Dámy a dámské dýmky

Dýmky a příslušenství - zajímavé dýmky, výrobci, sběratelství, údržba... též výroba, materiál.

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Jakub

Jaké máme protějšky

je odpůrcem dýmky
38
19%
voní ji to, ale nekouří dýmku
134
68%
sama kouří dýmku
25
13%
 
Celkem hlasů : 197

Re: Dámy a dámské dýmky

Příspěvekod Copatej » 09 srp. 2013, 20:03

Elinka píše:...hele Copatej a ty jseš kterej...? To tě ti jiní a zkušenější nenaučili jak se máš chovat k dámě když se slušně táže v diskuzi tož asi tak

K dámě??? ... :lol: :lol: :lol: ...nepatří tahle konversace do jiného vlákna???...na některé lidi mi stačí jen několik slov a vět a hned se projeví jejich neandrtálský potenciál :lol: :lol: :clamp: :clamp:
Bravo kolegyně...máš volné pole působnosti, ale jen do chvíle, než mi dojde trpělivost a jistá taktnost k "dámě", kterou Tvá schránka vzhledem k Tvému vyjadřování Neukrývá :lol:
Uživatelský avatar
Copatej
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 7907
Věk: 50
Registrován: 05 dub. 2008, 11:07
Bydliště: Praha

Re: Dámy a dámské dýmky

Příspěvekod Fénix » 09 srp. 2013, 20:40

Obrázek
Uživatelský avatar
Fénix
Vicepresident pipE-clubu
Vicepresident pipE-clubu
 
Příspěvky: 19464
Věk: 40
Registrován: 20 črc. 2004, 20:33
Bydliště: Mníšek pod Brdy / Praha

Re: Dámy a dámské dýmky

Příspěvekod beda » 19 srp. 2013, 22:33

Si řikám, jestli bych si neměl zkusit fouknout ten liquit rovnou do trubky. Stříkaček a jehel máme v kravíně po k.k.t. Věřim, že nástup by byl jaksepatří a odchod jakbysmet :mryellow: Přičemž žádnej dehet :mryellow:
beda
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4944
Věk: 46
Registrován: 18 led. 2007, 22:50

Re: Dámy a dámské dýmky

Příspěvekod kulitschka » 10 zář. 2013, 18:36

Mně přijde ženská s dýmkou trochu divná na pohled..nemyslím to zle, jenom je to prostě zvláštní a mužské u dámy, některé muže to samozřejmě přitahuje a vzrušuje, ale to se mně stát nemože :lol: Tak si říkám, proč mě to tak baví a proč bafám, když to vypadá tak divně..ale to je jako většina dospěláckých věcí :mryellow: Jo a tu modrou dýmku od czumyla mám já, je prima a od té doby jsem se nerozhoupala na další. K narozeninám dostala faju Hodulovku Dandelion i můj bratr a já ne :| Ale na 95% si pro ni dojedu k Hodulovi taky.
Uživatelský avatar
kulitschka
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 133
Věk: 36
Registrován: 24 led. 2013, 23:07
Bydliště: München

Re: Dámy a dámské dýmky

Příspěvekod Nephrite Fox » 20 led. 2015, 15:42

kulitschka píše:Mně přijde ženská s dýmkou trochu divná na pohled.


Já nad tím ani nikdy nepřemýšlela, jestli mi přijde divná či ne. Vlastně jsem dlouho žádnou jinou ženskou kouřit neviděla. Zvláštní mi přišli i dýmající muži. Já se zpočátku cítila možná trochu divně... ale vlastně jsem se otrkala nějak rychle, nekouřím dlouho, pár měsíců, ale nedělá mi problém zapálit si ve společnosti i sama, ačkoli věřím, že to spoustě lidem divné přijde. Ale v klubku dýmkařů je mi příjemněji, to se ví.
Uživatelský avatar
Nephrite Fox
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 169
Věk: 34
Registrován: 21 zář. 2014, 18:02
Bydliště: Brno / Praha / Ostrava

Re: Dámy a dámské dýmky

Příspěvekod Hades » 23 led. 2015, 22:17

ženská s dýmkou.... a co...

honza klouček má vrták...

pro ženu subtilní dýmku s komorou 16mm

no a nebo si něco vymyslet sám, a pak u honzy vyrobit.

Však ta moje, a vlastně, co jsem dávno koukal, tak i "jakubova" kouřej dýmku také, a nijak divné mi to nepřijde

ale je to jen můj pohled na svět
Uživatelský avatar
Hades
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 3041
Věk: 66
Registrován: 15 led. 2008, 22:22
Bydliště: Praha

Re: Dámy a dámské dýmky

Příspěvekod Lukas-T » 23 led. 2015, 22:27

Já právě přeučuji svou ženu z cigaret na dýmku. Na začátek jsem jí věnoval jednu ze svých prvních Jirsovek, ale už má objednanou její první vlastní dýmku od Dejmala. Zatím kouří jenom voňavky jako např. Petersonovu speciální reservu nebo Larsena 2015, ale uvidíme jakou cestou se v tabácích dá.
Uživatelský avatar
Lukas-T
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1130
Věk: 42
Registrován: 29 lis. 2014, 14:35
Bydliště: Königshof

Re: Dámy a dámské dýmky

Příspěvekod Hades » 23 led. 2015, 22:36

a proto to píšu...
na ten vrták jsem čekal cca 3 týdny, pak ho Klouček upravil (nabrousil), na výrobu dýmek pro ty naše "lepšejší" polovičky...

