FILTRY - nová anketa!

Dýmky a příslušenství - zajímavé dýmky, výrobci, sběratelství, údržba... též výroba, materiál.

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Jakub

Používáte filtry?

Anketa končí za 11 srp. 2014, 10:12

ANO - uhlíkový
28
30%
ANO - balsový
6
7%
ANO - jiný
2
2%
JAK KDY - podle chuti
19
21%
NE
37
40%
 
Celkem hlasů : 92

Příspěvekod Nick » 25 bře. 2005, 11:41

Balza,papir-presne tak jde me o zachyceni mocky a co nejmensi ovlivneni chuti kuriva.Balzove si delam sam z balzovych nosniku/tusim 8x8/ a v krizi kdy nebylo co tak sem naruloval papir/vzdyt udelat si papirovy filtr dokaze kazdy/byla to sice krizovka ale ucel to splnilo.
Uživatelský avatar
Nick
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1065
Věk: 49
Registrován: 02 srp. 2004, 09:13
Bydliště: Vsetín

Příspěvekod Šimi » 25 bře. 2005, 14:01

Jakožto zavylý kuřák HD BB, jedině přes uhlí. :lol:
Ale ten pěnový filtr bych asi taky zkusil, až ho potkám, du do toho.
Uživatelský avatar
Šimi
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6580
Věk: 49
Registrován: 14 úno. 2005, 22:36
Bydliště: Dub nad Moravou, kósek od Holomóca

Příspěvekod Taurendil » 26 bře. 2005, 01:33

Tak dnes padla prva balza. Sice nie ako filter, ale ako nudzove (a dost naprd) dusatko. :twisted: Takze zatial balzu ne(po/od)sudim, len doporucim ju nepouzivat na dusanie. Radsej totiz sama zhori ako nieco udusa... :oops: :D
Uživatelský avatar
Taurendil
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 382
Věk: 37
Registrován: 29 zář. 2004, 22:42
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod bigdragon » 29 bře. 2005, 06:43

Tak jsem včera na procházce kouřil bez filtru a řeknu vám na chuti jsem to nepoznal (používám uhlíkový vauen)kromě toho že dým byl o hodně vlhčí a dýmka vykouřená o 20 min dřív (taky byla teplejší) takže bez filtru už ani ránu ten vlhký kouř není nic moc a možná vyzkouším i ty balzové
Uživatelský avatar
bigdragon
Emeritní moderátor
Emeritní moderátor
 
Příspěvky: 8842
Věk: 61
Registrován: 12 říj. 2004, 07:04
Bydliště: Přerov

Příspěvekod Nevill » 30 bře. 2005, 10:52

K první dýmce jsem dostal pytlík s několika filtry Stanwell a u těch jsem už nějak zůstal, používám je hlavně na větší dýmky u aromatiků od Mac Barena. Ale jak už to tak bývá, většinou si zapomenu dát do kapsičky od pouzdra s dýmkami pár dalších filtrů, takže poslední dobou nějak víc a víc kouřím bez filtru... :O)
Uživatelský avatar
Nevill
Emeritní moderátor
Emeritní moderátor
 
Příspěvky: 9497
Věk: 46
Registrován: 09 lis. 2004, 08:30
Bydliště: Praha - Radotín

Příspěvekod Qido » 30 bře. 2005, 11:40

Já jsem dlouho kouřil bez filtru, jen s takovým tím kovovým nesmyslem; zdálo se mi, že kouřit s nějakým přístrojem uvnitř dýmky je proti duchu této prosté a přirozené činnosti. Když jsem ale zjistil, že balzový filtry jsou prostota a přirozenost sama, ochotně jsem na ně najel k plné spokojenosti své i dýmek.
Uživatelský avatar
Qido
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 943
Věk: 53
Registrován: 17 srp. 2004, 09:09
Bydliště: Praha

Příspěvekod bigdragon » 30 bře. 2005, 12:36

pokud bych chtěl skusit balzové filtry na co si dát pozor při koupi?
Uživatelský avatar
bigdragon
Emeritní moderátor
Emeritní moderátor
 
Příspěvky: 8842
Věk: 61
Registrován: 12 říj. 2004, 07:04
Bydliště: Přerov

Příspěvekod mycroft » 30 bře. 2005, 14:44

Qido píše:Když jsem ale zjistil, že balzový filtry jsou prostota a přirozenost sama, ochotně jsem na ně najel k plné spokojenosti své i dýmek.

