Switch to full style
Dýmky a příslušenství - zajímavé dýmky, výrobci, sběratelství, údržba... též výroba, materiál.
Odeslat odpověď

Re: Dýmky Peterson

12 pro. 2016, 20:38

Mám Killarney ebony XL 02. Dýmka je lehce nadvrtaná, na samé horní hranici toho co je pro tak ostrou bentku v normě. To horší bylo, že měla tak blbě navrtaný kouřový kanálek, že ho čep zasunutý do konce takřka ucpával a velmi špatně táhla, se zasunutým uhlíkovým filtrem nešla utáhnout. Ale to může být náhoda.

Re: Dýmky Peterson

12 pro. 2016, 20:46

K narozeninám jsem dostal Peterson Derry B55 http://www.etrafika.cz/detail/13355/peterson_derry/dymka_peterson_derry_rustic_b55 Ta je sice trochu nad cenový limit, ale se slevovou kartou ne o moc. Mám jí od července a zatím jsem žádnou závadu neobjevil. Pokud bys chtěl bentku, co tenhle kousek http://www.etrafika.cz/detail/4703/peterson_kinsale_rustic/dymka_peterson_kinsale_rustic_xl12?

Re: Dýmky Peterson

12 pro. 2016, 21:07

:arrow: cmunda

A co p-lip, jaké to je? Oproti klasickému náústku, jaké je mít dým na patro?

Re: Dýmky Peterson

12 pro. 2016, 21:19

Myslím, že pri petersonkách - a z etrafiky obzvlášť - nehrozí, že človek kúpi vyslovený šmejd ani pri lacnejších radách. Ale konkrétny výber je výsostne subjektívny: preferencie a hlavne vkus má každý nastavené inak.
Mne by v uvedenej cenovej relácii (no, možno o nejakú stovku vyššie) imponoval derry rustic ako spomína Cmunda. Preferujem akrylový náustok, neobľubujem P-lip a rustik aj farebné prevedenie na rade Derry sa mi páči.
Ďalšia možnosť: musí to byť Peterson? Za cenu low-endovej strojovej petersonky vyrobia "garážoví kutilovia" nádherný hand-made originál s dušou...
ontarios píše::arrow: cmunda

A co p-lip, jaké to je? Oproti klasickému náústku, jaké je mít dým na patro?

To treba jedine vyskúšať. Niekto P- lip neznáša, pre iného je zásadným plus. O možnostiach prebrúsenia/zmeny na fish tail sa tu kdesi písalo.
Naposledy upravil Snoopy dne 12 pro. 2016, 21:27, celkově upraveno 1

Re: Dýmky Peterson

12 pro. 2016, 21:56

Díky za všechny rady a nápady.

Re: Dýmky Peterson

12 pro. 2016, 22:03

P-lip je hlavně o zvyku. Mám ten samý typ dýmky, co v odkazu, akorát v řadě Sherlock a jediný problém jsem měl s tím, že se mně hůř držela v zubech. Neustále jsem měl pocit, že mně z huby vypadne. Tak jsem jí prostě začal držet v ruce :smoke1:

Re: Dýmky Peterson

13 pro. 2016, 06:33

Mám P-lip na jedné pracovní dýmce a naopak se mi velmi dobře drží v zubech. Nahoře to zaklesnu za zub a dole před zub. Pak už se dýmka drží sama kolmo dopředu bez jakékoliv námahy. Navíc mi chutná, jak mi jde dým na patro.

Re: Dýmky Peterson

19 pro. 2016, 13:49

Ahoj,
mám zatím jednu dýmku s tímto typem náustku. Jelikož držím dýmku raději v ruce, než v zubech, tak jsem měl ze začátku trochu problém s tím, že když jsem si ji dal do pusy, tak jsem si vrchním rtem občas zakrýval otvor a nešlo potáhnout. Ale spíše jde jen o zvyk, protože po pár dýmáních je už vše OK. Rozhodně nemohu říci, že by mě to nějak vadilo nebo nevyhovovalo nebo že by to bylo lepší, či horší, než klasické zakončení. :wink:

Re: Dýmky Peterson

19 pro. 2016, 15:07

Ret se ti tam nemůže dostat, protože náustek držíš v zubech a ty jsou až za rty, tedy u mě :mryellow:

Re: Dýmky Peterson

06 úno. 2017, 09:11

Jeden histerický kousek :cool:

image_id: 25080 http://rxpipes.blogspot.cz/2017/02/pete ... lldog.html

Re: Dýmky Peterson

06 úno. 2017, 16:24

Safra, tak to je velká paráda.

Re: Dýmky Peterson

07 úno. 2017, 19:10

Blahopřeji Ti :clamp: , ta je :ok:

Re: Dýmky Peterson

01 bře. 2017, 19:52

Zdravím pánové... Po několika týdenním pročítání fóra, jsem se rozhodl zaregistrovat ( nebýt takový tichý pozorovatel ) a propadnout do tajů dýmek ještě více než teď...

A jelikož, i k této duchaplné neřesti ( krom jiných ) jsem se dostal díky Mému oblîbenci S.HOLMESOVI, tak svůj vůbec první takový chlubící příspěvek i s takovým svým předešlým krátkým představením postnu právě sem :0)))...

Tak že, kromě dýmek od dědečka. Takových již moc nezvučných komunistických dýmek, jsem se pustil do sbírky právě Petersonek série SH Originál a to BakerStreet která mě uchvátila na první pohled a po sléze jsem se vrhnul na Gregsona, z kterého jsem měl ze začátku obavy ale mohu říci, že lepší dýmku jsem ještě neměl ( skvěle pokouření ), následované Baskervillem a Mycroftem ke kterým si ještě hledám cestu a přicházím jim na chuť...

Re: Dýmky Peterson

03 kvě. 2017, 16:08

Tramtaradá - mám druhýho Bouška. A shodou okolností jednoho s ražbou J. Boušek a podruhý A. Boušek.
A v docela dobrým stavu.

Re: Dýmky Peterson

03 kvě. 2017, 16:53

:ok: Hmm, blahopřeji :clamp:
A fotka by byla?
Odeslat odpověď