DÝMKOVÉ KARAMBOLY

Dýmky a příslušenství - zajímavé dýmky, výrobci, sběratelství, údržba... též výroba, materiál.

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Jakub

Re: DÝMKOVÉ KARAMBOLY

Příspěvekod Fanys » 22 kvě. 2011, 20:51

Scott píše:Tak se mi to konečně povedlo. Ani nevím jak, ale "jirsonit" je prokousnutej. Ale to skoro nelze považovat za karambol, spíše za dovršení osudu stojícího již u zrodu jirsonitu... Mně to trvalo 14 měsíců.

Jirsovky mám dvě a jedna je již napůl basovka, protože má od Basy nový náústek. Ta druhá se ještě drží.
Uživatelský avatar
Fanys
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6418
Věk: 72
Registrován: 22 pro. 2007, 20:17
Bydliště: Horní Měcholupy

Re: DÝMKOVÉ KARAMBOLY

Příspěvekod koblizek.xxl » 23 kvě. 2011, 11:31

Nějakým nedopatřením se mi včera povedlo zlomit čep :( na své nové dýmce (Design Berlin Baltic Amber Rustic 03)
a předpokládám že mi toto jako reklamaci nikdo neuzná ,tak nezbývá než najít někoho kdo čep vymění.

http://www.dymka.net/bb/gallery/image_page.php?album_id=383&image_id=10906

http://www.dymka.net/bb/gallery/image_page.php?album_id=383&image_id=10905
Uživatelský avatar
koblizek.xxl
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 90
Věk: 45
Registrován: 13 lis. 2009, 14:09
Bydliště: Smržovka (okres Jablonec nad Nisou)

Re: DÝMKOVÉ KARAMBOLY

Příspěvekod Jtt » 02 čer. 2011, 09:24

Potřeboval bych poradit. Na mojí ostravské buňečné od Hoduly (dovolím si ocitovat Oldův obrázek):

image_id: 9129

Nemohu odšroubovat náústek. Když byla dýmka nová, šel náústek trochu ztuha, ale řekl bych že v normě. Všechno bylo v pořádku. Jenže posledních asi pět kouření začla klást při šroubování náústku čím dál tím větší odpor. Nepřikládal jsem tomu váhu, ale včera jsem ji chtěl rozdělat a ono nic. Za použití ukrutné síly se mi podaří náústek pootočit, ale odšroubovat rozhodně ne. Třecí plocha mezi náústkem a krčkem vydává při šroubování opravdu nepěkný zvuk, ale nepodařilo se mi dostat náůstek ven na více než milimetr. Více síly už se mi do toho šroubování dávat nechce, abych dýmce neublížil (vlastně popravdě větší sílu už ani v rukách nemám :) ). Prosím poraďte. Zaprvé nevím, jak k něčemu takovému vůbec mohlo dojít. A za druhé co s tím?
Jtt
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1001
Věk: 42
Registrován: 19 srp. 2006, 13:32
Bydliště: Ostrava

Re: DÝMKOVÉ KARAMBOLY

Příspěvekod pitrson » 02 čer. 2011, 09:40

Nasili nebrat! Hrozi v lepsim pripade ulomeni cepu, v tom horsim prasknuti krcku. Zkus ji nechat poradne vyschnout na nejakym vetranym teplym suchym miste. Aspon tyden. Ono se to podda, ususenim by se melo drevo oklolo cepu trosku smrsknout. Az to pak vytahnes, doporucuju poradne promaznout grafitem (tuzkou) nebo mejdlem :puffy:
Uživatelský avatar
pitrson
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 5301
Registrován: 22 srp. 2007, 11:58
Bydliště: Praha

Re: DÝMKOVÉ KARAMBOLY

Příspěvekod Mack » 02 čer. 2011, 10:17

já kdysi zkusil horkým vzduchem z fénu dýmku přiměřeně nahřát a pak jsem to vysunul...a i když ani pak grafit nepomohl, tak jsem to obrousil velejemným smirkem...
pozor, mně se to povedlo, ale jako obecnou radu si to netroufám dávat.... :naughty:
Uživatelský avatar
Mack
Zasloužilý člen pipE-clubu in memoriam
Zasloužilý člen pipE-clubu in memoriam
 
Příspěvky: 4001
Věk: 81
Registrován: 19 zář. 2005, 15:45
Bydliště: Sušice

Re: DÝMKOVÉ KARAMBOLY

Příspěvekod Jtt » 02 čer. 2011, 12:02

pitrson píše:... ususenim by se melo drevo oklolo cepu trosku smrsknout. ...


