Switch to full style
Dýmky a příslušenství - zajímavé dýmky, výrobci, sběratelství, údržba... též výroba, materiál.
Odeslat odpověď

DÝMKOVÉ KARAMBOLY

22 bře. 2005, 13:08

Tento thread jsem založil pro vyjádření smutku nad nehodami našich dýmek. Zároveň jako varování, na co všechno je třeba dávat pozor.



Moje první dýmka měla smůlu. Vyklouzla mi ze zapnuté kapsy a rovnou na dlaždici (v lese u pumpy). Zlomil se mi čep náůstku s chladičem. Opravil sem to sice, ale OK už to nebylo.

Druhou dýmku
image_id: 385
sem zase statečně propálil v místě kanálku. Tak statečně, že sem ji musel vytmelit. Měl jsem z toho obavy, ale funguje perfektně.

Dotřetice sem tu samou dýmku půl roku nato znovu popálil. V horní polovině kotlíku. Nemyslím, že bych kouřil extra nešikovně, to už by musela být nauhel. Podezřívám z toho tabák, který mi chytl pořádný zpětný tah. Zřejmě tam bylo něco co do tabáku nepatří, jak řekl DIX.

22 bře. 2005, 13:23

Já přidám své dva případy, které dokazují, že se dýmka nemá rozdělávat za tepla.

První byla Peterson churchwarden, kde ale byl částčně na vině taky trošku nekvalitní materiál a hoodně tenké dřevo na troubeli. Stačilo při vyndavání náústku za tepla trochu zatáhnout šejdrem - a přes půlku troubele byla krásná prasklina.

V druhém případě to už byla jen má blbost - když jsem po své handmade při výrobě fénem rozháněl vosk, jaksi jsem opomněl fakt, že fén dýmku pěkně rozhicoval. Chtěl jsem vyndat náústek - prask - a bylo po radosti z první dýmky.

Obě nehody nakonec spravil kroužek stahující troubel, ale ta sranda vyšla celkem draho. Dlužno ale dodat, že obě dýmky kroužkem získaly na kráse :)

Jinak zatím ťuk ťuk žádná jiná katastrofa :o

23 bře. 2005, 15:43

ano, ano propaleni a vyklouznuti jsou nejcastejsi tragedie zacatku. Zrejme kazdy dymkar ma svou prihodu, ani ja nejsem vyjimkou.

31 bře. 2005, 10:59

Když nepočítám rozsednutou dýmku v bundě a dýmku použitou mojí dcerou na jakési páčení, tak o jednu olivovku ze Španělska (časem se donutím napsat, jak mi poradil jeden španělský dymkař udělat si do ní pěnovou vložku) jsem přišel tak, že při vítání páníčka mi jí pes nejdříve zarazil skoro do žaludku - samozřejmě že to žhavé mi vletělo do obličeje - a pak mi ji zlomil o nos, takže dýmka v háji, nos jak okurka, štíplý zub a popálený obličej. Nevítejte se se psem s fajfkou v puse
TomaK

31 bře. 2005, 11:12

tomak píše:Když nepočítám rozsednutou dýmku v bundě a dýmku použitou mojí dcerou na jakési páčení, tak o jednu olivovku ze Španělska (časem se donutím napsat, jak mi poradil jeden španělský dymkař udělat si do ní pěnovou vložku) jsem přišel tak, že při vítání páníčka mi jí pes nejdříve zarazil skoro do žaludku - samozřejmě že to žhavé mi vletělo do obličeje - a pak mi ji zlomil o nos, takže dýmka v háji, nos jak okurka, štíplý zub a popálený obličej. Nevítejte se se psem s fajfkou v puse
TomaK


to je uplne vyborne - takmer ako z nejakej situacnej komedie. budem to mat na pamati vzdy, ked sa ku mne pocas fajcenia priblizi moj znacne pubertalny pes...:-)

31 bře. 2005, 11:23

on to asi nebyl zrovna ratlík, co? :))

31 bře. 2005, 14:11

Nu, taky musim se svou troskou do mlyna...

