FILTRY - nová anketa!

Dýmky a příslušenství - zajímavé dýmky, výrobci, sběratelství, údržba... též výroba, materiál.

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Jakub

Používáte filtry?

Anketa končí za 11 srp. 2014, 10:12

ANO - uhlíkový
28
30%
ANO - balsový
6
7%
ANO - jiný
2
2%
JAK KDY - podle chuti
19
21%
NE
37
40%
 
Celkem hlasů : 92

FILTRY - nová anketa!

Příspěvekod Fénix » 07 srp. 2004, 10:59

Od chvíle, kdy jsem začal kouřit dýmku, se snažím vyřešit otázku, jestli a jaký filtr používat. zdravotní hledisko přitom nechávám až na posledním místě, snažil jsem se všímat si především vlivu na chuť a sílu tabáku + na kvalitu kouření (zvýšený odpor...) A pořád jsem nebyl schopný najít jednoznačnou odpověď. Chvíli jsem zastával názor "pouze balsa" pak zase "jedině bez filtru" ale nikdy jsem se nevyhranil zcela.

No a v poslední době jsem celkem radikálně změnil úhel pohledu. Už se nesnažím zjistit, jestli filtry ano/ne. Teď se snažím užití filtru odvozovat vzhledem ke konkrétnímu tabáku, a mám s tím ty nejlepší zkušenosti. Že UF mi chutná jedině bez jakéhokoli filtru jsem už zmiňoval (i když je pak skoro smrtící :? ) Na metodu přiřazování filtru konkrétní směsi jsem ale přešel až poté, co jsem vyzkoušel MB Uncel Louis rum, kterého jsem vyhrál v MB soutěži. Když jsem ho zkoušel při Vzorky tabáku, nijak mě neuchvátil, a to se mi potvrdilo i při kouření z celé tobolky, a to i při použití balskového filtru. Pak jsem ale ze zvědavosti po dlouhé době vyzkoušel uhlí, a světe div se, z UL Rum se najednou vyklubal dobrý aromatik s jasně třtinovou chutí!

Teď tedy skoro každý tabák, kterého mám k dispozici větší množství, zkouším ve třech variantách - bez filtru, s balsou a s uhlím a u většiny z nich se jasně ukáže, že při jednom z těchto tří postupů chutná tabáček o dost líp než u předchozích dvou. Některým tabákům sice není pomoci (pro mě především latakie, ale i dost aromatiků) ale i zavrhovaný MB UL Rum se u mě díky této metódě zachránil, přestože se asi nestane mým favoritem.

Zkoušíte taky kombinovat filtry a tabáky? A jaké s tím máte zkušenosti?[/u][/i]
Uživatelský avatar
Fénix
Vicepresident pipE-clubu
Vicepresident pipE-clubu
 
Příspěvky: 19463
Věk: 40
Registrován: 20 črc. 2004, 20:33
Bydliště: Mníšek pod Brdy / Praha

Příspěvekod piter » 07 srp. 2004, 11:20

Ja jsem zacinal s Vauen filtrem, kourim s Vauen filtrem a s Vauen filtrem i kourit budu (s nejvetsi pravdepodobnosti). Nemam duvodu to menit. Parkrat jsem kouril dymku s chladicem, nekdy jsem zkousel i bez filtru a jediny rozdil byl v tom, ze jsem si snaze popalil jazyk. Takze ja rikam ano a filtr beru pri koureni automaticky jako samozrejmost. O zdravotni hledisko jsem se nikdy ve spojitosti s filtrem nezajimal.
Uživatelský avatar
piter
Poradce presidenta
Poradce presidenta
 
Příspěvky: 4973
Věk: 38
Registrován: 21 črc. 2004, 12:38
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod Hajaja » 07 srp. 2004, 11:35

