ZASE TY ZÁPALKY - druhá anketa

Dýmky a příslušenství - zajímavé dýmky, výrobci, sběratelství, údržba... též výroba, materiál.

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Jakub

Používali byste zápalky 55 mm v normální krabičce? Jedná se o typ DK 100, viz www.solosirkarna.cz

ANO
123
60%
NE - používal bych stále krátké zápalky
35
17%
NE - používám jen zapalovač
48
23%
 
Celkem hlasů : 206

Re: ZASE TY ZÁPALKY - druhá anketa

Příspěvekod mrcos » 21 říj. 2011, 11:37

O tom jsem už mnohokrát uvažoval, ale nějak jsem se nedostal k tomu, abych si ho sehnal :roll:
Uživatelský avatar
mrcos
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1892
Věk: 37
Registrován: 29 črc. 2008, 14:52
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: ZASE TY ZÁPALKY - druhá anketa

Příspěvekod Vorža » 21 říj. 2011, 14:30

basa333 píše:
prosím tě, jaké trápení jsi měl s plynovými zapalovači?


S lacinými popálené prsty. Pak jsem si nechal darovat k narozeninám značkový japonský dýmkovým. Po dvou letech už nešel naplnit - plyn unikal všude možně a byl neopravitelný. Od té doby jedině Zippo, ten funguje bezporuchově už od druhé války.
Uživatelský avatar
Vorža
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1037
Věk: 69
Registrován: 10 říj. 2011, 14:22
Bydliště: Praha 4

Re: ZASE TY ZÁPALKY - druhá anketa

Příspěvekod Copatej » 21 říj. 2011, 17:26

:arrow: Vorža

Doporučuji do Zippa plynovou vložku, je to něco neskutečně příjemnýho :puffy:
Uživatelský avatar
Copatej
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 7907
Věk: 50
Registrován: 05 dub. 2008, 11:07
Bydliště: Praha

Re: ZASE TY ZÁPALKY - druhá anketa

Příspěvekod košma » 21 říj. 2011, 21:04

S.hort.Y píše:Pořídil jsem si tenhle ZIPPO zapalovač.. ;-) Měl jsem strach jak se s ním bude zapalovat, bude-li v kotlíku už na dně, ale jde to i tak.. Chce to teda trochu cviku, přece jen jsem si šluknul při jednom pokusu, při jiném jsem to přepálil, ale půjde to.. Furt lepší než zhasínat sirky, protože nevidím na dno..... :-D
A k obřadnosti- pro mě je Zippo stejně obřadný jako sirka.. Plyňák je moc praktická věc,a le mezi sirkou a benzínem (Zippo) rozdíl nevidím.. :puffy:

Nechci radit ale s tím benzínem opatrně (neznám ale zzipo ten možna neškodí), umí docela pokazit kouření. Plynové jsou na zapalování dobré když je člověk šikovný a nebo má dýmkový zapalovač tak si ani nepopálí prsty. Já osobně raději používám zápalky když mám dlouhé tak raději ty a pokud je nemám tak obyčejné. Po plynu sáhnu výjimečně pokud jsem u vody na rybách a moc fouká vítr. I ten vítr se dá zvládnout zápalkou -Schovat se i z dýmkou do bundy ale to je fakt nepohodlné a používám to jako nouzovku. Takže já preferuji zápalky ale zapalovač nezavrhuji.
Uživatelský avatar
košma
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 579
Věk: 50
Registrován: 19 říj. 2011, 14:54
Bydliště: Václavovice

Re: ZASE TY ZÁPALKY - druhá anketa

Příspěvekod Breer » 21 říj. 2011, 21:42

Copatej píše::arrow: Vorža

Doporučuji do Zippa plynovou vložku, je to něco neskutečně příjemnýho :puffy:


Mirečku nezlob, Zippo bez benzínu je ako pivo bez peny...na hovno :joy: :smoke1:

btw: OldBoy je plynový a tak to má byť :ok:
Uživatelský avatar
Breer
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6013
Věk: 53
Registrován: 13 říj. 2005, 21:52
Bydliště: AT

Re: ZASE TY ZÁPALKY - druhá anketa

Příspěvekod Cifro » 22 říj. 2011, 06:45

:ot: Presne tak :ok: Plynová vložka (mám je vďaka priateľovi Pepsonovi) degraduje ZIPPO na obyčajný plynový zapalovač, ktorý má oproti zapalovaču za dvacku jedinú výhodu - kamienok. Zapalovanie vťahovaním ohňa do kotla pri plynovej vložke nefunguje. Myslím si že to je aj dôvod, prečo f. ZIPPO tie fajkové plynové vložky nevyrába.

:arrow: košma
Na zapalovanie vo vetre ešte nikto nevymyslel nič lepšie ako benzínový ZIPPO :puffy:
Uživatelský avatar
Cifro
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1973
Věk: 66
Registrován: 11 dub. 2008, 09:05
Bydliště: Myjava, SR

Re: ZASE TY ZÁPALKY - druhá anketa

Příspěvekod košma » 24 říj. 2011, 10:31

:arrow: Cifro Tak jsem si co jsem o benziňácích tady přečetl nechal prokmitat v mozkových závitech a došel jsem k závěru že je to radno zkusit. Poslechnu tedy zkušenějšího a zippo si pořídím. Vlastně jsem ho zrovna teď obědnal. Zápalek se nevzdám ale na špacíru se psem nebo na rybách jsou fakt občas na prd.
Uživatelský avatar
košma
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 579
Věk: 50
Registrován: 19 říj. 2011, 14:54
Bydliště: Václavovice

Re: ZASE TY ZÁPALKY - druhá anketa

Příspěvekod Vorža » 24 říj. 2011, 11:04

košma píše::arrow: Cifro Tak jsem si co jsem o benziňácích tady přečetl nechal prokmitat v mozkových závitech a došel jsem k závěru že je to radno zkusit. Poslechnu tedy zkušenějšího a zippo si pořídím. Vlastně jsem ho zrovna teď obědnal. Zápalek se nevzdám ale na špacíru se psem nebo na rybách jsou fakt občas na prd.


