Dýmky BPK

Dýmky a příslušenství - zajímavé dýmky, výrobci, sběratelství, údržba... též výroba, materiál.

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Jakub

Re: Dýmky BPK

Příspěvekod gln » 25 čer. 2020, 23:00

Ahojte...

Zkoušel jsem ten nápis "Balandis" postout "strejdovi" a mimo jiné vyběhly i tyto stránky --> https://www.balandis.store/shop
Existují i facebookové stránky, nicméně nemám účet, tak nejsem nezkouknul... :smoke1:
Jaká je ovšem spojitost s BPK netuším... Omyl obchodníka?

J.
Uživatelský avatar
gln
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 23
Věk: 56
Registrován: 14 říj. 2018, 16:09
Bydliště: Brno

Re: Dýmky BPK

Příspěvekod johnyfly1 » 26 čer. 2020, 06:44

ja som kukal ten balandis aj na facebooku a maju zaujimave fajky ale ako to je s kvalitou vobec netusim :roll:
Uživatelský avatar
johnyfly1
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 248
Věk: 38
Registrován: 11 úno. 2012, 00:22
Bydliště: KNM

Re: Dýmky BPK

Příspěvekod johnyfly1 » 26 čer. 2020, 10:36

na facebooku som dostal odpoved od BPK: "Dobrý den, ano je to možné, tyto dýmky jsou z naší dílny. Hezký den!"
Uživatelský avatar
johnyfly1
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 248
Věk: 38
Registrován: 11 úno. 2012, 00:22
Bydliště: KNM

Re: Dýmky BPK

Příspěvekod tumek » 30 lis. 2020, 18:21

Chtěl bych se podělit o zkušenost. Na FB jsem navštívil BPK a měl nějaké dotazy ohledně dýmek. Musím pochválit komunikaci s paní Dittrichovou, vstřícnost a ochotu.
Výsledkem je třeba tento bulldog:
Obrázek
Uživatelský avatar
tumek
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 35
Registrován: 31 říj. 2020, 10:45
Bydliště: Havířov

Re: Dýmky BPK

Příspěvekod MBO » 30 lis. 2020, 18:46

Pěkný kousek, a dokonce podepsaný. :ok:
Uživatelský avatar
MBO
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2006
Věk: 54
Registrován: 19 zář. 2011, 12:20
Bydliště: Kroměříž

Re: Dýmky BPK

Příspěvekod Hardslimer » 16 pro. 2020, 18:41

Zdar kuci. Mám dotazy, které nevím kde umístit. Jedná se o dýmku BPK, takže to dám zde.
Zakoupil jsem si BPK 73-28 s tím, že bych si mohl sem tam zakouřit s kamarády kuřáky cigaret před hospodou. Taky sice kouřím ten HNOJ, ale nějak se to s tou dýmkou bije a já bych rád přešel pouze na dýmku. A k tomu ještě kratičkou, abych tam nestál venku hodinu jak don Cocot.
Takže k dotazu, který se týká této dýmky: https://www.bpkprosec.cz/73-28
Jaký typ řezu a druhu tabáku se dá v ní kouřit? Respektive vychutnat? Vnitřní průměr komory je totiž pouze 15 mm. :think:
Do teď kouřím pouze z větších dýmek a to ještě s filtrem. Tato 73-28 je s chladičem. Ten jsem vytáhnul.
Zkusil jsem v ní Mac Baren Virginia No. 1, ale nějak to nebylo vončo. Snažil jsem se nasávat jemně a žádnou močku jsem nenatáhl. Takže si myslím, že stylem kouření to nebude.............. :smoke6:
Ale spíše bych chtěl radu, jak a co kouřit v tak malé dýmce. Děkuji. :ok:
Uživatelský avatar
Hardslimer
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 134
Věk: 45
Registrován: 10 lis. 2020, 23:36
Bydliště: Ostrava / Havířov

Re: Dýmky BPK

Příspěvekod beda » 16 pro. 2020, 20:19

Pořídil bych třímilimetrový papíráky a něco silnějšího v jemným řezu. Dark Birds Eye, Kendal Dark, nebo Kendal Kentucky. Taky jakejkoliv plug a lano, jdou nařezat na shag. Za mne GH Dark Plug. Va No.1 je moc hrubej rr a má málo voltů, aby se v tak malym kotli rozvinul :wbink:
Naposledy upravil beda dne 16 pro. 2020, 20:23, celkově upraveno 2
beda
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4941
Věk: 45
Registrován: 18 led. 2007, 22:50

Re: Dýmky BPK

Příspěvekod kovářskej » 16 pro. 2020, 20:21

Mám už několik roků tu samou velikost dýmky jako sis pořídil, mám ji na takové to krátké pokouření kolem půl hodiny, když vím že je málo času nebo mizerné počasí a podobně. Dokonce mám ty malé fajky tři. Jednu na Westmorlanda, jednu na černý "sedmimořský" - 7 seas ( docela slabej tabáček ale rozumně čichometricky příjemnej ) a v té poslední spaluju něco s trochou latakie, třeba Perfection, Presbyteriána, Squadron leadera nebo ze silnějších a mně chutnajících tabáků Artisana ( toho mám ve velké oblibě) . Spíš ale fajfčičce seděly tabáky jemnějšího řezu. Takže i v takové malé fajfčičce se dá kouřit celkem velký výběr ze "sena" jak by ty slabé tabáky mnozí nazvali. Že je nyní venku vlhko, asi by to chtělo naládovat spíš sušší tabák :think: :?:
Uživatelský avatar
kovářskej
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2919
Věk: 57
Registrován: 05 říj. 2007, 08:41
Bydliště: Všechlapy , okr. Nymburk

