Výrobci - favoriti a propadáky

Dýmky a příslušenství - zajímavé dýmky, výrobci, sběratelství, údržba... též výroba, materiál.

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Jakub

Re: Výrobci - favoriti a propadáky

Příspěvekod Snoopy » 12 zář. 2016, 15:29

:arrow: mizantrop
Ja som tiež zaznamenal neobvyklú vymazávaciu hmotu na poslednom BPK, ktoré mám asi 10 dní. Vybrúsiť to išlo ťažko, hmota je húževnatá a pružná - ako kvalitný sanitárny silikón.Odstránil som, čo sa dalo, prevŕtal kanálik, poriadne vyčistil náustok čističom namočeným v hruškovici, až kým prestal odchádzať červený humus. Ale najskôr bolo treba prevŕtať trochu aj náustok pri skuse, inak čistič neprešiel... :lol:
Inak je fajka vzorne vŕtaná, náustok dobre spasovaný. Zatiaľ fajčené asi 5 krát a myslím, že čoskoro už bude chutiť OK. Za tie peniaze fajn, hlavne som BPK buldočka v pieskovanom vyhotovení veľmi chcel.
Uživatelský avatar
Snoopy
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 566
Věk: 62
Registrován: 03 pro. 2010, 14:36
Bydliště: Západné Slovensko, Hlohovec

Re: Výrobci - favoriti a propadáky

Příspěvekod mizantrop » 12 zář. 2016, 17:24

Snoopy: Tak to budeme mat rovnaku ''pastu'', mozno nova technologia?
Vcera som fajcil artisans blend a vsetko v pohode, no pasta sa ku spodnej stvrtine komory az pokanalik brutalne zapiekla, ani nevyhorela, drzi stam stale.
Vrtat do fajky fakt nechcem, nemal by som spravne nastrojes. Snad to prefajcim. Ja som mal naustok /okrem komory na filter, je to trocha sirsie, ale vyzera to, ze sa to lepsi/ a vrt ako z knihy.
Kde si zohnal pieskovaneho buldocka? :ok:
mizantrop
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 77
Registrován: 07 zář. 2016, 17:29

Re: Výrobci - favoriti a propadáky

Příspěvekod Snoopy » 12 zář. 2016, 18:31

etrafika.cz
Ešte tam dva sú, ale najkrajšieho som zhrabol ja. :wink:
Uživatelský avatar
Snoopy
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 566
Věk: 62
Registrován: 03 pro. 2010, 14:36
Bydliště: Západné Slovensko, Hlohovec

Re: Výrobci - favoriti a propadáky

Příspěvekod mizantrop » 12 zář. 2016, 19:32

Do pr..., buldocek by sa hodil :think: ... Si ma navnadil :wink: . Tak nech sa Ti z neho dobre fajci.
Ja som mal tiez spominane BPK z etrafiky - este raz zdoraznujem (aby nevznikli pochyby), etrafika.cz je bezchybny obchod.
Ako casto pribudaju BPK na etrafiku? Ci toto je stabilny seriovy vyber? Niektore tie zo serie Monte Bello vyzeraju fajn...
mizantrop
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 77
Registrován: 07 zář. 2016, 17:29

Re: Výrobci - favoriti a propadáky

Příspěvekod beda » 13 zář. 2016, 17:56

To vypadá, že v Proseči někdo omylem při míchání pasty sáhl po latexu :mryellow: Určitě bych ten sajrajt vybrousil uplně, zas taková věda to neni. Některý pasty jsou prevít, když se neodstraněj, tak cake na nich špatně vysychá, zůstává vlhkej a mazlavě špiní prsty řadu dní. Několik kotlů jsem už takhle dodatečně vybral až na dřevo a pak se to srovnalo.
beda
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4948
Věk: 46
Registrován: 18 led. 2007, 22:50

Re: Výrobci - favoriti a propadáky

Příspěvekod cimba » 03 říj. 2016, 17:40

A proč si neobjednat dýmku přímo u nás,vyjde Vás levněji a do věna dostane to,co vy budete chtít?

Mám takový soukromý dotaz.Dotaz Samo,je to dotaz topiče dané firmy.Dotaz milovníka dýmek,dotaz člověka ,co bere dýmku,a její výrobu za podstatnou věc.Co vy ,jako zákazníci by jste si přáli.Připlatit si za vyleštěný vnitřek hlavičky,nebo výmaz jedním z dvou druhů zakuřovací hmoty.Co je vlastně a k čemu slouží zakuřovací hmota?Má nám vlastně pomoci překonat tu dobu, co dýmka potřebuje k zakouření, nebo má něco skrýt?
cimba
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 142
Věk: 58
Registrován: 18 lis. 2011, 18:06
Bydliště: Bor u Skutče.Pardubický kraj

Re: Výrobci - favoriti a propadáky

Příspěvekod Durisek » 03 říj. 2016, 17:46

Mam drtivou vetsinu dymek bez vymazu. Jenom ciste drevo. Chutna to z nich od prvniho koureni. No problem :smoke1:
Durisek
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 538
Věk: 42
Registrován: 01 pro. 2013, 19:18
Bydliště: České Budějovice

