Vyrobil jsem novou dýmku a chci se s ní pochlubit II.

Dýmky a příslušenství - zajímavé dýmky, výrobci, sběratelství, údržba... též výroba, materiál.

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Jakub

Re: Vyrobil jsem novou dýmku a chci se s ní pochlubit II.

Příspěvekod stam » 25 pro. 2019, 14:02

Jedna vánoční briárová s rohovinou a cumberlandem :smoke5:

image_id: 27798image_id: 27799image_id: 27800image_id: 27801image_id: 27802image_id: 27803
Uživatelský avatar
stam
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 309
Věk: 53
Registrován: 15 črc. 2008, 20:52
Bydliště: Vysočina

Re: Vyrobil jsem novou dýmku a chci se s ní pochlubit II.

Příspěvekod matesek » 25 pro. 2019, 15:56

Je krásná, ta se povedla :ok: :puffy:
Uživatelský avatar
matesek
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1001
Věk: 56
Registrován: 04 kvě. 2007, 18:28
Bydliště: Slavičín

Re: Vyrobil jsem novou dýmku a chci se s ní pochlubit II.

Příspěvekod Bentley » 25 pro. 2019, 16:22

Stame, klobouček, ta je naprosto parádní :ok:
Uživatelský avatar
Bentley
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 516
Věk: 64
Registrován: 15 lis. 2006, 10:23
Bydliště: Praha 6

Re: Vyrobil jsem novou dýmku a chci se s ní pochlubit II.

Příspěvekod klasik51 » 25 pro. 2019, 18:12

Tak Stam po dlouhé době a jak jinak že :ok: :puffy:
Uživatelský avatar
klasik51
Člen správní rady pipE-clubu
Člen správní rady pipE-clubu
 
Příspěvky: 15207
Věk: 73
Registrován: 03 bře. 2007, 15:24
Bydliště: Milevsko

Re: Vyrobil jsem novou dýmku a chci se s ní pochlubit II.

Příspěvekod stam » 26 pro. 2019, 08:58

Děkuji pánové. :puffy:
Uživatelský avatar
stam
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 309
Věk: 53
Registrován: 15 črc. 2008, 20:52
Bydliště: Vysočina

Re: Vyrobil jsem novou dýmku a chci se s ní pochlubit II.

Příspěvekod Yetenek » 26 pro. 2019, 09:09

Paráda, ostatně jako ty tvoje předchozí :ok:
Jen zvídavá otázka - je to bezfiltr?
Uživatelský avatar
Yetenek
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1740
Věk: 61
Registrován: 11 lis. 2011, 09:53
Bydliště: Sadská

Re: Vyrobil jsem novou dýmku a chci se s ní pochlubit II.

Příspěvekod stam » 26 pro. 2019, 09:40

Ano, bezfiltr. Filtrovky jsem udělal jenom dvě.
Uživatelský avatar
stam
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 309
Věk: 53
Registrován: 15 črc. 2008, 20:52
Bydliště: Vysočina

Re: Vyrobil jsem novou dýmku a chci se s ní pochlubit II.

Příspěvekod robik » 11 led. 2020, 19:23

Ahojte , tak po nejakom čase som sa zase dostal k výrobe svojej v poradí 3. fajky, tak to zas hádam vyzerá o trochu lepšie. :D
image_id: 27821 image_id: 27822 image_id: 27823
robik
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 12
Registrován: 29 zář. 2019, 12:08

Re: Vyrobil jsem novou dýmku a chci se s ní pochlubit II.

