Vyrobil jsem novou dýmku a chci se s ní pochlubit II.

Dýmky a příslušenství - zajímavé dýmky, výrobci, sběratelství, údržba... též výroba, materiál.

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Jakub

Re: Vyrobil jsem novou dýmku a chci se s ní pochlubit II.

Příspěvekod Bentley » 22 úno. 2019, 00:46

Před lety jsem dostal od švagra jednu z dýmek které našel na půdě. Je to drobná 11cm bentka s rohovinovým náustkem značená Captain Briar Extra, v hnědo-černém kontrastním moření a v laku. Výrobce neznám, předpokládám, že to bude tuzemská výroba z 30 let kdy pratchán kouříval. Dřevo není špatné, je tam běžná kresba a dva malinké tmelené kazy. Párkrát jsem z ní kouřil, táhne dobře, ale moc jsem si ji neoblíbil. Ten rohovinový náustek mi moc nehoví a jak je krátká tak čudí pod nos. A taky takový solitér v hubě metrákového hovada vypadá ...no řekněme srandovně. Nicméně ta hlavička není k zahození a když jsem ji dnes při hromadném čištění držel v ruce, spojila se mi s myšlenkou na čtenářku, kterou jsem si chtěl vydlabat. Takhle by stačil náustek...Tož ruka bafla štangli plastu ( POM, jen proto že byl ve správnou dobu na správném místě) a na výsledek mrkněte. Špička to není, ale jsem s výsledkem docela spokojený a už přemýšlím, co do ní zítra nacpu.
image_id: 27147 image_id: 27148
Uživatelský avatar
Bentley
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 515
Věk: 64
Registrován: 15 lis. 2006, 10:23
Bydliště: Praha 6

Re: Vyrobil jsem novou dýmku a chci se s ní pochlubit II.

Příspěvekod klasik51 » 22 úno. 2019, 09:32

Tak za mě ne. To ale neni podstatné. Důležité je, že ty jsi spokojený a stane se z ní oblíbená dýmka. :puffy:
Uživatelský avatar
klasik51
Člen správní rady pipE-clubu
Člen správní rady pipE-clubu
 
Příspěvky: 15207
Věk: 73
Registrován: 03 bře. 2007, 15:24
Bydliště: Milevsko

Re: Vyrobil jsem novou dýmku a chci se s ní pochlubit II.

Příspěvekod cimba » 23 úno. 2019, 15:33

Před časem jsem si vyrobil z dvě dýmky,a uložil je do zatím nepotřebné kazety,kterou jsem podědil.Nejsou lakované,jen leštěné. image_id: 27162 image_id: 27163 image_id: 27164 image_id: 27165 image_id: 27166
cimba
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 142
Věk: 58
Registrován: 18 lis. 2011, 18:06
Bydliště: Bor u Skutče.Pardubický kraj

Re: Vyrobil jsem novou dýmku a chci se s ní pochlubit II.

Příspěvekod jelen76 » 23 úno. 2019, 17:52

Hmmm tak ta s tím víčkem, to je moje gusto. Nechceš jí pustit? :oops: :oops:
Uživatelský avatar
jelen76
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 424
Věk: 47
Registrován: 13 srp. 2014, 18:30
Bydliště: Havlíčkův Brod

Re: Vyrobil jsem novou dýmku a chci se s ní pochlubit II.

Příspěvekod cimba » 28 úno. 2019, 13:16

Jsem rád,že se ti líbí,ale tuhle prodat nechci,ale můžu ti vyrobit stejnou. :wink:
cimba
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 142
Věk: 58
Registrován: 18 lis. 2011, 18:06
Bydliště: Bor u Skutče.Pardubický kraj

Re: Vyrobil jsem novou dýmku a chci se s ní pochlubit II.

Příspěvekod BATRACHOS » 02 bře. 2019, 23:13

Bentley píše:Před lety jsem dostal od švagra jednu z dýmek které našel na půdě. Je to drobná 11cm bentka s rohovinovým náustkem značená Captain Briar Extra, v hnědo-černém kontrastním moření a v laku. Výrobce neznám, předpokládám, že to bude tuzemská výroba z 30 let kdy pratchán kouříval. Dřevo není špatné, je tam běžná kresba a dva malinké tmelené kazy. Párkrát jsem z ní kouřil, táhne dobře, ale moc jsem si ji neoblíbil. Ten rohovinový náustek mi moc nehoví a jak je krátká tak čudí pod nos. A taky takový solitér v hubě metrákového hovada vypadá ...no řekněme srandovně. Nicméně ta hlavička není k zahození a když jsem ji dnes při hromadném čištění držel v ruce, spojila se mi s myšlenkou na čtenářku, kterou jsem si chtěl vydlabat. Takhle by stačil náustek...Tož ruka bafla štangli plastu ( POM, jen proto že byl ve správnou dobu na správném místě) a na výsledek mrkněte. Špička to není, ale jsem s výsledkem docela spokojený a už přemýšlím, co do ní zítra nacpu.


Za mne dobrý. :ok:

Zachránil jsi dýmku s pěknou kresbou, tak bravo!
Samozřejmě původně byla esteticky vyváženější, ale to je věc zvyku a i názoru. Pokud ti čtenářky vyhovují tak skvělé.
Uživatelský avatar
BATRACHOS
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6065
Věk: 50
Registrován: 21 dub. 2007, 12:53
Bydliště: Praha

Re: Vyrobil jsem novou dýmku a chci se s ní pochlubit II.

