Zakuřovací pasta ANO/NE

Dýmky a příslušenství - zajímavé dýmky, výrobci, sběratelství, údržba... též výroba, materiál.

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Jakub

Re: Mám novou dýmku a chci se s ní pochlubit XII.

Příspěvekod kovářskej » 10 led. 2018, 08:54

No, ta co mám já , čli trochu zahnutej "buldoček" má natolik robustní krček že by tam asi bez nebezpečí úrazu šlo vysoustružit či vyvrtat větší díru na širokej filtrovací náústek. Já su rád že jsem objevil v dnešní záplavě filtrovacích fajek právě bezfiltrovku, páč kouřím bez oného bazmeku. Jo, dá se kouřit filtrovka bez filtru, ale v tom místě jak je to rozšířené se prostě změnou proudění kouře víc sráží mokrota. Dělá se sice redukční vložka do toho prostoru - ale zase jedna věc při čištění fajky navíc. Jediný co mě trochu na tý nový fajce zlobí je to že je komora vymazaná jakýmsi černým kékelem. Tož to asi vezmu šmirglpapírem a bude to jak to má pro moje zvyky bejt :smoke5:
Uživatelský avatar
kovářskej
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2919
Věk: 57
Registrován: 05 říj. 2007, 08:41
Bydliště: Všechlapy , okr. Nymburk

Re: Mám novou dýmku a chci se s ní pochlubit XII.

Příspěvekod klasik51 » 10 led. 2018, 10:20

Správně Míro, pryč s tím černým kékelem, ať je to co je to. :puffy:
No a buldoček je prostě buldoček, těch neni nikdy dost. Gratulace :ok:
Tak a teď se budem oba modlit, aby nás za to pojmenování našeho oblíbeného tvaru nepopotahovali. :palm: :smoke5:
Uživatelský avatar
klasik51
Člen správní rady pipE-clubu
Člen správní rady pipE-clubu
 
Příspěvky: 15207
Věk: 73
Registrován: 03 bře. 2007, 15:24
Bydliště: Milevsko

Re: Mám novou dýmku a chci se s ní pochlubit XII.

Příspěvekod kovářskej » 10 led. 2018, 10:30

No, pravda, Zdendo, víme že správnej buldoček má hlavičku nižší, ale ono mi to spíš opravdu připomíná buldočka než bentku. Je to takový akorát do ruky a není to ouplně rovný :ok: :wink:
Uživatelský avatar
kovářskej
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2919
Věk: 57
Registrován: 05 říj. 2007, 08:41
Bydliště: Všechlapy , okr. Nymburk

Re: Mám novou dýmku a chci se s ní pochlubit XII.

Příspěvekod Biftek » 10 led. 2018, 11:34

Strašně by mi zajímalo, proč vybrušovat kotel? Pasta je bez zápachu a pachuti. Chápu to u dýmek, kde je pasta cosi lepivého a na chuti znát, ale z jakého důvodu to brousit tady!!!??? Důvod výmazu není cokoliv skrýt, ale ochrana dýmky!
Uživatelský avatar
Biftek
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 466
Věk: 33
Registrován: 19 pro. 2015, 11:18
Bydliště: Bor (u Tachova)

Re: Mám novou dýmku a chci se s ní pochlubit XII.

Příspěvekod klasik51 » 10 led. 2018, 14:47

Ale Jirko, co se čertíš. Neni proč. Nebo se Ti zdá, že je proč? :think:
Příměr s hrnci je dost špatný, Kovářskej si nechce kotlík ničím jiným vytírat. :naughty:
A Tvůj důvod, proč to děláte, chápu. Tak to dělejte a kdo ho tam nebude chtít, tak si to vybrousí, to zase pochop ty.
Uživatelský avatar
klasik51
Člen správní rady pipE-clubu
Člen správní rady pipE-clubu
 
Příspěvky: 15207
Věk: 73
Registrován: 03 bře. 2007, 15:24
Bydliště: Milevsko

Re: Mám novou dýmku a chci se s ní pochlubit XII.

Příspěvekod Biftek » 10 led. 2018, 14:59

Zdendo, čertím se hlavně proto, že se tady traduje, že výmaz je špatně. Ano chápu, že u bpk bylo cosi gumového, z vlastní zkušenosti Jirsovky chutnaly po houbě, ale je to pastou, my nechceme šetřit na materiálu a ani se snažíme nic schovat, byla by blbost zamazat kaz a čekat jestli se objeví za čas nebo ne. Kdo umí kouřit, prosím, jestli si to nenapálí, ale debatu o pastě si přečtou začátečníci, kteří si to vybrousí, narvou kotel k prasknutí a konec dokuřují se zapalovačem v ruce a vyhulí kanálek při prvním kouření, při dalším kouření je to horší. Navíc Seawolf jsou pracanti a dostupný dýmky i pro začátečníky. Ale i své dýmky všechny vymazavám, poslední nevymazanou dostal Plha, ale kdyby byl problém, dobře ho znám a mám ho po ruce. Dýmky vymazávají téměř všichni včetně Eltanga, Formera, Julie, Wallensteina, Joury a mnoha dalších, myslím si že také nemají potřebu nic schovat, ale chrání tím dýmku. Jak jsem psal, vymazaná dýmka se mi napálená nikdy nevrátila. Sám si své dýmky vymazávám a pachuť nebo jiný neduh tam není. Proč to teda chcete brousit?
Uživatelský avatar
Biftek
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 466
Věk: 33
Registrován: 19 pro. 2015, 11:18
Bydliště: Bor (u Tachova)

