Switch to full style
Dýmky a příslušenství - zajímavé dýmky, výrobci, sběratelství, údržba... též výroba, materiál.
Odeslat odpověď

Re: Máte ještě svou první dýmku ?

12 zář. 2017, 10:59

Ale tam na těch fotkách nikde není ten BR Original :!:
https://www.google.cz/search?q=borkum+riff+original&tbm=isch&imgil=vAMS2zzrN7ikiM%253A%253BIqk_vOoZgid0KM%253Bhttp%25253A%25252F%25252Fwww.tobaccoreviews.com%25252Fblend%25252F2890%25252Fborkum-riff-original&source=iu&pf=m&fir=vAMS2zzrN7ikiM%253A%252CIqk_vOoZgid0KM%252C_&usg=__TsPaRF347cQKveWtVwaW6hIZ-JQ%3D&biw=875&bih=396&ved=0ahUKEwjY_Ib7sJ_WAhVNmbQKHQ_bDI4QyjcIQw&ei=Wa-3WZjsJ82y0gWPtrPwCA#imgrc=vAMS2zzrN7ikiM:
Původně ovšem vypadala tobolka trochu jinak, nebylo tam přes půl paklíku bílé místo na parte.

Tohle byl právě jediný Borkum Riff, co mi kdy nějak chutnal.
(i když do své první fajfky jsem ho tedy nikdy nenacpal, až do té druhé).

Re: Máte ještě svou první dýmku ?

12 zář. 2017, 11:49

Tak ten si vůbec nepamatuji :think:

Re: Máte ještě svou první dýmku ?

12 zář. 2017, 12:50

No, úplně první dýmku co jsem vytvořil z kusu jakéhosi kořenu a prošťouchané bezové větve jakožto troubele, tu mají ještě furt naši na zahradě, táta s ní občas vykuřuje komáry. To byl ale strašně nekouřitelnej hokus pokus dokud se neudělal solidní karbon v kotli :plaster: Skutečnou a opravdovou fajfku jsem si pořídil asi v roce 1984, byla to army bentka i s poklůpkem, snad petersonka, vím že měla v krčku dva kanálky - jeden průchozí do komory a jeden pod ním asi na lapání močky. Samo že to byl bezfiltr, tenkrát se snad ani o filtrovkách nevědělo. Kouřil jsem z ní modrou amforu, někdy červenou a byla se mnou až do prosince roku 1990, kdy mi ji cestou na Moravu k našim ve vlaku z kabátu někdo ukradl. Bezva se z ní kouřilo, měl jsem ji rád a už jsem nikdy stejnou fajfku nesehnal. V lednu jednadevadesátýho roku jsem si ve Štěpánské koupil jinou dýmku, kupodivu rovnou z Proseče, z obavy před další krádeží prostě raději obyčejnou fajku, a tu mám dodnes. K ní asi dalších třicet kamarádek :smoke5:

Re: Máte ještě svou první dýmku ?

12 zář. 2017, 13:31

Dejmal píše:Tak ten si vůbec nepamatuji :think:

Ta řada, cos postoval Ty, jsou původní portfolio. Pak se objevovaly všemožný všelicos, ale Bourbon Whiskey a Cherry Cavendish, dnes Bronze a Ruby, dělaly vždycky drtivou většinu prodeje. Prvničku už nemám, biliard Chacom Natura z Celetný, nehorázně předraženej, na to jaký měl kyty.

Re: Máte ještě svou první dýmku ?

12 zář. 2017, 19:30

[quote="BATRACHOS"]Který Borkum Riff?
Ten přírodní byl ještě jakež takež...

Oba dva. Ještě tak 3 paklíky mám origoš zabalený. Zkoušel jsem ten černý. Byla to úplná suchota, tak jsem mu pomohl troškou Gruzínáčku a po uležení je to docela zajímavé. Vůně je pryč, ale má to příjemnou,hladkou chuť.

Re: Máte ještě svou první dýmku ?

12 zář. 2017, 21:06

beda píše:Ta řada, cos postoval Ty, jsou původní portfolio. Pak se objevovaly všemožný všelicos, ale Bourbon Whiskey a Cherry Cavendish, dnes Bronze a Ruby, dělaly vždycky drtivou většinu prodeje. Prvničku už nemám, biliard Chacom Natura z Celetný, nehorázně předraženej, na to jaký měl kyty.


