Dýmky Peterson

Dýmky a příslušenství - zajímavé dýmky, výrobci, sběratelství, údržba... též výroba, materiál.

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Jakub

Re: Dýmky Peterson

Příspěvekod Domek » 25 kvě. 2023, 16:09

Předělává se to celkem běžně a vypadá to docela normálně. Otázkou je proč předělávat něco co funguje.
Uživatelský avatar
Domek
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 299
Věk: 46
Registrován: 11 úno. 2015, 17:25
Bydliště: Praha

Re: Dýmky Peterson

Příspěvekod Bentley » 31 srp. 2023, 15:06

P-lipova tryska mi nevyhovuje, mám raději fishtail s rozšířeným véčkem skusu, takže bych určitě volil výrobu nového náustku, v tom případě i bezfiltrového.
Uživatelský avatar
Bentley
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 515
Věk: 64
Registrován: 15 lis. 2006, 10:23
Bydliště: Praha 6

Re: Dýmky Peterson

Příspěvekod Petronil » 31 srp. 2023, 18:11

Ahoj,
přemýšlím o další dýmce a mimo jiné mě láká řada Sherlock Holmes, typ Professor (rustic, sandblast), příp. zahnuté Spigoty. Máte někdo prosím s nimi zkušenosti (kvalita zpracování, materiál, studený kouř apod.), P/Lip nebo Fishtail. Děkuji za názory a postřehy.
Uživatelský avatar
Petronil
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 24
Věk: 55
Registrován: 09 srp. 2023, 13:02
Bydliště: Pardubice

Re: Dýmky Peterson

Příspěvekod Nevill » 10 zář. 2023, 09:05

Petronil píše:Ahoj,
přemýšlím o další dýmce a mimo jiné mě láká řada Sherlock Holmes, typ Professor (rustic, sandblast), příp. zahnuté Spigoty. Máte někdo prosím s nimi zkušenosti (kvalita zpracování, materiál, studený kouř apod.), P/Lip nebo Fishtail. Děkuji za názory a postřehy.


Z těch novějších Petersonek jsem si nějak předloni koupil Baskervilla v té speciální vánoční edici, s akrylovým fishtail náústem. Zpracování i vrtání v pořádku, jen mě poněkud znepokojila velmi silná vrstva zakuřovací pasty, která se ihned začala loupat. Ale nic co by se nedalo srovnat výhrubníkem, jinak je naprosto v pohodě.
Uživatelský avatar
Nevill
Emeritní moderátor
Emeritní moderátor
 
Příspěvky: 9497
Věk: 45
Registrován: 09 lis. 2004, 08:30
Bydliště: Praha - Radotín

Re: Dýmky Peterson

Příspěvekod Petronil » 10 zář. 2023, 15:24

Z těch novějších Petersonek jsem si nějak předloni koupil Baskervilla v té speciální vánoční edici, s akrylovým fishtail náústem. Zpracování i vrtání v pořádku, jen mě poněkud znepokojila velmi silná vrstva zakuřovací pasty, která se ihned začala loupat. Ale nic co by se nedalo srovnat výhrubníkem, jinak je naprosto v pohodě.[/quote]

Díky za postřeh. Mezím jsem si stačil koupit z edice St. Patrick 2023 69-ku a zatím jsem spokojený. Ještě přemýšlím mezi SH Rustic Rathbone, Professor, Spigot nebo pravě SH Baskervill Ebony. Hodně těžký rozvažování, nedokážu se rozhodnout :-) Jsou to ale starosti :-) :-)
Uživatelský avatar
Petronil
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 24
Věk: 55
Registrován: 09 srp. 2023, 13:02
Bydliště: Pardubice

Re: Dýmky Peterson

Příspěvekod Haga » 11 zář. 2023, 08:01

Tak si kup všechny a máš po starostech ... a navíc tu pak můžeš udělat srovnání, jak se ze které bafá a poskytnout tak cenné rady dalším koupěchtivým dýmkařům :mryellow: :smoke5:
Uživatelský avatar
Haga
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 207
Věk: 53
Registrován: 01 pro. 2020, 09:21
Bydliště: Tuchlovice Srby