Příspěvekod Bentley » 13 led. 2020, 13:01

Robíku, sedím nad obrázky tvé dýmky a snažím se utřídit různorodé pocity.... Začnu tím pozitivním: Celkové proporce ukazují na menší dýmku, která se dobře vejde do kapsy a bude příjemný společník na procházky. To dřevo má docela hezkou kresbu a vypadá to, že jsi hezky vybrousil a zpracoval povrch.
No a teď pár detailů, které mě na dýmce ruší. Pokud jde o zpracování, tak to vypadá, že kroužek dýmky (který se mi jinak líbí barvou i strukturou) je popraskaný, ale to je možná jen odraz a hra světla. Určitě jsi ho ale brousil a leštil bez nasazeného náustku, takže má zaoblenou hranu a spasování náustku pak nesedí. Tohle někdy udělal skoro každý z nás. Hlavičku dýmky zdobí dva zápichy...jako by patřily k jiné dýmce. Bez nich by to byl čistý apple, příjemná kulatá hlavička. Ty dva zápichy jsou typické pro bulldog / rhodesian, kde zdůrazňují nejširší místo hlavičky, která se nahoru i dolů kónicky zužuje, tady jsou v kulové ploše tak nějak navíc. Inspiraci bulldogem naznačuje i téměř čtverhraný tvar náustku, u bulldogů bývají hrany ostřeji vykreslené, ale budiž, takhle zaoblené mohou být nakonec i příjemné, jen oko zvyklé na klasické tvary má pocit, že tvorba zůstala někde na půli cesty. Co na mně ale působí trochu divně, je to krátké sedlo blízko u skusu, zase prvek " na půl cesty". U tohoto tvaru a proporcí dýmky by se mi víc líbil hladký náustek s plynulým přechodem do skusu. Druhá cesta by byl klasický sedlový náustek se sedlem nasazeným cca 15 - 20 mm od krčku a delší plochou odlehčenou částí ke skusu, to by vypadalo dobře u tvaru hlavičky bulldoga. Kdybys udělal tenhle kulatý apple bez zápichů s tímhle hezkým kroužkem a s plynulým náustkem tak by to ode mne bylo :ok: :ok: :ok: . Takhle mám pocit, že se v tvém kousku srazily myšlenky na dvě různé dýmky. Ale i tak věřím, že to bude příjemná dýmka, dřevo vypadá, že by se z ní mohlo dobře kouřit, přeju ti, abys s ní strávil hodné příjemných chvil třeba i u tvorby dalších kousků, rozhodně jsi na dobré cestě.
Uživatelský avatar
Bentley
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 516
Věk: 64
Registrován: 15 lis. 2006, 10:23
Bydliště: Praha 6

Re: Vyrobil jsem novou dýmku a chci se s ní pochlubit II.

Příspěvekod robik » 13 led. 2020, 16:18

[quote="Bentley"]

Ďakujem za názor , ten žltý krúžok nie je popraskaný , zrejme je to len fotkami , v tom plaste sú rôzmne farebné línie tak asi preto to tak vyzerá. Čo sa týka tých zaoblených hrán , tak ja som ich spravil v podstate schválne pretože keď boli ostré , tak vždy to pri nasadení náustku niekde bolo cítiť , myslím tá hranka , pretože je docela prcačka to natočiť vždy do presnej polohy keď to sedí presne. No a čo sa týka samotných tvarov , tak klasické fajky sú pre mňa v podstate len inšpirácia , neskôr by som chcel robiť vyslovene freehand , aj keď samozrejme čerpať z klasiky neprestanem.. :wink:
Naposledy upravil robik dne 13 led. 2020, 20:22, celkově upraveno 1
robik
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 12
Registrován: 29 zář. 2019, 12:08

Re: Vyrobil jsem novou dýmku a chci se s ní pochlubit II.

Příspěvekod klasik51 » 13 led. 2020, 19:14

Bentley - z Tebe bude Batrachos II :D :ok: (nic proti Tobě :smoke5:)
:idea: Robik proč cituješ a ještě k tomu tak dlouhý příspěvek před tebou? :idea:
Každému z nás je jasné na co odpovídáš. :roll:
Uživatelský avatar
klasik51
Člen správní rady pipE-clubu
Člen správní rady pipE-clubu
 
Příspěvky: 15207
Věk: 73
Registrován: 03 bře. 2007, 15:24
Bydliště: Milevsko

Re: Vyrobil jsem novou dýmku a chci se s ní pochlubit II.

