FILTRY - nová anketa!

Dýmky a příslušenství - zajímavé dýmky, výrobci, sběratelství, údržba... též výroba, materiál.

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Jakub

Používáte filtry?

Anketa končí za 11 srp. 2014, 10:12

ANO - uhlíkový
28
30%
ANO - balsový
6
7%
ANO - jiný
2
2%
JAK KDY - podle chuti
19
21%
NE
37
40%
 
Celkem hlasů : 92

Re: FILTRY - nová anketa!

Příspěvekod Alter Egon » 21 dub. 2016, 12:59

:ok: :ok: :ok:
Musím se přiznat, že zrovna včera jsem to také tak udělal, jen ne s toaleťákem ale s ubrouskem, což už je jedno
Uživatelský avatar
Alter Egon
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1318
Věk: 38
Registrován: 17 zář. 2013, 19:26
Bydliště: Benešov

Re: FILTRY - nová anketa!

Příspěvekod basa333 » 21 dub. 2016, 14:12

Fanys píše:Experimentálně jsem došel k tomu, že stejnou službu jako balza mi udělá smotek toaletního papíru, ale není to tak noblesní. :think:


napadá mě spousta vtipných asociací, jak by se dalo zamezit plýtvání toaletním papírem, ale raději si to odpustím :plaster: , kdyby to náhodou četl copatej, mohlo by to snadno vyústit...
Uživatelský avatar
basa333
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 13000
Věk: 61
Registrován: 17 říj. 2006, 08:29
Bydliště: Buštěhrad

Re: FILTRY - nová anketa!

Příspěvekod Baskervil » 22 dub. 2016, 07:42

Stejně to vyústí. [emoji13]
Uživatelský avatar
Baskervil
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1132
Věk: 75
Registrován: 01 říj. 2012, 22:03
Bydliště: Libuň

Re: FILTRY - nová anketa!

Příspěvekod Aer » 22 dub. 2016, 13:19

No, že by se mi chtělo šťourat toaleťák z náustku, to tedy ne. Možná bych to použil jako nouzovku? Co to kecám, radši bych kouřil bez filtru. Rozdíl mezi filtrovkou a bezfiltrofkou je jen v průměru díry v náustku, žádný jiný rozdíl nevidím (před chvílí jsem se koukal).
Ještě mne napadá, že spojení toaletního papíru a "močky" už asociuje žumpu. :mryellow:
Uživatelský avatar
Aer
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 98
Věk: 50
Registrován: 14 pro. 2015, 22:30
Bydliště: Plesná

Re: FILTRY - nová anketa!

Příspěvekod Fanys » 22 dub. 2016, 14:12

Vidíš, přišel jsi na to sám. Na co filtr, stačí se naučit kouřit ... suše.
Uživatelský avatar
Fanys
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6418
Věk: 72
Registrován: 22 pro. 2007, 20:17
Bydliště: Horní Měcholupy

Re: FILTRY - nová anketa!

Příspěvekod Jersey » 30 dub. 2016, 19:50

Dnes jsem vyzkoušel na doporučení kamaráda dýmkaře cigaretový filtr. 100ks stojí cca. 15,- Kč. Mají perfektní savost, takže pro ty, kteří nekouří bez filtru z jakýchkoli důvodů stejně jako já, tak můžu tuto levnou a účinnou variantu směle doporučit.
Uživatelský avatar
Jersey
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 80
Věk: 37
Registrován: 18 úno. 2015, 19:38
Bydliště: Vysočina

Re: FILTRY - nová anketa!

Příspěvekod morlum » 01 kvě. 2016, 13:24

Jak tlustý filtr jsi použil? Takový ten klasický jako v kupovaných cigaretách nebo menší?
morlum
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 44
Věk: 36
Registrován: 26 srp. 2014, 10:41
Bydliště: Opava

Re: FILTRY - nová anketa!

Příspěvekod Jersey » 01 kvě. 2016, 15:58

Ahoj,

původně jsem se domníval, že by bylo vhodné použít 9mm filtr.

Bohužel svojí velikostí zakrýval téměř celý vnitřní průměr náustku a odpor při tahu by tak byl příliš velký a filtr by navíc odsával místo kondenzátu chuť. Filtr jsem proto zkroutil na menší průměr, potom fungoval dobře. Obecně bych proto pro tyto účely doporučil ty menší (SLIM) filtry. Takže takový filtr tam bude de facto jen ležet a odsávat kondenzát, přičem odpor při tahu bude zachován jako u bezfiltrové dýmky. Osobně používám filtr, protože preferuji vlhčí tabák a tak se neubráním kondenzátu ani při sebepomalejším dýmání. Tento filtr nad moje očekávání splnil svůj účel bezezbytku. Pokud to vyzkoušíš tak mi dej vědět.

