FILTRY - nová anketa!

Dýmky a příslušenství - zajímavé dýmky, výrobci, sběratelství, údržba... též výroba, materiál.

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Jakub

Používáte filtry?

Anketa končí za 11 srp. 2014, 10:12

ANO - uhlíkový
28
30%
ANO - balsový
6
7%
ANO - jiný
2
2%
JAK KDY - podle chuti
19
21%
NE
37
40%
 
Celkem hlasů : 92

Re: FILTRY - nová anketa!

Příspěvekod Alter Egon » 05 zář. 2014, 14:28

Můžeš místo papírového filtru ještě zkusit do komory nacpat kousek papírového ubrousku. Já jsem to udělal párkrát když bylo větrno, aby to pohltilo močku, která by se mohla nadměrně tvořit a žádnou pachuť jsem necítil a komoru jsem měl pekně suchou :D
Uživatelský avatar
Alter Egon
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1318
Věk: 38
Registrován: 17 zář. 2013, 19:26
Bydliště: Benešov

Re: FILTRY - nová anketa!

Příspěvekod naklon » 05 zář. 2014, 15:39

Hlavně nesmí být ubrousek nijak navoněnej, jednou jsem si omylem udělal filtr z levandulovýho kapesníčku :shock:
Uživatelský avatar
naklon
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 183
Věk: 36
Registrován: 02 zář. 2013, 14:33
Bydliště: Brno

Re: FILTRY - nová anketa!

Příspěvekod Sulda » 06 zář. 2014, 09:21

Zdravím všechny, jsem nový, přihlášený začátečník, který potřebuje radu. Dýmku kouřím tak od května a začal jsem na svých starých dvou BPKčkách ješte po dědovi a jedna je ze studií. Obě měli chladič tzn. učil jsem se kouřit bez filtru. Nejdříve to bylo samozřejmě strašné protože jsem nebyl nikdy kuřák ničeho, ale pak jsem postupně začal zjišťovat zákonitosti správného kouření a bylo to lepší a lepší..až do doby kdy jsem se rozhodl, že si pořídím něco lepšího..prostě jsem tomu nešvaru propadl. Koupil jsem si dvě moc hezké Stanislawky a snažím se pomaličku zakuřovat..JENŽE..taky jsem si samozřejmě pořídil dýmky s 9mm filtr.komorou a k tomu jsem obdržel Stanislawy filtry..první kouření s filtrem mě docela nadchlo i přes novou dýmku(dýmka vymazaná od výrobce) i přes nevalný konec..ale v té dýmce filtr úplně nepasoval..komora je trochu větší a kouř nejspíš trochu obtékal filtr.Druhý den jsem si zapálil druhou dýmku, kde filtr drží napevno a je vrtaná tak, že kanálek nejde přímo směrem na filtr ale na stranu filtru...a začal horor. Samozřejmě nejsem zvyklý na odpor s filtrem takže veškerá -žádná technika kterou jsem se doposavad naučil byla celkem k ničemu..žádná kontrola nad tahem atd. začátek ušel,střed byl taky ucházející ale konec byl strašný..pořád ještě cítím tu pachuť nasáklého filtru..smrad, hnus. Vím kouřil jsem asi rychle..ale trvalo mě to 2 hodiny než jsem dýmku dokouřil a snažil jsem se být opravdu opatrný (Tábák DTM Da Vinci). Chuť s filtrem byla opravdu hodně špatná..filtr jsem hned nevyndal(já blbec) nechci si nenakouřenou dýmku hned zamočkovat. Včera jsem opět kouřil tu první Stanislawku a bylo to obdobné..cítím prostě hnusnou pachuť mírně nasáklého filtru aniž bych pociťoval požitek z kouření tabáku. Vím zakuřuji..ale to není zakuřováním to je prostě smrad..přirovnání..větrák v autě bez klimatizace a naopak se špinavou klimatizací. Dnes zkusím bez filtru a hodně pozvolna..filtr rozeberu vyndám keramiku a uhlíky a dám si tam alespoň ten papírový váleček aby pochytal trochu močky. Když jsem dokouřil ten druhý večer, zkusil jsem natáhnout jen přes filtr a cítil jsem tu hnusnou pachuť obdobnou při kouření, tak jsem filtr rozebral, vysypal a zkusil znovu(podotýkám papír byl vlhčí) a hned to bylo o něčem jiném..cítil jsem sice nepříjemnou vůni močky ale to mi tak nevadilo..v těch uhlících se drží něco co mi fakt vadí. Tak dnes uvidíme. Omlouvám se za šíleně dlouhý odstavec, ale jste jediní, kteří mi mohou dát nějaké rady či postřehy. Děkuji moc. Jakub PS: DTM Da Vinci mám od známého dýmkaře a je to sice velký aromatik ..ale chutná mi..velký rozdíl oproti kouření MB Och
Uživatelský avatar
Sulda
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 9
Registrován: 04 zář. 2014, 21:47