Příspěvekod Bentley » 04 bře. 2019, 00:10

Díky! Pořád se s ní mazlím, líbí se mi a chutná z ní. Ještě jednou náustek ohřeju a trochu poupravím křivku ohnutí. On se tenhle materiál po ohnutí trošku vrátil, ohýbal jsem při nižší teplotě než POM potřebuje, taky to bylo horkovzduškou z ruky narychlo, jen co bude dílna, spáchám si ohřívací box. No a ještě mě čeká hraní se sortimentem lešticích past a kotoučů, POM se leští hůř než akryláty nebo ebonit a tak jí zatím mám ve vyfoceném polomatu. Na čtenářku jsem se těšil, ale nemívám často klid, abych se s ní někam usadil ke klidnému pokouření, aspoň bude mít vždycky dost času na vyschnutí. Díky tomu neklidu jsou moje nejoblíbenější bentky - co taky od Bentleyho čekat, že.
Uživatelský avatar
Bentley
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 515
Věk: 64
Registrován: 15 lis. 2006, 10:23
Bydliště: Praha 6

Re: Vyrobil jsem novou dýmku a chci se s ní pochlubit II.

Příspěvekod žabař » 05 bře. 2019, 19:44

/Zbytečná citace, odstraněno. Dejmal/
...tak se teda taky pochlubím - kdysi jsem měl stejný nápad, dostala se mi do ruky dýmka asi 11cm. Vypadala srandovně, no co s tím - je z toho příjemný zahradní (v zimě sklepní) prcek na půl hodinky (a člověka potěší, že jsou i jiní, stejně postižení)...
image_id: 27204
Uživatelský avatar
žabař
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 45
Věk: 64
Registrován: 21 črc. 2016, 19:50
Bydliště: Opava

Re: Vyrobil jsem novou dýmku a chci se s ní pochlubit II.

Příspěvekod Bentley » 05 bře. 2019, 21:46

Žabařu, ten tvůj prcek vypadá dobře, doufám, že se časem doleštím ke kvalitě tvého náustku. Taky jsem rád, že v tom nejsem sám...a že se dá celkem snadnou výměnou náustku vrátit život dýmce, která by zůstala odložená. Já jsem tu krátkou variantu nějaký čas vozil v autě jako pohotovostní či nouzovou variantu. V krabičce od výročního Petersona byla s malým pytlíkem tabáku, ťapťátkem a zapalovačem. Došlo na ní jen výjimečně, takže jsem ji vyřadil z pohotovosti a bydlela už jen doma v dýmové bedýnce.
Uživatelský avatar
Bentley
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 515
Věk: 64
Registrován: 15 lis. 2006, 10:23
Bydliště: Praha 6

Re: Vyrobil jsem novou dýmku a chci se s ní pochlubit II.

Příspěvekod stam » 07 bře. 2019, 11:40

Trochu se oteplilo, tak ze mě vypadl squat rhodesian - oldbriár plato s kroužkem z beraního rohu a cumberlandem. :puffy:

image_id: 27209image_id: 27210image_id: 27212image_id: 27213image_id: 27214image_id: 27216image_id: 27217
Uživatelský avatar
stam
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 309
Věk: 53
Registrován: 15 črc. 2008, 20:52
Bydliště: Vysočina

Re: Vyrobil jsem novou dýmku a chci se s ní pochlubit II.

Příspěvekod Lub » 07 bře. 2019, 11:54

Skutečně povedený rhodesian :ok: Jako kdybych v něm viděl a cítil Old Ironsides. Je to filtrovka? A jaké jsou rozměry kotlíku a jak je dlouhá? Fakt moc pěkná faječka :think:
Uživatelský avatar
Lub
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 30
Věk: 60
Registrován: 24 dub. 2018, 09:24
Bydliště: Svitavy

Re: Vyrobil jsem novou dýmku a chci se s ní pochlubit II.

Příspěvekod stam » 07 bře. 2019, 12:38

Je to samozřejmě bezfiltr. Délka 133 mm, kotel 20 x 23 mm, hlavička 50 x 31 mm a váha 33 g.
Uživatelský avatar
stam
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 309
Věk: 53
Registrován: 15 črc. 2008, 20:52
Bydliště: Vysočina

Re: Vyrobil jsem novou dýmku a chci se s ní pochlubit II.

Příspěvekod Dejmal » 07 bře. 2019, 12:53

Krása, Zdendo :ok:
Uživatelský avatar
Dejmal
Člen správní rady pipE-clubu
Člen správní rady pipE-clubu
 
Příspěvky: 5812
Věk: 54
Registrován: 16 srp. 2010, 13:05
Bydliště: Praha 8

Re: Vyrobil jsem novou dýmku a chci se s ní pochlubit II.

Příspěvekod Rahmed » 07 bře. 2019, 12:56

Hezkypěkně :clamp: Do detailů vyladěná :ok:
Uživatelský avatar
Rahmed
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1055
Věk: 50
Registrován: 06 čer. 2013, 20:50
Bydliště: Těšín

Re: Vyrobil jsem novou dýmku a chci se s ní pochlubit II.

Příspěvekod MBO » 07 bře. 2019, 14:35

Děláš opravdu moc pěkný dýmky. :ok:
Naposledy upravil MBO dne 07 bře. 2019, 18:53, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
MBO
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2006
Věk: 54
Registrován: 19 zář. 2011, 12:20
Bydliště: Kroměříž

PředchozíDalší

Zpět na O dýmkách a tak...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 návštevníků