FILTRY - nová anketa!

Dýmky a příslušenství - zajímavé dýmky, výrobci, sběratelství, údržba... též výroba, materiál.

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Jakub

Používáte filtry?

Anketa končí za 11 srp. 2014, 10:12

ANO - uhlíkový
28
30%
ANO - balsový
6
7%
ANO - jiný
2
2%
JAK KDY - podle chuti
19
21%
NE
37
40%
 
Celkem hlasů : 92

Příspěvekod piter » 20 bře. 2005, 19:37

Je teda pouzivam Vaueny, ale v dohledne dobe si koupim Stanwelly a zkusim kourit s nimi - sem zvedav jestli tam bude nejaky rozdil. Pokud budou lepsi pripadne zadny rozdil nepocitim, tak je zacnu kupovat - maji hezci obal, Dansko mam radsi nez Nemecko a nemaji jeden konec z plastu :)

Jinak zacal sem kourit sveho Donegala bez filtru a rozdil moc nepozoruji - kouri se mi z ni tak lepe, ale to je dano dymkou, jinak chut mi pripada stejna jako v dymce s filtrem.
Uživatelský avatar
piter
Poradce presidenta
Poradce presidenta
 
Příspěvky: 4973
Věk: 38
Registrován: 21 črc. 2004, 12:38
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod Hoka » 20 bře. 2005, 19:40

Většinou s filtrem, používám Vauen, jen když je nový tabák nebo nějaký lehčí tak bez filtru. Dříve, tedy v mých začátcích, jsem filtr vůbec nepoužíval.
Uživatelský avatar
Hoka
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 112
Registrován: 16 srp. 2004, 19:35
Bydliště: Bílovec

Příspěvekod POGO » 20 bře. 2005, 20:42

Ve většině případů používám uhlíkové filtry Vauen.Ale v poslední době u slabších tabáků zkouším balsové.Ty uhlíkové přeci jenom trochu skreslují chuť.Ale úpně bez filtru si netroufám,nerad usrkávám močku.Pokaždé se mi nepodaří kouřit na sucho. :oops:
POGO
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1054
Věk: 54
Registrován: 18 srp. 2004, 20:44
Bydliště: Parsovice

Příspěvekod Šimi » 20 bře. 2005, 21:10

Taky tak. Dosáhl sem sice pokroku v tom, že dole v kotlíku mám sucho. ale kanálek a filtrkomorü mám dost mokrou. Filtr bych mohl někdy i ždímat.
Uživatelský avatar
Šimi
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6579
Věk: 48
Registrován: 14 úno. 2005, 22:36
Bydliště: Dub nad Moravou, kósek od Holomóca

Příspěvekod dix » 20 bře. 2005, 21:28

Patrim mezi tych co dymaj bez filtru...ci filtrofky ci bezfiltrofky... 8)
Mne osobne filter akykolvek skresluje chut a to aj balzovy nakolko na konci nasiakne mockou a dava jaksi vlkej...proste jinej kour..
Uživatelský avatar
dix
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1375
Registrován: 28 črc. 2004, 18:34
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod Fénix » 20 bře. 2005, 21:56

já svoje návyky ohledně filtrů dost často střídám, teď jsem ve fázi kdy většinou kouřím s Vauen filtrem, jen občas bez (v současnosti pouze Gowrie a to jen občas. Jo a Condora). Trošku mi chybí ty papírové, připadaly mi slibné.
Uživatelský avatar
Fénix
Vicepresident pipE-clubu
Vicepresident pipE-clubu
 
Příspěvky: 19464
Věk: 40
Registrován: 20 črc. 2004, 20:33
Bydliště: Mníšek pod Brdy / Praha

Příspěvekod forgi » 21 bře. 2005, 09:07

Keď filter, tak jedine meerschaum. Prave som si doniesol z nemecka novu zasobu - balenie 210 kusov/ 15,5 EUR . Su sice najdrahšie zo všetkých, ale aj najlepšie, vôbec nemenia chuť, iba absorbujú decht a vlhkosť čím aj trochu znižujú množstvo nikotínu. Ale do bezfiltrových fajok ich nedávam :lol:
Uživatelský avatar
forgi
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 472
Věk: 62
Registrován: 05 srp. 2004, 19:24
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod Nick » 24 bře. 2005, 19:50

Kouril pres balzu a naprosto me to vyhovuje.To jestli uhlik ovlivnuje nebo jak moc nevim/nepamatuju.Pro me balza nebo nic.
Uživatelský avatar
Nick
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1065
Věk: 49
Registrován: 02 srp. 2004, 09:13
Bydliště: Vsetín