No jo, ale když se dřevo smrskne, to pak náústek bude v dýmce držet ještě více, ne?

Jinak podle mě je vyschlá dost. Nekouřil jsem ji určitě 14 dní a frňáková metoda hlásí, že je vše v pořádku.

:arrow: Mack: Díky, něco podobného mě taky napadlo. Nicméně zatím počkám, jestli mi někdo neporadí ještě něco jiného.
Jtt
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1001
Věk: 42
Registrován: 19 srp. 2006, 13:32
Bydliště: Ostrava

Re: DÝMKOVÉ KARAMBOLY

Příspěvekod pitrson » 02 čer. 2011, 13:56

Jtt píše:..No jo, ale když se dřevo smrskne, to pak náústek bude v dýmce držet ještě více, ne?...

Ne-e. Kdyz se to drevo smrskne, tak se cep uvolni. Predstav si to jako drevenej prstynek - vysusenim se zvenku zmensi ale vnitrni prumer naopak zvetsi, protoze material se smrsknul (ztencil). Hodne je tenhle efekt patrnej u cepovych dymek (bezfiltrovek), ktery po dokoureni vetsinou nejdou vubec rozebrat. Vlhkost drevo krcku roztahne a cep je daleko vic sevrenej.
Jestli porad drzi a pritom uz 14 dni odpociva? Tady muze hrat roli okolni vlhkost vzduchu. V panelaku je nizka, ve starejch baracich ale bejva nekdy docela vysoka. Zkus ji dat na den nekam do tepla do pruvanu (nad topeni). To s tim fenem bych klidne taky zkusil, nemyslim, ze by to mohlo dymce ublizit... :puffy:
Uživatelský avatar
pitrson
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 5301
Registrován: 22 srp. 2007, 11:58
Bydliště: Praha

Re: DÝMKOVÉ KARAMBOLY

Příspěvekod Jtt » 02 čer. 2011, 14:27

No jo, vždyť to je jasný. Já su ale trubka. :palm: Zkusím dýmku přemístit, nachám ji tam 14 dní a uvidím. Pak přijde na řadu ten fén. Díky.
Jtt
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1001
Věk: 42
Registrován: 19 srp. 2006, 13:32
Bydliště: Ostrava

Re: DÝMKOVÉ KARAMBOLY

Příspěvekod kovářskej » 02 čer. 2011, 14:46

Nebo ji vem k Honzovi Trubkovi, pokud pojedeš na to Klání, či někdy jindy do Kostelce a on Ti to určitě opraví. I když jako ostravák to máš určitě blíž k panu Hodulovi - ten by ji také uměl opravit a "seštelovat". :smoke5:
Uživatelský avatar
kovářskej
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2919
Věk: 57
Registrován: 05 říj. 2007, 08:41
Bydliště: Všechlapy , okr. Nymburk

Re: DÝMKOVÉ KARAMBOLY

Příspěvekod Jtt » 02 čer. 2011, 15:23

kovářskej píše:... I když jako ostravák to máš určitě blíž k panu Hodulovi - ten by ji také uměl opravit a "seštelovat". ...


Vzhledem k faktu, že je výrobcem té dýmky, bylo to nanejvýš vhodné. :D
Jtt
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1001
Věk: 42
Registrován: 19 srp. 2006, 13:32
Bydliště: Ostrava

Re: DÝMKOVÉ KARAMBOLY

Příspěvekod Cifro » 03 čer. 2011, 08:39

Jtt píše:...Nemohu odšroubovat náústek. Když byla dýmka nová, šel náústek trochu ztuha, ale řekl bych že v normě. Všechno bylo v pořádku. Jenže posledních asi pět kouření začla klást při šroubování náústku čím dál tím větší odpor... Za použití ukrutné síly se mi podaří náústek pootočit, ale odšroubovat rozhodně ne. Třecí plocha mezi náústkem a krčkem vydává při šroubování opravdu nepěkný zvuk...

