DÝMKOVÉ KARAMBOLY

Dýmky a příslušenství - zajímavé dýmky, výrobci, sběratelství, údržba... též výroba, materiál.

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Jakub

Příspěvekod Šimi » 04 dub. 2005, 13:49

Já sem použil tmel,který pošlu do alba (až pojede).
Po 12 hodinách prý už se může pomalu tepelně zatěžovat. Kouřil sem to nejdřím za den a bylo to ůplně bez problémů. Jako keramika. ¨Při posledním tmelení sem nabyl dojmu, že pojivem je vodní sklo. Po ztuhnutí to jde na povrchu naleptat vodou a prstem pěkně vyhladit.
Uživatelský avatar
Šimi
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6579
Věk: 48
Registrován: 14 úno. 2005, 22:36
Bydliště: Dub nad Moravou, kósek od Holomóca

Příspěvekod Šimi » 09 dub. 2005, 18:04

Vzpoměl jsem si na jeden karambol se šťastným koncem. Zapaloval jsem svou Krškovku, dyž se mi povedlo sirkou velmi silně nahřát lak na hlavičce. Tak 2cm dlouhý kus se nadmul aspoň 5mm a vznikla hnusná bublina. Okamžitě jsem zahodil sirku a palcem jsem lak přitlačil zpět na hlavičku. Chytnul zpět, ale s pěkným otiskem prstu. Ten se mi povedlo rozleštit tričkem úplně dohladka. Dnes to není vůbec poznat.

Tou sirkou jsem ho fakt pořádně nahřál, chvilku to bylo přímo v plameni. Zkoušel jsem tehdy ty rádoby dýmkové sirky (délka 10 cm a tlusté, 15ks za 20 kč) a snažil se zapálit dýmku dost nešikovně plamenem už dost od kraje tak, že jsem sirku dal vodorovně nad hlavičku a plamen vtahoval dovnitř. Od té doby už to takhle nedělám. Zlaté DZ100-vky.
Uživatelský avatar
Šimi
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6579
Věk: 48
Registrován: 14 úno. 2005, 22:36
Bydliště: Dub nad Moravou, kósek od Holomóca

Příspěvekod Taurendil » 09 dub. 2005, 19:16

Na stvrtkovom Bratislavskom zraze mi nejakou nepochopitelnou nahodou vyjetela mala mersanka z papule na zem. Dostal som skoro infarkt a v momente zdvihol dymku a prezeral, ci zije. Nastasite to prezila len so skrabnutou hranou hlavy. Chuda je uz takovym otloukankom, pac som ju pri komore uz raz skrabol nechtom (mersan je fakt makky...).
Uživatelský avatar
Taurendil
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 382
Věk: 37
Registrován: 29 zář. 2004, 22:42
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod Qido » 11 dub. 2005, 09:29

Šimi píše:snažil se zapálit dýmku dost nešikovně plamenem už dost od kraje tak, že jsem sirku dal vodorovně nad hlavičku a plamen vtahoval dovnitř. Od té doby už to takhle nedělám.


A jak teda, u všech všudy??? :shock:
Uživatelský avatar
Qido
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 943
Věk: 52
Registrován: 17 srp. 2004, 09:09
Bydliště: Praha

Příspěvekod Šimi » 11 dub. 2005, 10:50

Zapaluji sirkou zešikma skloněnou do komína. Až je sirka odhořelá asi 2cm tak ji zahodím a podle potřebu vezmu další. Blízko dýmky ji mám jen po dobu, co táhnu plamen do komína, pak ji oddálím. Podobně používám zapalovač, ale od toho už upouštím.
Uživatelský avatar
Šimi
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6579
Věk: 48
Registrován: 14 úno. 2005, 22:36
Bydliště: Dub nad Moravou, kósek od Holomóca

Příspěvekod Qido » 11 dub. 2005, 11:38

Jo tak to já taky, jen na začátku nechám tu sirku hořet dýl, aby to pořádně chytlo, a přitom ji držím vodorovně (jinak bych si tím odhořelým koncem píchal do hlavičky). Taky přibližuju a oddaluju podle tahání.
Uživatelský avatar
Qido
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 943
Věk: 52
Registrován: 17 srp. 2004, 09:09
Bydliště: Praha

Příspěvekod Graveir » 11 dub. 2005, 13:25

Šimi píše:
Graveir píše:Kitoval a kitoval jsem az je dymka zase ok. Nebyt straslive chuti pri opetovnem zakurovani je tedka fajn a kvuli 5mm tmelu v kotli skoro nejde propalit 8)


Čím jsi to kitoval, že popisuješ hroznou chuť při druhém zakuřování?


Kamnarsky kit den braven. ten cernej. ono...spis bych rek ze proste jak je ten kit porezni, tak se na nem chytaj veci, co pak v kouri chubej a je divnej+ se znej vypaluje nejakej humus...ale tak po 10 kourenich to zmizlo..
Uživatelský avatar
Graveir
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 1103
Věk: 44
Registrován: 21 črc. 2004, 10:52
Bydliště: Včelná

Re: Ahoj všichni 31.3.

