Switch to full style
Dýmky a příslušenství - zajímavé dýmky, výrobci, sběratelství, údržba... též výroba, materiál.
Odeslat odpověď

Používáte filtry?

Anketa končí za 11 srp. 2014, 10:12

ANO - uhlíkový
28
30%
ANO - balsový
6
7%
ANO - jiný
2
2%
JAK KDY - podle chuti
19
21%
NE
37
40%
 
Celkem hlasů : 92

Re: FILTRY - nová anketa!

10 kvě. 2018, 21:50

Noo, někdo holt dýmku čistit nepotřebuje. :shock: A tabák do ní dáváš?? :-)

Re: FILTRY - nová anketa!

11 kvě. 2018, 08:18

Jiste, jen ho nezapaluju (vis, co to nadela bordelu???)... ;-)

Re: FILTRY - nová anketa!

15 kvě. 2018, 12:36

Obrázek

Re: FILTRY - nová anketa!

09 čer. 2018, 10:03

Tak jsem zkusil po letech poprvé balzu (do roku 1990 jsem kouřil bez filtru, potom až do dneška výhradně s uhlíkovým) a jsem příjemně překvapen. Chuť tabáku je výraznější. Možná se to projevuje u každého typu tabáku jinak, zatím mám za sebou jen tento jediný pokus, ale nezavrhuji a budu zkoušet dál. :)

Re: FILTRY - nová anketa!

27 črc. 2018, 16:39

balza jednoznacne jednotka

Re: FILTRY - nová anketa!

06 srp. 2019, 23:14

Kamarádi kde kupujete prosím balsu? Zásoboval mě kamarád, ale už nemodelaří. Prosím tip na eshop....děkuji

Re: FILTRY - nová anketa!

07 srp. 2019, 07:00

Nepouzivam, ale co treba tu? ;-)

Re: FILTRY - nová anketa!

20 srp. 2019, 19:51

Tak sem zase po dloooouhé době něco dám.
Dnes jsem vyrazil na houby, že si trochu vyčistím hlavu od práce s textem, no ale v tom rozjetí a zamyšlení ...
... dorazím do lesa - a hle, mám sice nacpáno a víčko, ale nemám dusátko. No nic, to mne po těch letech nerozhodí, tak jsem si ulomil klacík a trochu srovnal houbařským nožíkem. Zippo jsem si před cestou dolil, tak sundám víčko, připálím ...
... :shock: ...
... :? ...
... :shock: ...

... jo, aha, já jsem tam zapomněl dát filtr!
Filtr ale samozřejmě zůstal doma. No tak jsem po dlouhatánské době vykouřil Hodulovku klubovku bez filtru. Aspoň má člověk ověřeno, že ta léta kouření se počítají a že vím, co dělám. :lol:

Výsledek: pokud bych měl po ruce uhlíkový filtr, vždycky ho použiji. Na tom se nic nemění.
Tabák jsem měl nahoře asi třetinku kotle Rattray´s Old Gowrie, zbytek dole Peterson Summertime 2012, taková kokosová slaďárna - obojí jsem před časem od někoho dostal. Rattray´s ještě jakž tak šel, tam ten rozdíl nebyl tak propastný, ale ten Petersoní aromatik bez filtru nic moc (on tedy není nic moc sám o sobě ale bez filtru vážně žádná lahůdka).

Opět se mi potvrdil můj před lety zde výše opakovaně uvedený poznatek - bez filtru je pro mne kouř méně aromatický, více "kouřový" a více "cigaretový". Zkrátka co mám na fajce tak rád, tak to ustoupí do pozadí a co naopak není primárním důvodem mého fajfkaření, toho má člověk plnou pusu. Plus přece jenom je trochu víc znát nikotin - s filtrem bych po celou dobu asi ani nevěděl, že tam snad údajně nějaký nikotin je?, tady jsem lehce nikotin cítil hned od začátku.
Samozřejmě je to furt fajfka a ty dvě hodinky jsem nějak netrpěl. Jazyk mě samozřejmě nepálí, ale ta chuť ... bída... :pray:
Známé přirovnání "nebe a dudy" je zde naprosto přiléhavé.

Pro mne po 27 letech fajfkaření opět ověřeno: bez filtru fajfka ztrácí 50% půvabu.
Něco sice zbývá, ale ze supersexbomby je rázem pouhá jakžtakž přijatelná vnada. :smoke1:

Re: FILTRY - nová anketa!

21 srp. 2019, 10:22

Znám, s aroušem fakt na prd, ty jsou prostě na filtr dělaný. Pro mne zatim asi největší nářez co se filtrace týče jsou 3mm papíráky. Uměj v subtilnějších bezfiltrech fakt divy, na véčka, vaper a vabur špica. Maximální čistota je pak vypálená hliněnka, prvních pár kouření je fakt panenskejch. Posledně Brown Bogie, to je cejtit přímo palčivě nikotin v puse a během několika desítek sekund i v palici.

Re: FILTRY - nová anketa!

19 úno. 2020, 12:24

Tak jsem se proklikal cca 100 stránkami, pobavil se přirovnáním ke kouření s filtrem x bez, a chtěl bych zkusit balsové filtry.

Zajímalo by mne, zda je balsa pouze "chytač kondenzátu" jak tu někdo psal, a nebo i zjemní chuť?
Zkrátka jestli je to jen na močku, nebo bude kouření s balsou příjemnější. Některé tabáky mi přijdou štiplavé.

Re: FILTRY - nová anketa!

19 úno. 2020, 13:12

Já to mám s filtrem a bez asi půl napůl,ale jedině uhlík když už.ta balsa mi nikdy nevyhovovala,ale že umí zadržet kondezát,tak to určitě

Re: FILTRY - nová anketa!

19 úno. 2020, 13:14

Jo ještě s tou štiplavostí,tak to mám asi stejné.moc jsem neporadil :D

Re: FILTRY - nová anketa!

19 úno. 2020, 13:45

:think: :smile:

Re: FILTRY - nová anketa!

19 úno. 2020, 15:02

Vyzkoušej a uvidíš. S uhlíkovým filtrem a balsou je to jiné. Balsa neubírá na síle a chuti. Balsa není tak dokonalá, v tom je její přednost.

Re: FILTRY - nová anketa!

19 úno. 2020, 16:38

Jak pro koho :smoke1:
Odeslat odpověď