FILTRY - nová anketa!

Dýmky a příslušenství - zajímavé dýmky, výrobci, sběratelství, údržba... též výroba, materiál.

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Jakub

Používáte filtry?

Anketa končí za 11 srp. 2014, 10:12

ANO - uhlíkový
28
30%
ANO - balsový
6
7%
ANO - jiný
2
2%
JAK KDY - podle chuti
19
21%
NE
37
40%
 
Celkem hlasů : 92

Re: FILTRY - nová anketa!

Příspěvekod pby » 03 čer. 2016, 11:31

mrcos píše:První dýmka je stejně hodně o zkoušení a oťukávání toho, co člověku vlastně sedne. Jasně, dá se očekávat, že doutníkářovi budou sedět spíš naturály bez filtru, ale takhle může zkoušet. Filtrovka se dá kouřit v pohodě bez filtru, do bezfiltrovky filtr nenacpeš :) Nakonec vždyť může použít třeba balzu, která spíš nasává kondenzát, než že by tolik filtrovala. Zrovna odsávání kondenzátu člověk na úplným začátku může docela ocenit, je to rozhodně lepší, než si z bezfiltrovky cucnout močky :)

Ano to je rozumne, ale aj tak casom prejdem na cistokrvnu bezfiltrovku :) tie filtre nemam prestudovane ale ak je len taky co nasava mocku a nefiltruje dym potom je to ok - tu balzu si prezriem na nete

Vorža píše:A viděl jsi někdy doutník s filtrem?
dutnik fileter "nema" ale ako filter slúži posledná tretina dutinku, tam sa to akože filtruje a keď to vyskúšaš fajčiaci okrem pachutí, ti to poriadne vypečie hubu :D
pby
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 56
Registrován: 26 črc. 2010, 11:41

Re: FILTRY - nová anketa!

Příspěvekod Ragaz » 03 čer. 2016, 11:50

pby píše: dutnik fileter "nema" ale ako filter slúži posledná tretina dutinku, tam sa to akože filtruje a keď to vyskúšaš fajčiaci okrem pachutí, ti to poriadne vypečie hubu :D

Ale houby, sundám ring a kouřím dokud ho udržím v ruce a žádné pachuti ani vypečené huby jsem si nevšim. Akorát u viržinka je to blbý když začne hořet ta slámka :mrgreen:
Uživatelský avatar
Ragaz
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 704
Věk: 48
Registrován: 11 úno. 2015, 10:11
Bydliště: Třemošnice

Re: FILTRY - nová anketa!

Příspěvekod Tapinek » 03 čer. 2016, 11:56

...tu bud povytahnes a nebo uplne vytahnes (a je po problemu)... ;-)
Uživatelský avatar
Tapinek
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2919
Věk: 47
Registrován: 31 kvě. 2007, 06:47
Bydliště: Praha

Re: FILTRY - nová anketa!

Příspěvekod pby » 03 čer. 2016, 12:48

Ragaz píše:Ale houby, sundám ring a kouřím dokud ho udržím v ruce a žádné pachuti ani vypečené huby jsem si nevšim. Akorát u viržinka je to blbý když začne hořet ta slámka :mrgreen:

nechcem spamovať s dutnikami :mryellow: ale aj som na krycie listy Maduro a silenejšie duťasy, no a ta posledná tretina, kto slúži ako filter je potom u silných dutnikov poriadne štipľavá často krát narastá aj ta pachuť nakoľko prepaľuješ už decht z predošlých 2 tretín (u slabých dutnikov možno nieje citeľne ale u silných je) a nie žeby som ťahal tak že sam dutnik prepálim a zhorkne (ťahám 1-2x za minútu)- no ale ako píšeš aj ja idem často krát až po prsty :smoke5:
pby
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 56
Registrován: 26 črc. 2010, 11:41

Re: FILTRY - nová anketa!

Příspěvekod jessiefox » 16 bře. 2018, 18:10

Pořídil jsem si choquinku a ma 9 mm filtr jenže filtr tam nepasuje je moc dlouhý. Existují i kratší uhlíkové filtry? Dík za rady.
Uživatelský avatar
jessiefox
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 119
Věk: 47
Registrován: 05 pro. 2014, 14:22
Bydliště: Třebotov

Re: FILTRY - nová anketa!

Příspěvekod Yetenek » 16 bře. 2018, 19:35

Pokud trváš na uhlíkáčích, tak Ti moc neporadím, resp. o nějakých kratších nevím, ale já jako zarytý vyznavač balsy bych Ti poradil právě balsu. Prkénko tloušťky 7 mm a nařežeš si filtry takové délky, jakou potřebuješ (já osobně je dělám asi 25 mm dlouhé a fungují dobře). Navíc balsové filtry nekladou při kouření takový odpor jako uhlíkové.
Uživatelský avatar
Yetenek
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1736
Věk: 61
Registrován: 11 lis. 2011, 09:53
Bydliště: Sadská

Re: FILTRY - nová anketa!

Příspěvekod jelen76 » 17 bře. 2018, 11:50

O kolik mm je větší? To musí přece jít převrtat , trošku tu komoru pro filtr protáhnout.
Uživatelský avatar
jelen76
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 424
Věk: 47
Registrován: 13 srp. 2014, 18:30
Bydliště: Havlíčkův Brod

Re: FILTRY - nová anketa!