Příspěvekod Graveir » 11 dub. 2005, 13:31

Eyeless píše:No možná to není zase tak karambol, ale koupil jsem si dýmku z druhé ruky, čímž se mi má sbírka rozrostla na celé 2 ks. 8)
No a potom, když obchod proběhl, jsem "oddělil" troubel od hlavičky a zjistil jsem, že troubel po konci ze dřeva pokračuje jakousi hliníkovou vývrtkou, na konci s bodcem.
No Co to tak asi může být?
To je na obranu?


Podle tveho popisu si bud nekdo dymku takto spravil, ze spojil pres tuto vec hlavicku a troubel, ale me to stejne nejvic pripomina chladic....zebrovanou trubicku z kovu, na kerej kondenzuje voda a cast bince z koure aniz by to ubiralo na chuti. Takovej jako "filtr".
Uživatelský avatar
Graveir
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 1103
Věk: 44
Registrován: 21 črc. 2004, 10:52
Bydliště: Včelná

Příspěvekod Šimi » 11 dub. 2005, 14:38

Hm zajímavé, použil jsem ten samý kit. Žádné pachutě jsem ale necítil. Dokonce ani při zpracování to nijak nesmrdělo. Choval se oproti tvým zkušenostem naprosto způsobně.
Uživatelský avatar
Šimi
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6579
Věk: 48
Registrován: 14 úno. 2005, 22:36
Bydliště: Dub nad Moravou, kósek od Holomóca

Příspěvekod Graveir » 11 dub. 2005, 16:15

Šimi píše:Hm zajímavé, použil jsem ten samý kit. Žádné pachutě jsem ale necítil. Dokonce ani při zpracování to nijak nesmrdělo. Choval se oproti tvým zkušenostem naprosto způsobně.


jako na praci celkem v pohode, ale na to koureni potom hnus...a schlo to tak tejden.. ale po zakoureni no prob...
Uživatelský avatar
Graveir
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 1103
Věk: 44
Registrován: 21 črc. 2004, 10:52
Bydliště: Včelná

Příspěvekod Šimi » 11 dub. 2005, 16:21

Nenaředil jsi to moc vodou? Já sem to měl za den našutr. Po 1a půl dni sem to kouřil a no problemo. Měl jsem na to nový tmel.

Úplně první dýmku sem patlal tímto tmelem vypůjčeným (nevím jak byl starým a jak dlouho otevřeným) a bylo to na prd. Po opravě to upadlo. Blbě se s tím dělalo.
Uživatelský avatar
Šimi
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6579
Věk: 48
Registrován: 14 úno. 2005, 22:36
Bydliště: Dub nad Moravou, kósek od Holomóca

Příspěvekod Graveir » 11 dub. 2005, 19:49

No, moc ne, jen sem vyhlazoval vnitrek, ale byl to dost vysokej komin...
Uživatelský avatar
Graveir
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 1103
Věk: 44
Registrován: 21 črc. 2004, 10:52
Bydliště: Včelná

Příspěvekod Šimi » 11 dub. 2005, 20:50

Mě osobně to tmelení v mé nej nej dýmce bolí u srdce. Musím si najít ještě jinou favoritku a pak jede holka rovnou ke Krškovi, kde si nechám udělat její co nejvěrnější kopii. Pak budu bafat hezky ze dřeva.
Uživatelský avatar
Šimi
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6579
Věk: 48
Registrován: 14 úno. 2005, 22:36
Bydliště: Dub nad Moravou, kósek od Holomóca

Příspěvekod Nevill » 15 dub. 2005, 11:11

Povedl se mi včera první větší karambol - blbě jsem si chytnul mezi zuby Petersonku (ten fish lip náústek je občas trochu záludný), vyklouzla mi a spadla na zem...naštěstí vše dobře dopadlo, dýmce se nestalo vůbec nic, ani škrábanec...ufffff... :oops:
Uživatelský avatar
Nevill
Emeritní moderátor
Emeritní moderátor
 
Příspěvky: 9497
Věk: 45
Registrován: 09 lis. 2004, 08:30
Bydliště: Praha - Radotín

Příspěvekod Taurendil » 15 dub. 2005, 12:43

Nevill píše:(ten fish lip náústek je občas trochu záludný)


Len pre upresnenie: Petersoni pouzivaju dva druhy zakoncenia naustku - P-Lip a Fishtail. P-Lip je ten specialny Petersoni koniec, kde dierka je umiestnena hore, smerom na podnebie (patro) a nie na jazyk. Fishtail je klasicky kus akrylu (ebonitu) prevrtany durch a rovno, nakonci trochu splostely. :D
Uživatelský avatar
Taurendil
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 382
Věk: 37
Registrován: 29 zář. 2004, 22:42
Bydliště: Bratislava

PředchozíDalší

Zpět na O dýmkách a tak...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 návštevníků