Svou prvni dymecku se mi podarilo propalit pote, co jsem si mirne opojen pivem a live koncertem Kabatu zapalil ve vetrnesim pocasi. dymka chutnala naramne, ale pak me opustil notny kus jejiho vnitrku (hadam ze tam byl kazik krz kerej to snaz prohorelo). Kitoval a kitoval jsem az je dymka zase ok. Nebyt straslive chuti pri opetovnem zakurovani je tedka fajn a kvuli 5mm tmelu v kotli skoro nejde propalit 8)

Dalsi nehoda se mi povedla pri vyrobe sve prvni handmade, kde jsem pri doladovani cepu blbe otocil a troubel napraskla... inu chybami se clovek uci...
ale mam dobrou skusenost s mikromnozstvim sekundoveho lepidla a prebrousenim/prelestenim...drzi to a nejni o videt...

31 bře. 2005, 14:34

Fénix píše:Obě nehody nakonec spravil kroužek stahující troubel, ale ta sranda vyšla celkem draho. Dlužno ale dodat, že obě dýmky kroužkem získaly na kráse :)


A kdes ten kroužek sehnal a jaks ho tam dal? (Jestli už to tu někde je, tak prosím odkaz)

31 bře. 2005, 15:32

Qido píše:
Fénix píše:Obě nehody nakonec spravil kroužek stahující troubel, ale ta sranda vyšla celkem draho. Dlužno ale dodat, že obě dýmky kroužkem získaly na kráse :)


A kdes ten kroužek sehnal a jaks ho tam dal? (Jestli už to tu někde je, tak prosím odkaz)


Já mám obě ruce levé a tohle bych asi nikdy nedokázal. První mi tam dal pan Lorenz z Innsbrucku když jsem se u něj stavil na dovolené. Druhý zase pan Jirsa kterému to poslali ze Štěpánské.

Ahoj všichni 31.3.

31 bře. 2005, 18:25

No možná to není zase tak karambol, ale koupil jsem si dýmku z druhé ruky, čímž se mi má sbírka rozrostla na celé 2 ks. 8)
No a potom, když obchod proběhl, jsem "oddělil" troubel od hlavičky a zjistil jsem, že troubel po konci ze dřeva pokračuje jakousi hliníkovou vývrtkou, na konci s bodcem.
No Co to tak asi může být?
To je na obranu?

31 bře. 2005, 18:27

No a pak karambol po tech stránce Situ, Jak mám překládat tu šifru, co představuje datum uveřejnění příspěvku? :oops:

31 bře. 2005, 18:33

Eyeless píše:No a pak karambol po tech stránce Situ, Jak mám překládat tu šifru, co představuje datum uveřejnění příspěvku? :oops:


Mrkni tady, dole:

http://www.dymka.net/bb/viewtopic.php?t=66&postdays=0&postorder=asc&start=15

Suuper

31 bře. 2005, 18:44

Fakt pomohlo

01 dub. 2005, 20:47

Graveir píše:Kitoval a kitoval jsem az je dymka zase ok. Nebyt straslive chuti pri opetovnem zakurovani je tedka fajn a kvuli 5mm tmelu v kotli skoro nejde propalit 8)


Čím jsi to kitoval, že popisuješ hroznou chuť při druhém zakuřování?

04 dub. 2005, 09:00

Simi píše:
Graveir píše:Kitoval a kitoval jsem az je dymka zase ok. Nebyt straslive chuti pri opetovnem zakurovani je tedka fajn a kvuli 5mm tmelu v kotli skoro nejde propalit 8)


Čím jsi to kitoval, že popisuješ hroznou chuť při druhém zakuřování?


Pokud jako já Soudal kamnářským tmelem, tak věřím že to bylo peklo... po zatmelení (dna) ta dýmka chutnala tak hnusně, že jsem ji mrštil do šuplíku kde ležela asi měsíc... pak už to celkem šlo, ale stejně z ní od tý doby moc nekouřím... myslím že varianta vodní sklo + carbosorb bude o 1000% lepší :wink:
Odeslat odpověď