Příspěvekod Taurendil » 24 bře. 2005, 20:12

No ja mam briarovky bezfiltrove a filter narvem jedine do kukurice (skusal som papier, meerschaum a uhlie). Fajcil som ale aj cez uhlie kamaratove dymky a uhlie som tym padom zavrhol. Stahlo to imho 1/2 chute a vsetky tabaky mali s filtrom tako plochu chut, v niecom dost spolocnu....
Takze pre mna filter nie, ani na latakiu....
Uživatelský avatar
Taurendil
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 382
Věk: 37
Registrován: 29 zář. 2004, 22:42
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod Milos Cerman » 24 bře. 2005, 20:21

Taurendil píše: Stahlo to imho 1/2 chute .........


To souhlasí. Uhlíkovej filtr prostě krade vůni, a to jak z aromatiku, tak z přírodního tabáku.
Dokonce si myslím, že výrobci tabáků některý aromatiky tolik převoňej proto, aby skrz filtr alespoň něco pršlo.
Uživatelský avatar
Milos Cerman
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4227
Věk: 79
Registrován: 09 srp. 2004, 06:50
Bydliště: Vysočina

Příspěvekod Simon » 24 bře. 2005, 20:23

Milos Cerman píše:
Taurendil píše: Stahlo to imho 1/2 chute .........


To souhlasí. Uhlíkovej filtr prostě krade vůni, a to jak z aromatiku, tak z přírodního tabáku.
Dokonce si myslím, že výrobci tabáků některý aromatiky tolik převoňej proto, aby skrz filtr alespoň něco pršlo.


s tema aromatikama si myslim to stejny
Uživatelský avatar
Simon
ban
 
Příspěvky: 4758
Registrován: 20 črc. 2004, 19:26

Příspěvekod Taurendil » 24 bře. 2005, 20:48

Skusim dnes este kupit balzu a tie testnem v kamaratovej dymke a uvidime, co to spravi....
Uživatelský avatar
Taurendil
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 382
Věk: 37
Registrován: 29 zář. 2004, 22:42
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod Šimi » 24 bře. 2005, 23:44

Taurendil píše:Skusim dnes este kupit balzu a tie testnem v kamaratovej dymke a uvidime, co to spravi....


Chuť ani aroma se nezmění, pouze to nasaje vlhko a močku.
Uživatelský avatar
Šimi
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6579
Věk: 48
Registrován: 14 úno. 2005, 22:36
Bydliště: Dub nad Moravou, kósek od Holomóca

Příspěvekod Simon » 25 bře. 2005, 00:06

Simi píše:
Taurendil píše:Skusim dnes este kupit balzu a tie testnem v kamaratovej dymke a uvidime, co to spravi....


Chuť ani aroma se nezmění, pouze to nasaje vlhko a močku.


balsa IMHO chut meni, ale neni to nijak drasticke, klidne bych ji i obcas pouzival kdybych nebyl linej to hledat, davat dovnitr a pak jeste ke vsemu tahat ven :)

meerschaum filtr sem nemel, takze u me stale vede prepulenej papirovej filtr ... kdyz uz bych teda mel dat nejakymu filtru prednost pred holou dymkou ... coz nedam :)
Uživatelský avatar
Simon
ban
 
Příspěvky: 4758
Registrován: 20 črc. 2004, 19:26

Příspěvekod Milos Cerman » 25 bře. 2005, 07:08

Balzovej filtr - pokud je to SAVINELLI dost často používám, u některých tabáků ( třeba u Larsenů) se nechci připravit o jemnosti chuti. Pokud kouřím dýmku určenou na filtr bez něj, (některá) píská. A to mi vadí, proto hlavně používám balzu. Na balzu mě mrzí, že jde občas špatně ven. Už se mi povedlo filt přetrhnout, a to mě s..e.
Na trhu jsou "univerzální balzové filtry" český výtoby, jsou to plátky, do 6mm se dá jeden, do 9mm dva vedle sebe. Narozdíl od Savinellek jsou krátký. Proto je odmítám, i když jsou víc jak o polovinu levnější.
Uživatelský avatar
Milos Cerman
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4227
Věk: 79
Registrován: 09 srp. 2004, 06:50
Bydliště: Vysočina

PředchozíDalší

Zpět na O dýmkách a tak...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 42 návštevníků