Používám uhlíkové Vaueny, kde vlhkost saje pouze papírová rourka a středový průduch s uhlíky je stále průchodný. Chystám se vyskoušet balzu, ale obávám se, že když se nacucá hůř táhne a dává dýmu pachuť močky. Můžeš se podělit o zkušenost?
A máte někdo zkušenost z filtry z mořské pěny?
Uživatelský avatar
mycroft
Emeritní moderátor
Emeritní moderátor
 
Příspěvky: 1150
Věk: 44
Registrován: 21 úno. 2005, 12:25
Bydliště: Kácov

Příspěvekod Milan Zabloudil » 30 bře. 2005, 15:12

meerscham filtřík jsem už měl možnost vyzkoušet a je super, jinak nepoznám rozdíl mezi uhlíkovým vauenem a stanwellem, balzový jsem ještě nezkoušel, ale zkusím - vždyť vše je třeba vyzkoušet :D
Uživatelský avatar
Milan Zabloudil
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 937
Věk: 67
Registrován: 04 bře. 2005, 16:50
Bydliště: Praha

Příspěvekod bromden » 30 bře. 2005, 15:16

Sám používám balzové nebo žádné filtry, podle nálady.
Balza močku zachycuje, a pokud kouříš úplně suše, tak ji tam nemusíš vůbec strkat... (ale komu se to daří, že jo :roll: )
Pokud kouříš tak normálně, tak balza podle mne pomáhá a chuť nekazí. No a pokud dýmka brutálně zamočkuje tak je to hnus fialovej tak jak tak a nacucanej filtr to určitě nezachrání ani nezkazí... každopádně balza klade podstatně menčí odpor tahu než uhlí, což mi vyhovuje, a nežere chuť.
Ovšem úplně nejsušší kouření je podle mého názoru z dýmky uzpůsobené na 9mm filtr ("expanzní komora") bez jakéhokoli filtru, pokud jde o tohle...
Uživatelský avatar
bromden
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6164
Věk: 43
Registrován: 02 říj. 2004, 17:41

Příspěvekod Fénix » 30 bře. 2005, 20:02

bigdragon píše:pokud bych chtěl skusit balzové filtry na co si dát pozor při koupi?


Na cenu :) někde jsou předražené. Jinak se dováží snad jenom Savinelli, takže není co zkazit.
Druhá varianta je vyrob si sám, ale tady radit nemohu.
Uživatelský avatar
Fénix
Vicepresident pipE-clubu
Vicepresident pipE-clubu
 
Příspěvky: 19464
Věk: 40
Registrován: 20 črc. 2004, 20:33
Bydliště: Mníšek pod Brdy / Praha

Příspěvekod Nick » 30 bře. 2005, 20:34

Taky me prijdou docela/zbytecne /drahe/
ja sem si koupil jedny original savinelli abych zjistil ze se daji nahradit balzovym nosnikem z modelare/tusim ze 8x8/Rydlem sem po cele delce udelal ryhy/po vsech stranach/chce to trochu sikovnosti a trochu casu.pak to nakratis dle originalu.Taky je dobre si poradne vybrat ty nejmekci kusy!!Pak za chvilku nadelas kopu filtru a muzes bafat.pak te jen nastve ze dochazeji a tobe se nechce je delat :(
Uživatelský avatar
Nick
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1065
Věk: 49
Registrován: 02 srp. 2004, 09:13
Bydliště: Vsetín

Příspěvekod bigdragon » 31 bře. 2005, 05:44

Tak jsem včera investoval 41 Kč za 15 balzových filtrů od Savinelliho.
Nacpal jsem jeden do své Paronelky společně s Presbyterianem a začaly se dít věci. Věřte nebo nevěřte už vím jak chutná tabák a ta další spousta chutí co tam najednou byla. :shock: Škoda jen že vám nemohu popsat jaké (to víte začátečník analogie víno znám taky pouze červené a bíle :oops: ) Takže začínám shánět nosníky 8x8 :D
Uživatelský avatar
bigdragon
Emeritní moderátor
Emeritní moderátor
 
Příspěvky: 8842
Věk: 61
Registrován: 12 říj. 2004, 07:04
Bydliště: Přerov

Příspěvekod Nick » 31 bře. 2005, 12:50

:D :D Jo jo moje rec s balzou je to dobre :D :D
Uživatelský avatar
Nick
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1065
Věk: 49
Registrován: 02 srp. 2004, 09:13
Bydliště: Vsetín

Příspěvekod mycroft » 31 bře. 2005, 20:06

Hm, informaci od velkého draka neberu na lehkou váhu. Tenhle týden mi z etrafiky přišla krabička 100 kusů Vauen filtrů - jsem na ně už léta zvyklý, ale zakoupím malé balení savinelliho balzáků a sprubnu je.
BTW, dají se někde po čechách opatřit filtry z možské pěny?
Uživatelský avatar
mycroft
Emeritní moderátor
Emeritní moderátor
 
Příspěvky: 1150
Věk: 44
Registrován: 21 úno. 2005, 12:25
Bydliště: Kácov

PředchozíDalší

Zpět na O dýmkách a tak...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 24 návštevníků