Re: FILTRY - nová anketa!

Příspěvekod Alter Egon » 08 zář. 2014, 13:37

Pokud chceš mermomocí kouřit s filtrem, můžeš vyzkoušet filtry od jiného výrobce nebo třeba filtry z balsy. Anebo se na to můžeš vykvajznout a kouřit prostě bez filtru, tak jak jsi se to už jednou naučil.
Uživatelský avatar
Alter Egon
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1318
Věk: 38
Registrován: 17 zář. 2013, 19:26
Bydliště: Benešov

Re: FILTRY - nová anketa!

Příspěvekod RottenFox » 08 zář. 2014, 13:50

Alter Egon píše:Můžeš místo papírového filtru ještě zkusit do komory nacpat kousek papírového ubrousku. Já jsem to udělal párkrát když bylo větrno, aby to pohltilo močku, která by se mohla nadměrně tvořit a žádnou pachuť jsem necítil a komoru jsem měl pekně suchou :D

Zatím zkouším hotové výrobky, ale píšu si do budoucna. :D :mryellow: A když nebude ubrousek, ponožka též postačí. ;) :ok: :plaster:
Naposledy upravil RottenFox dne 08 zář. 2014, 19:23, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
RottenFox
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4335
Věk: 34
Registrován: 10 čer. 2012, 10:24
Bydliště: Pohraničí Západních Čech

Re: FILTRY - nová anketa!

Příspěvekod mrcos » 08 zář. 2014, 16:49

:arrow: Sulda
Možná jsem si to namluvil sám, ale nerecykluješ filtry? Filtr po každým kouření je nejlíp zahodit, možná tak ještě hodit do kýble s vodou a vyluhovat to jako postřik proti mšicím. Jinak ozkoušej jiný filtry nebo bez filtru, uvidíš, co ti nejlíp sedne.
Mimochodem, pro ty, co mě trošku znají - už jsem taky vyzkoušel filtry :wink: A tu a tam jsem pro ně našel pochopení. Tak nevim. Budu zkoumat dál, ale na nějakou extra lásku to nevidím.
Uživatelský avatar
mrcos
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1892
Věk: 37
Registrován: 29 črc. 2008, 14:52
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: FILTRY - nová anketa!

Příspěvekod PoKlaT » 08 zář. 2014, 19:07

Sulda píše:Chuť s filtrem byla opravdu hodně špatná..filtr jsem hned nevyndal(já blbec) nechci si nenakouřenou dýmku hned zamočkovat. Včera jsem opět kouřil tu první Stanislawku a bylo to obdobné..cítím prostě hnusnou pachuť

Aktivní uhlí má schopnost absorbovat pachy ze svého okolí, stačí aby bylo někde špatně uskladněno a je po požitku. Kdysi jsem se snažil vylepšit čerstvě nadestilované calvádos přes aktivní uhlí ale kamarád který mi ho věnoval zapoměl zdělit, že je uchovával v garáži :palm: calvádo bylo pak silně cítit benzinem :smoke5:
Uživatelský avatar
PoKlaT
Člen pipE-clubu in memoriam
Člen pipE-clubu in memoriam
 
Příspěvky: 2752
Věk: 69
Registrován: 24 říj. 2011, 13:25
Bydliště: Valtice

Re: FILTRY - nová anketa!

