Switch to full style
Dýmky a příslušenství - zajímavé dýmky, výrobci, sběratelství, údržba... též výroba, materiál.
Odeslat odpověď

Re: Výroba dýmek - odkazy, suroviny, nápady, návody, vše ok

02 dub. 2017, 07:41

já jsem bezfiltrové čepy soustružil na míru. prostě čep byl vždy větší, tak jsem jej o nějaké 3-4 desetiny stáhnul. bylo to lepší než vyhledávat vrtáky do různých materiálů. soustružení teflonu ovšem také není vždy úplně snadné.

Re: Výroba dýmek - odkazy, suroviny, nápady, návody, vše ok

02 dub. 2017, 08:44

yossarian píše:...
Teflon zřejmě roztáhnout nepůjde???
... :wink:


Nahřát a zatlačit na něj, tím se roztáhne ;) nebo do něj něco strčit.
A k tomu pořídit vrtáky 7.7; 7.8; 7.9; 8.0 a na filtrové čepy 10.2; 10.3; 10.4; 10.5
Sám pak přijdeš na to, který ti kde jak sedne. Jo a lepší je si na to pořídit krátké vrtáky, ale ty jsou trochu dražší.

Re: Výroba dýmek - odkazy, suroviny, nápady, návody, vše ok

05 dub. 2017, 08:17

btw na ty čepy by ti možná pro začátek stačilo něco takovéhoto: https://www.youtube.com/watch?v=QqXZqpngaLo

Re: Výroba dýmek - odkazy, suroviny, nápady, návody, vše ok

25 kvě. 2017, 20:13

Zdravím. Rád bych si ujasnil postup prací při dokončování dýmky. Jde mi o to zda se nejdřív leští (hnědá, bílá pasta), pak moří, napouští olejem a finišuje karnaubem a filcem, nebo to pořadí mám špatně?

Re: Výroba dýmek - odkazy, suroviny, nápady, návody, vše ok

26 kvě. 2017, 06:46

Nejdříve se brousí, pak moří, pak máš podle způsobu dvě možnosti, další broušení a moření, pak stabilizace olejem. Pak se leští a ve finále můžeš použít karnaubu.
Jo a filcák si nech na kovy, ten na dřevo, ani náustky nepatří, protože ti to spálí.

Re: Výroba dýmek - odkazy, suroviny, nápady, návody, vše ok

26 kvě. 2017, 07:16

Díky za odpověď. Samozrejmě jsem to blbě napsal. Nemám filc, ale flanel...

Re: Výroba dýmek - odkazy, suroviny, nápady, návody, vše ok

05 srp. 2017, 19:34

Prosím o radu. Pustil jsem se do opravy několika levnějších dýmek. Obrousil jsem je, namořil, napustil teakovým olejem přeleštil. S tím jsem spokojen. Náústky jsem taky vyleštil do pěkného lesku. Ale skončil jsem při nanášení karnaubského vosku. Pročítal jsem si toto vlákno, ale nikde jsem neobjevil jak na to. Poradíte? Předem dík.

Re: Výroba dýmek - odkazy, suroviny, nápady, návody, vše ok

06 srp. 2017, 08:24

Karnaubu přiložením naneseš na kotouč a z toho kotouče následně na hlavičku dýmky

Re: Výroba dýmek - odkazy, suroviny, nápady, návody, vše ok

06 srp. 2017, 08:55

A dalším měkkým kotoučem to pak vyleštíš.

Re: Výroba dýmek - odkazy, suroviny, nápady, návody, vše ok

06 srp. 2017, 11:43

Díky za rady. Moc mi to nešlo. Je možné, že by ten karnaubský vosk byl už starý a tedy příliš tvrdý? Na kotouči skoro nic nezůstane, tedy následně tak nenanesu nic ani na dýmku. Víc tam toho na ní zůstane když po ní jen tak jezdím tím voskem, jako když se voskovaly lyže svíčkou. Jaký vosk používáte, je hodně tvrdý? Co kdybych ho na tu dýmku nějak po zahřátí nakapal?

Re: Výroba dýmek - odkazy, suroviny, nápady, návody, vše ok

06 srp. 2017, 12:08

Je tvrdý jako kámen. Nemáš náhodou malý kotouč nebo otáčky?

Re: Výroba dýmek - odkazy, suroviny, nápady, návody, vše ok

06 srp. 2017, 16:50

Já vůbec vosk nedavám:) Stačí důkladně vyleštit a drží to pak déle a nematní:)

Re: Výroba dýmek - odkazy, suroviny, nápady, návody, vše ok

06 srp. 2017, 16:58

Tak tam byl zakopaný pes. Přidal jsem otáčky a je to v pohodě. Vosk se natáhl na kotouč a přenesl na dřevo. Šimi, díky.

Re: Výroba dýmek - odkazy, suroviny, nápady, návody, vše ok

08 srp. 2017, 09:03

Přátelé sháním solidní soustruh. Nevíte někdo o něčem?

Re: Výroba dýmek - odkazy, suroviny, nápady, návody, vše ok

08 srp. 2017, 10:57

Důležité je rozmyslet si, kolik jsi ochotný investovat a jaký máš k dispozici prostor pro soustruh. Popř. ještě kudy ho tam dostaneš.
Odeslat odpověď