DÝMKOVÉ KARAMBOLY

Dýmky a příslušenství - zajímavé dýmky, výrobci, sběratelství, údržba... též výroba, materiál.

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Jakub

Re: DÝMKOVÉ KARAMBOLY

Příspěvekod Jtt » 13 čer. 2011, 18:12

Jtt píše:Potřeboval bych poradit. Na mojí ostravské buňečné od Hoduly (dovolím si ocitovat Oldův obrázek):

Obrázek

Nemohu odšroubovat náústek. Když byla dýmka nová, šel náústek trochu ztuha, ale řekl bych že v normě. Všechno bylo v pořádku. Jenže posledních asi pět kouření začla klást při šroubování náústku čím dál tím větší odpor. Nepřikládal jsem tomu váhu, ale včera jsem ji chtěl rozdělat a ono nic. Za použití ukrutné síly se mi podaří náústek pootočit, ale odšroubovat rozhodně ne. Třecí plocha mezi náústkem a krčkem vydává při šroubování opravdu nepěkný zvuk, ale nepodařilo se mi dostat náůstek ven na více než milimetr. Více síly už se mi do toho šroubování dávat nechce, abych dýmce neublížil (vlastně popravdě větší sílu už ani v rukách nemám :) ). Prosím poraďte. Zaprvé nevím, jak k něčemu takovému vůbec mohlo dojít. A za druhé co s tím?


Tak jsem dýmce nechal deset dní, když k tomu připočtu tu předchozí pauzu, je myslím dostatečně vyvětraná. Náústek se mi podařilo dostat ven asi na 8 až 10 milimetrů dál ani omylem. Ještě to budu zkoušet později. Jen mi poraďte, kde teď v létě v bytě najít suchý vzduch. Napadlo mě u nějakého elektrospotřebiče. Monitor, televize apod. Šlo by to, nebo jsem úplně mimo mísu? Dík.
Jtt
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1001
Věk: 42
Registrován: 19 srp. 2006, 13:32
Bydliště: Ostrava

Re: DÝMKOVÉ KARAMBOLY

Příspěvekod Mathias Sandorf » 13 čer. 2011, 22:10

Vyfénovat.... dlouho...
Uživatelský avatar
Mathias Sandorf
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1656
Věk: 37
Registrován: 23 kvě. 2005, 13:54
Bydliště: Kolín

Re: DÝMKOVÉ KARAMBOLY

Příspěvekod Milos Cerman » 14 čer. 2011, 05:20

:arrow: Jtt
Nedělej si násilí ! Pan Hodula poskytuje bezplatný servis, tak se mu ozvi !
http://www.dymkyhodula.cz/
Uživatelský avatar
Milos Cerman
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4227
Věk: 79
Registrován: 09 srp. 2004, 06:50
Bydliště: Vysočina

Re: DÝMKOVÉ KARAMBOLY

Příspěvekod Gimli » 14 čer. 2011, 09:41

Zdravím a žádám o radu, na dovolené jsem si já hlupák nevzal s sebou stojánek a dýmky jsem nechal položené na vnitřním parapetu nového okna z eurohranolů. Bohužel při prudkém dešti okno proteklo :? , byť bylo dobře zavřené :twisted: a voda se dostala podélně na bok hlavičky dýmky Svendborg Baltic 310. Voskování hlavičky vyšisovalo a ze dřevo bylo první tři dny na omak vhlké. Z namočeného místa byl cítit kondezát. Teď po týdnu už kondezát cítit není, dýmku se snažím sušit na větru. Potřeboval bych poradit jak dlouho mám nechat dýmku být než jí zkusím převoskovat a zase nacpat . S vodou na hlavičce dýmky se totiž až dosud nesetkal ( doufám, že to bylo naposled). Jediné štěstí bylo, že voda po parapetu tekla pouze na jednom místě, protože jsem na něm měl ještě dalších 8 dýmek.
Uživatelský avatar
Gimli
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2912
Věk: 46
Registrován: 18 bře. 2011, 23:38
Bydliště: Pečice

Re: DÝMKOVÉ KARAMBOLY

Příspěvekod basa333 » 14 čer. 2011, 09:53

řekl bych, že po týdnu by dýmka měla být použitelná. ten zbytek vlhkosti imho zmizí po zahřátí.
Uživatelský avatar
basa333
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 13000
Věk: 61
Registrován: 17 říj. 2006, 08:29
Bydliště: Buštěhrad

Re: DÝMKOVÉ KARAMBOLY

Příspěvekod Jtt » 14 čer. 2011, 10:08

Dnes ráno se zadařilo. Podařilo se mi náústek z dýmky odšroubovat. Po pečlivé vizuální kontrole jsem zjistil důvod, proč z ničeho nic nešel náústek odšroubovat. Mezi krček hlavičky a čep náústku se dostal malý cucek tabáku tak nešťastně, že se přilepil celou plochou na vnitřek krčku. Když jsem pak našrouboval náústek vytvořil tento kousek dokonalou třecí vrstvu, díky které to pak něšlo rozšroubovat. Na čepů náústku mám teď jasně patrnou drážku od tabáku, jak jsem náústek šrouboval ven. Teď lze po pečlivém vyčištění náústek odšroubat celkem v pohodě. Nicméně raději použiju lanolím jak píše Cifro.
Jtt
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1001
Věk: 42
Registrován: 19 srp. 2006, 13:32
Bydliště: Ostrava