No já také v poslední době hodně experimentuji s filtry i bez, ale zda se mne pořád varianta bez filtru taková jakoby drsnější abych tak řekl, dávat hodně velký pozor na tah, na močku a na konec kouření (vdechnutí polepa) tímto se pořaád více přikláním k filtrům, zatím nejvíce používám uhlíkové Vauleny, ale až budou skladem vzorkové papirusy, tak na ně nejspíše přejdu, protože (možná to i tabákem být může) byly zatím nej. Ale mám též 3 dýmky bez filtru a k nim už vyhrazené tabáky, takže na tom asi něco bude, že tabák má vliv na filtr i dýmku, prostě to chce hledat správnou kombinaci. Ale UF bez filtru, to jsem radeji ani nezkousel.... :)
Uživatelský avatar
Hajaja
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 46
Registrován: 27 črc. 2004, 08:39
Bydliště: Kdyně, okr. Doma_lice

Příspěvekod meduard » 07 srp. 2004, 23:12

ja som spozoroval rozdiel v chuti pri erinmore, s balzou bol odost viac spicy ako s uhlim, ked som fajcil bez filtra na druhy den som nemal podnebie, cesky patro, v poslednej dobe ma celkom bavi balza
Uživatelský avatar
meduard
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 798
Věk: 52
Registrován: 22 črc. 2004, 06:16
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod Prorok » 08 srp. 2004, 14:46

No ja kourim zasadne s Vauenem, bez filtru mi to prijde takove moc drazdive (asi nemam dost vyuzenou hubu). Nicmene nedavno jsem si v Rakousku koupil meerschaumfiltry a hodlam u prirodnich tabaku srovnavat, jestli s tim uhlim o neco neprichazim, pripadne je zacnu u nekterych tabaku pouzivat pravidelne...
Uživatelský avatar
Prorok
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 175
Věk: 38
Registrován: 21 črc. 2004, 09:50
Bydliště: Brno

Příspěvekod Jana » 08 srp. 2004, 17:13

Já jsem kouřila po celou dobu bez filtru a při nakuřování poslední dýmky od Vaeunů z Pipe of the Ring ( Gimli ) mi tam asi spíš omylem zůstal filtr od výrobce. Vzhledem k tomu, že jsem tam kouřila i nový tabák ( Night cap ), neměla jsem srovnání a přišla jsem na to až při čištění. Takže odteďka kouřím jednu dýmku s filtrem a ostatní bez. Ale myslela jsem, že s filtrem to bude daleko větší rozdíl, než zatím pozoruju.
Jana
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 899
Registrován: 21 črc. 2004, 16:34
Bydliště: Praha / Plzeň

Příspěvekod Simon » 08 srp. 2004, 20:35

ja vse bez.....stanwell uhlik se osvedcil jen u aromatiku, ale ty stejne nekourim, vauen sem zavrhl uplne a balsa k nekterym tabakum ujde, ale sem linej ji pak z dymky dobivat, takze si pockam na papiry a ty pak budu obcas pouzivat, jinak zustanu u bezfiltroveho koureni.......specialne latakie s vauenem me prisla jako bezpecny sex z filmu blazniva strela :lol:
Uživatelský avatar
Simon
ban
 
Příspěvky: 4758
Registrován: 20 črc. 2004, 19:26

Příspěvekod Twineryy » 09 srp. 2004, 09:03

Když jsem s dýmkou začínal, ani jsem nevěděl, že nějaký dýmkový filtr existuje :D . Kouřil jsem ze staré tátovy Monte bello De luxe s chladičem. Teprve s první "opravdovou" dýmkou jsem zakusil filtry, zachutnalo mi a už jsem u nich zůstal. Po dlouhodobém zkoušení jsem zakotvil u Vauenu, protože mi to z něj prostě nejvíc chutná. Mám ale spoustu dýmek bez filtru a z nich samozřejmě kouřím bez. Některé slabší tabáky opravdu s filtrem kouřit nelze a ty u mě patří právě do bezfiltrovek. Jinak přes balzu mi kouřit vůbec nechutná a papíráky jsou ztráta času. Prostě buď filtr, nebo nic. Obojí má svoje kouzlo a specifičnost :wink: .
Uživatelský avatar
Twineryy
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 653
Věk: 45
Registrován: 21 črc. 2004, 07:30
Bydliště: Poděbrady

