Výrobci - favoriti a propadáky

Dýmky a příslušenství - zajímavé dýmky, výrobci, sběratelství, údržba... též výroba, materiál.

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Jakub

Re: Výrobci - favoriti a propadáky

Příspěvekod Sammael » 02 čer. 2016, 20:12

Kluci mají pravdu. Jenom dodám z mého pohledu jeden postřeh a to ten, že jsou snad dělané z bláta. Velice lehce se napalují, takže tahat opatrně. Jelikož jsem u nich byl si vybrat osobně, tak paní mi říkala, že chlapi zkoušeli propalit vymazanou dýmku a prý se jim to nepodařilo. Takže ano, u těchto dýmek má mazání kotelny asi opravdu smysl... :roll:
Uživatelský avatar
Sammael
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 113
Registrován: 28 led. 2016, 22:19
Bydliště: Přerovsko

Re: Výrobci - favoriti a propadáky

Příspěvekod Alter Egon » 03 čer. 2016, 10:36

Rimmer píše:Děkuji moc, můžu to samé říct o dýmkách Stanislaw, nebo jsou lepší ? :)


Stanislawky jsou lepší bež BPK, to si myslím já
Uživatelský avatar
Alter Egon
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1318
Věk: 38
Registrován: 17 zář. 2013, 19:26
Bydliště: Benešov

Re: Výrobci - favoriti a propadáky

Příspěvekod Rog » 03 čer. 2016, 10:56

Ja si myslím, že to je nepresná generalizácia...
Ktorá stanislawka je lepšia ako ktoré BPK??? :lol:
Podľa mňa to je zložitejšie:
- nemám problém si kúpiť stanislawku hocikde (e-shop, aukcia...) - základná kvalita bude dodržaná
- BPK si kúpim buď osobne, alebo tam, kde viem, že kontrolujú kvalitu, nekupujem "na slepo"
- isto má BPK lepšie rady, ktoré u mňa prekonávajú stanislawky (nové montebello a pod.)
- stanislawky nie sú v obľúbenom tvare "českého buldočka"
asi by sa dalo vo výhodách a nevýhodách pokračovať...
Uživatelský avatar
Rog
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 3316
Věk: 44
Registrován: 08 kvě. 2010, 23:08
Bydliště: Košice

Re: Výrobci - favoriti a propadáky

Příspěvekod Sammael » 03 čer. 2016, 16:18

Stanislavky mám dvě a ani jednu napalenou. Bpk taky dvě a jedna z nich je v kotelně rozpraskana. Kámoš je má rozpraskané obě. Stanislavku ani jednu. Takže někde problém asi bude. Ale mluvím o základních řadách jak u bpk, tak Stanislav...
Uživatelský avatar
Sammael
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 113
Registrován: 28 led. 2016, 22:19
Bydliště: Přerovsko

Re: Výrobci - favoriti a propadáky

Příspěvekod Xcriss » 24 srp. 2016, 19:51

Znate nekdo tohle? :o
http://www.dymkykunc.cz/shop
Uživatelský avatar
Xcriss
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 49
Věk: 33
Registrován: 16 črc. 2016, 01:14
Bydliště: Praha/Ostrava

Re: Výrobci - favoriti a propadáky

Příspěvekod Snoopy » 25 srp. 2016, 19:55

Sammael píše:Stanislavky mám dvě a ani jednu napalenou. Bpk taky dvě a jedna z nich je v kotelně rozpraskana. Kámoš je má rozpraskané obě. Stanislavku ani jednu. Takže někde problém asi bude. Ale mluvím o základních řadách jak u bpk, tak Stanislav...

