Dýmka z olivového dřeva

Dýmky a příslušenství - zajímavé dýmky, výrobci, sběratelství, údržba... též výroba, materiál.

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Jakub

Příspěvekod Zababa » 29 črc. 2007, 12:48

charpentier píše:Nedavno jsem olivove dymky videl v trafice v arealu Kauflandu v Pribrami, tusim.... staly kolem 700Kc.


Tak za tu cenu bych si je bál koupit. Aby mi neshořely dřív než tabák.
Uživatelský avatar
Zababa
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 810
Věk: 43
Registrován: 31 led. 2006, 12:21
Bydliště: Lipsko

Příspěvekod Mack » 29 črc. 2007, 13:31

Zababa píše:
charpentier píše:Nedavno jsem olivove dymky videl v trafice v arealu Kauflandu v Pribrami, tusim.... staly kolem 700Kc.


Tak za tu cenu bych si je bál koupit. Aby mi neshořely dřív než tabák.

na workshopu u H.Kloučka jsem se ho na to speciálně ptal...
kvalitní materiál, nemá pro kouření chybu...
a na to tvoje kouření?...Heidelbeeren? .... ohne Sorge...
Uživatelský avatar
Mack
Zasloužilý člen pipE-clubu in memoriam
Zasloužilý člen pipE-clubu in memoriam
 
Příspěvky: 4001
Věk: 81
Registrován: 19 zář. 2005, 15:45
Bydliště: Sušice

Re: Dýmka z olivového dřeva

Příspěvekod BATRACHOS » 05 zář. 2008, 21:34

Ten Wilhelm umí tu olivu docela vybrousit:

http://www.pfeifenwilhelm.de/neues.htm

zvlášť ta druhá v nabídce je neskutečná. Skoro k neuvěření.
Uživatelský avatar
BATRACHOS
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6065
Věk: 50
Registrován: 21 dub. 2007, 12:53
Bydliště: Praha

Re: Dýmka z olivového dřeva

Příspěvekod Mike Hill » 06 zář. 2008, 00:39

BATRACHOS píše:Ten Wilhelm umí tu olivu docela vybrousit:

http://www.pfeifenwilhelm.de/neues.htm

Skoro k neuvěření.
Ľaľa ho, Jupiter ?! :smoke6:
Mike Hill
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 1852
Registrován: 04 bře. 2007, 12:56

Re: Dýmka z olivového dřeva

Příspěvekod Štěpán » 06 zář. 2008, 06:15

Mike Hill píše:Ľaľa ho, Jupiter ?! :smoke6:


Tak proti takový kresbě se se svejma třešňovkamam můžu jít zakopat :roll:
Uživatelský avatar
Štěpán
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 271
Věk: 35
Registrován: 21 črc. 2007, 14:30
Bydliště: Plzeň

Re: Dýmka z olivového dřeva

Příspěvekod baronstrasil » 10 zář. 2008, 18:19

co sa tyka olivoveho dreva - nebal by som sa toho pretoze po briarovom dreve je najvhodnejsie na fajku a dokonca sa s nim experimentuje ako nahrada za briar kedze briar sa vraj mina - mam to z clankov bohuzila som mal ti linky nahadzane v inom PC kde mi odisiel hdd :) a neviem si spomenut ako som na ten clanok prisiel - bolo to ked som hladal nejake naucne veci o briare a tak hm

avsak ruku do ohna by som za to nedal - len posuvam dalej o som sa docital :)
Uživatelský avatar
baronstrasil
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 403
Věk: 51
Registrován: 19 zář. 2007, 18:29
Bydliště: bratislava

Re: Dýmka z olivového dřeva

Příspěvekod BATRACHOS » 12 pro. 2008, 22:59

Dnes jsem se stavoval na Černém Mostě, žena tam něco "nezbytného" potřebovala v tom nákupním centru, tak jsem si prohlédl fajfky v tabákovém kšeftu.
Nu, nemají tam špatný výběr na to, že se jedná spíš o trafiku s novinami a cigaretami. Celá jedna vitrína, výroční Vauenky, Stanwellky, Petersonky, fungl nové Krškovky, Angelovky, BCčka.

A v nabídce mají také asi 7 "noname" olivovek po osmi stovkách. Jsou to takové "záprtky", asi jako má PROHEDROS, ale kresba nejni špatná a vrtání v rámci možností ujde. Jsou to jak bentky, tak biliardky. Jsou italské výroby.
Uživatelský avatar
BATRACHOS
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6065
Věk: 50
Registrován: 21 dub. 2007, 12:53
Bydliště: Praha

Re: Dýmka z olivového dřeva

Příspěvekod Nevill » 13 pro. 2008, 13:50

BATRACHOS píše:Dnes jsem se stavoval na Černém Mostě, žena tam něco "nezbytného" potřebovala v tom nákupním centru, tak jsem si prohlédl fajfky v tabákovém kšeftu.
Nu, nemají tam špatný výběr na to, že se jedná spíš o trafiku s novinami a cigaretami. Celá jedna vitrína, výroční Vauenky, Stanwellky, Petersonky, fungl nové Krškovky, Angelovky, BCčka.

A v nabídce mají také asi 7 "noname" olivovek po osmi stovkách. Jsou to takové "záprtky", asi jako má PROHEDROS, ale kresba nejni špatná a vrtání v rámci možností ujde. Jsou to jak bentky, tak biliardky. Jsou italské výroby.


