Switch to full style
Dýmky a příslušenství - zajímavé dýmky, výrobci, sběratelství, údržba... též výroba, materiál.
Odeslat odpověď

Re: Výroba dýmek - odkazy, suroviny, nápady, návody, vše ok

20 bře. 2017, 14:20

Kedze ste mi vzdy dobre poradili, co si mimochodom velmi cenim, chcel by som sa opat spytat na jednu malickost.
Nejaky napad na obnovu loga vyrobcu na naustku? Tip na konkretnu farbu, ktora nieco vydrzi, pripadne ine tipy?
Pri repase som z dvoch dymok logo nechcene odstranil - tieto loga su reliefne - vklesnute. No na jednej dymke je to zasa vypukle.

Dakujem :puffy:

Re: Výroba dýmek - odkazy, suroviny, nápady, návody, vše ok

24 bře. 2017, 19:02

Ahoj, poradíte prosím s výběrem soustruhu? Jde mi o to jaký typ(dřevo-kov), velikost, kde nejlépe sehnat.
Zatím se potřebuji dostat alespoň do obrazu v jakých cenových relacích se pohybují a jaké příslušenství bych potřeboval.
Díky

Re: Výroba dýmek - odkazy, suroviny, nápady, návody, vše ok

25 bře. 2017, 09:28

:arrow: yossarian
Ahoj.
Dobrá rada je, zkus to nejdříve bez soustruhu. Většina dýmek, co tady vidíš jsou dělané ručně a sebelepší CNC nedá tvé dýmce duši. V tvých příspěvcích jsem ještě neviděl žádnou tvojí vyrobenou dýmku a proto si myslím, že je lepší získat zkušenosti ruční výrobou. Určitě bude bod, kdy budeš vidět, že bez soustruhu se dál nedostaneš, ale momentálně by to bylo jenom vyhození peněz. Mimochodem, průměrná cena slušného soustruhu je cca 30,000 pokud nechceš kupovat ty plastové sračky, co se dělají dnes.

Re: Výroba dýmek - odkazy, suroviny, nápady, návody, vše ok

26 bře. 2017, 09:41

Já bych se tomu soustruhu nebránil, může na něm vrtat krom jiného tabákovou komoru, kouřový kanálek, leštit, brousit, dělat prstýnky a kroužky, atd.
Ano může na to použít i vrtačku, ale jak píše Drak, dříve nebo později, stejně nastane ten bod, kdy to bez soustruhu nepůjde dál.
A ruční práci se stejně nevyhne. Já kdybych hledal soustruh, tak určitě Aukro, bazary, bazary s nářadím a aukce končících firem. :think:
Ale nejlépe by asi stejně poradili dnešní fungující garážoví mistři. :puffy:

Re: Výroba dýmek - odkazy, suroviny, nápady, návody, vše ok

27 bře. 2017, 08:28

Začínat soustruhem, je pěkná myšlenka, ale dost finančně náročná...

Re: Výroba dýmek - odkazy, suroviny, nápady, návody, vše ok

27 bře. 2017, 19:57

Díky za postřehy. Zatím použiju vrtačku a udělám co půjde. Na soustruh jsem začal myslet po workshopu u Jana Kloučka. Velmi motivační, ale člověk začne mít pocit, že všechno to vybavení nutně potřebuje... :wink:

Re: Výroba dýmek - odkazy, suroviny, nápady, návody, vše ok

28 bře. 2017, 04:38

až budeš mít za sebou alespoň 20 vlastních dýmek a bude se ti zdát o dalších, pak přemýšlej o soustruhu. dřív je to myslím zbytečná investice. nakup 10 špalků, nech si je u honzy nebo někoho jiného vyvrtat a nauč se mít tvary v oku a v ruce. tak jako ty už tu začínalo dost lidí, věř mi, víme, o čem mluvíme. on to není jen soustruh, ale také x věcí kolem toho a jde to opravdu dost do peněz. navíc jako začátečník vyhodíš spoustu věcí za zbytečnosti, než se dopracuješ k tomu správnému.

Re: Výroba dýmek - odkazy, suroviny, nápady, návody, vše ok

28 bře. 2017, 20:53

Amen :smoke5:

Re: Výroba dýmek - odkazy, suroviny, nápady, návody, vše ok

30 bře. 2017, 16:49

Dobrý den pánové
Jak bys jste vyrobily selskou dýmku(dětkovskou dýmku), sice vím jak udělat hlavičku a náůstek, ale nevím jak udělat zbytek.
Prosím, poradte a předem děkuji.


Rád bych se omluvil za mého přítele (Vášnivý kuřák), který je už po smrti a rád bych objasnil jeho chování.

Re: Výroba dýmek - odkazy, suroviny, nápady, návody, vše ok

30 bře. 2017, 23:21

Gustav Carva píše: ....
Rád bych se omluvil za mého přítele (Vášnivý kuřák), který je už po smrti ....

To asi nebu nutné. Ať spočine v klidu a míru.

Re: Výroba dýmek - odkazy, suroviny, nápady, návody, vše ok

31 bře. 2017, 07:53

At je mu zeme lehka... Nicmene je zajimave, ze mate velice obdobnej pravopis... ;-)
:ot:

Re: Výroba dýmek - odkazy, suroviny, nápady, návody, vše ok

01 dub. 2017, 19:09

Tak jsem začal bez soustruhu a hned se objevil drobný problém. Otvor na čep náústku (8mm-teflon) v hlavičce jsem vyvrtal 8mm vrtákem a samozřejmě tam jde čem příliš volně. Máte radu co s tím? Příští špalek vrtat menším průměrem? Čep nahřát a roztáhnout? :think:

Re: Výroba dýmek - odkazy, suroviny, nápady, návody, vše ok

01 dub. 2017, 19:57

Jak říkáš, nahřát a roztáhnout a příště vrtat menším průměrem ;)
Budeš si muset pořídit jemně odstupňované vrtáky. Čepy se liší a postupně si najdeš ten "svůj" průměr ;)

Re: Výroba dýmek - odkazy, suroviny, nápady, návody, vše ok

01 dub. 2017, 20:23

yossarian píše:Tak jsem začal bez soustruhu a hned se objevil drobný problém. Otvor na čep náústku (8mm-teflon) v hlavičce jsem vyvrtal 8mm vrtákem a samozřejmě tam jde čem příliš volně. Máte radu co s tím? Příští špalek vrtat menším průměrem? Čep nahřát a roztáhnout? :think:


Kupoval jsi 8 mm čep, ale on má 7,8 mm - to mě také potkalo. :mrgreen: Ještě počítej s tím, že až budeš mít odladěnej vrták, tak bude jenom na briár. Na mortu budeš potřebovat zase jiný průměr vrtáku pro stejný čep. Zrovna tak je to s vrtáním do náústku. Stejný vrták udělá jinou díru do akrylu a jinou do ebonitu.
Hodně štěstí. :puffy:

Re: Výroba dýmek - odkazy, suroviny, nápady, návody, vše ok

02 dub. 2017, 07:11

Takže u tohoto bloku mi zbývá jedině zaběhnout k někomu na soustruh a nechat vytočit náústek přímo na míru, aby šel do bloku na fest...
Teflon zřejmě roztáhnout nepůjde???
Příště radši všechno změřím dvakrát a stejně tomu nebudu věřit :wink:
Odeslat odpověď