Dámy a dámské dýmky

Dýmky a příslušenství - zajímavé dýmky, výrobci, sběratelství, údržba... též výroba, materiál.

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Jakub

Jaké máme protějšky

je odpůrcem dýmky
38
19%
voní ji to, ale nekouří dýmku
134
68%
sama kouří dýmku
25
13%
 
Celkem hlasů : 197

Re: Dámy a dámské dýmky

Příspěvekod Nephrite Fox » 12 čer. 2015, 00:03

No jistě, hm, ano. Sice jsem ráda, že jsem spotřebu sirek na jednu dýmku srazila pod půl krabičky, tudíž zasluhuji spíše poklepání na čelo, než cokoli jiného, ale k vidění bývám každé úterý v Atriu.
Uživatelský avatar
Nephrite Fox
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 169
Věk: 34
Registrován: 21 zář. 2014, 18:02
Bydliště: Brno / Praha / Ostrava

Re: Dámy a dámské dýmky

Příspěvekod RottenFox » 12 čer. 2015, 06:28

Bohuš, Ragaz: :ok: :ok: :ok:
Uživatelský avatar
RottenFox
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4335
Věk: 34
Registrován: 10 čer. 2012, 10:24
Bydliště: Pohraničí Západních Čech

Re: Dámy a dámské dýmky

Příspěvekod Ragaz » 12 čer. 2015, 06:30

Ale dyť o počtu sirek to není ne...myslím si že řada z nás je na tom obdobně...hlavně že to člověka baví.
Uživatelský avatar
Ragaz
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 704
Věk: 48
Registrován: 11 úno. 2015, 10:11
Bydliště: Třemošnice

Re: Dámy a dámské dýmky

Příspěvekod ttygr » 12 čer. 2015, 18:52

jj já si proto pořídil radši zapalovač, jelikož mě spotřeba sirek deprimovala snažil jsem se to občas zachránit a kouření to jen uškodilo :-)
Uživatelský avatar
ttygr
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1002
Věk: 41
Registrován: 07 bře. 2005, 11:36
Bydliště: Jičín

Re: Dámy a dámské dýmky

Příspěvekod Ragaz » 12 čer. 2015, 20:39

:offtopic1: No, já taky používám zapalovač...takovej ten domácnostní za 40Kč...dýmkovej mě vydržel asi 2 měsíce (přičemž blbnul od počátku)...ale sirky jsou sirky.
Uživatelský avatar
Ragaz
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 704
Věk: 48
Registrován: 11 úno. 2015, 10:11
Bydliště: Třemošnice

Re: Dámy a dámské dýmky

Příspěvekod BATRACHOS » 14 čer. 2015, 12:12

Nephrite Fox píše::offtopic1: Srdečně gratuluji, tohle je na double facepalm!

Věc první — jsem si jistá, že po náročné dni či v roztržitosti se ti rovněž stalo, že si napsal hrubku. Takže proč takový povyk?
A dále — i kdyby nešlo o výše zmíněný případ, nemusíš být zrovna lumen, aby věděl, že jsou prostě lidé s SVPU, kteří dysortografií reálně trpí. Sestimsmiř! Taky jsem grammar nazi, ale nemám důvod za to nikoho na fórech buzerovat. A zcela upřímně, na této platformě mě to tím víc udivuje... A pro tvou představu, já zrovna patřím k těm lidem, kteří když si něčím nejsou jisti, navštíví stránky Ústavu pro jazyk český. (Je to, domnívám se, o prioritách, přístupu, najít si tu půl minutu času.)

A k tomu zbytku postu na téma ženy... to je samo o sobě tak blbé, že mi to nestojí za myšlenku delší než dva údery srdce, je tedy beze smyslu na to nějak reagovat. :palm:



No tak po řadě:

1. Ne, nestalo. Překlepy se stávají neustále, ale mám ke všem zde (včetně tvé ... ehm ... osoby) takovou úctu, že si to po sobě přečtu a nepohrdám ostatními tím, že bych se na to (a tedy i na ně) vykašlal. Má-li někdo vrozenou vadu, jest třeba na to na webu otevřeně upozorniti, pak má jistě právo na jiné podmínky, a to nejen orthografické.
Nicméně: překlep a hrubka, to jsou dvě věci, jejichž diametrální odlišnost lze jistě nechápat, ale pak jest dotyčnému (-né) zase chápati, že by neměla počítat s mojí účastí.

