Selekce dýmek + jedna putovní

Dýmky a příslušenství - zajímavé dýmky, výrobci, sběratelství, údržba... též výroba, materiál.

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Jakub

Re: Selekce dýmek + jedna putovní

Příspěvekod pitrson » 13 zář. 2016, 12:33

Kdyz uz si ji chudinku takhle beze studu pujcujete, dodrzovanim stejneho tabaku to uz imo. stejne nesp(r)asite.. :plaster:
Uživatelský avatar
pitrson
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 5301
Registrován: 22 srp. 2007, 11:58
Bydliště: Praha

Re: Selekce dýmek + jedna putovní

Příspěvekod beda » 13 zář. 2016, 16:17

Je mi jasný, že když mi trochu zbude, koupim stovku a nějakou fajfku k tomu :mryellow: Ale proč nedat vydělat solidnímu obchodu a nepomoct klasikovi se zakuřovacim projektem jeho sbírky :twisted: Dyť by se sám udýmal :lol:
beda
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4941
Věk: 45
Registrován: 18 led. 2007, 22:50

Re: Selekce dýmek + jedna putovní

Příspěvekod klasik51 » 13 zář. 2016, 19:28

Hele vy dva kolouškové, :think: taky vás mám rád. :wink: :smoke5:
Uživatelský avatar
klasik51
Člen správní rady pipE-clubu
Člen správní rady pipE-clubu
 
Příspěvky: 15207
Věk: 73
Registrován: 03 bře. 2007, 15:24
Bydliště: Milevsko

Re: Selekce dýmek + jedna putovní

Příspěvekod Alter Egon » 22 zář. 2016, 11:28

Tak jen hlásím, že jsem si dneska vyzvedl fajfku v Blanické.
Je to teda pořádná dýmka. Tak velkouo doma ani nemám. Dneska jí vyčistím náústek a začnu :puffy:
Uživatelský avatar
Alter Egon
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1318
Věk: 38
Registrován: 17 zář. 2013, 19:26
Bydliště: Benešov

Re: Selekce dýmek + jedna putovní

Příspěvekod klasik51 » 29 zář. 2016, 05:42

Jedna fotka putovní dýmky s Ontariosem. :smoke1:
image_id: 24430
Uživatelský avatar
klasik51
Člen správní rady pipE-clubu
Člen správní rady pipE-clubu
 
Příspěvky: 15207
Věk: 73
Registrován: 03 bře. 2007, 15:24
Bydliště: Milevsko

Re: Selekce dýmek + jedna putovní

Příspěvekod Bafo » 29 zář. 2016, 07:53

Ahoj, tiež by som si rád poťažkal tú putovnú krásavicu :smoke1: ak nie je problém cezhraničný styk :?: . Hlásim sa do služby z Bratislavy. Nie som tu dlho, ale som spoľahlivý :ok: a k fajkám šetrný.
Mimochodom tento Klasikov projekt mi pripomína indiánsku fajku mieru, ktorá sa fajčila pri ohni a putovala z ruky do ruky, čím spečaťovala priateľstvo zúčastnených spolufajčiarov :smoke5: .

Tak to nahodíme. Kdo se zapojí, tak se zavazuje dodržovat určitá pravidla.
- o dýmku se bude starat, jako by byla jeho vlastní
- po každém kouření dýmku náležitě ošetří
- bude z ní kouřit maximálně jednou za den
- bude v ní kouřit poze zde zvolený tabák
- je jeho věc, jestli bude kouřit s filtrem, nebo bez fitru
- dýmku si ponechá maximálně 5 týdnů, dobu může pokrátit, ale ne prodloužit
- domluví se s dalším v seznamu na předání, či poslání
- každý nový majitel si dýmku/ náustek přečistí nějakám alkoholem
- v případě posílání poštou, náležitě zabalí a pojistí (každý hradí sám)
- napsat něco krátkého, nějaké poznatky, např. kolikrát jí kouřil, kde, jestli se líbila, atd. ...............
- fotka třeba mobilem z nějakého zajímavého, nebo oblíbeného místa by potěšila. Samotnou, nebo i s dýmkařem,
popřípadě částí dýmkaře (ruka, ústa, ........)
- při zničení, nebo odcizení, či ztráty, se hříšník zavazuje uhradit 1.500,- na účet domova sv. Anežky
- na konci putování si může dýmku někdo z "poutníků" odkoupit za částku 1.000,- také ve prospěch Anežky. Ale i nepoutník,
ovšem za částku 1.500,-
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Seznam zájemců, startujeme nejpozději 1.8.2016 Připisujte se citací, za jméno připište preferovaný tabák, který tabák
bude mít nejvíce hlasů, ten se bude kouřit. :puffy: Z kterého příspěvku vyplynulo, že se chcete zapojit, tak jsem napsal,
ostatní už sami. Možná, že potom seznam upravim, podle bydliště, aby dýmka zbytečně necestovala. :think:

