ZASE TY ZÁPALKY - druhá anketa

Dýmky a příslušenství - zajímavé dýmky, výrobci, sběratelství, údržba... též výroba, materiál.

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Jakub

Používali byste zápalky 55 mm v normální krabičce? Jedná se o typ DK 100, viz www.solosirkarna.cz

ANO
123
60%
NE - používal bych stále krátké zápalky
35
17%
NE - používám jen zapalovač
48
23%
 
Celkem hlasů : 206

ZASE TY ZÁPALKY - druhá anketa

Příspěvekod Šimi » 20 úno. 2005, 21:10

Já používám dlouhé zápalky DZ 100 jako jsou na foto s Krškou v mé galerii. Vadí mi že se vyrábí pouze v tak velké krabičce. Speciální zápalky (ty 10 cm dlouhé a tlusté) se při několika připáleních pěkně prodraží a považuji je za vhodnější na doutníky. Krabička stojí přes 20 Kč a je jich jenom 15. Normální klasické zápalky jsou zase moc krátké.

Napadlo mě, že jestli i ostatní rádi používají stelné zápalky jako já, mohli bychom na výrobce apelovat, aby je začal dodávat v nějaké skladnější krabičce. Pokud nás bude dost, myslím, že bychom mohli uspět.

Měli byste o takové zápalky zájem?
Naposledy upravil Šimi dne 13 bře. 2005, 18:08, celkově upraveno 6
Uživatelský avatar
Šimi
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6579
Věk: 48
Registrován: 14 úno. 2005, 22:36
Bydliště: Dub nad Moravou, kósek od Holomóca

Příspěvekod dix » 20 úno. 2005, 21:14

pouzivam presne totez co Ty. Aj dlouho budu.Raz som bol ani nevim v akom markete zbadal som ich tak som nahadzal pol kosa balickami...
Budem ich pouzivat este hezky dlouho...
Uživatelský avatar
dix
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1375
Registrován: 28 črc. 2004, 18:34
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod rour » 20 úno. 2005, 21:48

Používal jsem typ DZ 240, viz http://www.solosirkarna.cz/, zápalka délky 47 mm ve velké krabičce, teď typ DZ 100, v menší krabičce a ještě delší (55 mm), kupoval jsem je supermarketu Terno.
Na cestovní použití mám nakřečkováno pár :D krabiček reklamních zápalek z různých hotelů - mají délku 48 až 50 mm, to je stále ještě dostačující.
No a taky reklamní zápalky Kenvelo jsou v malé krabičce a délky 48 mm, tak jaké apelování na výrobce, choďte do Kenvela :lol: !!!
Naposledy upravil rour dne 20 úno. 2005, 22:04, celkově upraveno 2
Uživatelský avatar
rour
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 375
Věk: 62
Registrován: 29 črc. 2004, 12:43
Bydliště: Olomouc

Příspěvekod Fénix » 20 úno. 2005, 21:59

Já jedu na plyn, ale když dojde používám krátké zápalky. Ale jen z toho důvodu, že jako nouzovka se líp vejdou do pouzdra. Když jsem zapalovával :) sirkami, kupoval jsem Dlouhé.
Uživatelský avatar
Fénix
Vicepresident pipE-clubu
Vicepresident pipE-clubu
 
Příspěvky: 19463
Věk: 40
Registrován: 20 črc. 2004, 20:33
Bydliště: Mníšek pod Brdy / Praha

Příspěvekod Simon » 20 úno. 2005, 22:03

Fénix píše:Já jedu na plyn, ale když dojde používám krátké zápalky. Ale jen z toho důvodu, že jako nouzovka se líp vejdou do pouzdra. Když jsem zapalovával :) sirkami, kupoval jsem Dlouhé.

ja jako nouzovku nosim druhej zapalovac :)
...ale sirkama si obcas z nostalgie pripalim, tema dymkovejma, kratky je nerad a delsi nez dlouhy(krbovy) sou imho uz zbytecny
Uživatelský avatar
Simon
ban
 
Příspěvky: 4758
Registrován: 20 črc. 2004, 19:26

Příspěvekod Šimi » 20 úno. 2005, 22:16

rour píše:Používal jsem typ DZ 240, viz http://www.solosirkarna.cz/, zápalka délky 47 mm ve velké krabičce, teď typ DZ 100, v menší krabičce a ještě delší (55 mm), kupoval jsem je supermarketu Terno.
Na cestovní použití mám nakřečkováno pár :D krabiček reklamních zápalek z různých hotelů - mají délku 48 až 50 mm, to je stále ještě dostačující.
No a taky reklamní zápalky Kenvelo jsou v malé krabičce a délky 48 mm, tak jaké apelování na výrobce, choďte do Kenvela :lol: !!!


