Switch to full style
Dýmky a příslušenství - zajímavé dýmky, výrobci, sběratelství, údržba... též výroba, materiál.
Odeslat odpověď

Používali byste zápalky 55 mm v normální krabičce? Jedná se o typ DK 100, viz www.solosirkarna.cz

ANO
123
60%
NE - používal bych stále krátké zápalky
35
17%
NE - používám jen zapalovač
48
23%
 
Celkem hlasů : 206

Re: ZASE TY ZÁPALKY - druhá anketa

30 lis. 2011, 17:22

No nevím mě ten zásobník příjde zbytečnej. Připaluju zipákem cca 30x za den (cigaretu) a benzín vydrží i 14dní, ale na druhou stranu je to hezká vychytávka. Co kdyby náhodou :? ...Po všech bundách a kalhotech mám oheň a o batohách ani nemluvím. SRR :ot:

Re: ZASE TY ZÁPALKY - druhá anketa

30 lis. 2011, 17:26

no vidíš mě už se stalo že mi benzin došel tak mi to přijde velmi praktický.

Re: ZASE TY ZÁPALKY - druhá anketa

30 lis. 2011, 18:54

:arrow: sihanuk
není zač :wink:

Re: ZASE TY ZÁPALKY - druhá anketa

30 lis. 2011, 21:14

Cifro píše: :ot: Pre tieto prípady je dobrá taká prťavá nádržka na benzín, ktorá sa dá nosiť na klúčoch. Písal tu kdesi o nej Milos Cerman.


Díky o této nádržce vím. Jen jsem drobet přečerpal zásoby určené na dýmky a spol. :smoke4: tak si ji teď musím odpustit :( Do budoucna si ji určitě pořídím :puffy:

Re: ZASE TY ZÁPALKY - druhá anketa

01 pro. 2011, 16:28

Já používám jen zápalky, takové ty delší,krabička má 5cm délku,zatím jsem je vždy sehnal a jsem spokojen. :D Jen nevím proč pasu po těch krabičkách s dýmkou na nálepce.

Re: ZASE TY ZÁPALKY - druhá anketa

01 pro. 2011, 16:31

cimba píše:...Jen nevím proč pasu po těch krabičkách s dýmkou na nálepce...

To je v pohodě, takto "postižených" je nás tady víc :lol:

Re: ZASE TY ZÁPALKY - druhá anketa

01 pro. 2011, 16:54

Teď jsem jednu takovou doškrtal a nejradši bych do ní přendal sirky z druhý krabičky, jen kdyby už neměla oškrtaný škrtátko. Tak jsem si jí aspoň vystavil na knihovně... :P

Re: ZASE TY ZÁPALKY - druhá anketa

03 pro. 2011, 19:39

Ja zapaľujem úplne obyčajnými krátkymi zápalkami za pár korún z trafiky. Robím to zle? :oops: Obyčajné plynové zapaľovače mi k srdcu neprirástli a benzínové zippo mám v zime na ohriatie rúk. :puffy:

Re: ZASE TY ZÁPALKY - druhá anketa

03 pro. 2011, 20:22

Nerobíš....

Re: ZASE TY ZÁPALKY - druhá anketa

03 pro. 2011, 20:55

Sally píše:Ja zapaľujem úplne obyčajnými krátkymi zápalkami za pár korún z trafiky. Robím to zle? :oops: Obyčajné plynové zapaľovače mi k srdcu neprirástli a benzínové zippo mám v zime na ohriatie rúk. :puffy:


Jak už tady kolega psal výše neděláš to zle.
Já byl do nedávna přesvědčený "zápalkář". Teď zapaluji zippem ale zapaluji jen plně nacpanou dýmku. Pokud musím zapalovat znova porotože mi dýmka zhasla nebo jsem ji nechal úmslně zhasnout, pak sáhnu opět po zápalkách. Používám ty samé co používáš ty- krátké za pár korun z trafiky.

Re: ZASE TY ZÁPALKY - druhá anketa

03 pro. 2011, 23:26

Páni, veľká vďaka :puffy: Lebo som začínal mať po prečítaní tohto vlákna pocit, že si nejak ničím fajfky (mám len 3), prehrešujem sa voči tradícii, nepísaným zákonom o dlhých zápalkách, zapaľovačoch a podobne :ok:

Re: ZASE TY ZÁPALKY - druhá anketa

02 kvě. 2012, 19:02

Třeba to bude někoho zajímat http://www.youtube.com/watch?feature=en ... z0neaeMLNA

Re: ZASE TY ZÁPALKY - druhá anketa

02 kvě. 2012, 21:01

díky, neznal jsem ten film....
kdeže ty loňské sněhy jsou.... :(

Re: ZASE TY ZÁPALKY - druhá anketa

16 čer. 2012, 22:35

Abych neplevelil vlákno Dýmky v umění,tak dnešní postřehy o zápalkách dávám sem.Dnes jsem chtěl vyzkoušet koupené dlouhé zápalky /55mm/ a byl jsem nemile překvapen.Venku kde byl mírný průvan vůbec nedržely plamen,po odhoření síry zhasínaly.Mám dobrou zkušenost s Gentemans Choice zápalkami /ta samá velikost,jen lepší krabička/ a domníval jsem se,že obsah je stejný,ale není.Gentlemans Choice hoří od zapálení stejným plamenem,ale ty obyčejné "dlouhé zápalky" hoří prach mizerně.Ještě dodám cena Gentlemans Choice cca 12kč,obyčejné dlouhé zápalky cca 4kč.

Re: ZASE TY ZÁPALKY - druhá anketa

16 čer. 2012, 22:52

patrio píše:Třeba to bude někoho zajímat http://www.youtube.com/watch?feature=en ... z0neaeMLNA

díky moc - brigádnčil jsem kdysi (1983) na pile v Petrovicích a do SOLO nás tenkrát vzali na exkurzi - ty starý stroje už asi dneska nikde neuvidim, až žije dokument!
Odeslat odpověď