Výrobci - favoriti a propadáky

Dýmky a příslušenství - zajímavé dýmky, výrobci, sběratelství, údržba... též výroba, materiál.

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Jakub

Příspěvekod Fénix » 17 kvě. 2005, 09:05

Šimi píše:Jednou sem to taky viděl. Je to podle mě dýmka z jákéhokoliv dřeva, která je prostě vyplechovaná, aby se nespálila. Ovšem s močkou to asi bude špatný.


Podle Kyriho popisu to spíš sedí na Falcon/Ronson...

... ale může to být i to, co popisuješ ty. Shodou okolností se nedávno tyhle příšernosti začaly prodávat i u nás v Mníšku :roll: Je to snad nějaký smrk, zevnitř vyplechovaný, no hnus non plus ultra
Uživatelský avatar
Fénix
Vicepresident pipE-clubu
Vicepresident pipE-clubu
 
Příspěvky: 19464
Věk: 40
Registrován: 20 črc. 2004, 20:33
Bydliště: Mníšek pod Brdy / Praha

Příspěvekod Jana » 17 kvě. 2005, 09:19

harel píše:Dufam nemyslis Falcon :!: :evil:


Myslím, pardon :oops: Ale respektuju, že to má svého zákazníka :wink:
Jana
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 899
Registrován: 21 črc. 2004, 16:34
Bydliště: Praha / Plzeň

Příspěvekod Návštěvník » 17 kvě. 2005, 11:29

Šimi píše:Jednou sem to taky viděl. Je to podle mě dýmka z jákéhokoliv dřeva, která je prostě vyplechovaná, aby se nespálila. Ovšem s močkou to asi bude špatný.

Mám za to, že je celá plechová. Zvenku i zevnitř - je asi mezi tím dutá. Až půjdu zase okolo, tak to pořádně skouknu. Minule jsem neměl čas, stál jsem v zákazu zastavení :oops: .
Návštěvník
 

Re: Výrobci - favoriti a propadáky

Příspěvekod vicomt » 23 kvě. 2005, 18:06

Domnívám se, že opravdu nejlepší je Joura. Má jen jednu chybičku, že je dražší než Dunhill. Nepostřehl jsem, že by se zde o Jourovi někdo zmínil, jaký je váš názor?
Uživatelský avatar
vicomt
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 78
Věk: 49
Registrován: 23 kvě. 2005, 09:19
Bydliště: Praha

Příspěvekod Šimi » 23 kvě. 2005, 18:19

:shock: :o :?:
Uživatelský avatar
Šimi
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6579
Věk: 48
Registrován: 14 úno. 2005, 22:36
Bydliště: Dub nad Moravou, kósek od Holomóca

Příspěvekod bigdragon » 23 kvě. 2005, 18:21

no jsou to docela pěkné dýmky s perfektní kresbou, ale nikde v republice jsem na ně nenarazil.

Obrázek
Uživatelský avatar
bigdragon
Emeritní moderátor
Emeritní moderátor
 
Příspěvky: 8842
Věk: 61
Registrován: 12 říj. 2004, 07:04
Bydliště: Přerov

Příspěvekod vicomt » 23 kvě. 2005, 18:32

Viděl jsem je u pana Hingara ve Štěpánské ul.
Uživatelský avatar
vicomt
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 78
Věk: 49
Registrován: 23 kvě. 2005, 09:19
Bydliště: Praha

Příspěvekod vicomt » 23 kvě. 2005, 18:59

http://www.rdfield.com/Joura/Joura.htm

http://www.rdfield.com/Joura/finished.jpg

Já si je zatím taky jen prohlížím, ale jednou si jednu snad pořídím.. doufám
Uživatelský avatar
vicomt
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 78
Věk: 49
Registrován: 23 kvě. 2005, 09:19
Bydliště: Praha

Příspěvekod Šimi » 23 kvě. 2005, 19:28

Velmi velmi pěkné, ale 720 $ asi na dýmku nikdy mít nebudu :cry: .
Uživatelský avatar
Šimi
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6579
Věk: 48
Registrován: 14 úno. 2005, 22:36
Bydliště: Dub nad Moravou, kósek od Holomóca

Re: Výrobci - favoriti a propadáky

Příspěvekod Simon » 23 kvě. 2005, 20:07

Cavicchi píše:Domnívám se, že opravdu nejlepší je Joura. Má jen jednu chybičku, že je dražší než Dunhill. Nepostřehl jsem, že by se zde o Jourovi někdo zmínil, jaký je váš názor?


joura ma az nenemecky pekny dymky, znam a libi, moc ... mam takovej pocit ze na smokingpipes.com sou jeho dymky tez
Uživatelský avatar
Simon
ban
 
Příspěvky: 4758
Registrován: 20 črc. 2004, 19:26

Příspěvekod Šimi » 23 kvě. 2005, 20:15

JJ jsou tam. Jsou moc pěkné ale jaksi asi ne pro moji kapsu.
Uživatelský avatar
Šimi
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6579
Věk: 48
Registrován: 14 úno. 2005, 22:36
Bydliště: Dub nad Moravou, kósek od Holomóca