Příspěvekod Cmunda » 08 zář. 2014, 19:48

Zkusil bych jinou značku filtrů, pokud problém přetrvá, bude problém nejspíš v nacpání, technice kouření nebo i tabáku - moc ti to močkuje, filtr se nacucne a chuť jde tam, kam slunce nesvítí. Přečti si Batrachův příspěvek na předchozí stránce z 2.8., tam to vyčerpávajícím způsobem objasňuje. Píšeš, že máš známého dýmkaře, pokud ten kouří s filtrem, tak ho popros, ať ti ukáže jak nacpávat a kouřit, aby ti tabák nemočkoval.
Uživatelský avatar
Cmunda
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1244
Věk: 45
Registrován: 18 črc. 2012, 08:57
Bydliště: Znojmo

Re: FILTRY - nová anketa!

Příspěvekod Sulda » 08 zář. 2014, 22:22

Děkuji za rady. Filtr nerecikluju, dokonce to co jsem psal byly mé první pokusy s filtrem. Den poté jsem zkusil dýmku bez filtru a hodně opatrně a chuť byla úplně někde jinde..pak jsem si tam dal filtr a sledoval rychlost kouření abych nemočkoval.. filtr byl skoro úplně suchý,ale opět už jsem cítil tu divnou chuť. Jakmile jsem ho vyndal hned to bylo zas v pohodě. Filtry byly klasicky v papírovém balení a ještě zalepeny po desíti v igelitu. Takže zkusím jinou značku a taky jsem si objednal Balsu a vyrobím si vlastní filtry. Možná to bude i tím aromatizovanym tabákem protože jsem si objednal test Rattays OG čistej tabák a když jsem ho dnes zapálil málem jsem měl orgasmus..prostě vynikající!! Dal jsem si ho bez filtru a močka minimální, žádny štipaní, studený kouř..jen jak nejsem zvyklej na jinou strukturu tabáku (doma jsem ho natrhal) tak jsem to trochu husteji nacpal tak mi zhasinal, ale vůbec mi to nevadilo. Jediný co, že ke konci jsem byl dost mimo.. motáček. S filtrem bych tak zamotanej asi nebyl. Budu zkoušet.. hlavně kvalitní tabáky a zkusím jinou značku filtrů. Filtry Stanislaw už ne:-)
Uživatelský avatar
Sulda
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 9
Registrován: 04 zář. 2014, 21:47

Re: FILTRY - nová anketa!

Příspěvekod Fanys » 08 zář. 2014, 22:34

Malá připomínka. Když Ti to bez filtru jde a chutná, tak proč zkoušet filtry.
Uživatelský avatar
Fanys
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6418
Věk: 72
Registrován: 22 pro. 2007, 20:17
Bydliště: Horní Měcholupy

Re: FILTRY - nová anketa!

Příspěvekod Sulda » 08 zář. 2014, 23:05

Fanýs píše:Malá připomínka. Když Ti to bez filtru jde a chutná, tak proč zkoušet filtry.
Protože jsem nebyl kuřák a i slabší tabák mi motá solidně hlavu.. samozřejmě jak kdy. Ale spíš si budu muset zvyknout.. ta chuť za to stojí. A nebo si nacpat do kotle min.. nevím ale jestli to dymce nevadí když ji nebudu cpát plnou??
Uživatelský avatar
Sulda
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 9
Registrován: 04 zář. 2014, 21:47

Re: FILTRY - nová anketa!

Příspěvekod BATRACHOS » 08 zář. 2014, 23:07

Sulda píše:Samozřejmě nejsem zvyklý na odpor s filtrem takže veškerá -žádná technika kterou jsem se doposavad naučil byla celkem k ničemu..žádná kontrola nad tahem atd. začátek ušel,střed byl taky ucházející ale konec byl strašný..pořád ještě cítím tu pachuť nasáklého filtru..smrad, hnus. Vím kouřil jsem asi rychle..ale trvalo mě to 2 hodiny než jsem dýmku dokouřil a snažil jsem se být opravdu opatrný (Tábák DTM Da Vinci). Chuť s filtrem byla opravdu hodně špatná..filtr jsem hned nevyndal(já blbec) nechci si nenakouřenou dýmku hned zamočkovat. Včera jsem opět kouřil tu první Stanislawku a bylo to obdobné..cítím prostě hnusnou pachuť mírně nasáklého filtru aniž bych pociťoval požitek z kouření tabáku.