Re: Dýmky Peterson

Příspěvekod Petronil » 11 zář. 2023, 14:48

Haga píše:Tak si kup všechny a máš po starostech ... a navíc tu pak můžeš udělat srovnání, jak se ze které bafá a poskytnout tak cenné rady dalším koupěchtivým dýmkařům :mryellow: :smoke5:


Geniální rada, díky kamaráde! Už jsem si myslel, že to snad ani nepřijde :-)
Uživatelský avatar
Petronil
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 24
Věk: 55
Registrován: 09 srp. 2023, 13:02
Bydliště: Pardubice

Re: Dýmky Peterson

Příspěvekod Dejmal » 12 zář. 2023, 07:14

Petronil, není třeba citovat když odovídáš na příspěvek, který je bezprostředně nad odpovědí, je to poněkud nepřehledné a zbytečné...
Navíc je to jedno ze zdejších pravidel.
Uživatelský avatar
Dejmal
Člen správní rady pipE-clubu
Člen správní rady pipE-clubu
 
Příspěvky: 5812
Věk: 54
Registrován: 16 srp. 2010, 13:05
Bydliště: Praha 8

Re: Dýmky Peterson

Příspěvekod BATRACHOS » 12 zář. 2023, 20:16

Petronil píše: P/Lip nebo Fishtail. Děkuji za názory a postřehy.


Máš už nějaký P-lip?
Názory se na to dost různí.
Já si myslím, že je to poznávací znamení té firmy a její hlavní deviza. Samozřejmě u visáků, které jsou pro Petersonky rovněž typické. V každém případě to minimálně stojí za jednu zkušenost.
Budeš překvapen. Rozdíl je dosti výrazný. Někdo to prostě nepřenese přes srdce, že je to jinak, než je zvyklý u ostatních dýmek. Já si to nemohu vynachválit a pro futuro plánuji své ranné Petersonky postupně nechat předělat na P-lip všechny. Dneska už bych fishtail na Petersonce nekoupil.
Uživatelský avatar
BATRACHOS
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6065
Věk: 50
Registrován: 21 dub. 2007, 12:53
Bydliště: Praha

Re: Dýmky Peterson

Příspěvekod Petronil » 12 zář. 2023, 23:00

Ahoj, díky za rady. P-Lip ještě nemám, ale láká mě. Stejně jako Peterson SH Baskerville, má pro mě překrásný tvar. Bohužel u nás je k dostání pouze černá, Ebony. Pojedu se na ni podívat, třeba změním názor, že dýmka pro mě nemusí být jenom hnědá a v rustiku. U P-Lipu někdo říkal, že mu to 'střílí' na patro a je to nepříjemný. Ale jak jsi psal, za zkušenost minimálně jednu to určitě stojí :wink:
Uživatelský avatar
Petronil
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 24
Věk: 55
Registrován: 09 srp. 2023, 13:02
Bydliště: Pardubice

Re: Dýmky Peterson

Příspěvekod Zagarne » 13 zář. 2023, 06:29

Petronil píše: Bohužel u nás je k dostání pouze černá, Ebony. Pojedu se na ni podívat, třeba změním názor, že dýmka pro mě nemusí být jenom hnědá a v rustiku.

ahoj,
pokud se ti cerna nelibi, tak si pockej. jednou za cas hod oko na eshopy, zkontroluj ebay a pockej si na tu, ktera te okamzite chytne i vizualne. Petersonek je vsude spousta a driv nebo pozdeji se nejaka objevi.
Uživatelský avatar
Zagarne
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 56
Věk: 41
Registrován: 12 pro. 2016, 13:49
Bydliště: Brno