Příspěvekod forgi » 09 srp. 2004, 10:40

odkedy som objavil filtre s meerschaum tak ine nepouzivam. Skusal som to s viacerymi tabakmi a jednoznacne mozme povedat ze nemaju vplyv na chut tabaku, iba ju zjemnia tym, ze dym vysusuju, tedy zredukuju aj davku nikotinu, dechtu a pod. Takze napriklad moje oblubene virginie ktore predsa len trochu stipu na jazyku su takto este lepsie. Nie vzdy vsak filter pouzivam. Tazko by som ho dal do fajky ktora nie je robena na filter :lol: a takych mam asi 1/3.
Uživatelský avatar
forgi
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 472
Věk: 62
Registrován: 05 srp. 2004, 19:24
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod Jana » 09 srp. 2004, 12:00

Zajímalo by mě, v čem ti víc vyhovujou filtry s meerschaumem než normální nebo uhlíkový? Jde mi o to, jestli stojí za to, poohlídnout se po nich venku, když se k nám nevozí nebo jestli je to v podstatě stejnej prožitek jako klasický filtry.
Jana
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 899
Registrován: 21 črc. 2004, 16:34
Bydliště: Praha / Plzeň

Příspěvekod Twineryy » 09 srp. 2004, 12:17

to forgi: Vzal bys mi prosím na sraz na ochutnání jeden, dva meršaumáky? Hrozně rád bych to přez ně skusil, než objednám ze zahr. Abych nekupoval zajíce v pytli :). Já samozřejmě beru na sraz všechny svý oblíbený i neoblíbený tabáky (i šňupací) a budou naprosto volně k ochutnání. Vzal bych i vodní dýmku, ale je to přece jen trochu neskladný obr, náročný na přípravu :) .
Uživatelský avatar
Twineryy
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 653
Věk: 45
Registrován: 21 črc. 2004, 07:30
Bydliště: Poděbrady

Příspěvekod Jana » 09 srp. 2004, 12:25

to forgi : Tak já bych teda taky kdyžtak prosila, můžeš vzít 1 kousek filtru na sraz i pro mě? Prosím, prosím
Jana
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 899
Registrován: 21 črc. 2004, 16:34
Bydliště: Praha / Plzeň

Příspěvekod Milos Cerman » 09 srp. 2004, 20:23

Já kouřím jižpár dní, začínal jsem jako všichni v té době bez filtru. k těm jsem se dostal až pu revopluci. Nejdříve jsem je šmahem odmítal, alejiž jsem si zvykl. Dokonce mám některé starší kousky převrtané na filtr. Samozřejmě 6mm. Problém mi ale dělají SAVINELLKY na filtr 6mm. Ty jsou k mání jen v balzovém provedení, jenom jednou jsem koupil mershanové Brebie , a jinak nic. Nevíte někdo o 6kách v uhlíkovém provedení ?
Uživatelský avatar
Milos Cerman
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4227
Věk: 79
Registrován: 09 srp. 2004, 06:50
Bydliště: Vysočina

to forgi

Příspěvekod meduard » 09 srp. 2004, 22:20

ak by sa dalo, ja by som tiez rad ochutnal meerschaumovy filter
Uživatelský avatar
meduard
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 798
Věk: 52
Registrován: 22 črc. 2004, 06:16
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod Jana » 16 srp. 2004, 15:06

Mám prosbu : až někdo, kdo na srazu dostal meršánkovej filtr bude mít zkušenost s užitím, dejte vědět. Já se na to chystám až časem, ale kdyby to bylo dost dobrý, v půli týdne svištím za hranice, tak bych se tam na ně zaměřila. Předem děkujeme :)
Jana
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 899
Registrován: 21 črc. 2004, 16:34
Bydliště: Praha / Plzeň

Další

Zpět na O dýmkách a tak...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 návštevníků