Dýmky BPK

Dýmky a příslušenství - zajímavé dýmky, výrobci, sběratelství, údržba... též výroba, materiál.

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Jakub

Re: Dýmky BPK

Příspěvekod kovářskej » 24 dub. 2019, 12:31

Uvidíš časem takovou drobnou nevýhodu ebonitu. On má tendenci šednout, matovatět, oxidovat, prostě chytat lišku. Některý ebonity dokonce šedozelenaj. Což akryl nedělá i když je pocitově tvrdší na zuby než ebonit.
Uživatelský avatar
kovářskej
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2920
Věk: 57
Registrován: 05 říj. 2007, 08:41
Bydliště: Všechlapy , okr. Nymburk

Re: Dýmky BPK

Příspěvekod zid@n » 24 dub. 2019, 12:43

A taky zpracování na ebonitovým mi přijde oproti akrylu strašně humpolácký, skusy jsou obrovský a přitom v nich pak nejde ani protáhnout čistič, musím provrtávat větší dirku.. To u akrylu se mi ještě ani jednou nestalo..
Uživatelský avatar
zid@n
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 137
Věk: 48
Registrován: 07 bře. 2010, 12:41
Bydliště: Královéhradecko

Re: Dýmky BPK

Příspěvekod Freddie » 24 dub. 2019, 13:02

To máte kluci pravdu, ale to je právě to co mě na dýmkách s ebonitovým náustkem baví, že je potřeba se s nima občas pomazlit, vzít je hadrákem a radovat se pak že vypadají zase jak nové. :D Toho jsem u akrylu ochuzen.
Freddie
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 55
Věk: 46
Registrován: 15 dub. 2018, 08:57
Bydliště: Břehy a Majlant

Re: Dýmky BPK

Příspěvekod Tapinek » 24 dub. 2019, 13:42

Jenze pak jsou tu taovy lemplove (jako treba ja), ktery maj zlutozeleny naustky. S dymkou se pomazlim a na naustek se vytento. ;-) A proto za me jedine akryl. ;-)
Uživatelský avatar
Tapinek
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2919
Věk: 47
Registrován: 31 kvě. 2007, 06:47
Bydliště: Praha

Re: Dýmky BPK

Příspěvekod mihra » 24 dub. 2019, 14:13

Nemám hadrák ani žádné další vybavení dílny a tak ten ebonit musím šmrdlat ručně, v tom tedy žádné mazlení nevidím. Při mém počtu dýmek a mé frekvenci kouření, 3-4 dýmky denně, bych víc leštil než kouřil. S tvrdostí akrylu to v posledních létech není tak hrozné, jako když se začal používat. U některých výrobců to ani nepoznáš, není akryl jako akryl. Jaký je akryl u BPK nevím, žádnou dýmku z Proseče z porevoluční výroby nevlastním. Vlastně jednu, klubovku 2009 a i ta je jen z BPK polotovaru. Takže já radši akryl.
Na starých prosečkách byl ale ten ebonit nějak kvalitnější, na můj 60 let starý Old River nemusím ani plivnout a to nehovořím o mých vůbec prvních dýmkách Ziegler Monte Bello, koupených v r. 1953.
Uživatelský avatar
mihra
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1810
Věk: 91
Registrován: 14 kvě. 2007, 10:59
Bydliště: Roudnice nad Labem

Re: Dýmky BPK

Příspěvekod Zagarne » 24 dub. 2019, 14:29

zid@n píše:A taky zpracování na ebonitovým mi přijde oproti akrylu strašně humpolácký, skusy jsou obrovský a přitom v nich pak nejde ani protáhnout čistič, musím provrtávat větší dirku.. To u akrylu se mi ještě ani jednou nestalo..

jojo pod tohle se klidne podepisu, zejmena u filtrovek jsou ty skusy strasne vysoky a pritom nejde protahnout cistic skrz naustek. mam novych BPKcek cca 15 a skoro vsechny maji tenhle problem. se drevem sem spokojenej a obcas se jim podari krasna kresba
Uživatelský avatar
Zagarne
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 56
Věk: 41
Registrován: 12 pro. 2016, 13:49
Bydliště: Brno

