Lindström patent

Dýmky a příslušenství - zajímavé dýmky, výrobci, sběratelství, údržba... též výroba, materiál.

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Jakub

Lindström patent

Příspěvekod evilmind » 06 kvě. 2016, 15:37

Viděl jsem Lindström dýmku na Aukru, tak jsem do ní šel, čistě z vědeckých důvodů, že zkusit se má všechno... :smoke1:
A upřímně, teď tady do ní čučím, a nechápu to. Teda samozřejmě chápu princip, ale nechápu, proč by to mělo mít vliv na teplotu kouře. Přijde mi, že reálně pokud dýmka dobře táhne, tak nezávisle na nastavění velikosti toho otvoru (mám tu verzi se čtyřma) prostě táhnu vzduch jen z dýmky, a naopak kdybych ji ucpal, tak to sice začne tahat z náústku, ale to je spíš asi na takový pasivní kouření, pokud mám štěstí a těsně vedle u stolu kouří někdo jinej. :smoke5:

Možná dělám něco špatně, nemusí se třeba nějak speciálně nacpat? Nebo je to prostě slepá vývojová větev, a fungovat to nemohlo? :twisted:

z wiki: Lindström, or Lindstrom as some says and writes, was a German company which started in the late 50's and invented the brass ferrule patent. The ring had 1 hole, or sometimes up to 4 holes of different sizes, which you could turn matching over an airhole in the stem. An arrow on the stem marked the place where they match. In this way you could regulate the mount of air to add to the smoke, resulting in a dry and cool smoking pleasure.
Obrázek
Uživatelský avatar
evilmind
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 61
Věk: 53
Registrován: 04 úno. 2016, 21:40
Bydliště: Praha Řepy

Re: Lindström patent

Příspěvekod BATRACHOS » 08 kvě. 2016, 20:01

Je to stejné jako u většiny vysavačů, které mají kromě regulace výkonu na stroji také ještě na bubici tento přisávací otvor k regulaci sání.
Sníží se tím tah pro vysávání něčeho extra jemného, kdyby to nefungovalo, tak to tam nemontují.

U fajfky to musí fungovat stejně - rozdíl je samozřejmě jemný, nečekej změnu na vodní dýmku. :wink:

Co takhle zkusit to venku při chladnějším počasí etc... :idea:
Uživatelský avatar
BATRACHOS
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6065
Věk: 50
Registrován: 21 dub. 2007, 12:53
Bydliště: Praha

Re: Lindström patent

Příspěvekod plama » 31 kvě. 2016, 22:13

Taky mám jednu s vědeckých důvodů...jen nebyl čas ji testnout.
plama
Registrovaný uživatel
Registrovaný uživatel
 
Příspěvky: 4
Věk: 56
Registrován: 07 zář. 2015, 21:37
Bydliště: Opava


Zpět na O dýmkách a tak...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 návštevníků