ontarios - tabák SG FVF x SG 1792, místa výskytu Praha, Zbraslav, Lysá nad Labem, v době kouření i nějaký řecký ostrůvek
Alter Egon - tabák Davidoff Royalty nebo SG - Cabbies Mixture; místa výskytu Benešov a Praha - Flora a okolí
Bukinoff - tabák SG FVF x SG 1792, místa výskytu Praha
Gimli - tabák Irish whiskey x Royal yacht, místa výskytu Příbramsko
Copatej - tabák black pigtail x black pigtail pomeranč (ničím jiným se ještě kromě Condora šproty překouřit nedají :D ), Praha
basa333 - míro, do pigtailu tu půjde jen málo lidí. FVF za mě ok, je to VA etalon
Bafo - tabák SG FVF je OK :smoke5:
Bafo
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 27
Věk: 58
Registrován: 09 srp. 2016, 12:51
Bydliště: Bratislava

Re: Selekce dýmek + jedna putovní

Příspěvekod Bafo » 12 říj. 2016, 09:06

Fíha, taká dlhá pauza :plaster: , dúfam, že som nepretrhol niť :palm: , to by ma mrzelo :roll:.
Ak áno tak ma kľudne zo zoznamu vynechajte :-), nič sa nedeje :ok: .
Ale viem si predstaviť aj to, že cezhraničný styk by bol riešený dobierkou v hodnote dopravných nákladov :smoke1:.
Bafo
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 27
Věk: 58
Registrován: 09 srp. 2016, 12:51
Bydliště: Bratislava

Re: Selekce dýmek + jedna putovní

Příspěvekod Alter Egon » 12 říj. 2016, 09:29

Nic si nepřetrhnul. Dýmku mám teĎ já, jakožto druhý na řadě a jsem tak v půlce svýho funkčního období :D Tudíž se na tebe dostane, jen to bude chvíli trvat :wink:
Uživatelský avatar
Alter Egon
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1318
Věk: 38
Registrován: 17 zář. 2013, 19:26
Bydliště: Benešov

Re: Selekce dýmek + jedna putovní

Příspěvekod Bafo » 13 říj. 2016, 08:03

Dík :D užívaj si ju :smoke5: :ok:
Bafo
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 27
Věk: 58
Registrován: 09 srp. 2016, 12:51
Bydliště: Bratislava