Re: Výrobci - favoriti a propadáky

Příspěvekod vicomt » 23 kvě. 2005, 20:24

"joura ma az nenemecky pekny dymky"
pravda pravda
Někde jsem o něm četl, že pochází z Litoměřic.
Uživatelský avatar
vicomt
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 78
Věk: 49
Registrován: 23 kvě. 2005, 09:19
Bydliště: Praha

Re: Výrobci - favoriti a propadáky

Příspěvekod Simon » 23 kvě. 2005, 20:44

Cavicchi píše:"joura ma az nenemecky pekny dymky"
pravda pravda
Někde jsem o něm četl, že pochází z Litoměřic.


to pise d.j. hingis v kouzla a taje dymek .... ale po webu se pise ze se narodil v nemecku
Uživatelský avatar
Simon
ban
 
Příspěvky: 4758
Registrován: 20 črc. 2004, 19:26

Re: Vyrobci - favoriti a propadaky

Příspěvekod LUBO » 24 kvě. 2005, 08:47

Cavicchi píše:Domnivam se, ze opravdu nejlepsi je Joura. Ma jen jednu chybicku, ze je drazsi nez Dunhill. Nepostrehl jsem, ze by se zde o Jourovi nekdo zminil, jaky je vas nazor?

Karl-Heinz Joura je samozrejme vyborny pipemaker a letmo sme ho spominali na Fore Priatelov Tvorby Svetovych Majstrov, ale je fakt, ze ziadny profil zatial uvedeny nebol. ale zatial neboli nejak rozoberane ani fajky inych majstrov, ktorych dnes vsetci uz pozname, ako je Rainer Barbi, Paul Becker, atd. su v tom este velke rezervy a musim sa priznat, na Jouru som sa chystal, ze o nom napisem aspon kratky prispevok s linkami na jeho tvorbu. je to pipemaker s velkym citom pre posadenie fajky do dreva a preciznu pracu. obdoba Rainera Barbiho alebo zosnuleho Otta Polnera. ja si samozrejme jeho fajky vazim a vysoko cenim, ale nepovedal by som, ze je najlepsi. ma viacero seberovnych. a to vratane mladych pipemakerov, akym je napriklad Cornelius Maenz. ale vyborny bezpochyby je. akurat ze ide cestou remeselnej preciznosti a nepridava k tomu osobitost vlastnych shapes, ako vela inych tvorcov. a to podla mna tiez treba. aj firma Dunhill ma vela svojich vlastnych shapes, ktore su patentovane, cize netyka sa to len solistov. lebo hoci je jeho praca precizna, ked stale znovu opakuje tie iste klasicke formy, tak to neskor uz prestava byt napriklad pre mna zaujimave a obdivovat len kresbu dreva ma az tak nezaujima. svetova tvorba je dnes uz dalej a pohybuje sa v inych dimenziach. takze by mu neskodilo pri jeho vybornej remeselnej zrucnosti a bohatej praxi sa obcas zamysliet, ako by mohol vytvorit nieco, co by na prvy pohlad zakricalo: Joura. ako priklad jeho prace mozno uviest aj ukazky na smokingpipes, kde je prave niekolko fajok, ktore su precizne urobene, ale ma uz nevedia az tak oslovit, lebo su milionkrat zopakovane kolom dokola.
http://www.smokingpipes.com/pipes/new/joura/index.cfm
aj Tom Eltang robi casto klasiku, ale on ma na to iny prostriedok rukopisu a tym je jeho Zlaty Kontrast a umiestnenie Bird-s Eye.
ovsem tymto nechcem kritizovat Jouru, je vyborny, ale chcem len povedat, ze tak vyborny pipemaker by mohol dat svetu fajky este nieco viac, ako robi - cize vytvorit zopar vlastnych shapes, ktore by sa stali po case klasickymi.
Uživatelský avatar
LUBO
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2733
Registrován: 28 črc. 2004, 07:43
Bydliště: Samorin

Příspěvekod piter » 24 kvě. 2005, 11:39

ad Joura: no co jsou od nej dymky na smoking pipes (a predchozim odkazu) tak me teda moc nezaujal . . . je to v podstate nijak neozvlastnena klasika akorat s dokonalou kresbou, ale dymek s dokonalou kresbou je hodne, a nestoji proto hned 720 dolaru. Zaver: to co sem tam od nej videl mi prijde predrazene a nudne. Kdyz tak jeste nekdo hodte link s ukazkou jeho tvorby, ma-li neco lepsiho.

Vyjadruju tady svuj nazor, ja osobne nemam rad dymky fadni, ktere stavi jen na kresbe. To bych si uz davno koupil jednu Krsku z jedne zdejsi trafiky, ktera ma tak dokonalou kresbu klidne srovnatelnou s Jourou, stojici vsak jen 1500Kc. Z cehoz vyplyva Jouru bych si ani za 1500 nekoupil a radsi si priplatim a poridim strojovou, ovsem pro me mnohem zajimavejsi Stanwellku ci Petersonku.
Uživatelský avatar
piter
Poradce presidenta
Poradce presidenta
 
Příspěvky: 4973
Věk: 38
Registrován: 21 črc. 2004, 12:38
Bydliště: Ostrava

PředchozíDalší

Zpět na O dýmkách a tak...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Ahrefs [Crawler] a 19 návštevníků