Re: Mám novou dýmku a chci se s ní pochlubit XII.

Příspěvekod klasik51 » 10 led. 2018, 15:12

Protože to nemáme rádi. ( klubovka.) :wink:
A starýho psa novým kouskům nenaučíš :smoke5: to věděl už Michal Tučný.
A jak už jsem psal, Váš důvod chápu.
Uživatelský avatar
klasik51
Člen správní rady pipE-clubu
Člen správní rady pipE-clubu
 
Příspěvky: 15207
Věk: 73
Registrován: 03 bře. 2007, 15:24
Bydliště: Milevsko

Re: Mám novou dýmku a chci se s ní pochlubit XII.

Příspěvekod Biftek » 10 led. 2018, 15:18

Takže problém neexistuje, jen to nemáte rádi? :think:
Uživatelský avatar
Biftek
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 466
Věk: 33
Registrován: 19 pro. 2015, 11:18
Bydliště: Bor (u Tachova)

Re: Mám novou dýmku a chci se s ní pochlubit XII.

Příspěvekod kovářskej » 10 led. 2018, 15:21

Já taky Bifteku netvrdím že je fajka špatná nebo že je z bůhvíčeho a proto to natíráte. To mi do klávesnice nevkládej. Když někdo fajfku napálí, propálí a podobně, tak je to ve většině případů nějaká chyba při kouření samotným. Když někdo dělá fajky a sám je kouří, tak podle mýho mínění to dělá z materiálu kterej považuje za vhodnej a dobrej. Už prostě z principu a řemeslný cti. To je jako kdybych já někomu kdo přijde s tím že chce abych mu udělal křesadlo na to vzal obyčejný černý železo anebo bych mu udělal rošt do krbu z nějaký desítky nebo dvanáctky hranolku - to ani náhodou , vezmu to, co je podle mýho nejlepšího mínění na tu věc vhodnej materiál. A jestli si to ten člověk natře jinak nebo z toho barvu odrbe - to už je mi fuk. Ano, to moje přirovnání trochu kulhá, železo není vřesovec a křesadlo není fajka, ale já k tomu kdo vyrábí fajku přistupuju s tím že beru za normální že nepustí do světa mezi lidi něco s chybou v materiálu. A že z toho budu kouřit já, tak taky su za fajkový karamboly odpovědnej já a ne výrobce. Nejsu žádnej profesionální super speciální kuřák soutěžák, su obyčejnej kuřák ale za ty roky co fajky kouřím myslím že už poznám kdy kouřím horce a fajfku nechám odpočinout. :wink: :puffy:
Uživatelský avatar
kovářskej
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2919
Věk: 57
Registrován: 05 říj. 2007, 08:41
Bydliště: Všechlapy , okr. Nymburk

Re: Mám novou dýmku a chci se s ní pochlubit XII.

Příspěvekod kovářskej » 10 led. 2018, 15:41

Jasně , buď to lidi chtějí nebo to považujete za vhodné a dobré, tak to tím v dobré vůli a víře vymazáváte. Proti tomu já nic nemám já to chápu. Ale jelikož jsem zvyklej za ty roky co hulím si fajfku zakuřovat "postaru" tak mi tam prostě ta vymazávací hmota nesedí no. Kdysi dávno když jsme ještě jezdívali a chodívali k Honzovi do Kloučkova na vorkšopy, tak se jeden čas o těch pastách dost diskutovalo, byla to docela novinka ty pasty co neměly žádnou pachuť. I sám Honza tehdá říkal - ničemu to neublíží, chuť tabáku to nemění, časem se to změní na cake. Když to někdo nechce tak to nepoužiju a když to někdo chce tak mu ten kotlík zlehka vymáznu. Stejně každej kouří na svoji hubu a na svoji fajfku a podle toho kouření taky ta fajfka vypadá. Konec přibližnýho citátu :smile: Já neříkám že vymazání rovná se špatně, jen prostě to nepotřebuju, nevyžaduju, nechcu, je to pro mě zbytečné. Tož se nečerti. :puffy:
Uživatelský avatar
kovářskej
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2919
Věk: 57
Registrován: 05 říj. 2007, 08:41
Bydliště: Všechlapy , okr. Nymburk

Re: Mám novou dýmku a chci se s ní pochlubit XII.

