Switch to full style
Dýmky a příslušenství - zajímavé dýmky, výrobci, sběratelství, údržba... též výroba, materiál.
Odeslat odpověď

Používali byste zápalky 55 mm v normální krabičce? Jedná se o typ DK 100, viz www.solosirkarna.cz

ANO
123
60%
NE - používal bych stále krátké zápalky
35
17%
NE - používám jen zapalovač
48
23%
 
Celkem hlasů : 206

Re: ZASE TY ZÁPALKY - druhá anketa

25 čer. 2012, 10:32

Dnes už asi, jak bylo na začátku dokumentu zmíněno, nebudou sirky v konkurenci pojmem.. :-(

Re: ZASE TY ZÁPALKY - druhá anketa

25 čer. 2012, 11:11

Bob76 píše:Abych neplevelil vlákno Dýmky v umění,tak dnešní postřehy o zápalkách dávám sem.Dnes jsem chtěl vyzkoušet koupené dlouhé zápalky /55mm/ a byl jsem nemile překvapen.Venku kde byl mírný průvan vůbec nedržely plamen,po odhoření síry zhasínaly.Mám dobrou zkušenost s Gentemans Choice zápalkami /ta samá velikost,jen lepší krabička/ a domníval jsem se,že obsah je stejný,ale není.Gentlemans Choice hoří od zapálení stejným plamenem,ale ty obyčejné "dlouhé zápalky" hoří prach mizerně.Ještě dodám cena Gentlemans Choice cca 12kč,obyčejné dlouhé zápalky cca 4kč.

Taky je kupuju. A taky sem čuměl o kolik líp hořej než obyč sirky. Ony mají jednak tlustější ten klacíček a je i možný, že sou něčim napuštěný.
Teď sem chtěl vyzkoušet ten kuchyňskej zapalovač (jak o tom psal, tušim, basa a taky Batrachos) a buď sem koupil nějakej blbej, nebo nevim. Vzhůru nohama to neškrtá a i při uplnym utažení to dává plamen jak z plamenometu a má tendenci se rozpadat. Asi zkusim koupit, ještě jeden, když to všichni chválej, ale jestli to bude stejný jako tuten, tak zůstanu u těch gentlemanskejch sirek.

Re: ZASE TY ZÁPALKY - druhá anketa

25 čer. 2012, 11:23

jeleniste píše: Ony mají jednak tlustější ten klacíček a je i možný, že sou něčim napuštěný.

To si piš, že jsou, každá sirka aby fungovala, je napuštěná většinou tajnou směsicí chemie.

Re: ZASE TY ZÁPALKY - druhá anketa

25 čer. 2012, 11:35

To si nerozumíme (a nebo si ze mě utahuješ), ale některý sirky mají to dřívko napuštěný nějakym parafínem. To nemá vliv na škrtání, ale maj pak stálejší plamínek.

Re: ZASE TY ZÁPALKY - druhá anketa

25 čer. 2012, 12:10

Neutahuju, udělej malej pokus, vem třísku a sirku, obojí zapal a pozoruj jak hoří a co zbyde. Sirky jsou napuštěný a už se to tady i probíralo.

Re: ZASE TY ZÁPALKY - druhá anketa

25 čer. 2012, 22:22

jeleniste píše:Teď sem chtěl vyzkoušet ten kuchyňskej zapalovač (jak o tom psal, tušim, basa a taky Batrachos) a buď sem koupil nějakej blbej, nebo nevim. Vzhůru nohama to neškrtá a i při uplnym utažení to dává plamen jak z plamenometu a má tendenci se rozpadat. Asi zkusim koupit, ještě jeden, když to všichni chválej, ale jestli to bude stejný jako tuten, tak zůstanu u těch gentlemanskejch sirek.

Psal o tom zapalovači Batrachos,tak snad by mohl objasnit jak to zapaluje a jak je to s kvalitou /u nás jsem ten zapalovač nikde neviděl/.

Re: ZASE TY ZÁPALKY - druhá anketa

30 říj. 2012, 11:10

Bob76 píše:...u nás jsem ten zapalovač nikde neviděl/.


Nejčastější lokace: Vietnamci, vše za 39,- (49, 59, totální likvidace :mrgreen: ), Tesco, Kaufland, atd...

Re: ZASE TY ZÁPALKY - druhá anketa

24 bře. 2013, 11:29

Zapalovačů mám několik, stejně ale nejraději používám zápalky. V zapálení venku sirkou a to i obyčejnou, nevidím problém, pokud ovšem hodně nefouká. Ale to pak nejde ani zapalovačem. Ono vlastně kouřit ve větru není žádný požitek.

Re: ZASE TY ZÁPALKY - druhá anketa

05 úno. 2017, 10:50

Tak jsem si myslel, že jsem jediný, koho zuří Indická produkce zápalek,až jsem narazil na tohle vlákno.
To, že je v každé krabičce pár sirek obráceně, některé se zlomí už při vyndání a některé jsou nehořlavé bych ještě přežil. Ale to, že mi dneska kus škvarku vlétl při škrtnutí do obličeje a druhý kus mi propálil bundu, to už mě zuří víc.
Brzy nám na tomhle světě nezbyde v rozumné kvalitě vůbec nic.

Re: ZASE TY ZÁPALKY - druhá anketa

05 úno. 2017, 19:01

Jj, máš naprostou pravdu..to nezamrzí, to na.ere :roll: :evil:
Odeslat odpověď