Switch to full style
Dýmky a příslušenství - zajímavé dýmky, výrobci, sběratelství, údržba... též výroba, materiál.
Odeslat odpověď

Re: Dýmky Peterson

21 kvě. 2020, 07:13

No nechám to být, už z ní kouřím...
Myslel jsem, že u takových věhlasných značek by mohla být nějaká záruka kvality, ale i podle Vašeho výčtu to asi tak nebude (Savinelli Chacom...) :smoke4:

Re: Dýmky Peterson

21 kvě. 2020, 07:16

Přitom jsem viděl video jak tam pečlivě berou do ruky každou dýmku...

https://www.youtube.com/watch?v=9C0zvyonOek

Re: Dýmky Peterson

21 kvě. 2020, 07:51

Je třeba si uvědomit, že Peterson je relativně obrovská dílna, která chrlí jednu sériovou dýmku za druhou, takže se u něj holt stane, že kontrola kvality leccos přehlédne... Je to samozřejmě škoda...

Re: Dýmky Peterson

21 kvě. 2020, 08:59

Já to neomlouvám. Jenom říkám, že sám mám podobných dýmek několik – od srovnatelných firem. Taky mám jednu prosečku, která má křivě spasovaný náustek s hlavičkou. Je to vidět na první pohled. Už je hodně stará a stála pár stovek, ale přestože není dokonalá, kouří se z ní výborně. Můžu říct, že z mých cca. 30 dýmek je moje nejoblíbenější, protože se z ní nejlíp kouří. Nevím proč a určitě to nebude tím, jak vypadá. Třeba ta Tvoje Petersonka bude nakonec taky taková. :ok:

Re: Dýmky Peterson

21 kvě. 2020, 10:41

Jasný, děkuju :wink:

Re: Dýmky Peterson

21 kvě. 2020, 11:31

Pokud máš doma horkovzdušnou pistoli a jsi trochu šikovný.....
Hlavně nahřívat z větší dálky a ne najednom místě, ať to nespálíš a dej tomu čas.

Re: Dýmky Peterson

21 kvě. 2020, 13:25

Horkovzdušnou pistoli bohužel nemám, ale díval jsem se že ty obyčejné nejsou drahé...
No ještě to zvážím, díky

Re: Dýmky Peterson

21 kvě. 2020, 13:58

pokud ti to opravdu tak vadí a na té dýmce ti záleží a nemáš v tom praxi, tak to raději nech být. když to přeženeš, můžeš náustek vyhodit a dostaneš se do ještě větších problémů. raději to pošli někomu, kdo už to dělal a ví, jak na to. když to ohřeješ moc, je náustek v hajzlu ajncvaj. jak píše radek, je třeba to dělat hodně s citem, jenže on je ten ebonit někdy potvora a má snahu (je to přeci jen guma) se rychle vracet do původního tvaru a pokud jej hned neochladíš ve správném tvaru, můžeš ho pomršit ještě víc.

Re: Dýmky Peterson

21 kvě. 2020, 14:20

Ok, chápu.
Je to akryl, ne ebonit, ale to asi na věci nic nemění (tvarovat se dají oba)

Re: Dýmky Peterson

21 kvě. 2020, 14:32

tak to je poměrně zásadní rozdíl. ebonit se ohřátý chová trochu jako guma a má tendenci se vracet do původního tvaru, kdežto akryl drží tak, jak jej ohneš. jsou to dva zcela odlišné materiály. teď teprve jsem se podíval na tu fotku, to bys při troše opatrnosti s horkovzduškou měl zvládnout. hlavně ohřívat pomalu z obou stran a jakmile by se to chtělo samo nějak rovnat, tak to hned vyrovnat a buď chvilku podržet nebo ponořit do chladné vody. v nejhorším to zopakuješ, akryl se nijak nezničí.

Re: Dýmky Peterson

21 kvě. 2020, 14:42

Aha, dobře děkuju
:puffy:

Re: Dýmky Peterson

22 kvě. 2020, 06:58

Nebo si někdy odpoledne uděláš výlet do Prahy a já ti to upravím. Samozřejmě zdarma...

Re: Dýmky Peterson

22 kvě. 2020, 10:05

Tak to by bylo ideální, já bych to ještě pokazil. Děkuji za nabídku :-)

Re: Dýmky Peterson

22 kvě. 2020, 13:44

No vidíš a až tam budeš, tak se rovnou s Radkem můžeš domluvit na výrobě dýmky podle svých představ :smoke5:

Re: Dýmky Peterson

25 kvě. 2020, 08:23

:mryellow: nestraš, člověče. Těžce nestíhám...
Odeslat odpověď