Příspěvekod kovářskej » 10 led. 2018, 15:46

Biftek píše:Takže problém neexistuje, jen to nemáte rádi? :think:


Ano, tak bych to viděl také.
Uživatelský avatar
kovářskej
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2919
Věk: 57
Registrován: 05 říj. 2007, 08:41
Bydliště: Všechlapy , okr. Nymburk

Re: Mám novou dýmku a chci se s ní pochlubit XII.

Příspěvekod Biftek » 10 led. 2018, 15:56

No řeknu to takhle, nevím kdo jak kouří a na “neboj já umím kouřit” prostě už neslyším, člověku kteréhoho znám ano, ale po telefonu těžko poznám jak kdo kouří. Já mám odhuleno, co má spousta z vás pod nehtem na malíčku, ale jde mi o začínající, když neví co a jak a tady se dočtou “šmarjá odbruš ten hnůj” a udělají to, následně hledají důvod (když všechno dělali podle návodu) proč maj ve fajce díru. A když člověk blbě dýmá a dýmku napálí, kdo za to může? Přece výrobce :naughty: Jen vás prosím, neraďte to začínajícím, není to pasta špatná a je tam kvůli ochraně dýmky.
Uživatelský avatar
Biftek
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 466
Věk: 33
Registrován: 19 pro. 2015, 11:18
Bydliště: Bor (u Tachova)

Re: Mám novou dýmku a chci se s ní pochlubit XII.

Příspěvekod PoKlaT » 10 led. 2018, 16:12

:offtopic1:
Biftek píše: když si koupím novej hrnec, tak ho taky vybrousím, protože bůhví co je to tam za čenou sračku

:lol: je to skutečně sračka a dobře děláš :ok: když si k vaření na teflonové pánvi vezneš kanárka či nějakého papoucha tak do tří minut je na pravdě boží, teflon má v molekule čtyři fluory které se uvolňují a fluor je extra toxický. Tak jestli kolegové náhodou nemají také strach z jedů v pastě. :think: :smoke5:
:offtopic1:
Uživatelský avatar
PoKlaT
Člen pipE-clubu in memoriam
Člen pipE-clubu in memoriam
 
Příspěvky: 2752
Věk: 68
Registrován: 24 říj. 2011, 13:25
Bydliště: Valtice

Re: Mám novou dýmku a chci se s ní pochlubit XII.

Příspěvekod Plha » 10 led. 2018, 18:37

Jiriku neni proc se certit, je to presne jak jsi napsal. Zadny problem neni, jen proste nekteri to maji radsi postaru i s tim rizikem, ze daj fajfce na frak. Jak vis, i ja se mezi ne radim. Ani v jinych odvetvich lidske cinnosti jsem nikdy zadne ochrany nevyhledaval, mam to radsi obecne nasyrovo. Koneckoncu, my dratenici delame vsechno zasadne pod proudem. Kazdopadne o tom, ze tebou pouzivana pasta je bez vedlesich ucinku, netreba polemizovat, proste to tak je, protoze je kvalitni a proverena a naopak nekterym dymkam, ktere by jinak byly na odpis (duvodem muze by tenka stena ci hovadske zachazeni puvodniho majitele) muzou i zachranit zivot jeste na dlouha leta spokojeneho koureni. A s temi zacatecniky s tebou nelze jinak nez souhlasit. Tady jde proste jen o to, ze proti gustu zadnej disputat. Ja osobne davam prednost objednavce jiz bez, pokud je s a je to pasta tebou uzivana, nechavam to jak to je. Brousil bych jen v krajnim pripade nejakeho lepiveho, jiz zde na foru nekolikrat probiraneho hnusu.
Uživatelský avatar
Plha
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 258
Věk: 46
Registrován: 16 lis. 2015, 17:54
Bydliště: Čeminy (Plzeň-sever)

Re: Mám novou dýmku a chci se s ní pochlubit XII.

Příspěvekod Šimi » 10 led. 2018, 19:56

Co se pasty týká, já osobně ji dávám podle přání zákazníka a začátečníkům ji doporučuji. Spousta zákazníků ji sama vyžaduje.
Moje pasta je vodní sklo s grafitem a nedávám jí silnou vrstvu. Pořád je vidět reliéf dřeva pod ní.
Sám jsem ji začal používat do některých dýmek pro sebe. Zakuřování je velmi příjemné a nezpozoroval jsem nic negativního.
Naposledy upravil Šimi dne 17 led. 2018, 22:41, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
Šimi
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6579
Věk: 48
Registrován: 14 úno. 2005, 22:36
Bydliště: Dub nad Moravou, kósek od Holomóca

Další

Zpět na O dýmkách a tak...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 23 návštevníků