Re: Selekce dýmek + jedna putovní

Příspěvekod Alter Egon » 02 lis. 2016, 09:17

Vážení přátelé,
tak hlásím, že dýmku si už užívá další v pořadí, jímž je Bukinoff a mě nezbývá než napsat pár řádků o case stráveném s touto dýmkou.
S dýmkou jsem opravdu zacházel přesně tak, jako by to byla moje vlastní. Tudíž, jak jsem si dýmku vyzvedl, hned jsem jí zavedl na Olšanské hřbitovy, na kterých se mi při procházkách nebo I s knihou dýmá snad naprosto nejlépe. Mám totiž za to, že dýmka a místo posledního odpočinku mají mnoho společného.
Co na dnešní době opravdu neoceňuji je skutečnost, že jsme konstatně a všude kam přijdeme zahrnování nějakým hlukem nebo ruchem (některé z těch nejotřesnějších pazvuků jsou dnes charakterizovány jako hudba :palm: ). To je důvod, proč opravdu často navštěvuji o pause na oběd Olšany, protože to je přesně to místo, kde je docela dobře možné zbavit se těchto otravných vnějších hluků. Jenže vnější hluk není to jediné. Když je moderní člověk konfrontován s tichem, podvědomě se brání a pořád v hlavě něco řeší a vykládá a vytváří tak hluk vnitřní. Od tohoto vnitřního nepořádku mi pomáhá právě dýmka. Když lahodný kouř stoupá k nebi, jakoby v sobě odnášel pryč všechen balast a já dokážu opravdu vnímat opravdové ticho, což je pocit opravdu oblažující a osvěžující nade vše.
S touto klasikovou dýmkou to nebylo jinak. Ač jsem se bál zahnutého tvaru dýmky (z mých dýmek jsou znatelně zakřivené pouze dvě), dýmka mi sedla. Náústek je zakřiven opravdu hodně a tak je možné dýmku i při její relativní větší tíze pohodlně zavěsit za zuby a nerušeně korzovat. Myslím, že jsem se s touto dýmkou pěkně zpřátelil a bylo mi ctí ji vyzkoušet a dekuji za klasikovi za parádní nápad.

Níže přikládám svouo fotku s dýmkou. Je focená doba, protože mám ještě dřevní telefon, který spíš nefotí než fotí. Tak mě fotila žena a já si teď všiml, že dýmka není moc vidět. Nu což, každý nechť si ji prohlédne až k němu dorazí.

image_id: 24608

Nakonec přeji všem dalším, ke kterým se dýmka dostane, ať si jí užijí, tak jako já a mnoho chladného dýmu k tomu :smoke5:
Uživatelský avatar
Alter Egon
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1318
Věk: 38
Registrován: 17 zář. 2013, 19:26
Bydliště: Benešov

Re: Selekce dýmek + jedna putovní

Příspěvekod klasik51 » 02 lis. 2016, 17:00

:clamp: Super, moc hezky jsi to napsal a už teď mě těší, že mne to napadlo a hlavně, že díky vám to funguje. Paráda. :puffy:
Uživatelský avatar
klasik51
Člen správní rady pipE-clubu
Člen správní rady pipE-clubu
 
Příspěvky: 15207
Věk: 73
Registrován: 03 bře. 2007, 15:24
Bydliště: Milevsko

Re: Selekce dýmek + jedna putovní

Příspěvekod Copatej » 03 lis. 2016, 01:11

klasik51 píše:...už teď mě těší, že mne to napadlo...

................................................................................... :plaster: .............................. :palm:
........................ :think: ............................................. :plaster: :plaster: :plaster: :plaster: :palm:
Uživatelský avatar
Copatej
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 7907
Věk: 50
Registrován: 05 dub. 2008, 11:07
Bydliště: Praha

Re: Selekce dýmek + jedna putovní

Příspěvekod basa333 » 03 lis. 2016, 07:51

ontarios: čéče ty jsi se tedy rozepsal :D ....

a teď vidím, že tě asi fotografoval fotoguru k.....k51 :D


:plaster: :plaster: :plaster: :plaster: :plaster: :plaster: :plaster: :plaster: :plaster: :plaster:

alter egon :ok:
Uživatelský avatar
basa333
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 13000
Věk: 61
Registrován: 17 říj. 2006, 08:29
Bydliště: Buštěhrad

Re: Selekce dýmek + jedna putovní

Příspěvekod klasik51 » 03 lis. 2016, 09:16

To je zajímavé, dva moderátoři a řikaj si o BAN :twisted: ................................ :plaster: ................... :D
no ale když o tom tak přemýšlím, ......................... :plaster: :plaster: a vlastně ........................... :palm:
Uživatelský avatar
klasik51
Člen správní rady pipE-clubu
Člen správní rady pipE-clubu
 
Příspěvky: 15207
Věk: 73
Registrován: 03 bře. 2007, 15:24
Bydliště: Milevsko

Re: Selekce dýmek + jedna putovní

Příspěvekod Bafo » 03 lis. 2016, 12:11

Pekne napísané..... fakt :ok:
Bafo
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 27
Věk: 58
Registrován: 09 srp. 2016, 12:51
Bydliště: Bratislava

PředchozíDalší

Zpět na O dýmkách a tak...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků


cron