Re: Dýmky BPK

Příspěvekod Hardslimer » 16 pro. 2020, 22:39

Ok, kuci diky.
Zkusim ty filtriky + sussi jemnejsi tabak. Je pravda, ze jsem ji bafal venku.
Dobra rada nad zlato! ;-)
Uživatelský avatar
Hardslimer
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 134
Věk: 45
Registrován: 10 lis. 2020, 23:36
Bydliště: Ostrava / Havířov

Re: Dýmky BPK

Příspěvekod beda » 16 pro. 2020, 23:43

Ty filtry vřele doporučuju, berou jen vlhkost, takže fajfka nebrblá a kuřák nevypadá jako blb při prskajícím profoukávání náústku. Vyndavám ho třeba už v půlce kotle. Taky mne napadá, že možná nejsi na dark fired, pak ti fakt zbude jen nějakej čtvrtkilovej plug od Sama, nebo klidně kup nějakej shag pro ruční balení cigaret. To listí se dělá stejně, jen jinak řeže. Za mne momentálně top zelenej Bali shag.
beda
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4941
Věk: 45
Registrován: 18 led. 2007, 22:50

Re: Dýmky BPK

Příspěvekod MBO » 17 pro. 2020, 05:20

Jemně řezaný tabák a malá drobná dýmka kouřená venku – no nevim, jestli je to dobrá cesta. :think: Taky jsem to zkoušel. Cpal jsem do malinké dýmky rozdrobené Gitanesky. Prvních pár tahů chutnalo výborně, ale pak se tabák spařil a zbytek byl pravý opak. Možná jsem moc tahal. Teď už to nevyzkouším, protože Gitanesky zmizely z trafik.
Uživatelský avatar
MBO
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2006
Věk: 54
Registrován: 19 zář. 2011, 12:20
Bydliště: Kroměříž

Re: Dýmky BPK

Příspěvekod Alter Egon » 17 pro. 2020, 08:03

Na malých dýmkách nic špatného není. Tabáky přesně jak doporučoval beda. Za sebe bych doporučoval Kendal Dark anebo Kendal Kentucky. Jsou to jemně řezané tabáky, takže příprava je bez práce (ale není to tak jemný řez jako cigaretový tabák).

Ovšem bych si asi rozmyslel ty rauch pauzy před hospodou. Na dýmku je třeba si udělat čas a s vybíháním před hospodu se mi s tím nějak neslučuje. I když budeš mít malou dýmku, tak ti to stejně na 20 minut vydrží, ovšem cigareta je vykouřená do pěti minut. Ty pak budeš závodit, budeš tahat jak mašina a nebudeš z toho nic mít.
To už si radši pořiď nějaká menší cigarila.
Uživatelský avatar
Alter Egon
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1318
Věk: 38
Registrován: 17 zář. 2013, 19:26
Bydliště: Benešov

Re: Dýmky BPK

Příspěvekod MBO » 17 pro. 2020, 08:28

S vybíháním před hospodu to je fakt. Zkoušel jsem obojí - vybíhat před hospodu a kouřit dýmku „na etapy“ nebo nacpat malou dýmku, abych ji rychle vykouřil, což stejně není na pět minut jako cigareta. Jde obojí, jenže dýmka (ani doutník) si podle mého nezaslouží zacházení jako s cigaretou. Kouřím jenom dýmky, ale v tomhle případě by se asi hodila ta cigarilla, jak příše Alter Egon. Když jdu večer po městě, vidím před hospodami nebo za nimi postávat kuřáky. Většinou se ani neoblečou, ve spěchu „vytáhnou“ cigaretu a šup do tepla.
Uživatelský avatar
MBO
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2006
Věk: 54
Registrován: 19 zář. 2011, 12:20
Bydliště: Kroměříž

Re: Dýmky BPK

Příspěvekod Hardslimer » 17 pro. 2020, 17:44

Hmmmmmm, vy mi dáváte. :ok:
Ještě mě napadlo se na hospodu přes zimu úplně vykváknout. Stejně to chtějí zase zavřít a mě už to open/close přestalo bavit. Takže asi tak, no .......... :smoke4:
Uživatelský avatar
Hardslimer
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 134
Věk: 45
Registrován: 10 lis. 2020, 23:36
Bydliště: Ostrava / Havířov

Re: Dýmky BPK

Příspěvekod Domek » 17 pro. 2020, 18:01

Vybíhání před hospodu je krajně nedůstojné a navíc to zdržuje vod píva!
Uživatelský avatar
Domek
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 299
Věk: 46
Registrován: 11 úno. 2015, 17:25
Bydliště: Praha

PředchozíDalší

Zpět na O dýmkách a tak...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 24 návštevníků