2. Ano, kdo jazyk ovládá, tomu stránky ÚJČ mohou být nápomocny. Kdo ne, tomu nepomohou, jak jsem byl napsal. Třeba též umět číst. :wink:

3. Mluva nespisovná a gramatická hrubka jsou zase dvě věci. U některých zdejších fajfmenů dokonce nespisovná čeština patří k jejich celkově neotesané image. To je ad ono "bysem". Napsat namísto toho ale zkratku pro Bezpečnostní a informační službu (jak byl v žertu drahý JCP alias CPT napsal) je jiný kalibr. A abych zde byl za politicky nekorektního sexistického šovinistu (jak výše naznačuješ), prošedivělý vousatý chlapík ve stetsonu, jenž si zakládá na svém (i písemném) buranství, je holt něco jiného, než dáma. Když dva dělají totéž, není to totéž. Mám-li se chovat k někomu jako k dámě ... těžko může dělat hrubky. :?
:idea: Připomínám jen pro zapomnětlivé, že zdejší vlákno je o dámách a dámských dýmkách. :idea:

4. Hodil by se ti nějaký seminář textové interpretace. Tvé zjevně obecné postřehy ohledně ženského pokolení nelze z mého příspěvku odvodit. Možná je má životní zkušenost "blbá", o tom se nehodlám přít, ale je přesně taková, jakou jsem uvedl, a k tomu skutečně nemáš, jak se vyjadřovat (včetně doby, kterou moje a tvoje zkušenost pokrývá, ale to je na jinou debatu).
Pomůcka pro začátečníky: můj postřeh má čistě induktivní charakter (pokud tomu nerozumíš, tak polopatě: neviděl jsem takovou.) Nic víc, nic míň. Pokud jedinou takovou přivedeš, velmi rád zde uvedu, že (přinejmenším) jedna taková existuje. :wink:
Sama zde uvádíš věci, z nichž plyne, že by nestačilo, abys prostě přišla ty sama... :smoke1:
Mužů toho druhu jsem viděl, resp. znám řadu, ovšem netvrdím, že je to jev obvyklý. U většiny "dýmkařů" (tedy osob, které se na veřejnosti vyskytují s dýmkou), které potkáš, ti stačí půl až dvě minuty a vidíš, že to nebude ta sorta.

5. Ad parkování ... ano, i má žena parkuje PODSTATNĚ lépe, než já. Lze z toho vyvodit, že ženy obecně neparkují hůře, než muži? Ne. Z jednoho příkladu nelze vyvodit nic.
S přihlédnutím k většímu vzorku z toho lze naopak vyvodit, že z hlediska parkování jsem výjimečně neschopný muž. :lol:
Uživatelský avatar
BATRACHOS
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6065
Věk: 50
Registrován: 21 dub. 2007, 12:53
Bydliště: Praha

Re: Dámy a dámské dýmky

Příspěvekod Ragaz » 14 čer. 2015, 13:34

:arrow: BATRACHOS: omlouvám se, tvůj příspěvek sice není směřován na mne, ale ze souvislosti mi vyplynulo, že alespoň některé jeho části reagují na to, co jsem psal já.
BATRACHOS píše:4. Hodil by se ti nějaký seminář textové interpretace. Tvé zjevně obecné postřehy ohledně ženského pokolení nelze z mého příspěvku odvodit. Možná je má životní zkušenost "blbá", o tom se nehodlám přít, ale je přesně taková, jakou jsem uvedl, a k tomu skutečně nemáš, jak se vyjadřovat (včetně doby, kterou moje a tvoje zkušenost pokrývá, ale to je na jinou debatu).
Pomůcka pro začátečníky: můj postřeh má čistě induktivní charakter (pokud tomu nerozumíš, tak polopatě: neviděl jsem takovou.)

Já nějaký takový semináře mám a právě proto :think: jsem do tvého konstatování zřejmě včítal význam, kterej tam nebyl. Nevyplynulo z toho, že to říkáš jaksi mimochodem, ale měl jsem dojem, že to má nějaký hlubší význam.
BATRACHOS píše:Sama zde uvádíš věci, z nichž plyne, že by nestačilo, abys prostě přišla ty sama... :smoke1:

Za rok, za dva už to třeba stačit bude. :smoke1:
BATRACHOS píše:5. Ad parkování ... ano, i má žena parkuje PODSTATNĚ lépe, než já. Lze z toho vyvodit, že ženy obecně neparkují hůře, než muži? Ne. Z jednoho příkladu nelze vyvodit nic.
S přihlédnutím k většímu vzorku z toho lze naopak vyvodit, že z hlediska parkování jsem výjimečně neschopný muž. :lol:

V tom případě už jsme dva příkladi :mrgreen: . Ne, šlo mi přesně o to, co říkáš,tedy že z tohoto typu zkušeností nelze vyvozovat vůbec nic. Nemám rád hromadné soudy...myslím, že by se mělo zobecňovat, co nejméně a hodnotit (když už) každou osobu zvlášť bez ohledu na pohlaví či cokoliv jiného.
Uživatelský avatar
Ragaz
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 704
Věk: 48
Registrován: 11 úno. 2015, 10:11
Bydliště: Třemošnice

Re: Dámy a dámské dýmky

Příspěvekod BATRACHOS » 14 čer. 2015, 14:46

Ragaz píše:Já nějaký takový semináře mám a právě proto :think: jsem do tvého konstatování zřejmě včítal význam, kterej tam nebyl. Nevyplynulo z toho, že to říkáš jaksi mimochodem, ale měl jsem dojem, že to má nějaký hlubší význam.


