Dýmky Peterson

Dýmky a příslušenství - zajímavé dýmky, výrobci, sběratelství, údržba... též výroba, materiál.

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Jakub

Re: Dýmky Peterson

Příspěvekod ccxn » 25 kvě. 2020, 13:17

Píšu zprávu :-D
Uživatelský avatar
ccxn
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 79
Věk: 42
Registrován: 12 říj. 2016, 20:44
Bydliště: Mnichovice

Re: Dýmky Peterson

Příspěvekod itrnda » 25 čer. 2020, 20:22

Toto patří možná spíše do stojánků, ale zde jsou příznivci Petersonek asi nejvíc doma - včera jsem objevil tuto novinku na smokingpipes.eu za 15€. SH stojánek to není, ale taky to jde:

image_id: 28117

:twisted: Pro mne tedy spíše téma na zamyšlení, neboť mám doma jen dvě dýmky od Petersona.
Uživatelský avatar
itrnda
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 361
Věk: 59
Registrován: 13 kvě. 2020, 15:33
Bydliště: Prostějov

Re: Dýmky Peterson

Příspěvekod klasik51 » 25 čer. 2020, 20:26

Stojánek hezkej.
Vážný důvod koupit ještě třetí. :twisted:
Uživatelský avatar
klasik51
Člen správní rady pipE-clubu
Člen správní rady pipE-clubu
 
Příspěvky: 15207
Věk: 73
Registrován: 03 bře. 2007, 15:24
Bydliště: Milevsko

Re: Dýmky Peterson

Příspěvekod RottenFox » 25 čer. 2020, 20:28

Ale mohli to logo vycentrovat... :|
Uživatelský avatar
RottenFox
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4335
Věk: 34
Registrován: 10 čer. 2012, 10:24
Bydliště: Pohraničí Západních Čech

Re: Dýmky Peterson

Příspěvekod itrnda » 25 čer. 2020, 20:31

:smoke4: Jo, na Army Spigot musí člověk holt našetřit, zvlášť, když si přečte info o nenažraném státu s půlmiliardovou sekerou a začne se zásobit tabákem...
Uživatelský avatar
itrnda
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 361
Věk: 59
Registrován: 13 kvě. 2020, 15:33
Bydliště: Prostějov

Re: Dýmky Peterson

Příspěvekod itrnda » 30 črc. 2020, 18:43

Dneska jsem dokoupil tu třetí do stojánku. Sháněl jsem něco systémovsky Petrsonského, hodně zahnutého s P/Lip (pěkně se mi z nich kouří) a s co nejmenším kotlíkem (takovou tu dýmku na třičtvrtě hodiny), protože přesně taková mi zrovínka chyběla. Taky jsem si říkal, že bych měl nějak oslavit přijetí do prestižního klubu, abych měl jako nějakou památku.
No, jdu si tak kolem eTrafiky a už je doma - Peterson Standard System 317 Sandblast.
“Jé, ta je malinká!” řekla mi jako vždy milá paní Hubaczová při výdeji. Jo, přesně takovou dýmečku jsem hledal! Budu jí říkat “Petersonka”, protože je taková jejich typická (pro mne) - pořádný visák s Billiard hlavičkou.
A když už jsem zmínil eTrafiku - nechci je tu pořád chválit, ale jediná z dýmek, kterou jsem si koupil mimo eTrafiku, je nadvrtaná (hned ta první). Na eTrafice je mají nafocené, kontrolované a ještě je ověřují a kontrolují při výdeji. :clamp:
Uživatelský avatar
itrnda
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 361
Věk: 59
Registrován: 13 kvě. 2020, 15:33
Bydliště: Prostějov

Re: Dýmky Peterson

Příspěvekod Petr.S » 30 črc. 2021, 13:24

Vím, je to přesně rok staré téma. Přečetl jsem ho celé minimálně dvakrát dokola, ale stejně nemám pořád jasno, myslel jsem, že po přečtení bude výběr lehčí, ale není tomu tak. Jelikož chci Petersonku a už v nabídce ležím skoro celý týden, jsem čím dál tím více nerozhodný. Ve výběru jich je samozřejmě hodně, ale do jakéhosi nejužšího se mi dostal Peterson Donegal 999 a Peterson Donegal 05. 05 se mi líbí více tvarově, ale mám obavy, jestli díky tvaru nebude náročnější na správnou techniku kouření. 999 se mi zase líbí velikostí kotlíku, protože ho má menší, ale tvarem si nejsem tak úplně jist. Vím, že to rozhodnutí za mě nikdo neudělá, ale třeba je něco, na co bych měl brát ohled a ze své mladické dýmkařské nerozvážnosti to opomíjím. :think:
Petr.S
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 38
Věk: 52
Registrován: 07 črc. 2021, 19:04
Bydliště: Jihlava

