ZASE TY ZÁPALKY - druhá anketa

Dýmky a příslušenství - zajímavé dýmky, výrobci, sběratelství, údržba... též výroba, materiál.

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Jakub

Používali byste zápalky 55 mm v normální krabičce? Jedná se o typ DK 100, viz www.solosirkarna.cz

ANO
123
60%
NE - používal bych stále krátké zápalky
35
17%
NE - používám jen zapalovač
48
23%
 
Celkem hlasů : 206

Re: ZASE TY ZÁPALKY - druhá anketa

Příspěvekod uzivatel » 11 říj. 2009, 19:48

ja mam uplne fajne zapalky nejake "gentlemans choice" a ty jsou strasne dobre jsou od sola ale kvalita na prvnim miste na jedno slabe skrtnuti krasne hori sice staly myslim kolem 20kc kupoval jsem je asi ta pred 2 rokama (zapalkama moc nepodpaluj) a mam je do dnes "prumerny obsah zapalek 55-54 a maji 5,5 cm
uzivatel
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 5
Věk: 36
Registrován: 03 říj. 2009, 17:05
Bydliště: okoli Opavy

SIRKY

Příspěvekod Milan Zabloudil » 01 dub. 2010, 20:29

Pratele prosim nevite kde by se dali jeste koupit klasicke sirky solo susice - ne solo india ?
Dosla mi zasoba a jsem v ri...

Pro admin - sorry nenasel jsem kam to vnutit, tak jsem udelal nove tema - pak to smazte - ale az se podivam na odpoved -
jestli nejaka bude :wink:
Uživatelský avatar
Milan Zabloudil
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 937
Věk: 67
Registrován: 04 bře. 2005, 16:50
Bydliště: Praha

Re: SIRKY

Příspěvekod 8bambam » 01 dub. 2010, 20:45

Kupuju Solo v Albertu/Hypernova/.Na krabičce je stále Made in Czech Republic.Jsou to ty krabičky s nápisy Three Globes-Safety Matches.cena kolem 6-7 kč za paklík.Osobně si ale myslím,že to bude jen nějaký trik,jak dát najevo,že se nemění kvalita,-což bohužel není moc pravda. :think:
Uživatelský avatar
8bambam
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 427
Věk: 49
Registrován: 20 črc. 2008, 16:20
Bydliště: Havlíčkův Brod

Re: SIRKY

Příspěvekod Mack » 01 dub. 2010, 21:17

:arrow: 8bambam
v ČR od nového roku se už nikde zápalky nevyrábí...
zdali někde mají ještě krabičky s nápisy Made in Czech republic, je to doběh zásob...
zařízení převezli do Indie a odtud jsou k nám sirky distribuovány...jako patriot mohu říci, že stojí za hovno...
Uživatelský avatar
Mack
Zasloužilý člen pipE-clubu in memoriam
Zasloužilý člen pipE-clubu in memoriam
 
Příspěvky: 4001
Věk: 81
Registrován: 19 zář. 2005, 15:45
Bydliště: Sušice

Re: SIRKY

Příspěvekod José » 01 dub. 2010, 21:41

bohuzel, najit krabicku, ktera ma smrnc a styl je tezsi a tezsi, ja mam dve oblibene z drivejsich let, do kterych pridavam zapalky s ostatnich, bohuzel opravdu nestoji za nic...
Uživatelský avatar
José
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 93
Věk: 36
Registrován: 25 srp. 2009, 12:11
Bydliště: Plzeň

Re: SIRKY

Příspěvekod Milos Cerman » 01 dub. 2010, 22:36

Milan Zabloudil píše:.... klasicke sirky solo susice .......


www, dumpotravin.cz
pokud uděláš objednávku nad 1000 kaček, je doprava zdarma po celé ČR.
(mají tam i jiný věci, nežli sirky, např. kapaliny :palm: )
Uživatelský avatar
Milos Cerman
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4227
Věk: 79
Registrován: 09 srp. 2004, 06:50
Bydliště: Vysočina

Re: ZASE TY ZÁPALKY - druhá anketa

Příspěvekod Nevill » 02 dub. 2010, 22:06

Sloučil jsem to, abychom tu neměli duplicitní témata...