:pray: Šmarjá, kdo ti ublížil a kde se toho dopustili? :pray: :wink:

Neplatí samozřejmě ani jedno, ani druhé.
Nebylo to mimochodem, ani to nebyl obecný soud. To v tom textu prostě není, ber kde ber. "Včítat" je právě to, co interpretace nemá, resp. rekonstruktivní textově orientovaná interpretace, protože nejde o umělecký text ani interpretovu invenci, ale o pisatelovu intenci. To už jsme asi doma. :wink:

Ad ty dva roky ... to je, řekl bych, otázka celkového postoje a názorů. Zkrátka obecnější otázka.
Podle mého názoru, kdo nekouří fajfku nějak pravidelněji aspoň 10 let, tak to ještě není to ono. Těžko se to vysvětluje, to jako když člověk drží fajfku od Pavla Hápa a cítí ty tisíce fajek, co vystrouhal v BPK za celý život, než se osamostatnil. To se prostě neznatelně kumuluje a dělá to ten rozdíl kvality mezi nadaným mlaďochem a nadaným člověkem s letitou zkušeností.
Ale já jsem "stará konzerva" a netvrdím, že to tak musí vidět každý. Já sám sebe po 10 letech bych se z nynějšího pohledu do té skupiny fajfkařů, kterým to přešlo do krve, rozhodně nezařadil. Jistě to jde některým rychleji, takový basa např. začal vyrábět dýmky a tam pak ten nárůst té suverenity bylo možno pozorovat v přímém přenosu, byť předtím nekouřil tak dlouho.
Je také otázka, kde se to zastaví a jaký je rozdíl třeba mezi 15 lety a 40 lety fajfkaření. Nevím, tam už se to stírá. Nicméně já sám pány jako JCP nebo mihra, kteří prostě žijí s fajfkou déle než já, vždy vyslechnu a jejich názoru - tam, kde jsou k tomu kompetentní - přikládám velkou váhu. Prostě proto, že baňám přes dvacet let a možná, že po 40 letech mi přijde, že jsem byl (ve stavu, jak jsem dnes) dýmkařské ucho.
Takže netvrdím, že obecně platí ... do 10 let nevíš o fajfkách nic (totiž myslím vědět v tom tělesném smyslu prostoupení každé buňky v těle). Byť osobní zkušenost mi to tak nějak potvrzuje... moje osobní zkušenost a jsou jako vždy výjimky.

... no ale pod 5 let ... :palm:

:rofl: :rofl: :rofl:


Možná to zkusíme jinak.
Kdekdo kouří. Někdo kouří fajfku.
A u někoho když řekneš, že je to fajfkař, tak vyjádříš něco podstatného a nějak zásadně ho charakterizuješ.
Ne, že je takový a takový .... a kromě toho i kouří fajfku. Ne. Tu dýmku nelze od jeho osobnosti oddělit.
Neznám takovou ženu. Třeba ji neznám jenom já. Ale aby se řeklo ... ta a ta ... je fajfkařka a bylo to jedno z nejvýznamnějších sdělení, co se o ní dá říci ... prostě jsem takovou nepotkal. To není hodnocení, to je konstatování.
Mužů samozřejmě určitou řádku ano, ale ne až tak mnoho.

Aby to bylo dost jasné - František Filipovský a Dušan Klein jsou ten typ. Kdo stále ještě neví, co čem mluvím, podívejte se na jakýkoli film, kde Filipovský zachází s dýmkou ... 10 vteřin a víte tu "krevní skupinu". To se nedá zahrát.
Zažili jste tohle u nějaké ženy?
Uživatelský avatar
BATRACHOS
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6065
Věk: 50
Registrován: 21 dub. 2007, 12:53
Bydliště: Praha

Re: Dámy a dámské dýmky

Příspěvekod Ragaz » 14 čer. 2015, 16:41

BATRACHOS píše::pray: Šmarjá, kdo ti ublížil a kde se toho dopustili? :pray: :wink:

Tak na Husitské teologické fakultě, ale nemyslím si, že to je jejich vina nebo že mi ublížili. :puffy:

BATRACHOS píše:Neplatí samozřejmě ani jedno, ani druhé.
Nebylo to mimochodem, ani to nebyl obecný soud. To v tom textu prostě není, ber kde ber. "Včítat" je právě to, co interpretace nemá, resp. rekonstruktivní textově orientovaná interpretace, protože nejde o umělecký text ani interpretovu invenci, ale o pisatelovu intenci. To už jsme asi doma. :wink:

To je mi jasné, já to taky nemyslel tak, že mne učili včítat do textu nějaký význam. Spíš interpretace biblických textů je určitým způsobem specifická a jejím výsledkem jsou více či méně závažné (teologické) výpovědi a proto jsem měl asi sklon nějakou větší závažnost vyvozovat i z tvého příspěvku. Nicméně jsem přesvědčen, že ani ten nejlepší interpret se "včítání" zcela neubrání.