Nebudeš litovat. Jenom bacha, abys neztratil redukci na horní plamen (je jenom přicvaknutá). Pokud je již někdo ztratil, uvažuji, že si jich objednám a nechám poslat více. Mohu objednávku rozšířit, bylo by to za babku.
Uživatelský avatar
Vorža
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1037
Věk: 69
Registrován: 10 říj. 2011, 14:22
Bydliště: Praha 4

Re: ZASE TY ZÁPALKY - druhá anketa

Příspěvekod pepson » 24 říj. 2011, 12:44

Vorža píše:
Nebudeš litovat. Jenom bacha, abys neztratil redukci na horní plamen (je jenom přicvaknutá). Pokud je již někdo ztratil, uvažuji, že si jich objednám a nechám poslat více. Mohu objednávku rozšířit, bylo by to za babku.

Ten plechový deklík na komíne by mal byť napevno.Už som stratil dva a ďalší sa mi nechce vyrábať.Neviem kde súdruhovia z USA spravili chybu :think:
Uživatelský avatar
pepson
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2239
Věk: 49
Registrován: 13 pro. 2008, 19:06
Bydliště: Prievidza

Re: ZASE TY ZÁPALKY - druhá anketa

Příspěvekod S.hort.Y » 25 říj. 2011, 12:39

:ot: Ten dekl bych kdyžtak taky přikoupil.. A Zippo servis by měl být někde kousek kolem mě (teď nevím jestli Přerov nebo Prostějov, ale obě města mám co by kamenem dohodil), tak bych tam kdyžtak mohl zavolat a zajet pro ně, pak bych to jen mezi vás rozposlal nebo by se to dořešilo osobně.. Podle vzdáleností a možností.. ;-)
A kdosi tu někde psal, že dekl ztratil, pak měl problém se zapalovačem, tak ho poslal na reklamaci a vrátili mu jej i s deklikem, tak pokud někomu chybí a má něco k reklamaci, tak nechť to nejdřív pošle na reklamaci.. ;-)
Ámen.. :-)
Uživatelský avatar
S.hort.Y
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 288
Věk: 35
Registrován: 24 kvě. 2011, 23:48
Bydliště: Olomouc

Re: ZASE TY ZÁPALKY - druhá anketa

Příspěvekod košma » 30 lis. 2011, 10:48

Kousek výše jsem napsal že se zápalek nevzdám. No nosím je do hospody z dýmkou stále jenže už asi ze zvyku. Měli jste tady pravdu od té doby co mám benzín ZIPPO jsem s nima vlastně nezapaloval. Poprvé jsem měl z benziňáku trochu obavy ale ono to fakt není cítit. Ty sirky v pouzdře na faje nechám ja bývám občas trochu " skleroza" :? tak pro případ že zapomenu doplnit benzín nebo rovnou zapalovač doma tak budou dobré. :)
Uživatelský avatar
košma
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 579
Věk: 50
Registrován: 19 říj. 2011, 14:54
Bydliště: Václavovice

Re: ZASE TY ZÁPALKY - druhá anketa

Příspěvekod Cifro » 30 lis. 2011, 14:43

košma píše:...pro případ že zapomenu doplnit benzín...

:ot: Pre tieto prípady je dobrá taká prťavá nádržka na benzín, ktorá sa dá nosiť na klúčoch. Písal tu kdesi o nej Milos Cerman.
Uživatelský avatar
Cifro
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1973
Věk: 66
Registrován: 11 dub. 2008, 09:05
Bydliště: Myjava, SR

Re: ZASE TY ZÁPALKY - druhá anketa

Příspěvekod vodrap » 30 lis. 2011, 15:24

Uživatelský avatar
vodrap
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 896
Věk: 48
Registrován: 19 črc. 2009, 20:36
Bydliště: Tábor

Re: ZASE TY ZÁPALKY - druhá anketa

Příspěvekod bigdragon » 30 lis. 2011, 17:09

jo pořád mi visí na poutku u kalhot (tedy pokud se budeme bavit o té nádržce na benzín) :mrgreen:
Uživatelský avatar
bigdragon
Emeritní moderátor
Emeritní moderátor
 
Příspěvky: 8842
Věk: 61
Registrován: 12 říj. 2004, 07:04
Bydliště: Přerov

Re: ZASE TY ZÁPALKY - druhá anketa

Příspěvekod sihanuk » 30 lis. 2011, 17:12


:ok: díky hned objednám
Uživatelský avatar
sihanuk
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1701
Věk: 50
Registrován: 28 lis. 2010, 17:13
Bydliště: Kokovice 56, Klobuky

PředchozíDalší

Zpět na O dýmkách a tak...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 návštevníků


cron