trochu snažit. pokud budeš mít dotaz, který najít nelze a pro jehož zodpovězení potřebuješ praxi a know-how, nenajdeš asi nikoho ochotnějšího než basu (který tě ale klidně přesměruje na někoho schopnějšího). prostě se ku..va snaž a dej si s hledáním trochu práce, aby to za tebe nedělali ostatní.

wiki tě nenapadla? ale internet a google máš, nebo?
Uživatelský avatar
basa333
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 13000
Věk: 61
Registrován: 17 říj. 2006, 08:29
Bydliště: Buštěhrad

Re: Výroba dýmek - odkazy, suroviny, nápady, návody, vše ok

Příspěvekod Dejmal » 16 čer. 2021, 13:32

Obávám se, že ti Dejmal k tomu napíše jen to samé, co Basa :mryellow:
Upřímně bych nevymýšlel vymyšlené, toť vše.
Uživatelský avatar
Dejmal
Člen správní rady pipE-clubu
Člen správní rady pipE-clubu
 
Příspěvky: 5813
Věk: 54
Registrován: 16 srp. 2010, 13:05
Bydliště: Praha 8

Re: Výroba dýmek - odkazy, suroviny, nápady, návody, vše ok

Příspěvekod basa333 » 16 čer. 2021, 13:56

dík za reakci, tebe jsem myslel hlavně jako experta na barevný ebonit.
Uživatelský avatar
basa333
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 13000
Věk: 61
Registrován: 17 říj. 2006, 08:29
Bydliště: Buštěhrad

Re: Výroba dýmek - odkazy, suroviny, nápady, návody, vše ok

Příspěvekod baron Tom » 16 čer. 2021, 14:09

aha takže to chápu tak že materiál si nikdo nevyrábí ani černý akryl. Tak to mi tedy přijde divné. napsal jsem na SEM, použil překladač tak uvidíme...
baron Tom
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 231
Věk: 39
Registrován: 29 led. 2021, 11:21
Bydliště: Humpolec

Re: Výroba dýmek - odkazy, suroviny, nápady, návody, vše ok

Příspěvekod basa333 » 16 čer. 2021, 14:40

nic ti nestojí v cestě. jak vidím, máš přístup k tekutému kaučuku a baví tě práce se sazemi a sírou, slévání směsí do smysluplných barevných kombinací a jejich vulkanizace a následné vytvrzování při 100-200C po dobu 1,5 dne. jestli ti to nepřijde divné, tak ti začínám fandit. uvidíme, jak dopadne tvůj první domácí barevný ebonitový náustek z vlastní produkce ebonitu.

P.S.: už jsi někdy pracoval s latexem (kaučukem)? jestli ne, tak se připrav na spoustu legrace, kterou přitom zažiješ. já s tím materiálem dělal, vím o co jde. dokonce bych ti i dokázal zařídit zdroj, ale věř mi, s tím dělat nechceš.
Uživatelský avatar
basa333
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 13000
Věk: 61
Registrován: 17 říj. 2006, 08:29
Bydliště: Buštěhrad

Re: Výroba dýmek - odkazy, suroviny, nápady, návody, vše ok

Příspěvekod baron Tom » 17 čer. 2021, 06:36

ahoj pracoval jsem s latexem, dělaly jsme formy na sádrové odlitky, byla to dvou složka, nebyl problém to zpracovat. Dnes už jsou ty směsi zase jinde. Oříšek bude v tom cumberlandu aby to dělalo tu kresbu. Nicméně největší spotřeba je černého akrylu a ten by se měl ¨jen¨ smíchat, nalít, odstranit bubliny, a nechat ztuhnout. Tedy za předpokladu že ten akryl je ten akryl
baron Tom
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 231
Věk: 39
Registrován: 29 led. 2021, 11:21
Bydliště: Humpolec

PředchozíDalší

Zpět na O dýmkách a tak...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 118 návštevníků