Re: Výrobci - favoriti a propadáky

Příspěvekod Tapinek » 03 říj. 2016, 17:49

Zásadně čistý kotel. Výmaz většinou něco ksmufluje a imho se dýmka s ním hůř zakuruje. ;-)
Uživatelský avatar
Tapinek
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2919
Věk: 47
Registrován: 31 kvě. 2007, 06:47
Bydliště: Praha

Re: Výrobci - favoriti a propadáky

Příspěvekod cimba » 03 říj. 2016, 17:50

beda píše:To vypadá, že v Proseči někdo omylem při míchání pasty sáhl po latexu :mryellow: Určitě bych ten sajrajt vybrousil uplně, zas taková věda to neni. Některý pasty jsou prevít, když se neodstraněj, tak cake na nich špatně vysychá, zůstává vlhkej a mazlavě špiní prsty řadu dní. Několik kotlů jsem už takhle dodatečně vybral až na dřevo a pak se to srovnalo.

A co ten sajrajt zkusit kouřit,není to nic jedovatého, při prvních dvou kouření se výceméně ztratí,než se ohřeje dýmka,chutná nakysle a štípe,po druhém a nejdéle třetím zmizí ,zkrátí zakuřování o třetinu.
cimba
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 142
Věk: 58
Registrován: 18 lis. 2011, 18:06
Bydliště: Bor u Skutče.Pardubický kraj

Re: Výrobci - favoriti a propadáky

Příspěvekod MBO » 03 říj. 2016, 18:16

cimba píše:Mám takový soukromý dotaz.Dotaz Samo,je to dotaz topiče dané firmy.Dotaz milovníka dýmek,dotaz člověka ,co bere dýmku,a její výrobu za podstatnou věc.Co vy ,jako zákazníci by jste si přáli.Připlatit si za vyleštěný vnitřek hlavičky,nebo výmaz jedním z dvou druhů zakuřovací hmoty.Co je vlastně a k čemu slouží zakuřovací hmota?Má nám vlastně pomoci překonat tu dobu, co dýmka potřebuje k zakouření, nebo má něco skrýt?


Kdybych si měl vybrat, tak bez pasty. Vnitřek hlavičky podle mého není potřeba leštit ani jinak upravovat. Přesto mám řadu sériových dýmek s pastou a kouřil jsem je od začátku tak, jak jsou. Nikdy jsem nic nevybrušoval a jsem spokojený.
Uživatelský avatar
MBO
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2008
Věk: 54
Registrován: 19 zář. 2011, 12:20
Bydliště: Kroměříž

Re: Výrobci - favoriti a propadáky

Příspěvekod Durisek » 03 říj. 2016, 18:17

No a proč to podstupovat, když bez výmazu tohle vše odpadá?
Durisek
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 538
Věk: 42
Registrován: 01 pro. 2013, 19:18
Bydliště: České Budějovice

Re: Výrobci - favoriti a propadáky

Příspěvekod MBO » 03 říj. 2016, 18:22

Když si třeba chci koupit nějakou sériovou dýmku, která se prodává jen s pastou, tak do toho klidně půjdu – pasta není důvod, proč bych si ji nekoupil. Ale když je stejný tvar třeba v jiné povrchové úpravě bez pasty, sáhnu raději po dýmce bez výmazu.
Uživatelský avatar
MBO
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2008
Věk: 54
Registrován: 19 zář. 2011, 12:20
Bydliště: Kroměříž

Re: Výrobci - favoriti a propadáky

Příspěvekod cimba » 03 říj. 2016, 18:41

Rád vás chlapi beru za slovo, zejtra to dám přečíst vedení,doufám ,že i v dnešní době platí heslo náš zákazník,náš pán.Pokud si objednáte přímo od nás,odpadne několikaset procebtní přirážka prodejcú,umíme dělat,pokud nám je to umožněno,vždyť z této líhně pochází i Pavek Háp.
cimba
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 142
Věk: 58
Registrován: 18 lis. 2011, 18:06
Bydliště: Bor u Skutče.Pardubický kraj

Re: Výrobci - favoriti a propadáky

Příspěvekod Durisek » 03 říj. 2016, 19:06

Držim palce, ta fabrika má obrovskej potenciál.
Durisek
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 538
Věk: 42
Registrován: 01 pro. 2013, 19:18
Bydliště: České Budějovice

Re: Výrobci - favoriti a propadáky

Příspěvekod Snoopy » 03 říj. 2016, 20:43

cimba píše:Pokud si objednáte přímo od nás,odpadne několikaset procebtní přirážka prodejcú...

Svoje štyri BPK-čka som si objednal z etrafiky preto, lebo som mal istotu, že dostanem dobré fajky. Výstupnej kontrole v Proseči jednoducho neverím, nadvŕtaných šmejdov tejto značky som už v predajniach pár videl. Možno sa to zmenilo, ale za risk mi to nestojí. Preto ma ani nezaujíma marža etrafiky. Pri fajke v cene paklíka tabaku mi je jedno, či ušetrím "stovky percent". :wink:
Uživatelský avatar
Snoopy
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 566
Věk: 62
Registrován: 03 pro. 2010, 14:36
Bydliště: Západné Slovensko, Hlohovec

PředchozíDalší

Zpět na O dýmkách a tak...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 návštevníků