Co se týká toho ostatního, co píšeš - rozumím a souhlasím, co se mě týká nemusel jsi to rozebírat tak podrobně, pochopil jsem to už z předchozího. Co se Nefritové lišky týká byla to trochu nadsázka v tom smyslu, že tě může překvapit - netvrdím, že se běžně stává, aby toho stavu někdo dosáhl za dva roky. Nicméně zase jsme tam, kde jsme byli a co jsem říkal výše: dýmkařek je zkrátka velmi málo a rekrutují se (zřejmě) spíše z té mladší generace, takže si asi budeme muset počkat až k tomu stavu dospějí...tož tak.
Uživatelský avatar
Ragaz
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 704
Věk: 48
Registrován: 11 úno. 2015, 10:11
Bydliště: Třemošnice

Re: Dámy a dámské dýmky

Příspěvekod RottenFox » 14 čer. 2015, 17:01

:ot:
"Má-li někdo vrozenou vadu, jest třeba na to na webu otevřeně upozorniti, pak má jistě právo na jiné podmínky, a to nejen orthografické. "
U mě je to nedomykavost aortální chlopně, zvětšená ledvinová pánvička a několikrát jsem dostal pořádnou ránu do hlavy. To sic není vrozená vada, ale chci, aby to bylo bráno v potaz a otevřeně na to na webu upozorňuji.
Uživatelský avatar
RottenFox
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4335
Věk: 34
Registrován: 10 čer. 2012, 10:24
Bydliště: Pohraničí Západních Čech

Re: Dámy a dámské dýmky

Příspěvekod Ragaz » 14 čer. 2015, 17:08

RottenFox píše::ot:
"Má-li někdo vrozenou vadu, jest třeba na to na webu otevřeně upozorniti, pak má jistě právo na jiné podmínky, a to nejen orthografické. "
U mě je to nedomykavost aortální chlopně, zvětšená ledvinová pánvička a několikrát jsem dostal pořádnou ránu do hlavy. To sic není vrozená vada, ale chci, aby to bylo bráno v potaz a otevřeně na to na webu upozorňuji.

:offtopic1: :arrow: RottenFox
Díky za připomenutí. Za sebe hlásím: skolioza páteře, astigmatismus a řada orthodontických vad :ok:
Uživatelský avatar
Ragaz
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 704
Věk: 48
Registrován: 11 úno. 2015, 10:11
Bydliště: Třemošnice

Re: Dámy a dámské dýmky

Příspěvekod Nephrite Fox » 14 čer. 2015, 20:38

Ano, ano, připojuji se s nedomykavostí chlopně a astigmatismem. Zvláštní zřetel, prosím, věnujte několikaleté závislosti na nosních sprejích, nízkému krevnímu tlaku a úzkostně depresivní poruše.
Uživatelský avatar
Nephrite Fox
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 169
Věk: 34
Registrován: 21 zář. 2014, 18:02
Bydliště: Brno / Praha / Ostrava

Re: Dámy a dámské dýmky

Příspěvekod Gimli » 14 čer. 2015, 21:00

Já mám jednu nohu kratší :!: , Pro rýpavé - jde o levou.
Uživatelský avatar
Gimli
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2912
Věk: 46
Registrován: 18 bře. 2011, 23:38
Bydliště: Pečice

Re: Dámy a dámské dýmky

Příspěvekod Yetenek » 14 čer. 2015, 21:26

:offtopic1:
Tak to tu pomalu zraje na nové vlákno "Mé vrozené vady", případně sklouzává do vlákna hypochondrického. :lol:
Uživatelský avatar
Yetenek
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1739
Věk: 61
Registrován: 11 lis. 2011, 09:53
Bydliště: Sadská

Re: Dámy a dámské dýmky

Příspěvekod Ragaz » 14 čer. 2015, 21:29

:offtopic1: Jestli bychom neměli moderátory požádat o speciální vlákno určené k hlášení těch vrozených poruch :smoke5:
Uživatelský avatar
Ragaz
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 704
Věk: 48
Registrován: 11 úno. 2015, 10:11
Bydliště: Třemošnice

PředchozíDalší

Zpět na O dýmkách a tak...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Ahrefs [Crawler] a 34 návštevníků