Dýmky Peterson

Dýmky a příslušenství - zajímavé dýmky, výrobci, sběratelství, údržba... též výroba, materiál.

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Jakub

Re: Dýmky Peterson

Příspěvekod Rahmed » 06 kvě. 2019, 23:10

Inu... založil jsem kasičku z piksly od tabáku a vhodil první tři 50Kč :smoke5:

image_id: 27417 image_id: 27418
Uživatelský avatar
Rahmed
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1055
Věk: 50
Registrován: 06 čer. 2013, 20:50
Bydliště: Těšín

Re: Dýmky Peterson

Příspěvekod purusha » 22 lis. 2019, 10:54

zdravím
přátelé jak je to s ebonitem Petersonek? předpokládám, že to nebude takovej prevít škaredej a smradlavej jako u BPK, ale stejně ebonit. jak se to chová? ty dýmky jsou krásný a rád bych si nějakou pořídil, ale mělo-li by to být podobný, tak asi nee.
dik za odpověď
Uživatelský avatar
purusha
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 24
Věk: 52
Registrován: 27 bře. 2019, 11:09
Bydliště: Jičín

Re: Dýmky Peterson

Příspěvekod Bentley » 22 lis. 2019, 19:02

Purusho, pokud jde o ebonit na Petrsonském náustku, to je skutečně kvalitní materiál, který při rozumné péči opravdu nebude dělat problém. Drobnévarování ovšem musím adresovat dřevu. Petrsonky z nové výroby mají dřevo a vývrt odněkud ze španělska a to se negativně projevuje na kvalitě. Přítel Jiří si letos koupil Petersonku a už po pátém kouření (nepoužívá turbo a není to žádný divoch) se mu začala napalovat nad kanálkem. Potom mi poslal na opravu Petersonovu Aranku jeho kamarád a ta má nad kanálkem vypálenou obrovskou kavernu, zbylo jí tak 2mm dřeva, ale tam je problém už v kuřákovi (viděl jsem i jeho další dýmky). Ovšem podobné stesky na nové Petersonky jsem slyšel z více stran v klubu i jinde, možná ti to ještě někdo potvrdí. Jsou pořád hezké, ale zakuřovat voooofafrně!
Uživatelský avatar
Bentley
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 515
Věk: 64
Registrován: 15 lis. 2006, 10:23
Bydliště: Praha 6

Re: Dýmky Peterson

Příspěvekod MBO » 23 lis. 2019, 08:35

Mám řadu dýmek BPK i Petersonek (těch spíš starší výroby - zhruba před dvaceti lety), a nemůžu říct, že bych měl s jejich ebonitovými náustky nějaké potíže, co se týče materiálu. Tvar náustků u BPKček je masivnější, ale to už se na fóru probíralo, že nízká cena určuje kvalitu zpracování náustku. Nejlepší by bylo, kdybys měl možnost si dýmku prohlédnout, vzít do ruky. Nebo zkusit dýmku s náustkem z akrylu, který je sice tvrdší, ale nemění se a nepotřebuje údržbu.
Uživatelský avatar
MBO
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2006
Věk: 54
Registrován: 19 zář. 2011, 12:20
Bydliště: Kroměříž

Re: Dýmky Peterson

Příspěvekod purusha » 25 lis. 2019, 07:23

děkuju za odpovědi!
Uživatelský avatar
purusha
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 24
Věk: 52
Registrován: 27 bře. 2019, 11:09
Bydliště: Jičín

Re: Dýmky Peterson

Příspěvekod Nevill » 28 lis. 2019, 11:23

Ad petersonský ebonit - není to tak hrozné jako u BPK, ale prostě u každé dýmky s ebonitovým náústkem to začne dříve nebo později oxidovat a je potřeba to pořádně přeleštit. Je to takový nikdy nekončící boj. Z dýmek co mám tak je na tom překvapivě úplně nejhůř jedna Ashtonka, tam to prostě nikdy moc dlouho nevydrží hezky černé... :smoke3:
Uživatelský avatar
Nevill
Emeritní moderátor
Emeritní moderátor
 
Příspěvky: 9497
Věk: 45
Registrován: 09 lis. 2004, 08:30
Bydliště: Praha - Radotín

Re: Dýmky Peterson

Příspěvekod Tapinek » 28 lis. 2019, 12:53

Ja jsem linej, takze mam kraaasny zlutozeleny naustky. ;-)
Uživatelský avatar
Tapinek
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2919
Věk: 47
Registrován: 31 kvě. 2007, 06:47
Bydliště: Praha

Re: Dýmky Peterson

Příspěvekod Dejmal » 28 lis. 2019, 13:20

Trochu bych to uvedl na pravou míru. V zásadě je kvalita ebonitu podobná, protože to dělají z polotovarů vyráběných v Itálii, rozdíl je ve finalizaci, na kterou se.ou oba, jen BPK trošku víc. Pokud se takový náustek dodělá ručně, myšleno vyrovná, odbrousí a dobře vyleští, tak vydrží dlouho, pokud se tohle neudělá, žloutne velmi rychle a hlavně do hloubky, pak už pomůže jen hrubé broušení a to je na dlouho. Pokud se udržuje pravidelně a nenechá se zažloutnout, tak není co řešit.
Uživatelský avatar
Dejmal
Člen správní rady pipE-clubu
Člen správní rady pipE-clubu
 