Re: Dýmky Peterson

Příspěvekod Petronil » 14 zář. 2023, 00:44

Dnes jsem si koupil výroční Petersonku 2023 v rustiku a je parádní :-) Můj strach z P/Lipu byl nakonec lichý. Je to pro mě pohodové a příjemné dýmání, kupodivu mi připadá, že snad také lépe chutná (pouze subjektivní názor). Měl jsem v plánu Spigot XL 315 nebo SH Baskervilla, tak tedy někdy jindy :-) Škoda jenom u výroční dýmky, že nemá také náustek se stříbrným zakončením :-)
Uživatelský avatar
Petronil
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 24
Věk: 55
Registrován: 09 srp. 2023, 13:02
Bydliště: Pardubice

Re: Dýmky Peterson

Příspěvekod vitous » 14 zář. 2023, 01:36

P-lip k Petersonkám patří. Vzpomínám na osmdesátá léta, když jsem ve velkém doplňoval dýmkový park, byly téměř všechny Petersonky s P-lipem. Mám i pár nových a docela mě překvapilo. že jsou náústky fish tail. P-lip byl vyvinut z důvodu vést kouř na patro a ne na jazyk, který je citlivější na příliš teplý kouř. Co mě ale velmi zarazilo, do dvou nových Petersonek nenarvu Peterson ani Stanwell filtr. Pasuje tam jen červený Vauen, který je o chlup tenčí. Zpočátku mě napadlo, jestli dýmky nejsou fake.
Uživatelský avatar
vitous
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 102
Věk: 71
Registrován: 13 zář. 2007, 13:30
Bydliště: Praha

Re: Dýmky Peterson

Příspěvekod Petronil » 16 zář. 2023, 22:34

Ahoj Petersoňáci :-)
Chtě bych se zeptat na typ Peterson Sherlock Holmes Original Rustic (Calabash XL11 myslím). Na pipemag.cz o ní píší jako o slabé dýmce v řadě SH, která se i přes co nejlepší dýmání hodně přehřívá. Máte ji prosím někdo, můžete ji zhodnotit, příp. porovnat s jinými zahnutými SH dýmkami? Líbí se mi, ale článek mě hodně odrazuje. Děkuji
Uživatelský avatar
Petronil
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 24
Věk: 55
Registrován: 09 srp. 2023, 13:02
Bydliště: Pardubice

Re: Dýmky Peterson

Příspěvekod Nevill » 29 zář. 2023, 14:15

Petronil píše:Ahoj Petersoňáci :-)
Chtě bych se zeptat na typ Peterson Sherlock Holmes Original Rustic (Calabash XL11 myslím). Na pipemag.cz o ní píší jako o slabé dýmce v řadě SH, která se i přes co nejlepší dýmání hodně přehřívá. Máte ji prosím někdo, můžete ji zhodnotit, příp. porovnat s jinými zahnutými SH dýmkami? Líbí se mi, ale článek mě hodně odrazuje. Děkuji


Já teda mám menší variantu toho Original tvaru a tam se mi zdá že stěny jsou dostatečně silné ze všech stran, nemyslím že by to u té normální velikosti bylo jinak (alespoň podle fotek to nevypadá nijak zle). S tím zahříváním dýmky, ono záleží co je to za tabák, jak dotyčný nacpává, jak rychle kouří atd., je tu vícero faktorů které může ovlivnit sám kuřák. A pak to může i dýmkou samotnou, tedy tvarem, vrtáním, ale i kvalitou dřeva, což při rustikované verzi je vždycky tak trochu neznámá. Já bych se toho nebál, určitě to s tím přehřiváním nebude zas tak horké. Osobně bych ale volil nějakou hladkou verzi, mně se ten jejich rustik fakt nelíbí. :smoke3:
Uživatelský avatar
Nevill
Emeritní moderátor
Emeritní moderátor
 
Příspěvky: 9497
Věk: 45
Registrován: 09 lis. 2004, 08:30
Bydliště: Praha - Radotín

PředchozíDalší

Zpět na O dýmkách a tak...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 návštevníků


cron