Myslím, že keď necháš fajku dlhšie vyschnúť v suchom prostredí, tak sa ti náustok podarí vybrať.
Aby som predišiel takýmto problémom, ja na každej novej fajke natriem čap čistým lanolínom z lekárne. Ten sa postará o to, aby náustok nezadŕhal. Naopak, ak je čap príliš voľný, použijem včelý vosk. Ten voľnejší čap dokonale utesní. Lanolín alebo vosk používam priebežne 2-3 krát do roka, keď sa mi zdá, že je čap príliš voľný, alebo ide von ztuha. Drevo vplyvom vlhkosti a teploty pracuje a včelí vosk, resp. lanolín tieto zmeny dokonale eliminuje. Operácia trvá asi 2,5 sekundy a problém so zadrhávajúcim alebo voľným čapom nemám na žiadnej fajke. Grafit tiež funguje, ale treba ho častejšie obnovovať. :puffy:
Uživatelský avatar
Cifro
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1973
Věk: 66
Registrován: 11 dub. 2008, 09:05
Bydliště: Myjava, SR

Re: DÝMKOVÉ KARAMBOLY

Příspěvekod Fanys » 03 čer. 2011, 09:05

pitrson píše:Tady muze hrat roli okolni vlhkost vzduchu. V panelaku je nizka, ve starejch baracich ale bejva nekdy docela vysoka. Zkus ji dat na den nekam do tepla do pruvanu (nad topeni). To s tim fenem bych klidne taky zkusil, nemyslim, ze by to mohlo dymce ublizit... :puffy:

Nízká vlhkost v paneláku je pouze v zimě, když se topí. Jinak záleží na počasí. Dnes mám např. v pokoji 60% tj, jen o málo méně než v humidoru.
Uživatelský avatar
Fanys
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6418
Věk: 72
Registrován: 22 pro. 2007, 20:17
Bydliště: Horní Měcholupy

Re: DÝMKOVÉ KARAMBOLY

Příspěvekod kovářskej » 03 čer. 2011, 09:12

Tam chodíš Fando taky přespávat , podobně jako Žabák do terárka, anebo to uvádíš jen pro dokreslení panelákové vlhkosti? :D
Uživatelský avatar
kovářskej
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2919
Věk: 57
Registrován: 05 říj. 2007, 08:41
Bydliště: Všechlapy , okr. Nymburk

Re: DÝMKOVÉ KARAMBOLY

Příspěvekod Fanys » 03 čer. 2011, 09:20

kovářskej píše:Tam chodíš Fando taky přespávat , podobně jako Žabák do terárka, anebo to uvádíš jen pro dokreslení panelákové vlhkosti? :D

A ty nespíš v humidoru? :shock:
Uživatelský avatar
Fanys
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6418
Věk: 72
Registrován: 22 pro. 2007, 20:17
Bydliště: Horní Měcholupy

Re: DÝMKOVÉ KARAMBOLY

Příspěvekod kovářskej » 03 čer. 2011, 11:11

Musím sklíčeně přiznat že ne. I když by to bylo moc příjemné, mít tolik tabáků v jedné místnosti (třeba ve špajzu) že by to bylo jako humidor a tam chodit spávat. Do té tabákové vůně :pray: Pravda, občas na vandrech spávám ve spacláku od firmy Humi (či tak nějak) ale humidor to zdaleka není (fusakle i s kanadama nechávám venku :mrgreen: ). :smoke5:
Uživatelský avatar
kovářskej
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2919
Věk: 57
Registrován: 05 říj. 2007, 08:41
Bydliště: Všechlapy , okr. Nymburk

PředchozíDalší

Zpět na O dýmkách a tak...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 22 návštevníků