Příspěvekod robik » 13 led. 2020, 20:19

To je taky blby zvyk z ineho fora. :oops:
robik
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 12
Registrován: 29 zář. 2019, 12:08

Re: Vyrobil jsem novou dýmku a chci se s ní pochlubit II.

Příspěvekod klasik51 » 14 led. 2020, 15:59

:ok: :smoke1:
Uživatelský avatar
klasik51
Člen správní rady pipE-clubu
Člen správní rady pipE-clubu
 
Příspěvky: 15207
Věk: 73
Registrován: 03 bře. 2007, 15:24
Bydliště: Milevsko

Re: Vyrobil jsem novou dýmku a chci se s ní pochlubit II.

Příspěvekod harm » 15 led. 2020, 17:43

Pěkná práce chlapci ... :smoke1:
Uživatelský avatar
harm
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 423
Věk: 40
Registrován: 29 led. 2011, 21:45
Bydliště: Machov

Re: Vyrobil jsem novou dýmku a chci se s ní pochlubit II.

Příspěvekod Mido21 » 25 led. 2020, 11:41

Tak přikládám pár fotek mého pokusu č. 4 - variace na téma Pokr.
image_id: 27861 image_id: 27862 image_id: 27863 image_id: 27864 image_id: 27865 image_id: 27866
Upřímně - Pokr bych si asi dobrovolně nevybral, kdyby byl špalek z Řecka rozvrtaný alespoň po 5 sekundách přemýšlení. Takhle byl bohužel kotel umístěný skoro přesně ve středu zhruba čtvercového špalku a tak třetina dřeva vlevo a třetina dole šly do pilin. Dřevo má celkem fajn kresbu, ale je tmavší než bych si přál a tak všechny pokusy o moření odřezků ze stejného špalku dopadly tristně (... zaplať pánbůh že jsem si to napřed zkusil) - tmavý, nezajímavý povrch s kresbou zaniklou na tmavém podkladu. Těžko říct jestli za to více mohlo dřevo na stole nebo dřevo za stolem. Nakonec jsem veškeré plány na kontrastní moření vzdal a použil jenom olej, pasty a molino. Olej bohužel ztmavil i kroužek z pink-ivory dřeva a tak i tento kontrast vzal tak trochu za své. Ale jinak snad bez větších komplikací - na broušení rovnoběžných ploch kroužku (= dřevěné trubičky) jsem si udělal jednoduchý přípravek, všechno ostatní je poctvý freehand, vrcholem mechanizace je upnutá vrtačka. Náustek je z ebonitové tyče, jenom jsem si ho nechal v práci vyvrtat, zbytek je pilníková tvorba za současné značné spotřeby lidského sádla. Mimochodem, při obrábění to smrdí jak tchoř. Tož tak....
Když na ty fotky koukám, budu muset ještě nějak vyčistit ten zaprášený horní neopracovaný povrch, je tam vydět zbytek leštící pasty.
A pak beton na podlahu do garáže, akvizice nového ponku a stojanové vrtačky (... nějaké typy / tipy?), možná i pilka. Radost si holt musím ve svém věku dělat sám...

Přátelé - jako každý i já pro "zdravý růst" pořebuju odborné posouzení, kritiku, nápady, návrhy komentáře.
Takže prosím dotoho, jsem jedno velké ucho.
Michal

P.S. Abych předešel nedůstojným spekulacím - stojí mi - viz foto
(... a vršek hlavičky přeleštěn)
image_id: 27867
Naposledy upravil Mido21 dne 25 led. 2020, 12:06, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
Mido21
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 91
Věk: 55
Registrován: 02 pro. 2019, 13:37
Bydliště: Chotěboř

PředchozíDalší

Zpět na O dýmkách a tak...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 31 návštevníků