Re: Dýmky Peterson

Příspěvekod mihra » 30 črc. 2021, 13:41

Moc nepřemýšlej. Mám obě, z obou se kouří stejně dobře. Má oblíbená je 999.
Uživatelský avatar
mihra
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1810
Věk: 91
Registrován: 14 kvě. 2007, 10:59
Bydliště: Roudnice nad Labem

Re: Dýmky Peterson

Příspěvekod MBO » 30 črc. 2021, 13:46

Kdybych si měl vybrat, vzal bych 999, ale tak bych to udělal v tuhle chvíli já. :puffy:
Uživatelský avatar
MBO
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2006
Věk: 54
Registrován: 19 zář. 2011, 12:20
Bydliště: Kroměříž

Re: Dýmky Peterson

Příspěvekod Petr.S » 30 črc. 2021, 14:02

Pánové, díky za názor, jsem zase trochu blíže rozhodnutí. Máte na mysli jaký koliv model 999 nebo konkrétně Donegal? Myslím, že to bude vše "funkčně" stejné, jen se budou lišit v designu. Čím dál více teď totiž uvažuji o Irish Harp 999. Ta barevná kombinace je hodně pěkná. Které modely máte Vy? Teď se koukám, že Irish Harp je delší a lehčí.
Petr.S
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 38
Věk: 52
Registrován: 07 črc. 2021, 19:04
Bydliště: Jihlava

Re: Dýmky Peterson

Příspěvekod mihra » 30 črc. 2021, 16:32

Já mám Emerald hladkou, už asi 20 let. Irish harp je o něco dražší než Donegal, ale má akryl náústek, což já mám raději. Ten malý rozdíl v rozměrech a váze není podstatný.
Uživatelský avatar
mihra
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1810
Věk: 91
Registrován: 14 kvě. 2007, 10:59
Bydliště: Roudnice nad Labem

Re: Dýmky Peterson

Příspěvekod MBO » 30 črc. 2021, 17:17

Já myslel jen tvar nebo jak říkáš model. Provedení už je každého věc, protože každýmáme jiný vkus.:joy:
Uživatelský avatar
MBO
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2006
Věk: 54
Registrován: 19 zář. 2011, 12:20
Bydliště: Kroměříž

Re: Dýmky Peterson

Příspěvekod kovářskej » 03 srp. 2021, 08:14

Petr S. - Pořiď si tu, která se Ti víc líbí, tu která Tě zaujala víc než ty ostatní. Mám petersonek několik, různých velikostí a mám od nich i churchvardenku ( běžně se jí říká u nás čtenářská dýmka ) a můžu říct že se ze všech těch fajek kouří dobře. Mám tedy převážně zahnuťáky :puffy:
Uživatelský avatar
kovářskej
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2919
Věk: 57
Registrován: 05 říj. 2007, 08:41
Bydliště: Všechlapy , okr. Nymburk

Re: Dýmky Peterson

Příspěvekod Petr.S » 03 srp. 2021, 11:12

kovářskej - No to je právě ten problém, mě se líbí všechny. Teď už tedy od pondělí mám v košíku Irish Harp 999, ale ještě pořád si nejsem jist a rozmýšlím nad Donegal 05. U Irish Harp se trochu obávám toho, že je delší, mám raději menší dýmky. Zase má menší kotlík, což se mi zase líbí. Jako první mi do oka padla Donegal 05, která mě zaujala svým tvarem. Takže prostě nevím. Ono na druhou stranu si říkám, že je to vlastně jedno, kterou si objednám, stejně to nebude poslední Petersonka. :D
Petr.S
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 38
Věk: 52
Registrován: 07 črc. 2021, 19:04
Bydliště: Jihlava

Re: Dýmky Peterson

Příspěvekod kovářskej » 03 srp. 2021, 14:07

No právě, fajek není nikdy dost :mrgreen: tak si kup jednu teď a další třeba k Vánocům, no a kdyby byly muka čekání do svátků štědrosti nekonečný, tak je třeba Mikuláš a podobně :plaster:
Uživatelský avatar
kovářskej
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2919
Věk: 57
Registrován: 05 říj. 2007, 08:41
Bydliště: Všechlapy , okr. Nymburk

PředchozíDalší

Zpět na O dýmkách a tak...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 22 návštevníků