EDIT: Tak jsem vyzkoušel ještě jednu variantu. 9mm filtr přestříhnout podélně a použít 1/2. Ze 100ks máte rázem 200ks absorbentu močky za 15,- Kč :ok:
Uživatelský avatar
Jersey
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 80
Věk: 37
Registrován: 18 úno. 2015, 19:38
Bydliště: Vysočina

Re: FILTRY - nová anketa!

Příspěvekod pby » 03 čer. 2016, 06:04

Nazdar, som v fajkách noví, do teraz iba premiove cigary, chcem sa opýtať či je veľky konštrukčný rozdiel medzi bez-filtrovou fajkou a filtrovou - nechcem fajcit s filtrom (dávno som fajčil zo starej bez filtra a nijako mi to nevadilo, filter mi pride ako obmedzenie chute..)
Objednal som si fajku s filtrom (ktorý nebudem používať) je to nejaká Dr. Hardy v style rustikal - dnes mi ma prísť - len sa chcem informovať či bezfiltrove fajky máju inú konštrukciu alebo čo - či som radšej nemal pohľadať originál bezfiltrovku :? (na rozfajčenie fajky filter asi použijem potom už nie..
Diky
pby
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 56
Registrován: 26 črc. 2010, 11:41

Re: FILTRY - nová anketa!

Příspěvekod mrcos » 03 čer. 2016, 06:59

Filtrová dýmka má v místě spojení náústku a hlavičky filtrovou komoru (obvykle na 9mm filtr), bezfiltrová filtrovou komoru nemá. Jako první dýmka je filtrovka určitě dobrá volba, můžeš si vyzkoušet obojí. Asi polovina mých dýmek jsou filtrovky, filtr používám jen velmi, velmi zřídka, žádný problém s tím není.
Uživatelský avatar
mrcos
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1892
Věk: 37
Registrován: 29 črc. 2008, 14:52
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: FILTRY - nová anketa!

Příspěvekod pby » 03 čer. 2016, 07:06

Takže ak nepoužijem filter u filtrovky je to to iste ako klasicka bezfiltrovka ?
pby
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 56
Registrován: 26 črc. 2010, 11:41

Re: FILTRY - nová anketa!

Příspěvekod Tapinek » 03 čer. 2016, 07:09

mrcos píše:...Jako první dýmka je filtrovka určitě dobrá volba..

Pro doutnikare? Nemyslim si... Rozhodne bych ji kouril minimalne napoprve bez... ;-)

:arrow: pby: Presne tak. ;-)
Uživatelský avatar
Tapinek
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2919
Věk: 47
Registrován: 31 kvě. 2007, 06:47
Bydliště: Praha

Re: FILTRY - nová anketa!

Příspěvekod pby » 03 čer. 2016, 07:40

-pochopil si to spravne :ok: OK tak sa uz tesim na vecer :clamp:
pby
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 56
Registrován: 26 črc. 2010, 11:41

Re: FILTRY - nová anketa!

Příspěvekod mrcos » 03 čer. 2016, 07:59

První dýmka je stejně hodně o zkoušení a oťukávání toho, co člověku vlastně sedne. Jasně, dá se očekávat, že doutníkářovi budou sedět spíš naturály bez filtru, ale takhle může zkoušet. Filtrovka se dá kouřit v pohodě bez filtru, do bezfiltrovky filtr nenacpeš :) Nakonec vždyť může použít třeba balzu, která spíš nasává kondenzát, než že by tolik filtrovala. Zrovna odsávání kondenzátu člověk na úplným začátku může docela ocenit, je to rozhodně lepší, než si z bezfiltrovky cucnout močky :)
Uživatelský avatar
mrcos
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1892
Věk: 37
Registrován: 29 črc. 2008, 14:52
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: FILTRY - nová anketa!

Příspěvekod Vorža » 03 čer. 2016, 10:10

A viděl jsi někdy doutník s filtrem?
Uživatelský avatar
Vorža
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1037
Věk: 69
Registrován: 10 říj. 2011, 14:22
Bydliště: Praha 4

PředchozíDalší

Zpět na O dýmkách a tak...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 20 návštevníků