IMHO je pro ženskou lepší menší průměr komory v dýmce.

p.s.
Ony stejně kouří "voňavky", co bychom do "huby nevzali"....
Uživatelský avatar
Hades
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 3041
Věk: 66
Registrován: 15 led. 2008, 22:22
Bydliště: Praha

Re: Dámy a dámské dýmky

Příspěvekod Nephrite Fox » 24 led. 2015, 01:10

Olalá... já ty průměry asi vůbec neřešila, hodulovky zrovna nejsubtilnější nejsou, ale líbily se mi, proto jsem si dvě objednala. A z pozůstalosti jsem dostala jednu subtilní biliárdku, pravda. Spíš si potrpím na hladkou úpravu, ne rustiky a ne příliš baňaté tvary. Zatím mám samé rovné, na cestě je čtvrtá dýmka Chacom a ta bude čtvrt bentka.

A k těm tabákům... zase ty holky tak nepodceňujte, ano, také jsem začala na aromaticích, ale po dvou týdnech ochutnala latákii od Hubera a wow... paráda. O týden později jsem začala s mýdláky a teď se prokuřuji neutrály. V plánu jsou latákie. Nabídněte ochutnání... :roll:
Uživatelský avatar
Nephrite Fox
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 169
Věk: 34
Registrován: 21 zář. 2014, 18:02
Bydliště: Brno / Praha / Ostrava

Re: Dámy a dámské dýmky

Příspěvekod Hades » 24 led. 2015, 01:49

ale jo, onoto bylo tak nějak nemyšleno hromadně...

pokud jde o Pavla, jo, dělá pěkný dýmky, sám jich mám několik, ale málo platné.... tady se tomu říká "mechová chaloupka"
Nic proti Pavlovi, když potřebuju kus dřeva do ruky, sáhnu po některé dýmce od Pavla a vím, že držím kus pořádného dřeva v ruce, a i kvalitně a pěkně zpracovaného.

Ale ty "holky" (no "holky..." oni jsou to už dámy...) co znám já, preferují jemnější tvary dýmek, tak říkajíc "holčičí".
Tedy menší průměr komory (16-18 mm), a to se, co vím normálně nekoupí (neberu v potaz hliněnky).
Většina dýmek začíná na průmeru 20mm, a to se "holkám" nelíbí.
Chtějí jemnou dýmku, která je k nim do ruky.... (a může být i hluboká...)

p.s.
no neber to osobně, pokud ti vyhovuje velká dýmka, je to tvoje věc a já do toho nemám co kecat...
A zrovna tak do tabáků, co kouříš...
:D
Uživatelský avatar
Hades
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 3041
Věk: 66
Registrován: 15 led. 2008, 22:22
Bydliště: Praha

Re: Dámy a dámské dýmky

Příspěvekod Nephrite Fox » 24 led. 2015, 02:48

Neboj, nebrala jsem to nijak osobně... ano, také mám ty subtilnější tvary ráda, pro mne to jde nějak ruku v ruce s jemností, elegancí té které dýmky a takové se Pavlovi daří :wink:
Uživatelský avatar
Nephrite Fox
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 169
Věk: 34
Registrován: 21 zář. 2014, 18:02
Bydliště: Brno / Praha / Ostrava

Re: Dámy a dámské dýmky

Příspěvekod Eleonorka » 03 dub. 2015, 20:13

dobrý den, chtěla bych si kopit dýmku a moc mě zaujali dvě na tomto fóru, chtěla bych se zeptat kde se takové krásné fajfky dají koupit a kolik stojí. Předem děkuji za odpověď. El
Eleonorka
Registrovaný uživatel
Registrovaný uživatel
 
Příspěvky: 1
Registrován: 03 dub. 2015, 20:10

Re: Dámy a dámské dýmky

Příspěvekod Ivan.K. » 07 dub. 2015, 20:37

:offtopic1: Za pokus bude určite stáť http://www.etrafika.cz/, taktiež sa určite oplatí aj predstaviť viewtopic.php?f=4&t=2733.
Na tému, priateľke sa páčila rada Peterson Dracula a monte bello 941 aj keď fajfku nafajčí.
Uživatelský avatar
Ivan.K.
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 25
Věk: 31
Registrován: 28 lis. 2014, 21:41
Bydliště: Stupava(SK)

Re: Dámy a dámské dýmky

Příspěvekod Copatej » 07 dub. 2015, 21:49

:arrow: Eleonorka
Rádi poradíme, ale chtělo by to alespoň odkazy na dané dýmky, nebo napsat jejich výrobce, kde si je viděla, v jakém vlákně atd...Pak už to jde ráz na ráz :ok:
Uživatelský avatar
Copatej
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 7907
Věk: 50
Registrován: 05 dub. 2008, 11:07
Bydliště: Praha

Re: Dámy a dámské dýmky

Příspěvekod BATRACHOS » 04 čer. 2015, 11:40

Eleonorka píše:dobrý den, chtěla bych si kopit dýmku a moc mě zaujali dvě na tomto fóru, chtěla bych se zeptat kde se takové krásné fajfky dají koupit a kolik stojí. Předem děkuji za odpověď. El


A též není špatné si po sobě přečíst, cos vyplodila, my si to tady navzájem i docela čteme ... :wink:
Uživatelský avatar
BATRACHOS
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6065
Věk: 50
Registrován: 21 dub. 2007, 12:53
Bydliště: Praha

PředchozíDalší

Zpět na O dýmkách a tak...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 43 návštevníků


cron