Příspěvekod jessiefox » 17 bře. 2018, 14:33

O moc ne asi o tři mm. V naustku je zúžení a o to to narazi. Nebo jestli v hlavičce je moc krátký prostor. Docela me to překvapilo.
Uživatelský avatar
jessiefox
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 119
Věk: 47
Registrován: 05 pro. 2014, 14:22
Bydliště: Třebotov

Re: FILTRY - nová anketa!

Příspěvekod BATRACHOS » 18 bře. 2018, 20:23

A vyzkoušel jsi už všechny uhlíkové fitry, co jsou na trhu?

- Vauen
- Stanwell
- Adventure
- Big Ben
- Peterson
- Stanislaw
- Passatore
- Angelo
- Tune
- etc.
- etc.

Pokud ne, tak o čem se bavíme?
Každá značka se mírně liší v rozměrech a chová se mírně odlišně při zvlhčení papírové trubičky - těla filtru.
Dr. Pearl Junior například je úmyslně vyráběn tak, aby krátce po zapálení výrazně nabyl na objemu a vyplnil celou filtrovou komoru tak, aby kouř nemohl obcházet kolem a musel jít jedině skrze uhlík. Ovšem ve fajfkách s užší komorou ( vyráběných např. na uhlíkáče Stanwell) se může nacucaný Vauen zaseknout a může jít hodně špatně vyndat.
Každá značka má malinko jiné matariálové složení, někdo má porcelánové obě strany, někdo jen jednu. Některé filtry táhnou hodně, některé méně.

SAMOZŘEJMĚ, ŽE SE LIŠÍ V DÉLCE - byť rozdíly jsou milimetrové.

Krom toho se mírně užší filtr vejde do zúžení, kam se o 0,5 mm tlustší filtr už nevejde.

etc.
etc.

Rada: vyzkoušet vše, co je u nás k dostání. Kupodivu to nejsou jen 2 obligátní značky filtrů.
(samozřejmě myslím objednatelně po webu, nikoliv vycházet z toho, co je v trafice na rohu. To by člověk s fajfkou došel tak maximálně k Black and Bright).

:idea: Dá se s tím něco dělat i jinak, ale první krok je vyzkoušet sehnat filtry, co tam pasují. :idea:
Uživatelský avatar
BATRACHOS
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6065
Věk: 50
Registrován: 21 dub. 2007, 12:53
Bydliště: Praha

Re: FILTRY - nová anketa!

Příspěvekod beda » 21 bře. 2018, 05:47

Šroubovačka, ostrej vrták, co nejpomalejší otáčky a jen tak lehounce šponu po šponě to vybrat z náústku. A pak samozřejmě někam pro Black & Bright :mryellow:
beda
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4941
Věk: 45
Registrován: 18 led. 2007, 22:50

Re: FILTRY - nová anketa!

Příspěvekod jelen76 » 22 bře. 2018, 21:42

Béďo máš recht :D Taky to tak vidím
Uživatelský avatar
jelen76
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 424
Věk: 47
Registrován: 13 srp. 2014, 18:30
Bydliště: Havlíčkův Brod

Re: FILTRY - nová anketa!

Příspěvekod Ferd » 10 kvě. 2018, 15:40

Chybí mi tu jedna poznámka: když kouřím bez filtru fakt si pěkně zadělám dýmku, hlavně troubel a filtrovou komoru. Ne že by to vadilo dýmce. Ale když jí pak čistím, tak mám čistící drátek po celé dýlce celý černý a špinavý. A dost mi to zadělá ruce, v který ho držím. Když čístím dýmku s filtrem je tak o 70% míň špíny a to ještě jen na tom konci, kterým čistím hlavičku. Tak občas váhám, v práci či ve společnosti, jestli raději neobětovat chuť tabáku. Ale většinou to váhání překonám :-)
Ferd
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 162
Registrován: 10 črc. 2008, 11:36

Re: FILTRY - nová anketa!

Příspěvekod jetam » 10 kvě. 2018, 16:16

Az na to, ze vycistit filtrovou komoru je mnohem vetsi humus nez vycistit bezfiltrovku. A spinave ruce? Tomu vazne nerozumim, proboha jak? :palm:
Uživatelský avatar
jetam
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1116
Věk: 40
Registrován: 25 dub. 2015, 16:38
Bydliště: Praha, Konvářka

Re: FILTRY - nová anketa!

Příspěvekod Ferd » 10 kvě. 2018, 17:02

Většinu dýmek mám filtrovky, už to tak prostě je. Filtrová komora není tak strašná.Tu čistím jen špičkou drátku. Ale náústkem protahuju celý drátek. Je pak vlhký a začerněný od zbytků popela. A jak ho držím v prstech při dalším čištění hlavičky a když drátek ohýbám tak mi od toho pak smrdí prsty jak od uzenýho. Když jsme čistíval dýmky s filtrem, byl náústek čistý. A drátek byl tmavý jen na tom konci kterým jsem čistil hlavičku.
Ferd
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 162
Registrován: 10 črc. 2008, 11:36

Re: FILTRY - nová anketa!

Příspěvekod Tapinek » 10 kvě. 2018, 18:42

Promin Frede, ale je to technice. Někdy se zadaří a je v náůstku bordel, ale většinou je čistej. Bez filtru. ;-)
Uživatelský avatar
Tapinek
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2919
Věk: 47
Registrován: 31 kvě. 2007, 06:47
Bydliště: Praha

PředchozíDalší

Zpět na O dýmkách a tak...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 20 návštevníků