Switch to full style
Dýmky a příslušenství - zajímavé dýmky, výrobci, sběratelství, údržba... též výroba, materiál.
Odeslat odpověď

Re: Výroba dýmek - odkazy, suroviny, nápady, návody, vše ok

04 lis. 2020, 15:46

ok, zkusím to stručně. tu hlavičku nech, namoř ji hodně tmavou hnědou (opravdu co nejtmavší, ale ne černou) a pak třeba 400 šmirglem sraž barvu na vrcholcích podle tvých představ a klidně použij karnaubu, na tomhle mělkém rustiku to klapne, jen je potřeba to rozleštit měkkým rotačním kotoučem.

náustek se běžně dělá max. na 400 a pak už se jen leští rotačně na hrubo a na jemno

Re: Výroba dýmek - odkazy, suroviny, nápady, návody, vše ok

04 lis. 2020, 17:37

Cajk, díky.

Re: Výroba dýmek - odkazy, suroviny, nápady, návody, vše ok

11 led. 2021, 15:11

Mohl bych poprosit o radu? Čím barvíte dýmku. Zkoušel jsem hledat zde na foru a bohužel jsem nic nenašel.
Projížděj jsem i videa na youtube a tam používají barvy na kůži "dye pro leather", ale u nás stojí cca 260 za lahvičku což se mi zdá hodně.
Nějaká levnější varianta? Nebo stačí, že barva bude na lihové bázi?

Chtěl bych černou barvou vytáhnout strukturu dřeva, obrousit a na to dát mahagon nebo světle hnědou (víc do žluta)

Mockrát děkuji za rady :)

Re: Výroba dýmek - odkazy, suroviny, nápady, návody, vše ok

13 led. 2021, 10:47

Chtěl jsem se přeptat, co to znamená když je hlavička dýmky - součkovaná?
To je nějaká povrchová úprava?

Re: Výroba dýmek - odkazy, suroviny, nápady, návody, vše ok

13 led. 2021, 11:44

to je myšleno jako rustikovaná

Re: Výroba dýmek - odkazy, suroviny, nápady, návody, vše ok

13 led. 2021, 13:46

basa333 píše:to je myšleno jako rustikovaná


aha, díky

Re: Výroba dýmek - odkazy, suroviny, nápady, návody, vše ok

13 led. 2021, 17:56

nic ve zlém: když odpovídáš rovnou na předchozí post, příště prosím necituj, je to zde takto zavedeno. díky.

Re: Výroba dýmek - odkazy, suroviny, nápady, návody, vše ok

29 led. 2021, 11:33

Ahoj všem... dovoluji si vznést dotaz na pipemakery a to ohledně čelistí do univerzálky. Mám čtyřčelisťovou hlavu s klasickými čelistmi (200), Potřebuji sehnat nebo nechat udělat dvoučelist vhodnou na upnutí přížezu.
A nemohu to nikde nalézt. Prosím nemáte někdo tip, fotku, nákres.
Mám pocit že už sem to někde viděl ale nevím zda tady nebo jinde. Omlouvám se jestliže tím zakládám již po několikáté totéž.

Re: Výroba dýmek - odkazy, suroviny, nápady, návody, vše ok

09 úno. 2021, 17:14

Zdravím vespolek,

už pár let vás tady čtu, ale až do teď jsem prakticky neměl důvod k tomu, abych něco napsal (tak hluboká je místní studnice moudrostí). Nyní bych potřeboval konkrétní radu k nákupu dílenského vybavení. Mám nějaké zkušenosti s výrobou kde čeho pomocí standardních hobby nástrojů a rád bych se posunul o fous dál. Dlouhodobě si pak pohrávám s myšlenkou, že bych se chtěl zkusit zabývat výrobou dýmek, proto bych rád, aby vybavení, které si teď (výhledově) pořídím, tuto činnost umožňovalo na slušné úrovni. Otázka je následující, splňuje to tento komplet? Respektive přijde vám to jako dobrá nabídka? Vyřežu, navrtám, vysoustružím, obrousím, vyleštím na tom dýmku včetně náustku, či budu potřebovat ještě něco dalšího? Se soustružením nemám žádné zkušenosti a z videí na internetu se toho sice dá dozvědět hodně, ale určitě ne vše. Vybavení by nemělo sloužit jen k výrobě dýmek, takže to, že dýmka se dá vyrobit i bez toho, teď neřeším.

https://stroje.bazos.cz/inzerat/1319316 ... -drevo.php

Re: Výroba dýmek - odkazy, suroviny, nápady, návody, vše ok

09 úno. 2021, 22:17

Do toho stroje bych asi nešel. Ten soustruh mi na dýmkařinu přijde nedostatečný.

Re: Výroba dýmek - odkazy, suroviny, nápady, návody, vše ok

10 úno. 2021, 07:54

asi takhle: podle točné výšky možná nebudeš moci soustružit dřevo. na náustky (a to je to hlavní) to stačit bude. budeš potřebovat pásovou pilu, která vypadá, že tam je, ale jestli bude výkonově stačit na briár, to nevím. budeš muset dokoupit brusku, nevím, jestli na to ten soustruh (v konfiguraci brusky místo hlavy) bude stačit. další věc je nějaké rozumné odsávání při broušení. asi by to nějak fungovalo, ale nevím, nevím...osobně bych do toho nešel.

Re: Výroba dýmek - odkazy, suroviny, nápady, návody, vše ok

10 úno. 2021, 10:45

Děkuji pánové. Udělali jste mi radost. Nákup stroje by se mi teď do rozpočtu vešel jen hodně těsně. Až budu mít další konkrétní nápad, tak ho sem opět dám ke konzultaci.

Re: Výroba dýmek - odkazy, suroviny, nápady, návody, vše ok

10 úno. 2021, 11:20

Taky nám udělej radost a vyplň si v profilu bydliště ;)
Jsme tady na to zvyklí.

Re: Výroba dýmek - odkazy, suroviny, nápady, návody, vše ok

10 úno. 2021, 12:41

OK. Obecně se snažím držet minimální digitální stopu, jeden nikdy neví, ale jestli je to zde zvykem.

Re: Výroba dýmek - odkazy, suroviny, nápady, návody, vše ok

11 úno. 2021, 18:31

Pokud nechceš, tak nic nevyplňuj - zvyk nezvyk! Jestli tady chce někdo zavádět povinnou dobrovolnost, tak nechť jde do prdele.
Odeslat odpověď