Dámy a dámské dýmky

Dýmky a příslušenství - zajímavé dýmky, výrobci, sběratelství, údržba... též výroba, materiál.

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Jakub

Jaké máme protějšky

je odpůrcem dýmky
38
19%
voní ji to, ale nekouří dýmku
134
68%
sama kouří dýmku
25
13%
 
Celkem hlasů : 197

Re: Dámy a dámské dýmky

Příspěvekod muf » 04 čer. 2015, 11:48

No No jsou horší výplody
Uživatelský avatar
muf
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 510
Věk: 50
Registrován: 02 úno. 2015, 07:58
Bydliště: Čehovice u Prostějova

Re: Dámy a dámské dýmky

Příspěvekod Baskervil » 05 čer. 2015, 06:38

muf píše:No No jsou horší výplody

Někdy mám dojem, že velké procento mladých má problémy s češtinou.
Uživatelský avatar
Baskervil
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1132
Věk: 75
Registrován: 01 říj. 2012, 22:03
Bydliště: Libuň

Re: Dámy a dámské dýmky

Příspěvekod muf » 05 čer. 2015, 11:42

Bo nemaj čas na take male hovadiny jako je řešit náš už tak dost složitý jazyk.
Uživatelský avatar
muf
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 510
Věk: 50
Registrován: 02 úno. 2015, 07:58
Bydliště: Čehovice u Prostějova

Dámy a dámské dýmky

Příspěvekod Baskervil » 05 čer. 2015, 13:04

Mám ale pocit, že většina účastníků našeho fóra je na tom lépe než mnoho novinářů a velká řada politiků.
Myslím, že jsme OT.
Uživatelský avatar
Baskervil
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1132
Věk: 75
Registrován: 01 říj. 2012, 22:03
Bydliště: Libuň

Re: Dámy a dámské dýmky

Příspěvekod BATRACHOS » 07 čer. 2015, 21:12

muf píše:Bo nemaj čas na take male hovadiny jako je řešit náš už tak dost složitý jazyk.


Pokud něco řešíš, tak je někde chyba.

Když se rozjíždíš na křižovatce, tak řešíš, jak řadit a sešlapávat pedály?
Ne.
Vycepovali tě v autoškole tak, že to děláš podvědomě správně, a přitom můžeš sledovat někdy dost složitou dopravní situaci.
Základní škola je od toho, abys automaticky psal česky správně.
Je to úplně totéž, jako to řízení.
Máš se soustředit na obsah, jazykovou stránku máš mít správně zafixovanou z obecné školy.
Dril, na to není žádná jiná pomoc. Prostě dril.
Nelze přemýšlet o tom, jak se co má psát. Na to byl čas ve škole.
Teď už to musí jít samo - jinak, jak píšeš, na to samozřejmě nikdo nemá čas, hledat v pravidlech, jak se co píše. Právě proto to musíš mít nadrilováno.
:idea: Jedna z věcí, u které internet víceméně nepomůže. Každou větu kontrolovat nemůžeš. :idea:

Je to jako s fajfkou ... fajfkařem se člověk stane, až když vůbec nevnímá dusání, regulaci, různě silné popukávání, připalování ... a může u toho třeba sekat trávu, číst a pod. Mimochodem, asi jsem takovou ženu ještě neviděl.
Kuřaček dýmky znám dost, ale žádnou, která už nemusela věnovat dýmce pozornost. :think:
Nedostaly se přes takovou tu fázi, kdy člověk všechno zvládá, jde to dobře až skvěle, ale už nezvládá nic jiného a musí tomu věnovat pozornost.
Uživatelský avatar
BATRACHOS
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6065
Věk: 50
Registrován: 21 dub. 2007, 12:53
Bydliště: Praha

Re: Dámy a dámské dýmky

Příspěvekod Nephrite Fox » 07 čer. 2015, 21:52

:offtopic1: Srdečně gratuluji, tohle je na double facepalm!

Věc první — jsem si jistá, že po náročné dni či v roztržitosti se ti rovněž stalo, že si napsal hrubku. Takže proč takový povyk?
A dále — i kdyby nešlo o výše zmíněný případ, nemusíš být zrovna lumen, aby věděl, že jsou prostě lidé s SVPU, kteří dysortografií reálně trpí. Sestimsmiř! Taky jsem grammar nazi, ale nemám důvod za to nikoho na fórech buzerovat. A zcela upřímně, na této platformě mě to tím víc udivuje... A pro tvou představu, já zrovna patřím k těm lidem, kteří když si něčím nejsou jisti, navštíví stránky Ústavu pro jazyk český. (Je to, domnívám se, o prioritách, přístupu, najít si tu půl minutu času.)

A k tomu zbytku postu na téma ženy... to je samo o sobě tak blbé, že mi to nestojí za myšlenku delší než dva údery srdce, je tedy beze smyslu na to nějak reagovat. :palm:
Uživatelský avatar
Nephrite Fox
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 169
Věk: 34
Registrován: 21 zář. 2014, 18:02
Bydliště: Brno / Praha / Ostrava

