Výrobci - favoriti a propadáky

Dýmky a příslušenství - zajímavé dýmky, výrobci, sběratelství, údržba... též výroba, materiál.

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Jakub

Výrobci - favoriti a propadáky

Příspěvekod Fénix » 27 dub. 2005, 22:56

Asi všichni víme, že dýmky je třeba posuzovat kus od kusu. Ale debata o Krškovkách mi připoměla, že k některým značkám přistupuji a priori s despektem, k jiným zase s důvěrou; a to vychází z určitých společných znaků, které dýmky od jednoho výrobce mívají.
Tak bychom si tu mohli udělat takovou malou anketku, jaká firma nebo výrobce nám sedí x nesedí větší částí produkce. Hodnoťíme především design. To, že pro mnoho firem dělá několik designérů a řezbářů nechme stranou. A samozřejmě to musíme brát tak, že když se nám od jedné firmi líbí pár kousků, není to hned "oblíbená" značka.
Časem by taková položka oblíbených a neoblíbených značek třeba mohla být i v Profilu.


Tak já tedy začnu - nevzpomenu teď na všechny, ale do začátku:

nelíbí se mi : Bjarne, Ser Jacopo, Krška, Stanwell, Vauen, Design Berlin (a vůbec většina českých, německých a dánských značek - kromě některých "drobnějších" dýmkařů) Lorenzo, taky nemusím japonské dýmky

líbí se mi: Peterson, ještě jednou Peterson :lol: , Parker, Ashton, Brebbia, Cavicchi, Savinelli, Mastro De Paja (a vůbec dva základní styly - anglo-irská klasika a italská klasika i elegance )
Uživatelský avatar
Fénix
Vicepresident pipE-clubu
Vicepresident pipE-clubu
 
Příspěvky: 19463
Věk: 40
Registrován: 20 črc. 2004, 20:33
Bydliště: Mníšek pod Brdy / Praha

Příspěvekod bigdragon » 28 dub. 2005, 05:23

já bych jako začátečník použil trochu jiného pohledu na problém a to že se dívám po tvarech které se mi líbí a to jsou vesměs half bentky buldoky nebo rhodesiany a většinou hledám mezi výrobky od Petersonu, Armelini, Savinelli, Jan Klouček, Jirsa.
Zatím jsem nepřišel na chuť výrobkům pana Hápa prostě ty tvary mi nic neříkají i když je to kvalitní pipemaker
Uživatelský avatar
bigdragon
Emeritní moderátor
Emeritní moderátor
 
Příspěvky: 8842
Věk: 61
Registrován: 12 říj. 2004, 07:04
Bydliště: Přerov

Příspěvekod piter » 28 dub. 2005, 07:05

jen strucne jako prvni prispevek:

LIBI: Peterson, Stanwell, Bjarne, Ser Jacopo

NELIBI: Jirsa, Design Berlin, Dunhill


Jinak k mnoha dalsim znackam mam smisene pocity, na jednu nebo druhou stranu.
Uživatelský avatar
piter
Poradce presidenta
Poradce presidenta
 
Příspěvky: 4973
Věk: 38
Registrován: 21 črc. 2004, 12:38
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod tuton » 28 dub. 2005, 07:36

Tezko rict.

Dymka se mi bud libi nebo ne a muze to byt jakakoli znacka. Presto si sve dymky asi nejvic vybiram mezi Petersonkami a Hapovkami. Mam v planu si v budoucnu opatrit i zastupce dalsich znacek, hlavne od ceskych vyrobcu.

A urcite nemam rad takove ty "parezovite" freehandy apod.
Uživatelský avatar
tuton
Emeritní moderátor
Emeritní moderátor
 
Příspěvky: 1327
Věk: 48
Registrován: 21 črc. 2004, 06:20
Bydliště: Plzeň

Příspěvekod Qido » 28 dub. 2005, 07:43

Já rukopis jednotlivých firem resp. designérů na pohled nerozlišim, takže bych to řek takhle: líbí se mi hezký dýmky, nelíbí se mi ošklivý.
Ale abych tu nebyl za úplnýho balíka z balíkova:
Všechny moje funkční dýmky jsou Lorenzo - pěkné tvary, na kresbu moc nekoukám.
Poslední dobou se mi přestává líbit Peterson; je to takový až moc klasický, chybí tomu nějaký oživení.
A to si řikám anglofil :?
Update po návštěvě obrázků v Zajímavých kouscích: Eric Nielssen ANO, Jess Chronowitch NE.
Uživatelský avatar
Qido
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 943
Věk: 52
Registrován: 17 srp. 2004, 09:09
Bydliště: Praha

Příspěvekod Šimi » 28 dub. 2005, 08:37

Já musím říct, že se mi líbí málokterá dýmka. Bez ohledu na výrobce. Skoro u všech se mi líbí pár kousků a zbytek mě nijak nezaujme. Vpodstatě se vůbec neřídím značkou.
Uživatelský avatar
Šimi
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6579
Věk: 48
Registrován: 14 úno. 2005, 22:36
Bydliště: Dub nad Moravou, kósek od Holomóca

Příspěvekod Qido » 28 dub. 2005, 09:08

tuton píše:A urcite nemam rad takove ty "parezovite" freehandy apod.