Re: Dýmky BPK

Příspěvekod MBO » 26 dub. 2019, 09:22

Tohle je pravda – masivní ebonitové náustky i skusy a taky pravidelně propilovávám ústí kanálku u skusu, aby se dal protáhnout čistič, protože kanálek bývá skusem tak nějak přiskřípnutý.
Naposledy upravil MBO dne 26 dub. 2019, 17:19, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
MBO
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2008
Věk: 54
Registrován: 19 zář. 2011, 12:20
Bydliště: Kroměříž

Re: Dýmky BPK

Příspěvekod Dejmal » 26 dub. 2019, 11:26

Protože to dělají z polotovaru, který považují za finále a prostě to nedokončí. To je celé.
Uživatelský avatar
Dejmal
Člen správní rady pipE-clubu
Člen správní rady pipE-clubu
 
Příspěvky: 5813
Věk: 54
Registrován: 16 srp. 2010, 13:05
Bydliště: Praha 8

Re: Dýmky BPK

Příspěvekod MBO » 26 dub. 2019, 13:09

Zas člověk nemůže chtít za pár stovek luxusní provedení - to by prodělali kalhoty. Savinelli má třeba u řady Roma konce náustků podobné jako u proseček. U jeho dražších dýmek je i konec náustku propracovanější a má i výfuk (nebo jak se říká tomu rozšíření ústí kanálku).
Uživatelský avatar
MBO
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2008
Věk: 54
Registrován: 19 zář. 2011, 12:20
Bydliště: Kroměříž

Re: Dýmky BPK

Příspěvekod Jiří Dittrich » 26 dub. 2019, 16:10

Dejmal píše:Protože to dělají z polotovaru, který považují za finále a prostě to nedokončí. To je celé.


Dobrý den,

mohu se zeptat, jak jste k tomuto názoru přišel? Věřte mi, že s náustky, které nakupujeme, je tolik práce, že byste tomu asi nevěřil. Bohužel ale mezi dodavateli ebonitových náustků není moc na výběr, takže ano, přiznávám, náustky mají své nedostatky, ale děláme vše pro to, aby zákazník dostal náustek v nejlepším možném dokončení.
S dodavatelem jsem na problém širokého a humpuláckého skusu u náustku vedl několik debat. Používají formy, které měnit nechtějí. Jedná se o velmi nákladnou investici, kterou, v této nejisté době, nehodlají investovat.
Jak jsem psal již minule - použití akrylových náustků je otázkou poptávky a akceptovatelné ceny ze strany zákazníků. Pokud budou naši zákazníci chtít a budou ochotni za náustek připlatit, my je pro ně vyrábět budeme, ale zatím se tak neděje.

Bohužel stále se setkáváme s názorem, že za dýmku z Proseče přeci nedáme XY,- protože je to právě dýmka z Proseče. Snažíme se našim zákazníkům dodávat maximálně kvalitní dýmky za přijatelnou cenu, ale některé úkony se do požadované kalkulace již prostě nevejdou. Až bude zákazník ochotný za dýmku z naší produkce utratit stejné peníze jako za dýmky od konkurence, budeme schopni kvalitu posunout opět o kousek dál (akrylové náustky, provrtání skusu u ebonitových atd.)

Věřte mi, že doba, kdy se koukalo v první řadě na kvantitu, je dávno pryč. Ale ve všech odvětvích je nějaký strop, do kterého se s produktem vejdete, a který překročit nelze. Je to stejné jako u auta - pokud kupujete například Škodu octávii, také určitě neočekáváte, že dostane komfort AUDI A6.

Jsme ale moc rádi, že se mínění o dýmkách BPK mění a najde se mnoho zákazníků, kteří oceňují výrazné zlepšení kvality. Ostatní se budeme snažit přesvědčit, děláme pro to maximum.

Přeji hezký víkend.

