Jan Pipes

Dýmky a příslušenství - zajímavé dýmky, výrobci, sběratelství, údržba... též výroba, materiál.

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Jakub

Co je dle vás hezčí - dýmka v hladkém povrchu či pískovaná

Anketa končí za 27 čer. 2012, 14:05

Dýmka v hladkém povrchu
0
Žádná hlasování
Dýmka s pískovaným povrchem
0
Žádná hlasování
 
Celkem hlasů : 0

Re: Jan Pipes

Příspěvekod Jean » 04 úno. 2015, 10:13

Hele Radku,
asi si s tebou sednu na buňce a dopovídáme si to z očí do očí. V něčem máš pravdu a v mnohém se mýlíš. Už jsem snad schopen klidnější diskuze.
Schválně jsem původně zvolil tento, ne příliš vhodný veřejný způsob - abych tě trocha nastartoval. Vzal jsi si z toho jen to zatelefonování předem.
Hezký den Tobě Jan

PS. Jó a a Jirsolit nepoužívám. Jednou mi Olda po cestě z Proseče, kde je asi neudal, prodal pár náustků, zkusil jsem jeden a jsou vyhozené v bedně přestože jsem je zaplatil. Tento předmětný náustek byl z akrylu.
PS 2 Citace "Proč bych něco opravoval, když si zákazník může koupit novou." ta se určitě netýkala Tebe Radku, ty se snažíš při opravách vyhovět naprůměrně vstřícně. To bylo na jiného nejmenovaného mistra dýmkařského, ostatně další jeho dýmku mám právě na dílně v opravě, opět zlomený "filtrový náustek" v místě hliníkového kroužku, vedu si evidenci je to 134 kus s podobnou vadou. To můžeš být v klidu tvou dýmku jsem zatím neopravoval ani jednu, asi to není potřeba.
Naposledy upravil Jean dne 04 úno. 2015, 13:57, celkově upraveno 2
Uživatelský avatar
Jean
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 555
Věk: 58
Registrován: 22 čer. 2006, 08:25
Bydliště: Kostelec über Schwartzwald

Re: Jan Pipes

Příspěvekod Pistacik » 04 úno. 2015, 10:58

:roll: :think:
Uživatelský avatar
Pistacik
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 5658
Věk: 46
Registrován: 26 říj. 2007, 13:06
Bydliště: Praha

Re: Jan Pipes

Příspěvekod Dejmal » 04 úno. 2015, 11:00

Probereme to na buňce. Měj se Radek
Uživatelský avatar
Dejmal
Člen správní rady pipE-clubu
Člen správní rady pipE-clubu
 
Příspěvky: 5812
Věk: 54
Registrován: 16 srp. 2010, 13:05
Bydliště: Praha 8

Re: Jan Pipes

Příspěvekod BATRACHOS » 21 kvě. 2015, 12:39

V úterý jsme byli u Honzy s dosti nestandardní zakázkou: jednalo se o výrobu kalumetu, resp. dýmky k rituálním účelům.
Součástí zadání bylo poměrně zásadní omezení - tělo kalumetu muselo být vyrobeno ze zcela konkrétního parohu a do něj bylo třeba instalovat hlavičku ze staré dýmky, dříve užívané k účelům, k nimž má nyní sloužit kalumet.

Nebyla to žádná legrace, i když mám neskonalou důvěru v Honzovy schopnosti, tak jsem dost pochyboval, jestli se to vůbec podaří. V každém případě jsem si neuměl představit někoho jiného, kdo by to spolehlivěji zvládl. Muselo to být "na první dobrou", hlavička ze stávající dýmky se musela stát součástí nového kalumetu, nešlo ji nijak nahradit. Totéž samozřejmě paroh, který jsme přinesli, i když tam byla, vzhledem k jeho velikosti, přece jenom větší možnost manévrování při výrobě. Navíc jsem si trochu vymejšlel co se týče zachování autentických součástí parohu ... :oops:

Hlavní problém představovala stávající rituální dýmka, která měla po více než desetiletém užívání velkou skupinou lidí zcela propálený kanálek i část hlavičky na jeho straně. Samozřejmě bylo třeba ji obrousit a zachovat pouze hlavičku, ta se ale musela zároveň uzavřít v místě bývalého kanálku a napálení, a vytvořit kanálek jinde, aby to odpovídalo konstrukci kalumetů. Čep měl, vzhledem k napálení, velikost téměř celé výšky hlavičky!
Další úskalí samozřejmě představoval paroh, v němž se kanálek musel vrtat ručně, navíc v délce větší, než jsou vrtáky.

:clamp: Výsledek je dalším dokladem Honzova mistrovství: :clamp:

image_id: 20861
Uživatelský avatar
BATRACHOS
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6065
Věk: 50
Registrován: 21 dub. 2007, 12:53
Bydliště: Praha

Re: Jan Pipes

Příspěvekod Lukas-T » 21 kvě. 2015, 12:56

BATRACHOS: Krásná a asi fakt dost náročná práce. Klobouk dolů před šikovností Honzy.
K jakým rituálním účelům ta dýmka slouží, mohu-li se zeptat?
Uživatelský avatar
Lukas-T
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1130
Věk: 41
Registrován: 29 lis. 2014, 14:35
Bydliště: Königshof

Re: Jan Pipes

Příspěvekod Snoopy » 21 kvě. 2015, 21:23

Lukas-T píše:K jakým rituálním účelům ta dýmka slouží, mohu-li se zeptat?

Asi je lepšie nič nevedieť... :shock: :pray: :wink:
Uživatelský avatar
Snoopy
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 566
Věk: 62
Registrován: 03 pro. 2010, 14:36
Bydliště: Západné Slovensko, Hlohovec

Re: Jan Pipes

Příspěvekod klasik51 » 07 čer. 2015, 08:25

:ok: :wink:
Uživatelský avatar
klasik51
Člen správní rady pipE-clubu
Člen správní rady pipE-clubu
 
Příspěvky: 15207
Věk: 73
Registrován: 03 bře. 2007, 15:24
Bydliště: Milevsko

Re: Jan Pipes

Příspěvekod BATRACHOS » 24 čer. 2015, 17:18

Osvědčila se bezvadně.
Skvěle táhne, kouř je chladný, je stabilní a na svoji složitost velmi odolná. :ok:
Uživatelský avatar
BATRACHOS
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6065
Věk: 50
Registrován: 21 dub. 2007, 12:53
Bydliště: Praha

Předchozí

Zpět na O dýmkách a tak...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 20 návštevníků


cron