Savinelli Minuto - dobrý nápad alebo nezmysel?

Dýmky a příslušenství - zajímavé dýmky, výrobci, sběratelství, údržba... též výroba, materiál.

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Jakub

Savinelli Minuto - dobrý nápad alebo nezmysel?

Příspěvekod Balu103 » 17 čer. 2016, 12:51

Pred pár dňami som na webe natrafil na túto zaujímavosť:

http://www.savinelli.it/en/minuto-2

Mini briar fajky s bežným cigaretovým filtrom na cigaretový tabak.

Obrázek

Vyzerá to ako dobrá alternatíva ku spálenému papieru s prímesou tabaku, alebo minicigarkám, na prestávky v práci, na chvíle keď jednoducho nie je čas na plnohodnotné vychutnanie si dobrého tabaku z dobrej fajky.

Na druhej strane vo mne hlodajú pochybnosti, či to nie nezmysel. Hlodajú vo mne pochybnosti o tom, ako sa bude príliš najemno rezaný tabak bude chovať v minikotlíku, či sa bude alebo nebude prepaľovať, prehrievať, po akom čase začne chutiť hnusne, aký časový rozostup bude potrebný medzi jednotlivými zapáleniami jednej fajky, a kopec ďalších otázok. Viac ako 50 € je podľa mňa priveľa, aby ich človek obetoval len na skúšku a zistil, že to nebol dobrý nápad, takisto ak by ich mal mať niekto 5-6, na každú prestávku v práci jednu, to by tiež nebolo ideálne.

Čo si myslíte, aké máte názory na túto hračku? Aké ďalšie nevýhody alebo výhody vidíte?
Uživatelský avatar
Balu103
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 403
Věk: 48
Registrován: 03 čer. 2016, 12:46
Bydliště: Praha 2 - Vinohrady

Re: Savinelli Minuto - dobrý nápad alebo nezmysel?

Příspěvekod ontarios » 17 čer. 2016, 12:57

Zdravím Tě. Můj osobní názor. Skončil jsem s cigaretami. Přiznám se, nechutná mi ani cigaretový tabák bez papírku. Dýmkový je o něčem jiném. Tu krabičku cigaret, kterou jsem dříve spálil každý den, nyní nahrazují maličkými BPK kotlíky, případně - protože na nikotin závislost mám - používám elektronickou cigaretu. Večer doma, v klidu a pohodě dám klasickou velkou dýmku. O víkendu třeba i 3 za den.
Uživatelský avatar
ontarios
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 642
Věk: 56
Registrován: 12 bře. 2015, 08:57
Bydliště: Praha 8

Re: Savinelli Minuto - dobrý nápad alebo nezmysel?

Příspěvekod MBO » 17 čer. 2016, 13:12

Snaží se zaujmout kuřáky cigaret a získat je, aby zkusili dýmku a pak si koupili pořádnou briérku. S malými dýmkami to zkoušeli i jiní, viz třeba dýmečky Adventure na 9mm filtr http://www.bnityint.com/Pipe/AdventurePipe.html. Kdysi jsem je měl a kouřil z nich rozdrobené Gitanesky, ale pak jsem se vrátil k normálním dýmkám - cigaretový tabák hoří rychle, dá se lehce spařit (hlavně druhá půlka). Je to taková dýmka fofrovka, což je vlastně proti filozofii kouření dýmky, při kterém se nemá spěchat.
Uživatelský avatar
MBO
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2006
Věk: 54
Registrován: 19 zář. 2011, 12:20
Bydliště: Kroměříž

Re: Savinelli Minuto - dobrý nápad alebo nezmysel?

Příspěvekod Vejr » 17 čer. 2016, 14:32

myslím že lepším řešením krátkého kouře je Guppy pipes. Zrovna se po tom začínám shánět
Uživatelský avatar
Vejr
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 207
Věk: 52
Registrován: 21 úno. 2015, 20:22
Bydliště: Kladno / kamion


Zpět na O dýmkách a tak...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 17 návštevníků