Zlatá fajfka

Dýmky a příslušenství - zajímavé dýmky, výrobci, sběratelství, údržba... též výroba, materiál.

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Jakub

Zlatá fajfka

Příspěvekod vitsoft » 01 zář. 2020, 22:49

Zasondoval jsem u manželky, jak by si představovala oslavu zlaté svatby. Hned se nadšeně rozhovořila o nákupu nových šatů, oznámení v místním plátku, přijetí gratulační delegace Sboru pro občanské záležitosti, možná i zopakování obřadu v kostele, družičky, kytice, slavnostní oběd, sezvání příbuzenstva, brr.. naštěstí je to ještě daleko před námi.

Kvapem se ale blíží obdobné, avšak významnější výročí dne, kdy jsem si jako mlaďoch v postoloprtské trafice pořídil za výtěžek z chmelové brigády svou první fajfku, dusátko, paklík Amfory, začal dýmky sbírat, kouřit a poznávat díky nim další spřátelné duše. Nevím, zda se taková věc slaví, máte někdo zkušenosti nebo návrhy?
Uživatelský avatar
vitsoft
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 226
Registrován: 10 led. 2005, 19:17
Bydliště: Vitkov

Re: Zlatá fajfka

Příspěvekod Alter Egon » 02 zář. 2020, 13:55

Já bych si na oslavu toho nacpal dýmku (třeba tu první, jestli přežila). A něčím dobrým bych to zapil. Nějak víc bych to asi neprožíval. :smoke5:
Uživatelský avatar
Alter Egon
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1318
Věk: 38
Registrován: 17 zář. 2013, 19:26
Bydliště: Benešov

Re: Zlatá fajfka

Příspěvekod PoKlaT » 02 zář. 2020, 15:03

vitsoft píše:Zasondoval jsem u manželky, jak by si představovala oslavu zlaté svatby. Hned se nadšeně rozhovořila o nákupu

:think: domnívám se, že bys měl použít tu samou taktiku a barvitě vylíčit své představy a požadavky na nákup dýmky hodné toho památného jubilea, dokud má manželka v paměti vyřčené představy o oslavě zlaté svatby. :smoke5:
Uživatelský avatar
PoKlaT
Člen pipE-clubu in memoriam
Člen pipE-clubu in memoriam
 
Příspěvky: 2752
Věk: 68
Registrován: 24 říj. 2011, 13:25
Bydliště: Valtice

Re: Zlatá fajfka

Příspěvekod BATRACHOS » 02 zář. 2020, 20:42

Navrhuji ti tento postup oslav:

vitsoft píše:zopakování obřadu
nákupu dýmky
vitsoft píše: družičky
budou-li sličné, tě samosebou mohou doprovázet a opečovávat, to je fakultativní
vitsoft píše: krabice
tabáků je téměř nutností
vitsoft píše: slavnostní oběd
před slavnostním zakouřením je více než žádoucí
vitsoft píše: sezvání fajfkového příbuzenstva
tady my všichni jistě oceníme :lol:
Uživatelský avatar
BATRACHOS
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6065
Věk: 50
Registrován: 21 dub. 2007, 12:53
Bydliště: Praha

Re: Zlatá fajfka

Příspěvekod itrnda » 04 zář. 2020, 20:17

Pavle, srdečné blahopřání předem od dlouholetého ženáče. Vážím si lidí s “příjemnou výdrží” tohoto typu, jsem taky konzerva a tradicionalista a taky bych Terezu kvůli žádné jiné holce neopustil.

Svoji zlatou svatbu s paní Dýmkou oslav s nějakou novou faječkou, to bych asi udělal já.

Alternativní nápady:
- přepadni a vylup trafiku v Postoloprtech
- zařiď, aby ty “spřátelené duše” musely štandopéde do očistce, odkud je jen ty zachráníš
- vykup na oslavu prvního nákupu na trhu veškerou Amphoru (když vykoupíš červenou, máš v hrsti MBO!)
- rituálně spal všechny nasbírané dýmky a prodej to místním novinám jako nápravu bývalého polepšeného kuřáka
- přivolej Černokněžníka, vyžebrej kouzelnou hůlku a mávni s ní, ať zmizí všichni blbci-zakazovači

Ještě jednou, moje gratulace a poklona!
Uživatelský avatar
itrnda
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 361
Věk: 59
Registrován: 13 kvě. 2020, 15:33
Bydliště: Prostějov

Re: Zlatá fajfka

Příspěvekod vitsoft » 04 zář. 2020, 23:11

Děkuji všem za podnětné nápady, i za ty na můj vkus poněkud alternativní :roll:
Tu úplně první fajku mi bohužel po třech letech kdosi na taneční zábavě ukradl, ale vaše nápady ohledně nákupu nové dýmky jako ekvivalentu nových šatů jsou inspirativní. Pokud by žena namítla, že už mám fajfek plnou skříňku, mohl bych opáčit, že o šatech v jejích skříních to platí dvojnásob.

Nejspíš to ale skončí tradičně, načnutím nové krabičky Three Nuns nebo Erinmoru po dobrém obědě. Ostatně ideální oslavu zlaté svatby si představuji zrovna tak.
Uživatelský avatar
vitsoft
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 226
Registrován: 10 led. 2005, 19:17
Bydliště: Vitkov

Re: Zlatá fajfka

Příspěvekod beda » 05 zář. 2020, 00:03

Dobrá volba, obojí mám v takovejch "nedělních" fajfkách, co moc neprasim. Ono obojí tu ještě před nedávnem nebylo. Takže jsem to i škudlil. Ženě bych koupil něco dobrýho, štangli uheráku, láhev nějaký kouřovější single maltky, nebo něco hezkýho a praktickýho do domácnosti, třeba novej, větší humidor, popřípadě malou ledničku na pár lahváčů k posteli :twisted:
beda
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4941
Věk: 45
Registrován: 18 led. 2007, 22:50


Zpět na O dýmkách a tak...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 návštevníků


cron