Re: DÝMKOVÉ KARAMBOLY

Příspěvekod Gimli » 20 čer. 2011, 10:46

Po 14 ti dnech jsem ji zkusil a dokouřeno bez úhony :ok: , celkem radost po tolika bezesných nocích :mryellow: .
Uživatelský avatar
Gimli
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2912
Věk: 46
Registrován: 18 bře. 2011, 23:38
Bydliště: Pečice

Re: DÝMKOVÉ KARAMBOLY

Příspěvekod jajo » 24 čer. 2011, 22:11

Takže páni došlo aj aj na moju klubovku - Jirsovku, jirsonit to nevydržal a v náustku mám dierku. Nechcem tu za žiadnu cenu cenu ponížiť ani jedného z tunajších výrobcov fajok, ale tak vybrúsiť náustok ako "majster" Jirsa tak to sa hocikomu nepodarí, sila steny náustku na skuse od spodu je niekoľko stotín mikrónov hrúbky , cigaretový papierik je oproti tomu hrubý, teda naozaj majstrovský kus. takže mám hlavu v smútku čo s tým. Ale na druhej strane treba povedať, že mi ten náustok vydržal dosť dlho :think: :palm: :mrgreen: .
jajo
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1003
Věk: 72
Registrován: 15 zář. 2006, 13:19
Bydliště: Šamorín

Re: DÝMKOVÉ KARAMBOLY

Příspěvekod Copatej » 25 čer. 2011, 10:44

No co, poslal bych to Mistrovi, aby to opravil - vyrobil náústek nový a sesadil. Vždyť každý z pipemakerů (tedy co vím Jean, Basa, Mike...) dává na své dílo jistou záruku :think:
Uživatelský avatar
Copatej
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 7907
Věk: 50
Registrován: 05 dub. 2008, 11:07
Bydliště: Praha

Re: DÝMKOVÉ KARAMBOLY

Příspěvekod jajo » 25 čer. 2011, 11:01

Mirku, tiež ma to napadlo, ale pokiaľ sa pamätám z minulosti, tak Mistr tým nebol nadšený a nebol moc "vstřícny" , alebo sa mýlim? :think:
jajo
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1003
Věk: 72
Registrován: 15 zář. 2006, 13:19
Bydliště: Šamorín

Re: DÝMKOVÉ KARAMBOLY

Příspěvekod Copatej » 25 čer. 2011, 11:14

Nemusí být nadšený ani vstřícný, předně by to měl uznat a opravit...poslal bych mu to rovnou, ani bych se ho předem neptal :puffy:
Uživatelský avatar
Copatej
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 7907
Věk: 50
Registrován: 05 dub. 2008, 11:07
Bydliště: Praha

Re: DÝMKOVÉ KARAMBOLY

Příspěvekod jajo » 25 čer. 2011, 11:30

Dám na tvoje slová, za skúšku to stojí, uvidíme ako pochodím, dám vedieť! :ok: :pray:
jajo
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1003
Věk: 72
Registrován: 15 zář. 2006, 13:19
Bydliště: Šamorín

Re: DÝMKOVÉ KARAMBOLY

Příspěvekod jajo » 21 črc. 2011, 21:14

Tak dal som na Mirkové slová, a faju som zaslal mistrovi Jirsovi s úctivou požiadavkou na opravu náustku. Na moje naozaj veľké prekvapenie sa mi fajka obratom vrátila s novým náustkom a preleštenou fajou, takže teraz je ako nová a to všetko zadarmo. :clamp: :ok:
Takže týmto musím pánovi Jirsovi aj touto cestou poďakovať za promtné prevedenie opravy a korigovať moje vyššie uvedené obavy. :oops:

Mirku, taktiež ďakujem aj tebe za správne nasmerovanie a nakopnutie :ok: :ok:
jajo
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1003
Věk: 72
Registrován: 15 zář. 2006, 13:19
Bydliště: Šamorín

Re: DÝMKOVÉ KARAMBOLY

Příspěvekod Copatej » 31 srp. 2011, 07:43

:clamp: blahopřeji k dokonalé práci a úspěšnému konci. Jsem rád Honzíku, že to tak vše hladce a rychle dopadlo :ok: . (upřímně, ať je Jirsa jaký chce, takhle by se měl zachovat jakýkoliv solidní pipemaker) :puffy:
Uživatelský avatar
Copatej
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 7907
Věk: 50
Registrován: 05 dub. 2008, 11:07
Bydliště: Praha

Re: DÝMKOVÉ KARAMBOLY

Příspěvekod basa333 » 03 zář. 2011, 00:02

tohle není ani tak příběh o dýmce - jdu si dneska v klidu o půlnoci z vinotéky, přijdu domů, zapnu komp a koukám, na levé ruce škrábanec až do krve a vůbec nevím, jak jsem k němu mohl přijít. pak jsem si vzpomněl, že jsem chtěl pohladit po cestě kočku (kdo mě zná, chápe.... :wink: ). až pak jsem si vzpomněl, že první pokus o přiblížení úplně neklapl. nicméně jsem si pak s ní sedl na obrubník a 5 minut jsme si hezky rozuměli. někdy to prostě neklapne napoprvé - jako s dýmkou: nejdřív to trochu škrábe a pálí.... :lol:
Uživatelský avatar
basa333
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 13000
Věk: 61
Registrován: 17 říj. 2006, 08:29
Bydliště: Buštěhrad

PředchozíDalší

Zpět na O dýmkách a tak...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 24 návštevníků