Jiří Dittrich
Uživatelský avatar
Jiří Dittrich
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 10
Věk: 39
Registrován: 08 úno. 2019, 11:26

Re: Dýmky BPK

Příspěvekod mihra » 26 dub. 2019, 16:31

Jak jsem už psal dříve, žádnou dýmku BPK nemám, ale mám řadu proseček z doby předsametové a ty mají kanálky v pořádku. Údajně používáte stejné stroje, tak by ten průchod u skusu měl být vyvrtán v pořádku také, nebo se pletu?
Uživatelský avatar
mihra
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1810
Věk: 91
Registrován: 14 kvě. 2007, 10:59
Bydliště: Roudnice nad Labem

Re: Dýmky BPK

Příspěvekod Jiří Dittrich » 26 dub. 2019, 21:48

Jak jsem psal v minulém příspěvku - náustky nevyrábíme(a nevrtáme) ale nakupujeme v Itálii, průchod tedy neovlivníme, jedná se o chybu u výrobce. Nevyskytuje se u všech náustků, je tedy těžké říct, zda se jedná o problém u některé formy, nebo o lidskou chybu.
Uživatelský avatar
Jiří Dittrich
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 10
Věk: 39
Registrován: 08 úno. 2019, 11:26

Re: Dýmky BPK

Příspěvekod Domek » 27 dub. 2019, 09:43

- "Věřte mi, že s náustky, které nakupujeme, je tolik práce, že byste tomu asi nevěřil."
- "Náustky nevyrábíme(a nevrtáme) ale nakupujeme v Itálii, průchod tedy neovlivníme."


To si trochu protiřečíte, ne?
Ale také by mě zajímalo jestli Dejmal vůbec tuší co je práce s takovým náústkem... :mryellow:

- "Bohužel stále se setkáváme s názorem, že za dýmku z Proseče přeci nedáme XY,- protože je to právě dýmka z Proseče."

Jesli ono to spíš není tím, jak dýmka vypadá a jak je zpracovaná, než tím odkud je.
Uživatelský avatar
Domek
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 299
Věk: 46
Registrován: 11 úno. 2015, 17:25
Bydliště: Praha

Re: Dýmky BPK

Příspěvekod basa333 » 27 dub. 2019, 09:57

Jiří Dittrich píše:Jak jsem psal v minulém příspěvku - náustky nevyrábíme(a nevrtáme) ale nakupujeme v Itálii, průchod tedy neovlivníme, jedná se o chybu u výrobce. Nevyskytuje se u všech náustků, je tedy těžké říct, zda se jedná o problém u některé formy, nebo o lidskou chybu.


... a nebylo by snadnější prostě vrtáčkem ten náustek před dalším zpracováním protáhnout? nebo se nakupují již ohnuté?
Uživatelský avatar
basa333
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 13000
Věk: 61
Registrován: 17 říj. 2006, 08:29
Bydliště: Buštěhrad

Re: Dýmky BPK

Příspěvekod Jiří Dittrich » 27 dub. 2019, 14:20

Domek píše:- "Věřte mi, že s náustky, které nakupujeme, je tolik práce, že byste tomu asi nevěřil."
- "Náustky nevyrábíme(a nevrtáme) ale nakupujeme v Itálii, průchod tedy neovlivníme."


To si trochu protiřečíte, ne?
Ale také by mě zajímalo jestli Dejmal vůbec tuší co je práce s takovým náústkem... :mryellow:

- "Bohužel stále se setkáváme s názorem, že za dýmku z Proseče přeci nedáme XY,- protože je to právě dýmka z Proseče."

Jesli ono to spíš není tím, jak dýmka vypadá a jak je zpracovaná, než tím odkud je.


Ne, neprotiřečím si. Náustek je lisovaný, tudíž kanálek neovlivníme, myslel jsem samozřejmě množství práce s povrchovou úpravou.
Vím, že opracování náustků mu není cizí, ptal jsem se proto, že si nejsem jistý, zda používá náustky od stejného dodavatele. Proto jsem se ohradil proti tvrzení, že polotovar považujeme za finále a náustky nedokončujeme.

Ano, pokud je rozdíl v kvalitě, samozřejmě nemám problém toto uznat. Myslel jsem případy, kdy zákazník připlácí za značku a v případě BPK není toto ochotný podstoupit právě proto, že se jedná o dýmku z produkce BPK.
Uživatelský avatar
Jiří Dittrich
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 10
Věk: 39
Registrován: 08 úno. 2019, 11:26

PředchozíDalší

Zpět na O dýmkách a tak...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 41 návštevníků


cron