Stanislawky mám dve a BPK-čka tri a nemám napálenú ani jednu z nich. Dokonca sa mi zdá, že nemám po 6 rokoch napálenú žiadnu z mojich fajok... :plaster: :oops: :wink:
Uživatelský avatar
Snoopy
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 566
Věk: 62
Registrován: 03 pro. 2010, 14:36
Bydliště: Západné Slovensko, Hlohovec

Re: Výrobci - favoriti a propadáky

Příspěvekod mizantrop » 07 zář. 2016, 17:50

Ak dovolite, napisem sem svoju dnesnu novu skusenost s BPK, mozno zaciatocnikovi, ci komukolvek z vas, pomoze pri kupe, pripadne, ako a co urobit pred samotnym fajcenim.
BPK biliardka, od overeneho predajcu, ukazkovo vrtana, celkom prijemne prekvapenie. Ale potom prisli 2 negativa, ktore pokazili tento zazitok.
Prve bolo vymazanie, alebo skor vytretie vnutra komory super gumomaglajzom, vid fotky. Bolo by to v pohode, z vrchu to islo celkom osupat (ako akrylova farba), ale v polovici komory to je prilepene tak, ze to nejde zosupat. Nozom by som rezal do dreva, brusnym papierom mi to nejde, k tomu uzka komora...
Fajcenie prekvapivo dobre, ale akonahle som sa dostal do polovice, kde zacal tento genialny nater, fajka prestala chutit (zafajcovanie sg perfection), zhasinala, chutilo to ako keby som fajcil plast.
Sajrajt, ktory bol aj v usti kanalika sa teplotou roztopil, a dostal sa do kanalika, ktory upchal. Nasledne som sa rozhodol, ze (prakticky) studenu fajku rozrobim a prepcham kanalik nastrojom na CPTcku.
Akonahle som isiel fajku zlozit, naustok sa uz nezmesti do hlavicky. Silu v rukach mam dobru, ale na toto som kratky. Fajcenie touto pricinou (a chutou) ukoncene, naustok nejde poriadne zasunut do hlavicky (odhadujem dovod, ze drevo nasiaklo vlhkostou z dymu...). Pozoruhodne je, ze toto sa mi nestalo pri ziadnej inej fajke.
Taka otazka na vas, mam obrusit trocha z dreva, alebo z naustka? Z uz dost vetcheho naustka by som nechcel uberat, predsalen plast a teplo... Z dreva nemam poriadne cim, neviem ci by som mieru odhadol.
Dakujem za nazory.

http://oi66.tinypic.com/vxcg37.jpg
Obrázek

http://oi68.tinypic.com/2j67khy.jpg
Obrázek
mizantrop
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 77
Registrován: 07 zář. 2016, 17:29

Re: Výrobci - favoriti a propadáky

Příspěvekod PetrM » 07 zář. 2016, 18:19

Zdraví po delším čase. Chtěl bych zde poděkovat a vyjádřit velké uznání dýmkaři Petrovi Vobořilovi :ok: za nádherné fajfky a úžasný přístup :smoke5: děkuju moc a všem doporučuji :ok:
P.S. fotky dodám :smile:
Uživatelský avatar
PetrM
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 54
Věk: 51
Registrován: 10 dub. 2016, 08:27
Bydliště: Břevnov

Re: Výrobci - favoriti a propadáky

Příspěvekod Ricchie » 08 zář. 2016, 08:28

:arrow: Xcriss: Jo, známe. To je kolega dýmkař z ostravské buňky, který už nějaký čas dýmky vyrábí. Je šikovný a dá se s ním bez problémů domluvit. Dýmky má hezké, už mám taky kousek ve sbírce a těším se zase na nějaký další.
Jinak s výrobou začal relativně nedávno, takže možná ještě chvíli potrvá, než najde úplně svůj "rukopis". Ale za mě říkám :ok:
Uživatelský avatar
Ricchie
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 277
Věk: 45
Registrován: 10 dub. 2014, 08:15
Bydliště: Palkovice (F-M)

Re: Výrobci - favoriti a propadáky

Příspěvekod Pistacik » 09 zář. 2016, 15:11

mizantrop píše:Taka otazka na vas, mam obrusit trocha z dreva, alebo z naustka?