Jinak z vlastní zkušenosti můžu říct, že mě ty indické sirky natolik naštvaly, že jsem si koupil zapalovač Corona Old Boy a ten mi slouží jako více než dobrá náhrada sirek... Sirky už vlastně používám jen na zapálení dýmky při soutěži...

- Nevill
Uživatelský avatar
Nevill
Emeritní moderátor
Emeritní moderátor
 
Příspěvky: 9497
Věk: 46
Registrován: 09 lis. 2004, 08:30
Bydliště: Praha - Radotín

Re: ZASE TY ZÁPALKY - druhá anketa

Příspěvekod jcp » 03 dub. 2010, 06:58

Já mám furt ještě nějakou zásobičku poctivejch sušickejch sirek dík Mackovi, kterej dal kdysi na SIFFFu pár velkejch balení jako cenu do soutěže. Co bude až mi dojdou, to teda nevím :?
Uživatelský avatar
jcp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6319
Věk: 75
Registrován: 14 říj. 2005, 11:53
Bydliště: Poděbrady

Re: ZASE TY ZÁPALKY - druhá anketa

Příspěvekod rajtyš » 03 dub. 2010, 08:30

Mám zrovna před sebou dvě krabičky. jedna stará sušická "The Pipe", pod tím je nápis Made in Czech Republic a na zadní straně výrobce: SOLO Sirkárna, a.s., Nádražní 166, Sušice, ČR.
Ta druhá krabička je taky klasickej"solo" design, mám tu samou "The Pipe", s tím samým nápisem Made in Czech Republic, jenže ze zadu je už jako výrobce: SOLO Pioneer Match, India. Tak sakra jak může bejt v logu napsáno Made in ČR? Jinak ta nová krabička je o něco vybledlejší, trošku vošizený škrtátko, tak méně precizněji slepená, špulíček je uvnitř trošku zohlý a při vysouvání/zasouvání klade odpor. Přišlo mě, že sirky po zapálení mají tendenci zhasnou a pár se jich zlámalo.
A to jsem měl radost, že jsem ještě sehnal starý zásoby starejch dobrejch sušickejch sirek.. :cry: Naštěstí mám ještě pár těch starejch krabiček, tak do nich přesypávám zápalky, ale radši už je používám jen na doma.
Uživatelský avatar
rajtyš
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 414
Věk: 38
Registrován: 02 úno. 2010, 21:28
Bydliště: České Budějovice

Re: ZASE TY ZÁPALKY - druhá anketa

Příspěvekod Mack » 09 dub. 2010, 18:56

:arrow: rajtyš
tak zpráva z dobře informovaného zdtroje :

The PIPE, Made in Czech Republic, je ochranná známka která je umístěna na horní straně krabičky ( obdobou jsou jiné motivy např. Penny Market, ČR atd. ), na zadní stranu krabičky je závazné psát výrobce nebo distributora nebo zemi původu. Na krabičkách z původní výroby to bylo tedy SOLO SIRKÁRNA,a.s. Nádražní 166, 342 53 Sušice, ČR ( výrobce i distributor ).
Na importovaných krabičkách byl uveden jako výrobce SOLO PIONEER MATCH,India. To již dnes není a uvádí se pouze země původu: Vyrobeno v Indii, distributor je SOLO SIRKÁRNA,a.s. Nádražní 166, 342 53 Sušice, ČR.
Pokud jde o kvalitu indických zápalek je horší než původní, především v parametru lámavosti dřívek. Zjistilo se , že indická dřevina je rychle rostlá dřevina s minimální odolností proti zlomení. Nyní se to řeší a pro český trh se začaly dodávat nákladově dražší dřívka z ruské osiky, která je tam importována. Také se nakupují nízké krabičky pro GECO TABÁK a CTC Pardubice z Maďarska, ty mají dřívka také z ruské osiky.
Jinak hlavičková masa je solovácká know how a zapálení by mělo být stejné. Nátěr je také slabší než a to u obou výrobců. U indických dřívek je také tajímavé, že po zapálení plamen poklesne. Je to dáno také vlastností dřeviny. Severská osika je prostě jedinečná osika a nic se jí nevyrovná. Sirky z Maďarska mají menší hlavičky, ale poměrně se dobře zapalují. Závěrem, srovnávání s naší starou dobrou kvalitou ještě nějaký čas potrvá.....
Uživatelský avatar
Mack
Zasloužilý člen pipE-clubu in memoriam
Zasloužilý člen pipE-clubu in memoriam
 