Ani bych neřekl, že jsi kouřil rychle. 2 hoďky je dost, tedy pokud to není 7g fajfka... :lol:
Spíš se mi zdá, že máš možná vlhký tabák a nějak nešťastně nacpáváš (asi moc natěsno) nebo moc dusáš (což pak vyjde nastejno jako blbé nacpání).
Da Vinci mi přijde, že je "smrad a hnus" tak jako tak, čili to jsem trochu na rozpacích, co je na tom divného. :think:
No ale píšeš, že Ti to bez filtru chutná ... tak proč vůbec jdeš do filtru?

Tady bych jednoznačně podpořil Fanýse - pokud Ti chutná kouření bez filtru, tak se na filtr vykašli. Co se nikotinu týče, zvykneš si a také můžeš kouřit zatím slabší tabáky. Není pravda, že dobré tabáky musí být silné.
Fajfku jen částečně nacpat můžeš, ale zase ne méně, než do poloviny, a celkově to není ono. Hůř to hoří, resp. hůř se dokuřuje, zůstávavají častěji neshořelé zbytky a také tam není žádný vývoj. To už raději menší hlavičku, buďto úzký kotel nebo mělký kotel.

Pokud bys chtěl kouřit s filtrem - UHLÍKOVÝM FILTREM, tak především zapomeň na to, že by Ti měl pomáhat s močkou.
Smysl uhlíkáče je v úpravě (filtraci) kouře, ne v zadržování močky.
Močka nesmí vznikat tak jako tak, jakmile Ti to močkuje, je to prostě špatně, děláš někde chybu v technice kouření a nacpávání.
Jiná věc je vlhčí kouř, to uhlíkáč pobere, ale vysloveně s močkou bude filtr samozřejmě chutnat hnusně.
Jednoduchý test: vyndej po kouření filtr a koukni se, jestli jsou na něm viditelné tmavší mapy - buď že je část vlhká, nebo na něm nechala stopy zasychající močka. Obojí je špatně, Papírový obal filtru by měl být suchý a zhruba ve stejné barvě, jako když jsi ho tam dal, malinko do béžova a souvisle čistý bez map.
To, k čemu je primárně určen, je zachycování některých"sazí", zkrátka částeček kouře určité velikosti a vlastností. Nicméně do jisté míry zachycuje z kouře všechno, čili kouř je i celkově jemnější.

Je to ale i otázka citlivosti, já například nemohu vystát filtry Adventure, mají podivnou pachuť. Stanislawy neznám, neměl jsem důvod je zkoušet. Obecně máš dvě možnosti uhlíkových filtrů - Vaueny a Stanwelly, to jsou dvě odlišná pojetí filtrace, obojí ve špičkové kvalitě svého druhu.
Uživatelský avatar
BATRACHOS
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6065
Věk: 50
Registrován: 21 dub. 2007, 12:53
Bydliště: Praha

Re: FILTRY - nová anketa!

Příspěvekod jessiefox » 04 led. 2015, 21:54

Přátele nevíte zda se daji u nas sehnat 9mm filtry Petersona, BC, Vauena, Falcona, design Berlin atd? Zkratka originál filtr k dýmce? Mam jen stanwellky.
Uživatelský avatar
jessiefox
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 119
Věk: 47
Registrován: 05 pro. 2014, 14:22
Bydliště: Třebotov

Re: FILTRY - nová anketa!

Příspěvekod MrKopr » 05 led. 2015, 06:40

Stanvell je ok,vauen a stanislav je běžně k dostání,třeba v etrafice jen ten vauen je trochu užší a v některých dymkách špatně drží.
Uživatelský avatar
MrKopr
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 264
Věk: 46
Registrován: 11 říj. 2014, 20:29
Bydliště: Ústí nad Orlicí

Re: FILTRY - nová anketa!

Příspěvekod Durisek » 05 led. 2015, 08:40

jj, ty Vaueny jsou jako jedno z mála dýmkařských věcí běžně v trafikách. Jinak já jsem si docela zvykl dávat balzu. A to ještě nakrájenej modelářskej sloupek;)
Durisek
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 538
Věk: 42
Registrován: 01 pro. 2013, 19:18
Bydliště: České Budějovice

PředchozíDalší

Zpět na O dýmkách a tak...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 57 návštevníků


cron