Pozri do vlákna o náustkoch, preberalo sa to tam niekoľko krát. V skratke - nič nerúsiť, čap na náustku nahriať nad plameňom (opatrne!) a citlivo vraziť do fajky. Počkať kým vychladne, rozobrať, hotovo.
Uživatelský avatar
Pistacik
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 5658
Věk: 46
Registrován: 26 říj. 2007, 13:06
Bydliště: Praha

Re: Výrobci - favoriti a propadáky

Příspěvekod MBO » 09 zář. 2016, 15:36

mizantrop - ten výmaz je nějaký divný a pokud dýmka ani nejde spasovat, zkusil bych jí reklamovat. Co s takovou dýmkou?
Uživatelský avatar
MBO
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2009
Věk: 54
Registrován: 19 zář. 2011, 12:20
Bydliště: Kroměříž

Re: Výrobci - favoriti a propadáky

Příspěvekod mizantrop » 09 zář. 2016, 17:00

MBO: Podarilo sa mi vyskriabat ostrym srobovakom a nozom /''uzasny'' pocit zaryvat do dreva/ priblizne dve tretiny, stretina spodna, dno a kanalik sa mi nepodarili, tam uz je to asi teplom vsiaknute uplne.
Predajca bol etrafika, myslim si, ze je to standard zo strany bpk - pre mna nepochopeny, ale ok... Ja si myslim, ze etrafika je 100% obchod, reklamovat u nich chybu vyrobcu ako vlastnot tovaru, z mojej strany urcite nie. Dnes som to skusil aj nahrievat, ale nepomohlo. Asi sa s tym musim zmierit a ''sfajcit'' to...
Najlepsie by to bolo nasurovo stiahnut vrtakom, alebo bruskou, ale na to si ja netrufam a asi by som ani nezohnal potrebne nastroje.
Kazdopadne neodporucam fajcit ten sajrajt a poksit sa ho odstranit.
mizantrop
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 77
Registrován: 07 zář. 2016, 17:29

Re: Výrobci - favoriti a propadáky

Příspěvekod Ragaz » 09 zář. 2016, 18:13

Brusný tělísko do vrtačky...příště :wink:
Uživatelský avatar
Ragaz
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 704
Věk: 48
Registrován: 11 úno. 2015, 10:11
Bydliště: Třemošnice

Re: Výrobci - favoriti a propadáky

Příspěvekod MBO » 10 zář. 2016, 08:53

mizantrop píše:MBO: Podarilo sa mi vyskriabat ostrym srobovakom a nozom /''uzasny'' pocit zaryvat do dreva/ priblizne dve tretiny, stretina spodna, dno a kanalik sa mi nepodarili, tam uz je to asi teplom vsiaknute uplne.
Predajca bol etrafika, myslim si, ze je to standard zo strany bpk - pre mna nepochopeny, ale ok... Ja si myslim, ze etrafika je 100% obchod, reklamovat u nich chybu vyrobcu ako vlastnot tovaru, z mojej strany urcite nie. Dnes som to skusil aj nahrievat, ale nepomohlo. Asi sa s tym musim zmierit a ''sfajcit'' to...
Najlepsie by to bolo nasurovo stiahnut vrtakom, alebo bruskou, ale na to si ja netrufam a asi by som ani nezohnal potrebne nastroje.
Kazdopadne neodporucam fajcit ten sajrajt a poksit sa ho odstranit.


To je škoda, žes do toho rovnou vlítnul šroubovákem a nožem. Teď už je asi reklamace nereálná. BPKčka mám a kouřím je od začátku tak, jak jsou (fakt s pastou a nic mi to nedělá), ale ještě se mi nestalo, že by se pasta odlupovala.
Uživatelský avatar
MBO
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2009
Věk: 54
Registrován: 19 zář. 2011, 12:20
Bydliště: Kroměříž

Re: Výrobci - favoriti a propadáky

Příspěvekod jelen76 » 10 zář. 2016, 10:46

MBO píše:
To je škoda, žes do toho rovnou vlítnul šroubovákem a nožem. Teď už je asi reklamace nereálná. BPKčka mám a kouřím je od začátku tak, jak jsou (fakt s pastou a nic mi to nedělá), ale ještě se mi nestalo, že by se pasta odlupovala.


Jak říkáš , je to nějaké divné, od Michala mám 3x buldoček, vše vymazané pastou, ale toto jsem neviděl. Pouze při 1-2 kouření jsem zaznamenal pachuť v dýmu, poté OK. Někdo pastu před prvním dýmáním odstraňuje jemným šmirglem. Toto je fakt divné.
Uživatelský avatar
jelen76
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 424
Věk: 47
Registrován: 13 srp. 2014, 18:30
Bydliště: Havlíčkův Brod

PředchozíDalší

Zpět na O dýmkách a tak...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google[Bot] a 3 návštevníků