Příspěvky: 4001
Věk: 81
Registrován: 19 zář. 2005, 15:45
Bydliště: Sušice

Re: SIRKY

Příspěvekod Milan Zabloudil » 09 dub. 2010, 21:36

Milos Cerman píše:
www, dumpotravin.cz
pokud uděláš objednávku nad 1000 kaček, je doprava zdarma po celé ČR.
(mají tam i jiný věci, nežli sirky, např. kapaliny :palm: )

Diky za radu, objednal jsem a dostal jsem. A DZ240 dokonce jeste v puvodnim baleni Solo Susice, ale male krabicky jsou jiz indianske :cry:

A jeste musim rict, ze souhlasim s Nevillem, ze ty indianske stoji za prd a je to videt na prvni pohled i na kvalite drivka.
Uživatelský avatar
Milan Zabloudil
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 937
Věk: 67
Registrován: 04 bře. 2005, 16:50
Bydliště: Praha

Re: ZASE TY ZÁPALKY - druhá anketa

Příspěvekod Milos Cerman » 04 říj. 2010, 12:21

:( Dneska mi přišla zásilka z www.dunpotravin.cz
Objednal jsem dvě balení zápalek, a jedny byly ještě ze Sušicce, a druhý indiánský.

:smoke4: Tak i penhle pramen vyschnul . . . :smoke4:
Uživatelský avatar
Milos Cerman
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4227
Věk: 79
Registrován: 09 srp. 2004, 06:50
Bydliště: Vysočina

Re: ZASE TY ZÁPALKY - druhá anketa

Příspěvekod patrio » 28 bře. 2011, 12:46

Tak jsem byl dneska na nákupu v Albertovi, koukám v regálu u pokladny :think: staré známé s dýmkou, nůžkama a klíčem ... tak jsem přibral jedno hromadné balení 10 krabiček. doma rozbalím přeměřím... no je tam jakýsi malý rozdíl mezi Indickýma a ze Sušice. http://www.solosirkarna.cz foto napoví.


image_id: 10403 image_id: 10404 image_id: 10405 image_id: 10406 ... no jsou delší i když ne 55mm
Uživatelský avatar
patrio
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 222
Věk: 54
Registrován: 23 čer. 2009, 22:51
Bydliště: Ostrava

Re: ZASE TY ZÁPALKY - druhá anketa

Příspěvekod Copatej » 28 bře. 2011, 16:56

Ano, bezpečnostní zápalky :twisted: :twisted: Měl jsem tu čest vyzkoušet a po odškrtnutí desáté sirky, která ve vteřině zapálení opět zhasla, jsem je rozšlapal. Vem si je do stohu a vsadím se, že žádnej nezapálíš :D :D
Uživatelský avatar
Copatej
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 7907
Věk: 50
Registrován: 05 dub. 2008, 11:07
Bydliště: Praha

Re: ZASE TY ZÁPALKY - druhá anketa

Příspěvekod Tabasco » 28 bře. 2011, 17:15

Copajda :arrow: Proto jsou bezpečnostní! S nima nic nezapálíš... :twisted:
Uživatelský avatar
Tabasco
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 342
Věk: 36
Registrován: 21 črc. 2009, 11:40
Bydliště: Ústí nad Labem

PředchozíDalší

Zpět na O dýmkách a tak...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google[Bot] a 21 návštevníků