To ano, Bedo, ale vždy měli takový ten "přírodní", ve skutečnosti jemně aromatisovaný tabák. Názvy se samozřejmě mění, já si pamatuji jen, že paklík byl světlý nebo bílý. Vypadal trochu jinak, než co jsem postoval.

Pak měli vždy černý a červený (rozuměj BC a třešinky), to mi od nich nikdy nechutnalo.

Re: Máte ještě svou první dýmku ?

12 zář. 2017, 21:23

A kupoval jsem je za 20,- Kčs v trafice na Václaváku.

Re: Máte ještě svou první dýmku ?

17 zář. 2017, 12:42

Dost naturální mi přišly zatim všechny Borkumy, snad jen ty třešně jsou hodně voňavý a cukrem doslova lepěj rty, ale taky je to napuštěný do docela pořádnýho tabáku. Podle mne pohodový kouření.

Re: Máte ještě svou první dýmku ?

19 zář. 2017, 00:18

Nevzdalujeme se příliš od daného tématu? :think:...asi ne....což? :puffy:

Re: Máte ještě svou první dýmku ?

19 zář. 2017, 07:57

Copajdo a která vlastně byla a je ta tvoje první fajfka, když ji ještě máš? :wink: Se nestyď, člověk se jednou musí poprvý ztratit.... :smoke5:

Re: Máte ještě svou první dýmku ?

10 led. 2018, 21:20

Moje první dýmka byla peterson st patrick 2014 999. Trochu zesedla, zelená vybledla, ale mam ji porad rad. Pan Michal Novák mi slíbil ji vyčistit a ze to umí moc dobre vím. Už mi nejaké dymky reatauroval.

Re: Máte ještě svou první dýmku ?

15 led. 2018, 18:16

porád mám a i kouřím, je to buldoček Monte Bello

Re: Máte ještě svou první dýmku ?

30 led. 2018, 00:59

ANO, stále mám svoji Billiardku, ale na kouření už není :( , trochu za dobu 30-leté emigrace u táty zpustla a je už jen na výstavku až ji pořádně vyčistím :idea: .

Re: Máte ještě svou první dýmku ?

18 dub. 2018, 21:25

První dýmka ze které jsem kouřil byla prvorepubliková prosečka po pradědovi. V ní jsem kouřil kde co. V roce 1999 jsem si v Pardubicích v trafice pod zelenou bránou koupil svoji vlastní první dýmku, bentku, taktéž z Proseče. Tu jsem si zakouřil na hnědou Amphoru. Mám je stále obě, ale už z nich nekouřím. Neměly to v mých dýmkových začátcích chudinky vůbec jednoduché a tak si teď užívají obě zaslouženého odpočinku vystavené mezi ostatními sbírkovými dýmkami. Tedy jestli se těm dvaceti zrenovovaným prosečkám dá říkat sbírka :smile: .

Re: Máte ještě svou první dýmku ?

01 bře. 2019, 22:36

Už nemám. První dýmku jsem si vyřezal v r. 1975 na táboře. Byla z březového špalíku, tvar byl jednoznačně inspirován obrázkem na Sušických sirkách "the pipe". Vystačil jsem si se dvěma nástroji, kudlou rybičkou a drátem do kola ze kterého jsem na kameni vybrousil vrták. Na to, že byla z břízy tak kupodivu moc nehořela. Zakouřena byla kopřivovým a lipovým listím, posléze po úspěšném výletu do civilizace jsem v ní pálil tabák Pikant a v závěru prázdnin modrou Amphoru. Krátce nato zemřela trestající rukou otčíma. Ten popravil i několik dalších, např Kapitána ( tuzemský plastový pseudofalcon se dvěma briárovými hlavičkami) a další vlastnoruční ořechovku...než se mi povedlo vybudovat spolehlivou skrýš. Hezkou hladkou prosečskou bentku mi někdo ukradl na chmelu i s bundou. Takže moje nejstarší dochovaná dýmka je také středoškolská, prosečský "Old River" buldoček z roku 1978. Mám ho rád a kouřím z něho dodnes, často díky své robustnosti plní funkci dýmky do terénu.
Odeslat odpověď