Já právě nejraději používám ty DZ 100. Zkoušel jsem i jiné, ale zase sem skončil na těch svých. Jsou jen o 7 mm delší, to by člověk řekl že je prd, ale ten prd znamená o 15% delší sirku. Taky mají trochu tlustší dřívko.
Jediné co mi vadí, je ta krabička.
Uživatelský avatar
Šimi
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6579
Věk: 48
Registrován: 14 úno. 2005, 22:36
Bydliště: Dub nad Moravou, kósek od Holomóca

Příspěvekod dix » 20 úno. 2005, 22:16

ja osobne si nevim predstavit co i len pokus o zapaleni dymky plynem...
sak ..lidi sme ruzni..
Uživatelský avatar
dix
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1375
Registrován: 28 črc. 2004, 18:34
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod piter » 20 úno. 2005, 22:17

ja pouzivam klasicke (asi) kratke co jsou v takovych vetsich krabickach (cervenozlutych) - cili uplna klasika . . . . a nemenil bych . . . pro me jsou akorat a zapalovacum neverim :)
Uživatelský avatar
piter
Poradce presidenta
Poradce presidenta
 
Příspěvky: 4973
Věk: 38
Registrován: 21 črc. 2004, 12:38
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod Šimi » 20 úno. 2005, 22:20

Já teda používám občas i zapalovač, ale sirkama to líp chytá. Mají totiž suchý plamen. Plyn má plamen vlhký, spaliny tvoří jen pára vody a CO2. Když jsem plynem připaloval v mrazu, tak sem měl filtr úplně mokrý.

Zapalovač beru hlavně tehdy, když špatně nabiju a musím furt škrtat.
Uživatelský avatar
Šimi
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6579
Věk: 48
Registrován: 14 úno. 2005, 22:36
Bydliště: Dub nad Moravou, kósek od Holomóca

Příspěvekod dix » 20 úno. 2005, 22:24

ja to zatim uskrtal vzdy...lebo mam teoriu, ze ked si uz neskrtnes, nema cenu dymat....to je taka sragora pocasi. :twisted:
Uživatelský avatar
dix
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1375
Registrován: 28 črc. 2004, 18:34
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod Nick » 21 úno. 2005, 10:53

Kdysi davno sem mel d.zapalovac ale nevyhovoval me.Ten plamen je moc agresivni takze sirky nade vse.Je me jedno jake pouzivam ale nejsou spatne takove ty "ruske"jsou delsi a sirsi takze pohoda a klidek. :D
Uživatelský avatar
Nick
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1065
Věk: 49
Registrován: 02 srp. 2004, 09:13
Bydliště: Vsetín

Příspěvekod Bohemund » 21 úno. 2005, 11:11

Obyčejně pooužívám dýmkový zapalovač, ale když je nouze nejvyšší, tak mám takové ty kovbojské zápalky. Co se s nima dá škrtnout prakticky o jakýkoliv hrubší povrch. Nosím je pořád sebou. Co kdyby se zapík zabejčil a nechtěl a nechtěl.......... :wink:
Uživatelský avatar
Bohemund
Účet zrušen
 
Příspěvky: 781
Registrován: 14 pro. 2004, 13:51

Příspěvekod Todík » 21 úno. 2005, 11:45

Někdy je fakt srágora počasí jak říká Dix, ale kdybych čekal až se vyjasní a vítr utiší, tak bych si nebafnul (a já bafám za každého počasí a když mám chuť tak i za každé situace), takže používám dýmkové zapalovače a nejvíce turba. Léta jsem požíval výhradně zápalky a občas (na chalupě nebo doma) je stále ještě používám, ale "v terénu" jen zapalovače. V tropech například bych ostatně se zápalkama moc nepořídil kvůli enormní vzdušné vlhkosti....
Uživatelský avatar
Todík
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 951
Věk: 69
Registrován: 04 pro. 2004, 21:26
Bydliště: Brno

Příspěvekod Milos Cerman » 21 úno. 2005, 21:19

V kapse nosím Zippo v dýmkovým provedení, ale jako nouzák v aktovce obyč. zápalky. Po bytě si doma zapálím tím, co je poruce, včetně zapalovače na plynovej sporák....
Uživatelský avatar
Milos Cerman
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4227
Věk: 79
Registrován: 09 srp. 2004, 06:50
Bydliště: Vysočina

Příspěvekod Šimi » 21 úno. 2005, 21:41

Na zapalování v terénu je opravdu lepší zapalovač. Sirky nejdou použít za chůze a při větru.

Vzpomínám na své začátky, jak sem si vyšekl na balkon zabafat a díky větru sem proškrtal 17 sirek, než to trochu chytlo. Prostě ne vždy jsou sirky použitelné.
Uživatelský avatar
Šimi
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6579
Věk: 48
Registrován: 14 úno. 2005, 22:36
Bydliště: Dub nad Moravou, kósek od Holomóca

Další

Zpět na O dýmkách a tak...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 návštevníků