Příspěvky: 5812
Věk: 54
Registrován: 16 srp. 2010, 13:05
Bydliště: Praha 8

Re: Dýmky Peterson

Příspěvekod Bentley » 29 lis. 2019, 11:26

Dejmale, takže by bylo dobré vzít nové BPK na kotouč s karnaubou a pořádně zaleštit? Minimálně se tím nic nezkazí....
Uživatelský avatar
Bentley
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 515
Věk: 64
Registrován: 15 lis. 2006, 10:23
Bydliště: Praha 6

Re: Dýmky Peterson

Příspěvekod Dejmal » 02 pro. 2019, 07:35

Nejdříve smirek a polotovar co nejlépe vyhladit. Začal bych asi 400, tedy pokud není moc hrubý, potom bych šel od 220. takže 220/400/600/800 a pak pasty.
Karnaubu na náustek nikdy nedávám, nevidím žádný důvod, dokonce mi to ani nedává smysl :think:
Uživatelský avatar
Dejmal
Člen správní rady pipE-clubu
Člen správní rady pipE-clubu
 
Příspěvky: 5812
Věk: 54
Registrován: 16 srp. 2010, 13:05
Bydliště: Praha 8

Re: Dýmky Peterson

Příspěvekod PoKlaT » 02 pro. 2019, 16:31

Karnauba skvěle ochrání ebonitové náustky před oxidací, pokud má dýmkař svých třicet oblíbených dýmek které točí a na ostatní ve sbírce hned tak nepříjde je moudré si usnadnit život a mít náustky černé a lesklé :joy: :smoke5:
Uživatelský avatar
PoKlaT
Člen pipE-clubu in memoriam
Člen pipE-clubu in memoriam
 
Příspěvky: 2752
Věk: 68
Registrován: 24 říj. 2011, 13:25
Bydliště: Valtice

Re: Dýmky Peterson

Příspěvekod drnek » 03 dub. 2020, 16:01

zdravim...Petersonu mam kolem 20 kousku-jsem s nimi velice spokojen...Vetsinou kupuji starsi (estate)dymky ktere maji hezci a kvalitnejsi briar..za min penez mas kvalitnejsi dymku i kdyz uz ji nekdo kdysi kouril..Vetsinou uz je dymka vycistena a desinfikovana...napr ..v letech 98-99 Peterson pouzival super kvalitni maroccan briar coz je videt i na jejich dymkach...Starsi rocniky Sherlock Holmes maji i hezci a originalnejsi tvary casto..Jsou jinak prihnuty a esteticky daleko hezci...Muj ideal je napr Mark Twain-vlastnim dva z roku 84...Drevo nema zadny fills ...Novejsi dymky maji casto fills pokud nejsou z vyssi tridy dymek napr De luxe,natural atd..Nejlip ale chutnaji Petersonky z 50-60 let to je parada...Zijuy kousek od Smokingpipes.com v US a obcas zajedu do obchodu nebo si objednam od nich estate...Hezke pokoureni preju...
drnek
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 8
Registrován: 15 úno. 2020, 16:43

Re: Dýmky Peterson

Příspěvekod drnek » 03 dub. 2020, 16:05

Naustky z ebonitu mi nedelaji problem-Na vsech dymkach pouzivam gumove prstynky ktere navliknes na naustek a tim se naustek neokousava a je mekci...sem tam naustky oxiduji,ale trva to dlouhou dobu a nejak to patri k dymce...Dostane takovou patinu ktera se mi libi a kdo chce je mit cerny tak je muzete natrit obsidian olejem...Neni dobry tez vystavovat dymky primemu slunci,ale nechat je nekde doma ve stinu...
drnek
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 8
Registrován: 15 úno. 2020, 16:43

Re: Dýmky Peterson

Příspěvekod ccxn » 20 kvě. 2020, 14:47

Zdravím
Měl bych dotaz k náústkum Peterson. Nedávno jsem koupil Peterson Derry Rustic Coffee
Nemůžu si pomoct ale ten náústek je ohnutý nakřivo, stáčí se více doprava
Nejde to moc dobře vyfotit https://ibb.co/9v6nWcw
Řekl bych že to asi nebude záměr, máte to někdo podobně? Díky
Uživatelský avatar
ccxn
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 79
Věk: 42
Registrován: 12 říj. 2016, 20:44
Bydliště: Mnichovice

Re: Dýmky Peterson

Příspěvekod MBO » 20 kvě. 2020, 17:14

Máš pravdu, že náustek je trochu nakřivo. Nemám to u Petersonky, ale mám to u jiných dýmek, třeba u Savinellky, Jirsovky, Chacomky... Pokud je to jenom trochu, asi nemá cenu se tím trápit. Je to daň za nákupy po internetu. V obchodě by si toho člově spíš všiml. Jenže já už léta kupuju dýmky po internetu, takže se občas taky seknu. Jak by zazpíval Karel Gott: C'est la vie. Klidně ji kuř, a netrap se tím. Nebo ji zkus reklamovat, ale jestli už jsi ji kouřil, bude to problém.
Uživatelský avatar
MBO
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2006
Věk: 54
Registrován: 19 zář. 2011, 12:20
Bydliště: Kroměříž

PředchozíDalší

Zpět na O dýmkách a tak...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 18 návštevníků