Re: Dámy a dámské dýmky

Příspěvekod Ragaz » 07 čer. 2015, 22:15

:offtopic1: Tak já jsem osobně ještě neviděl žádnou kuřačku dýmky...asi to bude tím, že jich je málo...neřkuli takových, který fakt kouřej léta, takže vyvozovat z toho nějaké závěry je IMHO nesmysl. Existuje řada mýtů o ženách - například že neuměj zacouvat při souběžném parkování a u nás je to například naopak - moje žena to umí perfektně a já mizerně.
Co se gramatiky týká, je to o tom, že když se to člověk nadriluje (nemluvě o tom, že bych mnohdy viděl problém spíš v našem školství než v těch lidech samotných), tak když se to nepoužívá - aktivně ani pasivně, tak ta "automatičnost" jaksi zmizí (když někdo nemá práci, kde psaný text pravidelně vytváří, čas na čtení má dnes málokdo a mladí pokud něco čtou, tak právě tu elektronickou komunikaci s tím specifickým slangem, anglikanismy apod. - paradigma doby je prostě takové a spisovná čeština vychází z hovorové, nikoliv naopak, takže časem se stane to, že věci nad kterými se dnes pozastavujeme budou v souladu s pravidly)...nemluvě o tom, že hrubky člověk mnohdy napíše prostě z nepozornosti (mě se to stává dost často).
Uživatelský avatar
Ragaz
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 704
Věk: 48
Registrován: 11 úno. 2015, 10:11
Bydliště: Třemošnice

Re: Dámy a dámské dýmky

Příspěvekod muf » 08 čer. 2015, 06:04

Přesně tak automatičnost je hodně důležitá já měl ve dvaceti havču na moto a byl sem donucen okolnostmi přejít se vším na levou ruku. A kromě podpisu sem vše psal tiskacím. No a řeknu vám že si horko těžko vzpomenu na některé psací písmena. Ale s tématem to souvisí tak že sem právě v RÚ Hrabyně poprvé zahlédl na vedlejším balkonu dámu s dýmkou. Měla Falkonku stříbrnou moc jí slušela a já koukal jako blázen co to je. A od té doby jsem se o dýmku začal zajímat.
Uživatelský avatar
muf
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 510
Věk: 50
Registrován: 02 úno. 2015, 07:58
Bydliště: Čehovice u Prostějova

Re: Dámy a dámské dýmky

Příspěvekod Domek » 08 čer. 2015, 11:14

:offtopic1:
"havču" :palm:
Uživatelský avatar
Domek
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 299
Věk: 46
Registrován: 11 úno. 2015, 17:25
Bydliště: Praha

Re: Dámy a dámské dýmky

Příspěvekod PoKlaT » 08 čer. 2015, 11:35

jj, havčička, taková milounka, něžňounká málem jsem ji nepřežil :smoke5:
Uživatelský avatar
PoKlaT
Člen pipE-clubu in memoriam
Člen pipE-clubu in memoriam
 
Příspěvky: 2752
Věk: 69
Registrován: 24 říj. 2011, 13:25
Bydliště: Valtice

Re: Dámy a dámské dýmky

Příspěvekod jcp » 11 čer. 2015, 14:43

No, na jednu stranu bisem :lol: rád dal za pravdu Batrachovi (což nedělám moc často :wink: ) že si ten češtin nezaslouží dostávat na frak (či cosi jiného) tak, jak se mnohdy děje. A že se tak děje na fórech mnohem významnějších než je to naše ještě neznamená, že tento trend musíme následovat abychom byli "in". Na druhou stranu bych rád upozornil na thread "Pravopysné skvosty" kde se podobné otázky řešily v oněch dřevních dobách, kdy jsme ještě měli jakousi snahu jazykovou kulturu dodržovat, neb tento thread zaměřený na dámské dýmky se mi nezdá být k tomuto účelu tím nejvhodnějším (krásně šroubovanej příspěvek, což ? :pray: )
:offtopic1: :offtopic1:
Uživatelský avatar
jcp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6319
Věk: 75
Registrován: 14 říj. 2005, 11:53
Bydliště: Poděbrady

Re: Dámy a dámské dýmky

Příspěvekod Bob76 » 11 čer. 2015, 21:12

Ragaz píše::offtopic1: Tak já jsem osobně ještě neviděl žádnou kuřačku dýmky...asi to bude tím, že jich je málo...neřkuli takových, který fakt kouřej léta,

Měl ses zajet podívat do Brna tam se jedna vyskytovala holka šikovná a s dýmkou jí to šlo :ok: Co Ty na to lištičko? :wink:
Uživatelský avatar
Bob76
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2256
Věk: 47
Registrován: 31 led. 2012, 21:23
Bydliště: Uherské Hradiště

Re: Dámy a dámské dýmky

Příspěvekod RottenFox » 11 čer. 2015, 21:39

Co já na co? :twisted: :wink:
Uživatelský avatar
RottenFox
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4335
Věk: 34
Registrován: 10 čer. 2012, 10:24
Bydliště: Pohraničí Západních Čech

Re: Dámy a dámské dýmky

Příspěvekod Ragaz » 11 čer. 2015, 21:52

Bob76 píše:Měl ses zajet podívat do Brna tam se jedna vyskytovala holka šikovná a s dýmkou jí to šlo :ok: Co Ty na to lištičko? :wink:

To jsem sice asi měl...ale já se jinak naopak žen zastával a ohrazoval se proti předsudkům...takže sice žádnou ženu s dýmkou osobně neznám, ale nevidím důvod proč by apriori nemohla být s dýmkou machr...což prakticky platí skoro pro všechny obory lidské činnosti.

RottenFox píše:Co já na co? :twisted: :wink:

Co ty se ozejváš, ty jsi holka? :mrgreen:
Uživatelský avatar
Ragaz
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 704
Věk: 48
Registrován: 11 úno. 2015, 10:11
Bydliště: Třemošnice

Re: Dámy a dámské dýmky

Příspěvekod Bob76 » 11 čer. 2015, 21:54

RottenFox píše:Co já na co? :twisted: :wink:

Říkám lištička /nefritová/,ne opelichaný lišák :mryellow:
Uživatelský avatar
Bob76
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2256
Věk: 47
Registrován: 31 led. 2012, 21:23
Bydliště: Uherské Hradiště

PředchozíDalší

Zpět na O dýmkách a tak...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 20 návštevníků