Jo, tam jsem byl tak před dvěma lety a vzpomínám si že mezi dýmkami co jmenuješ tam taky byla vystavená jedna Dunhillka Shell Briar - billiardka asi velikosti 4 nebo 5 a měla úplně žluto-zelený náústek, musela v téhle a možná i jiných trafikách ležet pěkně dlouho... :smoke3:
Uživatelský avatar
Nevill
Emeritní moderátor
Emeritní moderátor
 
Příspěvky: 9497
Věk: 46
Registrován: 09 lis. 2004, 08:30
Bydliště: Praha - Radotín

Re: Dýmka z olivového dřeva

Příspěvekod Scalex » 16 pro. 2008, 08:59

Olivovku jsem si na Čerňáku kdysi koupil, bentku. Hrozně klame tělem, Vypadá fakt malinká, krátký náústek, droboučká, ale když se nacpe, tak hodinu, při dobré konstelaci až hodinu a půl dá. Kresba dobrá, ale hodně brzy na povrchu ztmavla, vrtání slušné, při kouření se chová způsobně. Já v ní kouřím SG Celtic Talisman, asi nejsladší tabák na světě, dýmce sedl výborně.
Uživatelský avatar
Scalex
Účet zrušen
 
Příspěvky: 3344
Registrován: 11 úno. 2007, 23:07

Re:

Příspěvekod Lurtz » 21 pro. 2009, 03:12

Vojtěch Regazzo píše:Tak o olivovych dymkach jsou 2 strany v casopisu Briar. ( 2/2006 ).
Jestli ho nemas, muzu Ti ho poslat mailem.


Mohl bych požádat o ten článek? Zajímá mně cokoli o zpracování olivového dřeva.
Předem díky!
Lurtz
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 10
Věk: 53
Registrován: 20 pro. 2009, 23:54
Bydliště: Ostrava

Re: Dýmka z olivového dřeva

Příspěvekod Rado » 11 úno. 2010, 16:24

Chcem sa spytat, ze ci je medzi olivou rastucou na Slovensku, a napr. v Chorvatsku nejaky rozdiel. Mam drevo z olivy zo Slovenska. Kedze som nevedel ako ho upravit, tak som len z vyschnuteho vyrobil fajku. Celkom sa podarila podla mna :think: , az na par drobnych chybiciek. Robil som ju z hrubsieho rovneho konara, ale aj tak som cakal zaujimavejsiu kresbu. Morena je z vodnym moridlom visna, a gastan. Pipasarek je orech moreny palisandrom, dufam ze sa nikto neotravi :D . A mosadzny kruzok je z nabojnici. Zatial som z nej :puffy: len raz, aj to len pol kotla, tabak vidno na fotke. Ani sa neprepalila, a aj chut bola v pohode... Najblizsie si najdem nejaky kus, kde sa streta viac konarov, a uvidim jaka bude kresba. A s cim podla vas morit?? lebo same o sebe je to dost svetle a nezaujimave...
http://img52.imageshack.us/img52/7577/dsc01513k.jpg
http://img341.imageshack.us/img341/6735/dsc01508k.jpg
http://img100.imageshack.us/img100/5249/dsc01514.jpg
Naposledy upravil Rado dne 12 úno. 2010, 11:59, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
Rado
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 31
Věk: 35
Registrován: 07 úno. 2010, 14:22
Bydliště: Šurany

Re: Dýmka z olivového dřeva

Příspěvekod Pistacik » 12 úno. 2010, 07:48

No neviem, morenú olivu vidím prvý krát.
Čo sa týka rozdielu medzi stredomorskou a stredoeurópskou olivou - tak určite. Vplyv rozdielneho podnebia a typu pôdy (tým pádom dostupnosti živín) určite bude na dreve vidieť.
Uživatelský avatar
Pistacik
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 5658
Věk: 46
Registrován: 26 říj. 2007, 13:06
Bydliště: Praha

Re: Dýmka z olivového dřeva

Příspěvekod basa333 » 12 úno. 2010, 07:59

na olivu to má zvláštní kresbu, takovou dost pravidelnou, což nebývá zvykem. moření olivy mi přijde dost brutální, čeho jsi tím chtěl dosáhnout? ta kresba většinou vypadá jinak, třeba

image_id: 7784
Naposledy upravil basa333 dne 12 úno. 2010, 11:37, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
basa333
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 13000
Věk: 61
Registrován: 17 říj. 2006, 08:29
Bydliště: Buštěhrad

Re: Dýmka z olivového dřeva

Příspěvekod Rado » 12 úno. 2010, 11:32

S fajkami ešte len začínam, tak možno použiť moridlo nebol najlepší nápad... Ale bez neho sa mi to zdalo príliš jednofarebné. Teraz mám na hrubo vyrezanú ďalšiu fajku, z miesta kde z hrubého konára vyrastala haluz asi 4 cm hrubá. Dúfam že to bude mať peknú prirodzenú a zaujimavú farbu aj kresbu. Len aby mi to nezačalo časom praskať...
Uživatelský avatar
Rado
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 31
Věk: 35
Registrován: 07 úno. 2010, 14:22
Bydliště: Šurany

Re: Dýmka z olivového dřeva

Příspěvekod Jakub » 12 úno. 2010, 22:25

to co roste na Slovensku asi nebude oliva... tipnul bych že to bude hlošina úzkolistá... nevim ja se to řekne slovensky ale latinský název je Elaeagnus angustifolia, běžně se jí říká planá oliva ale s olivovníkem z kterého se dělaj fajky nemá nic společného, je to uplně jiná čeleď. Olivovník evropský -Olea europaea roste původně ve středozemí ale lid ho rozprasil do číny, kalifornie a podobně.
Uživatelský avatar
Jakub
President pipE-clubu
President pipE-clubu
 
Příspěvky: 5627
Věk: 59
Registrován: 28 říj. 2007, 21:46
Bydliště: Praha 2, Vinohrady,

PředchozíDalší

Zpět na O dýmkách a tak...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 110 návštevníků