Já je taky neměl rád, teď je začínám oceňovat, ale zatím jen tak, že se mi líbí - sám bych z nich asi nekouřil, nějak si sám sebe s něčím takovým neumím představit. Totéž platí pro bent alberty s tím pařezovitým vrškem. Ale není všem dnům konec.
Uživatelský avatar
Qido
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 943
Věk: 52
Registrován: 17 srp. 2004, 09:09
Bydliště: Praha

Příspěvekod Milan Zabloudil » 28 dub. 2005, 09:18

Já zatím co se mi líbí :
Peterson - i když ne všechny.
Klouček - i když ne všechny.
Stanwell - i když ne všechny.
Savinelli - i když ne všechny.

Nelíbí : bez rozdílu výrobce dýmky které jako dýmky nevypadají.

Buď jsem blbej nebo konzervativní, nebo oboje :D , třeba dozraju.
Uživatelský avatar
Milan Zabloudil
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 937
Věk: 67
Registrován: 04 bře. 2005, 16:50
Bydliště: Praha

Příspěvekod raven » 28 dub. 2005, 10:01

Je to těžká otázka. Obecně se mi hodně líbí dýmky od italských(Savinelli,Armelini,Ser Jacopo,Cavicchi.....) a dánských (Stanwell, Bjarne,Nielssen...) výrobců. Vůbec nemusím Dunhill a Design Berlin. Z domácí tvorby se mi líbí Klouček, Jirsa (ne všechny). Naopak Krška se mi zatím nelíbil ani jeden.
Uživatelský avatar
raven
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 124
Věk: 55
Registrován: 30 srp. 2004, 13:01
Bydliště: Brno

Příspěvekod bromden » 28 dub. 2005, 11:29

Dýmka, aby se mi líbila, musí mít pěknou a výraznou "nosnou linii"... obvykle je to spodní hrana při pohledu z profilu, ale ne vždy (asi víte co myslím). Potom musí mít dřevo které nemá "hluchá místa". A nesmí být tmelená hnusně velkými fleky.

Nelíbí se mi ty ostatní...
Značku těžko říct, ale zatím se mi vzhledem ke zpracování nelíbilo snad nic od Lorenzo, a kvůli tvarům až na ty klasické skoro nic od Jirsy.
Uživatelský avatar
bromden
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6164
Věk: 43
Registrován: 02 říj. 2004, 17:41

Příspěvekod Bohemund » 28 dub. 2005, 11:53

Když dýmku, tak od Petersona(to není reklamní slogan, ale moje životní krédo :D )
Jinak se mi docela líbí některé Stanislawky. Je ale pravda, že spíše než na výrobce se dívám na tvary a hlavně cenu :wink:
Peterson má pěkně tvarované dýmky, ergo kupuji Petersona 8)
Uživatelský avatar
Bohemund
Účet zrušen
 
Příspěvky: 781
Registrován: 14 pro. 2004, 13:51

Příspěvekod Qido » 28 dub. 2005, 12:05

Safra, asi tenhle thread přestanu číst - ještě chvíli a zahodím své laciné, odbyté, leč krásné a chutné dýmky a nahradím je nějakými dobře zpracovanými slovutnostmi s nosnou linií a bez hluchých míst, i když mi z nich bude zle :?
Uživatelský avatar
Qido
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 943
Věk: 52
Registrován: 17 srp. 2004, 09:09
Bydliště: Praha

Příspěvekod bigdragon » 28 dub. 2005, 12:07

Qido píše:Safra, asi tenhle thread přestanu číst - ještě chvíli a zahodím své laciné, odbyté, leč krásné a chutné dýmky a nahradím je nějakými dobře zpracovanými slovutnostmi s nosnou linií a bez hluchých míst, i když mi z nich bude zle :?


dobře napsáno :wink:
Uživatelský avatar
bigdragon
Emeritní moderátor
Emeritní moderátor
 
Příspěvky: 8842
Věk: 61
Registrován: 12 říj. 2004, 07:04
Bydliště: Přerov

Příspěvekod Nevill » 28 dub. 2005, 12:26

Já bych to asi takhle negeneralizoval, většinou se od každého výrobce najde alespoň jedna dýmka, která by se mi relativně líbila. Vyloženě se mi teda nelíbí Design Berlin (asi jsem příliš konzervativní a mám raději tradiční tvary), moc se mi nelíbí většina dýmek od Kršky a Hápa, Bjarne mě taky moc neoslovuje...

Naopak se mi líbí dýmky Peterson, Jirsa, některé kousky od Dunhilla (ne že bych je zrovna kupoval), Big Ben, Savinelli...
Uživatelský avatar
Nevill
Emeritní moderátor
Emeritní moderátor
 
Příspěvky: 9497
Věk: 45
Registrován: 09 lis. 2004, 08:30
Bydliště: Praha - Radotín

Příspěvekod Qido » 28 dub. 2005, 12:29

MNĚ SE LÍBÍ LORENZO!!!

Somrák Qido
Uživatelský avatar
Qido
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 943
Věk: 52
Registrován: 17 srp. 2004, 09:09
Bydliště: Praha

Další

Zpět na O dýmkách a tak...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 návštevníků