Switch to full style
Dýmky a příslušenství - zajímavé dýmky, výrobci, sběratelství, údržba... též výroba, materiál.
Odeslat odpověď

Re: Vyrobil jsem novou dýmku a chci se s ní pochlubit II.

07 zář. 2021, 07:57

aha já myslel že je to v tom zploštění krčku. dík

Re: Vyrobil jsem novou dýmku a chci se s ní pochlubit II.

08 zář. 2021, 06:29

Nejen sploštění :wink:
https://pipedia.org/wiki/Canadian
tady to máš hezky přehledně popsané.

Re: Vyrobil jsem novou dýmku a chci se s ní pochlubit II.

08 zář. 2021, 15:01

8. dýmka, plato, 65g, 150 mm, Juma, akryl, 9mm filtr
image_id: 28425 image_id: 28426 image_id: 28427 image_id: 28428

Re: Vyrobil jsem novou dýmku a chci se s ní pochlubit II.

09 zář. 2021, 06:59

hezká, opravdu :ok:

Re: Vyrobil jsem novou dýmku a chci se s ní pochlubit II.

09 zář. 2021, 12:49

děkuji.kresba super. akorát jsem čekal větší kontrast. bude to chtít nějakou plnotučnější černou...

Re: Vyrobil jsem novou dýmku a chci se s ní pochlubit II.

10 zář. 2021, 08:33

nebo odleštit tu hnědou. neboj, v plamenech toho zůstane dost.

Re: Vyrobil jsem novou dýmku a chci se s ní pochlubit II.

13 zář. 2021, 18:52

No to je tedy něco!

Dánský freehand jak vystřižený. Moc povedená práce! :clamp:

Mně se tyhle fajfky obecně nelíbí, přijdou mi příliš rozpustilé a málo uměřené, ale to se vztahuje na celý ten styl.
V jeho rámci se ti fajfka moc povedla, kresba je perfektní. Je krásná, to je prostě nedá popřít. :!:
Dokonce i ta promodralá květinková aplikace na ukončení krčku k tomu celkem vkusně jde, to bych byl nikdy neřekl.

Asi tě to táhne směrem k freehandům a od klasických poměrů a linií, proč ne. Jestliže dokážeš udělat takovouhle parádu, tak jen tak dál. Velká většina světa to nadšeně ocení a bude zvědavá na další novátorská a originální pojetí. :ok:

Re: Vyrobil jsem novou dýmku a chci se s ní pochlubit II.

13 zář. 2021, 20:06

Děkuji moc.... vzhledem k faktu že nevím nic o tom co je Dánský ani jiný freehand mě to těší ještě víc....
Je to teprve osmá dýmka a nevím mnoho o tvarech ani specifikacích, tak to prostě tak nějak z toho kusu vypadne... koukam jen na ty plameny a posazuji do toho neurčitý tvar, výsledek je zatím značně nejistý... Bohužel této lehce uhybá náustek směrem do leva ale to může být tou volební horečkou :smile:

Re: Vyrobil jsem novou dýmku a chci se s ní pochlubit II.

14 zář. 2021, 11:49

baron Tom píše:Děkuji moc.... vzhledem k faktu že nevím nic o tom co je Dánský ani jiný freehand


https://www.danishpipeshop.com/d/Anne-Julie-Pink-Lady-Bent-Brandy-Tulip-i11343.html

https://www.danishpipeshop.com/d/Anne-Julie-Tulip-w-purple-stem-i14811.html

Re: Vyrobil jsem novou dýmku a chci se s ní pochlubit II.

14 zář. 2021, 13:04

jako kdybych to tušil, že ukážeš právě tyhle odkazy. z těch cen jdou ovšem na jednoho mrákoty - pink lady přes 6000 €. jako dnes vidím, jak brousí dýmku vedle mne v kloučkově. taková teta od vedle, ale prodává fajfky bez finiše za 6000 € :shock: :pray: :lol:. znám dokonce osoby, které mají takovou dýmku doma - ty aby si nechaly zabudovat trezorovou skříň kvůli fajfce :lol:

Re: Vyrobil jsem novou dýmku a chci se s ní pochlubit II.

14 zář. 2021, 13:35

styděl bych si říct tu cenu v korunách....

Re: Vyrobil jsem novou dýmku a chci se s ní pochlubit II.

14 zář. 2021, 13:59

jj, se správným jménem jde ledacos :lol:

Re: Vyrobil jsem novou dýmku a chci se s ní pochlubit II.

15 zář. 2021, 06:48

Ale klid. Nedovedu si představit, že bych z toho kouřil. A dýmka, ze které nechci kouřit, je mi k ničemu bez ohledu na zvučné jméno dánského výrobce. Možná do sbírky, ale když mně se ani nelíbí... Co se týče dánských freehandů, tak mně úplně stačí Stanwell.

Re: Vyrobil jsem novou dýmku a chci se s ní pochlubit II.

15 zář. 2021, 16:37

MBO píše: Co se týče dánských freehandů, tak mně úplně stačí Stanwell.

:think: předpokládám, že je v tom ironie :wink: páč Stanwell strouhal a i v taliánsku strouhá výhradně strojovky :smoke5:

Re: Vyrobil jsem novou dýmku a chci se s ní pochlubit II.

15 zář. 2021, 17:33

Není v tom ironie. Co se týká tvarových odchylek, a mluvím o tvaru, o designu, nikoli o způsobu výroby, stačí mi Stanwell. Jasně, že jde o strojově vyráběné dýmky, ale myslel jsem variace na klasické tvary dýmek - jenom to. Fy. Stanwell jsem uvedl jako příklad, protože je taky z Dánska a často jde - podle mého - o povedené variace na klasické tvary. Ale zase podobné květinové dýmky nechci hanit. Myslím, že jsou ozdobou každé ženy-kuřačky.
Odeslat odpověď