Switch to full style
Dýmky a příslušenství - zajímavé dýmky, výrobci, sběratelství, údržba... též výroba, materiál.
Odeslat odpověď

Savinelli Minuto - dobrý nápad alebo nezmysel?

17 čer. 2016, 12:51

Pred pár dňami som na webe natrafil na túto zaujímavosť:

http://www.savinelli.it/en/minuto-2

Mini briar fajky s bežným cigaretovým filtrom na cigaretový tabak.

Obrázek

Vyzerá to ako dobrá alternatíva ku spálenému papieru s prímesou tabaku, alebo minicigarkám, na prestávky v práci, na chvíle keď jednoducho nie je čas na plnohodnotné vychutnanie si dobrého tabaku z dobrej fajky.

Na druhej strane vo mne hlodajú pochybnosti, či to nie nezmysel. Hlodajú vo mne pochybnosti o tom, ako sa bude príliš najemno rezaný tabak bude chovať v minikotlíku, či sa bude alebo nebude prepaľovať, prehrievať, po akom čase začne chutiť hnusne, aký časový rozostup bude potrebný medzi jednotlivými zapáleniami jednej fajky, a kopec ďalších otázok. Viac ako 50 € je podľa mňa priveľa, aby ich človek obetoval len na skúšku a zistil, že to nebol dobrý nápad, takisto ak by ich mal mať niekto 5-6, na každú prestávku v práci jednu, to by tiež nebolo ideálne.

Čo si myslíte, aké máte názory na túto hračku? Aké ďalšie nevýhody alebo výhody vidíte?

Re: Savinelli Minuto - dobrý nápad alebo nezmysel?

17 čer. 2016, 12:57

Zdravím Tě. Můj osobní názor. Skončil jsem s cigaretami. Přiznám se, nechutná mi ani cigaretový tabák bez papírku. Dýmkový je o něčem jiném. Tu krabičku cigaret, kterou jsem dříve spálil každý den, nyní nahrazují maličkými BPK kotlíky, případně - protože na nikotin závislost mám - používám elektronickou cigaretu. Večer doma, v klidu a pohodě dám klasickou velkou dýmku. O víkendu třeba i 3 za den.

Re: Savinelli Minuto - dobrý nápad alebo nezmysel?

17 čer. 2016, 13:12

Snaží se zaujmout kuřáky cigaret a získat je, aby zkusili dýmku a pak si koupili pořádnou briérku. S malými dýmkami to zkoušeli i jiní, viz třeba dýmečky Adventure na 9mm filtr http://www.bnityint.com/Pipe/AdventurePipe.html. Kdysi jsem je měl a kouřil z nich rozdrobené Gitanesky, ale pak jsem se vrátil k normálním dýmkám - cigaretový tabák hoří rychle, dá se lehce spařit (hlavně druhá půlka). Je to taková dýmka fofrovka, což je vlastně proti filozofii kouření dýmky, při kterém se nemá spěchat.

Re: Savinelli Minuto - dobrý nápad alebo nezmysel?

17 čer. 2016, 14:32

myslím že lepším řešením krátkého kouře je Guppy pipes. Zrovna se po tom začínám shánět
Odeslat odpověď